Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 493203 alkalommal)
Kópé67
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #945 Dátum: 2012. Január 16. - 19:21:57 »

Valaki használt-e már Román gyártású lőszert azt hallottam hogy jó lőszerek, elég gyorsak, és a töltethez elég erősek.
Van-e 20/76 belőle, hogy lehet megvásárolni, áthozni a határon?
Várom a válaszokat!
Naplózva
Tshibo
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22



« Új üzenet #946 Dátum: 2012. Január 16. - 20:49:46 »

A Románok gyártanak sörétes lőszert?
Naplózva
gosserek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Új üzenet #947 Dátum: 2012. Január 19. - 09:08:20 »

Üdv!
Ha csak zajkeltés a cél akkor sem a legjobb választás Ördög
Naplózva
Kópé67
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #948 Dátum: 2012. Január 19. - 17:19:18 »

Nem lárma.
Apróvad vadászaton ebéd közben repült fel a téma h. ki milyen lőszert használ. Milyen töltettel, nagysággal, melyk lőszerben mennyi a sörétszem, a 3 mm tényleg háram milméter- e stb.
Itt hallottam h. Rc-hez hasonlították a Romániában gyártott, forgalmazott lőszer jóságát, ezért tettem fel a kérdést.
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #949 Dátum: 2012. Január 19. - 17:29:48 »

A Románok gyártanak sörétes lőszert?


Nem tudok róla, hogy lenne sörétes lőszergyáruk! Fejvakarás Vállat von
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #950 Dátum: 2012. Január 27. - 16:00:54 »

Sziasztok

Javasolták, hogy itt tegyem fel a kérdést:

NIKE Harmónia...ilyen létezik még, amennyiben igen hol kapható?...helyette van-e más javaslat?

Köszönöm
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #951 Dátum: 2012. Január 29. - 22:41:21 »

Sziasztok!

Nincs két hete, hogy írtam egy selejtes peremű Nike Extra lőszerről. Sokat vadásztam Nikével és soha nem volt panaszom, soha nem találtam selejteset. Úgy látszik az utolsó gyártási szériát jól elsz@rták, a következő dobozban ezt a gyöngyszemet találtam:



Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #952 Dátum: 2012. Február 01. - 16:17:49 »

Szia Feri! Emelem

"Úgy látszik az utolsó gyártási szériát jól elsz@rták,..."

Már ne is haragudj, de ez nem más, mint a rosszindulatú, mindenben a hibát kereső magatartás! Tasli
Azt el sem tudod képzelni, hogy ezt eredetileg is ilyenre készítették, hogy eltehesd emlékbe, és így még véletlenül sem tudod ellőni!  Stoel
 Ördög
 Wave Wave Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #953 Dátum: 2012. Február 01. - 18:47:51 »

Szia Feri! Emelem

"Úgy látszik az utolsó gyártási szériát jól elsz@rták,..."

Már ne is haragudj, de ez nem más, mint a rosszindulatú, mindenben a hibát kereső magatartás! Tasli
Azt el sem tudod képzelni, hogy ezt eredetileg is ilyenre készítették, hogy eltehesd emlékbe, és így még véletlenül sem tudod ellőni!  Stoel
 Ördög
 Wave Wave Wave

Szia Attila!

Gondoltam rá, hogy felfűzöm a nyakláncomra medálnak, vagy felteszem a kulcstartómra szerencsetalizmánnak. Stoel
De most komolyan, nem tettem el emlékbe, jogkövető állampolgárként  Angyal leadtam a Rendőrségen. Ott meg először aszonták, hogy vigyem vissza a boltba, ahol vettem, hátha kicserélik.  Röhög    Szerinted?
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #954 Dátum: 2012. Február 02. - 10:41:29 »

Sziasztok

Javasolták, hogy itt tegyem fel a kérdést:

NIKE Harmónia...ilyen létezik még, amennyiben igen hol kapható?...helyette van-e más javaslat?

Köszönöm

..még mindég ez a kérdésem Mosolyog
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #955 Dátum: 2012. Február 02. - 11:39:07 »

..még mindég ez a kérdésem Mosolyog

Ha eddig nem kaptál rá választ, akkor már nem is nagyon létezik, vagy csak nehezen beszerezhető.
Miért nem jók azok, amiket én javasoltam?

De mondok mást. Menj el abba a vadászboltba, amelyiket szimpatikusnak találod, és kérd ki az eladók véleményét, hogy ők milyen töltényt ajánlanak. Azt is kérdezd meg, hogy a folyamatos ellátás melyikből a legbiztosabb hosszabb távon is.
A javasoltakat próbáld ki, és annál maradj (még ha drága is), amelyiket a legszebben lövi a puskád.

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #956 Dátum: 2012. Február 02. - 20:57:31 »

Ha eddig nem kaptál rá választ, akkor már nem is nagyon létezik, vagy csak nehezen beszerezhető.
Miért nem jók azok, amiket én javasoltam?

De mondok mást. Menj el abba a vadászboltba, amelyiket szimpatikusnak találod, és kérd ki az eladók véleményét, hogy ők milyen töltényt ajánlanak. Azt is kérdezd meg, hogy a folyamatos ellátás melyikből a legbiztosabb hosszabb távon is.
A javasoltakat próbáld ki, és annál maradj (még ha drága is), amelyiket a legszebben lövi a puskád.

 Emelem

 Emelem Köszönöm..
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
loader
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 27



« Új üzenet #957 Dátum: 2012. Február 03. - 22:06:30 »

Emelem Köszönöm..
Teljes mértékben igaz a leírt tanács.
Az utóbbi 3 hónapban jópár fajta lőszet használtam (12/70) IZS 12 és 27e fegyverekből.
Ami eszembe jut.
Armusa 36gr,melior super gt 32gr,saga 32gr,rc 32gr,fiocchi 28gr,32gr hp,34gr,36gr.Sörétméret nagy átlagban 8-as,de 6-os és 10 es is volt.A legújabb a tornado 32 (3w.m-90.hr)na ezt csak petárdának hívom
Átlag mindből min 3 dobozzal ellőttem,így kezd kialakulni mit is szeret a puska.
A favorit a fiocchi.ár,teljesítmény szóráskép meg úgy minden.Világtalan távolságból lehet vele pottyantani a madarat,még ilyen hidegben is.
Nincs 2 egyforma fegyver,próbálj ki pár lőszer típust,de ne túl sűrűn váltogass.Idő kell míg megszokod a másik típust.
Ja,és a legfontosabb:szeresd a puskád.Mert akkor jobban fogsz lőni vele.Én nem szeretem az enyém.(izs12) A 27-est nagyon szerettem.

Naplózva
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #958 Dátum: 2012. Február 04. - 08:36:52 »

Ok...köszönöm...

A "Trap" és a "Skeet" között csak névbeli különbség van, vagy másra is javasolt, illetve használható? (az eladó szerint ugyan az...korongra való mindkettő)
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #959 Dátum: 2012. Február 04. - 08:57:54 »

Ok...köszönöm...

A "Trap" és a "Skeet" között csak névbeli különbség van, vagy másra is javasolt, illetve használható? (az eladó szerint ugyan az...korongra való mindkettő)

Szia!

A skeet-nél a sörétátmérő általában 2 mm, a trappnál 2.37, 2.41 stb. A skeet apróbb, ezt használják a skeetpályán, itt messzire nem kell lőni. Az olimpiai skeetnél nagyon kötött szabályok vannak, ott a rottét csak skeetlőszerrel lőheted le. Sőt ismerek olyan lőteret is, ami csak egy skeetpályából áll, és a rendőrség csak skeetlőszerre adta meg az engedélyt. Ezt a tulajdonos be is tartatja, megvizsgálja a lőszered és ha nincs skeet akkor nem lőhetsz.
A trappot én korongvadászatnál szoktam használni. Pályától függ, néha van egy két messzi korong, toronykakas, elmenő, bolygótrapp, nyúlkorong, arra inkább jobb a trapplőszer. Továbbá én a trapplőszert balkáni gerlére is használom augusztus végén, szeptemberben napraforgótáblákon.
Úgyhogy nem csak névbeli különbség van a kettő között... Kacsint
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Oldalak: 1 ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 [64] 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: