Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 493144 alkalommal)
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #975 Dátum: 2012. Február 09. - 15:29:56 »


Szerintem jó  Igen elég sokat ellövök belőle, nem volt semmi gondom a 28g.-os al.
A 24g.-os nak annyi a hátránya, hogy félautomata fegyver nem biztos, hogy működik vele.
Egyéb probléma ezzel sem volt.
Ha csak korongra kell, akkor jó a skeet is, de ha vadászni is használnád, például gerlére, akkor inkább vastagabb sörétet javasolnák, minimum 2,5mm.
Én amúgy gerlére 11.-es sörétet használok (2,7-2,75mm) nekem ez vált be a legjobban.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #976 Dátum: 2012. Február 09. - 15:51:56 »

Szerintem jó  Igen elég sokat ellövök belőle, nem volt semmi gondom a 28g.-os al.
A 24g.-os nak annyi a hátránya, hogy félautomata fegyver nem biztos, hogy működik vele.
Egyéb probléma ezzel sem volt.
Ha csak korongra kell, akkor jó a skeet is, de ha vadászni is használnád, például gerlére, akkor inkább vastagabb sörétet javasolnák, minimum 2,5mm.
Én amúgy gerlére 11.-es sörétet használok (2,7-2,75mm) nekem ez vált be a legjobban.

A skeet-et nem ismerem, de az utóbbi időben mi a trap lőszerét használtuk a lőtéren, az tökéletes volt korongra. Én azzal galambásztam augusztus, szeptemberben, ott is jól teljesített.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #977 Dátum: 2012. Február 09. - 16:19:58 »

Norbi, Voldi!
Köszönöm a válaszokat.
Megkérdeztem, ez a 2,5mm-es lenne, közeli szarkára, dolmányos varjúra szeretném 25 méterig.
65 Ft/db-os áron árulják.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 15. - 22:24:07 írta St.Girgesz » Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #978 Dátum: 2012. Február 09. - 16:22:04 »

Norbi, Voldi!
Köszönöm a válaszokat.
Megkérdeztem, ez a 2,5mm-es lenne, közeli Szarkára, Varjúra szeretném 25 méterig.
65 Ft/db-os áron árulják.

Írd oda, hogy dolmányosra, mert jönnek és megesznek!  Röhög

Én arra inkább a 3 mm-est használnám. Biztos, ami tuti.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #979 Dátum: 2012. Február 09. - 16:25:49 »

Írd oda, hogy dolmányosra, mert jönnek és megesznek!  Röhög

Én arra inkább a 3 mm-est használnám. Biztos, ami tuti.

Jogos-jogos! Természetesen dolmányos polgártárs forog szóban.  Vigyorog

3 mm-es patronból jobban el vagyok látva, bár az még NIKE lőszer.
Lehet, hogy 10-es Saga lesz ebből a vételből.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #980 Dátum: 2012. Február 09. - 16:26:13 »

A dolmányos varjút 25 méterig a Skeet-sörét is leveszi simán! Számtalant lőttem már vele, nem olyan kemény madár az.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #981 Dátum: 2012. Február 09. - 16:32:42 »

A dolmányos varjút 25 méterig a Skeet-sörét is leveszi simán! Számtalant lőttem már vele, nem olyan kemény madár az.

Köszönöm!

Azt tudom, hogy a 10-es fogja messzebbről is, viszont most közelebbről adódna alkalom a lövésre, így jutott eszembe a Skeet.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #982 Dátum: 2012. Február 09. - 16:42:38 »

Köszönöm!

Azt tudom, hogy a 10-es fogja messzebbről is, viszont most közelebbről adódna alkalom a lövésre, így jutott eszembe a Skeet.


Nincs mit! Én, ha közelre kell lőni varjúra, szarkára, szajkóra, mindig ezt használom. Eleinte nagyon féltem tőle, kicsinek, gyengének tartottam, óvatosan is bántam vele, de a gyakorlat megtanította, hogy 25-30 méterig (persze nem függőlegesen felfelé lőve) elsőrangú.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #983 Dátum: 2012. Február 09. - 18:29:12 »

A skeet-et nem ismerem, de az utóbbi időben mi a trap lőszerét használtuk a lőtéren, az tökéletes volt korongra. Én azzal galambásztam augusztus, szeptemberben, ott is jól teljesített.

Korongra a skeet is nagyon jó, nekünk a lőtéren van skeet és trap is, én vadászatra szeretem a vastagabb sörétet.
Egyet értek, Upetivel hogy a skeet (és a trap) 25/30m ig jól használható. De!
Jártam már úgy gerlézésen, hogy 40m nél csak ritkán jöttek alacsonyabbra a gerlék, én meg csak lövöldöztem rájuk a skeet és trap sörétet, mert nem volt más nálam.

Nincs idegesítőbb annál, mikor hallod, hogy recseg a sörét a madáron, tudod hogy jól eltaláltad, de még csak meg se tollazza.  Woest
Ennek hatására bevásároltam több fajta lőszert, és kikísérleteztem, hogy mi az a legnagyobb sörétméret, amit még jól lő a puskám nagyobb távolságon is.
Így jutottam el a 11.-es sörétmérethez/lőszerhez RC 16 2,7mm, ezt nagyon szépen egyenletesen teríti a puskám, 30m felett is, legutoljára egy fácánozáson volt alkalmam néhány gerlét lőni vele, igazi torony magas gerléket.
Szépen lehozta őket az RC, most már mindig viszek magammal egy maréknyit, elvégre gerle bármikor keveredhet a hajtásba.  Mosolyog
Ezt használnám dolmányosra meg szarkára is, de arra még nem volt alkalmam lövést tenni.

Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #984 Dátum: 2012. Február 14. - 20:42:13 »

Üdv. Urak!  Emelem

A kérdésem az lenne, hogy 12/70-es papírra kiadják nekem a 76-os lőszert?
Már megvettem egy 12/76-os puskát, és a FEHOVÁn szeretnék hozzá lőszert venni!

Válaszokat előre is köszönöm!  Wave
Naplózva
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #985 Dátum: 2012. Február 14. - 20:52:41 »

Üdv. Urak!  Emelem

A kérdésem az lenne, hogy 12/70-es papírra kiadják nekem a 76-os lőszert?
Már megvettem egy 12/76-os puskát, és a FEHOVÁn szeretnék hozzá lőszert venni!

Válaszokat előre is köszönöm!  Wave
Szia! persze hogy adnak ha 12 es a fegyvered kalibere ahoz bármilyen hosszúságú lőszert vehetsz akár még 89 est is ha bele tudod tuszkolni Mosolyog Én többször vettem az előagyszános puskámhoz 12/76 os lőszert bár a papírja csak 70 es volt... Milyen lőszert szeretnél venni? Én ha találok beszerzek egy doboz Rotweill waidmannsheil-t ha belegebedek is Mosolyog
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #986 Dátum: 2012. Február 14. - 21:13:41 »

Szia! persze hogy adnak ha 12 es a fegyvered kalibere ahoz bármilyen hosszúságú lőszert vehetsz akár még 89 est is ha bele tudod tuszkolni Mosolyog Én többször vettem az előagyszános puskámhoz 12/76 os lőszert bár a papírja csak 70 es volt... Milyen lőszert szeretnél venni? Én ha találok beszerzek egy doboz Rotweill waidmannsheil-t ha belegebedek is Mosolyog

Szia!

Hát, hogy milyet veszek, azt majd még melátom. Valami 1050bar-os patront vennék, ha 76-osba bele lehet tenni! Ha már lúd, legyen kövér. Nyihi

Hát, nekem még van régről Rottweil Waidmansheil, hát megmondom őszintén, nem élveztem el tőle!  Ördög
Volt, amelyik épphogy elcsettent, és ki sem ment a folytás, hanem  a csőbe bentragadt! Ezt leírtam saját magam hibájának, mert papírhüvelyű és biztos párát kapott meg ilyenek...
De egy ilyen drága lőszernek szerintem ilyet nem szabadna! Nekem 8-asba van, a kalab mellé kirakni jó meg szép is, de vadászni inkább Nikével, Sagaval szeretek. Jó lőszer, de szerintem nem ér 250-300 forinton patronja, ha csak azért veszed, hogy vadássz vele!

Meg nembeszélve arról, hogy feketelőporral van töltve, és úgy összekeni a csövet, hogy vakargathatod reggelig.  Vigyorog
Meg sörétkosár sincs benne, csak sima folytás! De egy dobozzal szerintem megéri, gy is csak 10 db van egy dobozba, max. elrakod emlékbe!

Milyen puskával vadászol?
Naplózva
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #987 Dátum: 2012. Február 14. - 22:30:16 »

Szia!

Hát, hogy milyet veszek, azt majd még melátom. Valami 1050bar-os patront vennék, ha 76-osba bele lehet tenni! Ha már lúd, legyen kövér. Nyihi

Hát, nekem még van régről Rottweil Waidmansheil, hát megmondom őszintén, nem élveztem el tőle!  Ördög
Volt, amelyik épphogy elcsettent, és ki sem ment a folytás, hanem  a csőbe bentragadt! Ezt leírtam saját magam hibájának, mert papírhüvelyű és biztos párát kapott meg ilyenek...
De egy ilyen drága lőszernek szerintem ilyet nem szabadna! Nekem 8-asba van, a kalab mellé kirakni jó meg szép is, de vadászni inkább Nikével, Sagaval szeretek. Jó lőszer, de szerintem nem ér 250-300 forinton patronja, ha csak azért veszed, hogy vadássz vele!

Meg nembeszélve arról, hogy feketelőporral van töltve, és úgy összekeni a csövet, hogy vakargathatod reggelig.  Vigyorog
Meg sörétkosár sincs benne, csak sima folytás! De egy dobozzal szerintem megéri, gy is csak 10 db van egy dobozba, max. elrakod emlékbe!

Milyen puskával vadászol?
Emlékbe veszem vagyis ritkaságnak, azóta szeretnék egy dobozzal mióta megláttam a vadászaprón a képét. Idén több fácánvadászaton is részt vettem és szerintem a 76 os magnum lőszerek arra valók hogy szétverjék a válladat vagy maximum libázásra lehetne ha lenne rá lehetőségem de még csak álom marad egyenlőre. Nekem tökéletesen megfelel az RC 4 es is:) a sörétes puskám egy Beretta Silver Pigeon 686 I  12/76 os kaliberben egy bill. sorrendváltós ejektoros ő az én kis "Bettikém".. Te mivel vadászol?
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #988 Dátum: 2012. Február 14. - 22:59:11 »

Üdv. Urak!  Emelem

A kérdésem az lenne, hogy 12/70-es papírra kiadják nekem a 76-os lőszert?
Már megvettem egy 12/76-os puskát, és a FEHOVÁn szeretnék hozzá lőszert venni!

Válaszokat előre is köszönöm!  Wave

Üdv!

Ha csak 70.-es fegyvered van be jegyezve a tartásiba, akkor nem vehetsz, nem tarthatsz, és nem is kaphatnál 76.-os lőszert boltból sem, vagy ha figyelmetlenségből mégis ad a boltos, az nem jogszerű.
Olyan kaliberű, és hüvely hosszú (vagy rövidebb) lőszert vehetsz, ami be van jegyezve a tartásiba, például 76.-os hoz vehetsz 70.-est de fordítva nem.

Ha csak 70.-es van a tartásiban, és van a birtokodban 76.-os vagy 89.-es  lőszer, akkor lőszerrel való visszaélést követsz el.
Ami következtében pár évre hanyagolni kényszerülhetsz a vadászatot.

Ezen túl, mindenki eldöntheti, hogy bevállalja-e a kockázatot.  Elvégre, mindenki a sajátjával veri a csalánt...   Emelem
Naplózva
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #989 Dátum: 2012. Február 14. - 23:17:26 »

Üdv!

Ha csak 70.-es fegyvered van be jegyezve a tartásiba, akkor nem vehetsz, nem tarthatsz, és nem is kaphatnál 76.-os lőszert boltból sem, vagy ha figyelmetlenségből mégis ad a boltos, az nem jogszerű.
Olyan kaliberű, és hüvely hosszú (vagy rövidebb) lőszert vehetsz, ami be van jegyezve a tartásiba, például 76.-os hoz vehetsz 70.-est de fordítva nem.

Ha csak 70.-es van a tartásiban, és van a birtokodban 76.-os vagy 89.-es  lőszer, akkor lőszerrel való visszaélést követsz el.
Ami következtében pár évre hanyagolni kényszerülhetsz a vadászatot.

Ezen túl, mindenki eldöntheti, hogy bevállalja-e a kockázatot.  Elvégre, mindenki a sajátjával veri a csalánt...   Emelem

Nekem nem egy boltban minden zokszó nélkül adtak 70 es bejegyzésre 76 os lőszert. Pedig a puskám egy 70, 76 os fegyver volt legalábbis ez volt az oldalára írva angolul de amikor leműszakizták 70 es papírt kapott és ez alapján töltötték ki  ugye a fegyvertartásit, és ugyanezt a kérdést feltettem én is a boltosnak hogy lehet e... és erre azt a választ kaptam hogy a hossz mindegy az ő részükről. De ugye egy 70 es kamrába nemigazán lehetne betuszkolni egy 6 mm el hosszabb lőszert ugyhogy gondolom jó oka van rá hogy ha azt szeretne venni. De ha jól tudom van 70 esben is 1050 bar os lőszer nekem volt rc ből 2/0 ás 4,5 mm es csak becseréltem a 3,5 esre
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
Oldalak: 1 ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 [66] 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: