Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 492977 alkalommal)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #705 Dátum: 2011. Május 11. - 22:30:09 »

Nem hiszem, hogy erre bárki is felelős választ tud Neked adni.
Nem igazán ismerjük ezt a lőszertípust, és a fojtásra(illetve a lövedéktestet körülvevő műanyag burokra, ha ennél van ilyen) nem igazán tesztel senki. Lehet olyan tapasztalat, hogy közelről lőtt vadnál benne volt a másiknál meg már nem, de nehéz meghúzni a vonalat, hogy meddig mehet...meddig mehet együtt a kettő, mi kell ahhoz, hogy szétváljanak(bokor ágai, ha takarásba lő bele az ember mint abban az esetben, ami miatt valószínűleg kérded)
Az viszont számomra elképzelhetetlen, hogy CSAK a fojtás menjen bele egy testbe, tehát a lövés után leváló és más irányba repülő fojtás túl könnyű ahhoz, hogy önmagában behatoló sérülést okozzon. Szvsz.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #706 Dátum: 2011. Május 12. - 12:19:00 »

Mindenkit üdvözlök!

Friss regisztrálóként, nem vadászként kérdeznék, így előre is elnéézést, ha már érintett témát feszegetek. Található-e adat arról valahol, hogy gyöngygolyós lőszer műanyag fojtása meddig repül el? Konkrétan ARMUSA BALA feliratú 16/70-es fojtása milyen távolságról hatol, hatolhat be (állati) testbe?

Köszönöm a segítő válaszokat. 

Ezzel a lőszerrel semmi tapasztalatom, de 7 különböző félét kipróbáltunk 15 m-re a fenyő pallóba, lőttünk 2 db mindegyikből, és ott 1 db maradt benne a pallóba, mármint fojtás. De az is a palló megmozdítás után kipottyant. A többi már a pallót nem találta el, tehát leváltak, de nem hinném, hogy komoly átütő erővel rendelkeztek volna, tehát a disznó bőréről szinte biztos lepattantak volna.

DE csatlakozom Feri első mondatához: "Nem hiszem, hogy erre bárki is felelős választ tud Neked adni."

 Wave
Naplózva

Üdv End
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #707 Dátum: 2011. Május 12. - 20:28:29 »

Mindenkit üdvözlök!

Friss regisztrálóként, nem vadászként kérdeznék, így előre is elnéézést, ha már érintett témát feszegetek. Található-e adat arról valahol, hogy gyöngygolyós lőszer műanyag fojtása meddig repül el? Konkrétan ARMUSA BALA feliratú 16/70-es fojtása milyen távolságról hatol, hatolhat be (állati) testbe?

Köszönöm a segítő válaszokat. 
Szia!
Jó pár évvel ezelőtt a vadőrünkkel kerestünk egy sebzett disznómat. Amikor megtalálta a kutyája, visszafordult felénk. A vadőr a vegyes csövű puskájával, 16/70/2mm-es söréttel állította meg. Ez volt az első önállóan lőtt vadam, hát meg is vettem. Na, innen tudom, hogy a sörétkosár úgy 2-3 cm mélyen volt a bőre alatt. A lőtávolság úgy 1,5- 2 méter volt emlékeim szerint. Ja, és azaz "áldott" jóember a karajt lőtte szét. Vigyorog Persze, ha rendesen meglőttem volna... A legfontosabb, hogy meglett a vad, és nekünk nem esett bántódásunk.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #708 Dátum: 2011. Május 12. - 20:37:16 »

Tisztelt Orvos !  Emelem  Elárulná konkrétan miért kérdezte , esetleg nem publikus ?

 Tisztelettel Lacus  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #709 Dátum: 2011. Május 12. - 20:45:32 »

Tisztelt Orvos !  Emelem  Elárulná konkrétan miért kérdezte , esetleg nem publikus ?

 Tisztelettel Lacus  Emelem

Szia Lacus! Emelem
Ha megnézed az Email címet és a megyét, kitalálható! Legalábbis gondolom miért az érdeklődés! :Mosolyog Szomorú
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #710 Dátum: 2011. Május 13. - 09:26:20 »

Mindenkit üdvözlök!

Friss regisztrálóként, nem vadászként kérdeznék, így előre is elnéézést, ha már érintett témát feszegetek. Található-e adat arról valahol, hogy gyöngygolyós lőszer műanyag fojtása meddig repül el? Konkrétan ARMUSA BALA feliratú 16/70-es fojtása milyen távolságról hatol, hatolhat be (állati) testbe?

Köszönöm a segítő válaszokat. 

Kedves Orvos!

Ha nem egyszerű szakmai érdeklődés, hanem konkrét ügy vezetett arra, hogy feltedd a kérdésedet, nagyon  rossz helyen jársz.
Egy vadászfórum nem kriminalisztikai, illetve sebballisztikai szakmai workshop.
A fegyverszakértői szakma szabályai szerint a konkrét fegyverrel és lőszerrel kell próbalövéseket leadni, és azok eredményéből lehet valamiféle következtetést levonni. De soha nem fórumos információk alapján.
r1
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #711 Dátum: 2011. Május 13. - 13:55:52 »

Kedves Orvos!

Ha nem egyszerű szakmai érdeklődés, hanem konkrét ügy vezetett arra, hogy feltedd a kérdésedet, nagyon  rossz helyen jársz.
Egy vadászfórum nem kriminalisztikai, illetve sebballisztikai szakmai workshop.
A fegyverszakértői szakma szabályai szerint a konkrét fegyverrel és lőszerrel kell próbalövéseket leadni, és azok eredményéből lehet valamiféle következtetést levonni. De soha nem fórumos információk alapján.
r1

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16589



« Új üzenet #712 Dátum: 2011. Május 13. - 14:01:19 »

Kedves Orvos!

Ha nem egyszerű szakmai érdeklődés, hanem konkrét ügy vezetett arra, hogy feltedd a kérdésedet, nagyon  rossz helyen jársz.
Egy vadászfórum nem kriminalisztikai, illetve sebballisztikai szakmai workshop.
A fegyverszakértői szakma szabályai szerint a konkrét fegyverrel és lőszerrel kell próbalövéseket leadni, és azok eredményéből lehet valamiféle következtetést levonni. De soha nem fórumos információk alapján.
r1
Na... kérdezni azért szabad...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #713 Dátum: 2011. Május 13. - 19:55:01 »

Na... kérdezni azért szabad...


Igazad van.

Ugyanakkor a kérdések alapján nagyon az az érzésem, hogy nem szakember tette fel azokat. Konkrét ügyben érintett laikus meg téves következtetéseket vonhat le a válaszokból. Hát ezért írtam.
Naplózva
vadászvér
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #714 Dátum: 2011. Május 14. - 22:18:37 »

Sziasztok!

Vettem 10 doboz 12-es AQULA SPORTING TRAP 28 g-mos lőszert? Gerlézni, esetleg fácánozni szeretném. Vélemények, tapasztalatok?
(fácánt jól viszi 30 méterről)
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #715 Dátum: 2011. Május 15. - 13:14:49 »

 Emelem
Tavaly gerlézni elhasználtam pár dobozzal ebből a fajtából, miután a Nike skeet elfogyott. A puskám nem szerette annyira, legalábbis sokkal több volt a hibázás. Idén ellőttem a maradékot a ráckevei lőtéren, nem túl fényes eredményességgel, Majd Saga skeetre váltottam, amivel egyből jobban ment. 12-es Izs bockom van. Nem minden lőszert lő egyenletes szórásképpel.
De a puding próbája az evés...
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Steve
Vendég
« Új üzenet #716 Dátum: 2011. Május 15. - 18:13:38 »

Sziasztok!

Vettem 10 doboz 12-es AQULA SPORTING TRAP 28 g-mos lőszert? Gerlézni, esetleg fácánozni szeretném. Vélemények, tapasztalatok?
(fácánt jól viszi 30 méterről)

Na most azt gondold el ha akkor érdeklődsz eme lőszer iránt mielőtt megveszed...?! Kacsint
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #717 Dátum: 2011. Május 15. - 21:41:06 »

 Röhög Röhög Röhög Igen
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #718 Dátum: 2011. Május 15. - 21:43:09 »

Sziasztok!

Vettem 10 doboz 12-es AQULA SPORTING TRAP 28 g-mos lőszert? Gerlézni, esetleg fácánozni szeretném. Vélemények, tapasztalatok?
(fácánt jól viszi 30 méterről)

én ilyen nevű lőszert nem vennék  Ördög (hogy mondod azt, hogy AQULA ?  Kacsint )
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #719 Dátum: 2011. Május 15. - 21:47:04 »

én ilyen nevű lőszert nem vennék  Ördög (hogy mondod azt, hogy AQULA ?  Kacsint )

Idézek a Mongol című, amúgy szerintem egy  igen nagyszabású és remekül sikerült filmből: " Ami szar, az szar is marad..."
Én talán erre tudnék asszociálni... Mosolyog Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: