Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 491944 alkalommal)
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #750 Dátum: 2011. Szeptember 06. - 16:35:03 »

Tiszteletem!
Rotweil Weidmannsheil töltényt keresek 12/70 es kaliberben Esetleg tudja vlaki Magyarországon hol lehet beszerezni valamelyik vadászboltban?


Én utoljára idén a FeHoVán láttam de midegyik 200Ft felett volt az összes.
Naplózva
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #751 Dátum: 2011. Szeptember 06. - 22:59:52 »


Én utoljára idén a FeHoVán láttam de midegyik 200Ft felett volt az összes.
Ha másra nem is de azért veszek egy két dobozzal egy német ismerősöm ajánlotta és ódákat zengett róla. Elpuffogtatok párat ami megmrad azt meg max elteszem emlékbe... Ha jól tudom van papír hüvelyes változata is kuriózumnak elmegy szerintem .....  Nemrég vettem egy Beretta Silver Pigeon -t és jó lenne ezzel felavatni az első téli fácánozáson....
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #752 Dátum: 2011. Szeptember 07. - 13:57:06 »

Fűzfőre járó kollégámtól kértem, hogy hozzon katalógust,meg árlistát.
SAGA az új márka,vagy csak forgalmazzák?
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #753 Dátum: 2011. Szeptember 07. - 18:30:42 »

Ha másra nem is de azért veszek egy két dobozzal egy német ismerősöm ajánlotta és ódákat zengett róla. Elpuffogtatok párat ami megmrad azt meg max elteszem emlékbe... Ha jól tudom van papír hüvelyes változata is kuriózumnak elmegy szerintem .....  Nemrég vettem egy Beretta Silver Pigeon -t és jó lenne ezzel felavatni az első téli fácánozáson....
.

Milyen kaliberű a Berettád?
Naplózva
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #754 Dátum: 2011. Szeptember 07. - 22:39:53 »

.

Milyen kaliberű a Berettád?
12/76 os  eredetileg egy  Bettinsoli Diamond ot néztem ki magamnak 12/76 osban szintén de amikor vásárlásra került  sor abból az egyetlen drab ami volt a vadászboltban balkezes volt úgyhogy rábeszéltem magam erre
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #755 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 09:06:52 »

Fűzfőre járó kollégámtól kértem, hogy hozzon katalógust,meg árlistát.
SAGA az új márka,vagy csak forgalmazzák?

Csak forgalmazzák, spanyol termék.  Wave
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #756 Dátum: 2011. Szeptember 08. - 15:19:18 »


Csak forgalmazzák, spanyol termék.  Wave
[/quote]
Kösz! Ezek szerint már nem gyártanak,mert csak ilyen van az árlistán.
Naplózva
zoli0627
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #757 Dátum: 2011. Október 10. - 10:28:08 »

Csak forgalmazzák, spanyol termék.  Wave

Kösz! Ezek szerint már nem gyártanak,mert csak ilyen van az árlistán.

Ha javasolhatom akkor ne vegyél mert nekem van tapasztalatom ezzel a lőszerrel és egyáltalán nem vált be. Az üregi nyúl is közelről jól meglőve elviszi 20-30 métert utána bukik fel. Fácánra nem használtam de nem is fogom nem tetszett ez a lőszer nekem és ráadásul a minőségéhez mérten drága.
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #758 Dátum: 2011. Október 10. - 11:21:29 »

Ha javasolhatom akkor ne vegyél mert nekem van tapasztalatom ezzel a lőszerrel és egyáltalán nem vált be. Az üregi nyúl is közelről jól meglőve elviszi 20-30 métert utána bukik fel. Fácánra nem használtam de nem is fogom nem tetszett ez a lőszer nekem és ráadásul a minőségéhez mérten drága.

Szia!
Ha egyről beszélünk (Saga), akkor vitatkoznék veled. Több, mint egy éve lövöm 12-es Izs 27-ből (mióta nincs Nike) és maximálisan elégedett vagyok vele. Ezalatt az idő alatt ellőttem belőle kb 1200-1300 darabot. Persze nagy részét lőtéren. Ott mind a skeet, mind a trap hibátlan volt. Gerlézni a skeetet használtam: a "kemény" örvöst ugyanúgy leszólítja, mint a "puha" balkánit. És nem csak közelről. Azonfelül a 8-ast, abból is a kék színűt favorizálom: lőttem vele szajkót, vetési varjút, fácánt, tőkés récét, mezei nyulat, rókát, kóbor cicust. Gyors, megbízható lőszernek tartom. Ezeket a mérettípusokat gyönyörűen, egyenletesen teríti (papírpróba!!!). A 6-osról, meg a 10-esről azért nem tudok érdemben beszámolni, mert abból még van Nike extrám és ameddig kitart, addig hűséges vagyok hozzá. A csövet minimálisan mocskolja.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #759 Dátum: 2011. Október 10. - 11:28:23 »

Szia!
Ha egyről beszélünk (Saga), akkor vitatkoznék veled. Több, mint egy éve lövöm 12-es Izs 27-ből (mióta nincs Nike) és maximálisan elégedett vagyok vele. Ezalatt az idő alatt ellőttem belőle kb 1200-1300 darabot. Persze nagy részét lőtéren. Ott mind a skeet, mind a trap hibátlan volt. Gerlézni a skeetet használtam: a "kemény" örvöst ugyanúgy leszólítja, mint a "puha" balkánit. És nem csak közelről. Azonfelül a 8-ast, abból is a kék színűt favorizálom: lőttem vele szajkót, vetési varjút, fácánt, tőkés récét, mezei nyulat, rókát, kóbor cicust. Gyors, megbízható lőszernek tartom. Ezeket a mérettípusokat gyönyörűen, egyenletesen teríti (papírpróba!!!). A 6-osról, meg a 10-esről azért nem tudok érdemben beszámolni, mert abból még van Nike extrám és ameddig kitart, addig hűséges vagyok hozzá. A csövet minimálisan mocskolja.
 Emelem
Igen  Emelem

ráadásul a minőségéhez mérten drága.
Vállat von Szerintem, még így is az egyik legolcsóbb a piacon
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #760 Dátum: 2011. Október 10. - 16:56:53 »

Szia!
Ha egyről beszélünk (Saga), akkor vitatkoznék veled. Több, mint egy éve lövöm 12-es Izs 27-ből (mióta nincs Nike) és maximálisan elégedett vagyok vele. Ezalatt az idő alatt ellőttem belőle kb 1200-1300 darabot. Persze nagy részét lőtéren. Ott mind a skeet, mind a trap hibátlan volt. Gerlézni a skeetet használtam: a "kemény" örvöst ugyanúgy leszólítja, mint a "puha" balkánit. És nem csak közelről. Azonfelül a 8-ast, abból is a kék színűt favorizálom: lőttem vele szajkót, vetési varjút, fácánt, tőkés récét, mezei nyulat, rókát, kóbor cicust. Gyors, megbízható lőszernek tartom. Ezeket a mérettípusokat gyönyörűen, egyenletesen teríti (papírpróba!!!). A 6-osról, meg a 10-esről azért nem tudok érdemben beszámolni, mert abból még van Nike extrám és ameddig kitart, addig hűséges vagyok hozzá. A csövet minimálisan mocskolja.
 Emelem

Nekem dettó!

Gerlézéskor próbáltam ki és azt kell mondjam kitűnően vizsgázott.
Nekem ráadásul a 3 mm-es van, be is vásároltam belőle.
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #761 Dátum: 2011. Október 10. - 19:31:52 »

Szia!
Ha egyről beszélünk (Saga), akkor vitatkoznék veled. Több, mint egy éve lövöm 12-es Izs 27-ből (mióta nincs Nike) és maximálisan elégedett vagyok vele. Ezalatt az idő alatt ellőttem belőle kb 1200-1300 darabot. Persze nagy részét lőtéren. Ott mind a skeet, mind a trap hibátlan volt. Gerlézni a skeetet használtam: a "kemény" örvöst ugyanúgy leszólítja, mint a "puha" balkánit. És nem csak közelről. Azonfelül a 8-ast, abból is a kék színűt favorizálom: lőttem vele szajkót, vetési varjút, fácánt, tőkés récét, mezei nyulat, rókát, kóbor cicust. Gyors, megbízható lőszernek tartom. Ezeket a mérettípusokat gyönyörűen, egyenletesen teríti (papírpróba!!!). A 6-osról, meg a 10-esről azért nem tudok érdemben beszámolni, mert abból még van Nike extrám és ameddig kitart, addig hűséges vagyok hozzá. A csövet minimálisan mocskolja.
 Emelem
Csatlakozom az előttem szólókhoz! Ár-érték arányban az egyik legjobb lőszer most a piacon. Nekem bevált, én is több mint egy éve ezt használom. Sajna az euro áfolyam emelkedése utolérte, úgyhogy hamarosan néhány forintos áremelkedésre lehet számítani patrononként.  Rííí
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #762 Dátum: 2011. Október 10. - 20:14:22 »

Ha javasolhatom akkor ne vegyél mert nekem van tapasztalatom ezzel a lőszerrel és egyáltalán nem vált be. Az üregi nyúl is közelről jól meglőve elviszi 20-30 métert utána bukik fel. Fácánra nem használtam de nem is fogom nem tetszett ez a lőszer nekem és ráadásul a minőségéhez mérten drága.

Ne haragudj, de én sem értek egyet Veled!
A korongozó lőszere is, és a vadász lőszere is jobb mint a NIKE volt! (Megrögzött NIKE párti voltam hosszú éveken keresztül.)
Gyorsabb, kevesebb elégetlen lőpormaradvány van lövés után a csőben, és az ára is barátinak mondható.
Szerintem is az egyik legjobb ár-érték aránnyal rendelkező lőszer jelenleg a hazai piacon.
Használom a skeet, a trapp, és a 3mm-es illetve a 3,5mm-es lőszerét is egyaránt nagy megelégedettséggel.
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
zoli0627
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #763 Dátum: 2011. Október 10. - 21:12:06 »

Üdv én csak a saját tapasztalatomat osztottam meg amit éppen egy hete éltem át vele. Volt olyan nyúl amire háromszor kellett rálőni hogy ne szenvedjen pedig az első lövés fogta és aztán felállt és ment tovább. Én RC 32tőt használok de annál akármit próbáltam eddig még nem találtam jobbat. Csak viszonyítás képen a Sagat 92 forintért vettem az RCt 98ért. Én ezentúl nem váltok csak az RC abba még nem csalódtam a Saga, Melior, Nike ezek nem nem váltak be nagyon nem.
Naplózva
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #764 Dátum: 2011. Október 10. - 21:26:38 »

A Saga vadászlőszerrel nincs tapasztalatom, de a sport lőszerrel elégedett voltam. Sajnos váltani kellett/ Nike extra /, így kipróbáltam a Delsurt. A szórása nálam jó, és úgy érzem, hogy gyorsabb a Nikénél. A 32 gr-os ára, ha jól emlékszem 80 Ft volt.
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: