Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 492765 alkalommal)
Turpi
Vendég
« Új üzenet #660 Dátum: 2011. április 14. - 14:26:28 »


1.)  Azt gondolsz amit akarsz! Nem tartozol azok közé akiknek nekem magyarázkodnom kellene, és nem tartom valószínűleg, hogy valaha is látni fogod a vadászszekrényemet!
2.) Nem neked írtam, hanem Vadászvér kérdésére válaszoltam!
3.) Egy nyíltan feltett kérdésre miért válaszolnák magánban!
4.) Vettem a fáradtságot, hogy kikeressem a törvényi rendelkezést akkor valószínűleg nem kioktatási, hanem segítési céllal tettem!

Ha pedig nem tetszik,(úgy ahogy az éjszakai muflonvadászatra tett megjegyzésem) el lehet menni!




Hogy is mondták a hadvezérek:
Legjobb védekezés a támadás!
Hát le is támadtatok rendesen.
Tehát mindenki használt már ilyen lőszert akár engedélyezett akár nem.
Erdőjáró tudom te vagy a modi, de akkor is kimondom te szinte az összes fórumozónál nehezebben viseled a kritikát!
Ja nem mellesleg ha netán közuton találkozunk akkor szerintem 100% hogy meg fogod mutatni azt amit kérek! Ördög Ördög Röhög
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #661 Dátum: 2011. április 14. - 14:32:05 »

Hogy is mondták a hadvezérek:
Legjobb védekezés a támadás!
Hát le is támadtatok rendesen.
Tehát mindenki használt már ilyen lőszert akár engedélyezett akár nem.
Erdőjáró tudom te vagy a modi, de akkor is kimondom te szinte az összes fórumozónál nehezebben viseled a kritikát!
Ja nem mellesleg ha netán közuton találkozunk akkor szerintem 100% hogy meg fogod mutatni azt amit kérek! Ördög Ördög Röhög

Mivel támadtalak le, azzal, hogy megkérdeztem, hogy hol látsz kioktató hozzászólást? Erre azért válaszolj, ha már ezt leírtad.
 Emelem
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4583



« Új üzenet #662 Dátum: 2011. április 14. - 14:32:32 »


Tehát mindenki használt már ilyen lőszert akár engedélyezett akár nem.

Én pl. nem használtam sosem. De még a szekrényemben sem találnál.
Mutasd meg légy szíves, melyik hozzászólást tartod kioktatónak!

Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #663 Dátum: 2011. április 14. - 15:01:08 »

Hogy is mondták a hadvezérek:
Legjobb védekezés a támadás!
Hát le is támadtatok rendesen.
Tehát mindenki használt már ilyen lőszert akár engedélyezett akár nem.
Erdőjáró tudom te vagy a modi, de akkor is kimondom te szinte az összes fórumozónál nehezebben viseled a kritikát!
Ja nem mellesleg ha netán közuton találkozunk akkor szerintem 100% hogy meg fogod mutatni azt amit kérek! Ördög Ördög Röhög

Te közlekedési rendőr vagy? Kacsint
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #664 Dátum: 2011. április 14. - 15:09:39 »


Tehát mindenki használt már ilyen lőszert akár engedélyezett akár nem.
Erdőjáró tudom te vagy a modi, de akkor is kimondom te szinte az összes fórumozónál nehezebben viseled a kritikát!
Ja nem mellesleg ha netán közuton találkozunk akkor szerintem 100% hogy meg fogod mutatni azt amit kérek! Ördög Ördög Röhög

Nem a kritikát viselem nehezen, hanem az ilyen embereket mint te!

Megnyugtatlak, az élet sok területén szabálytalankodtam már, de a  Vadászat nekem Szent és Sérthetetlen, ezért -talán neked elképzelhetetlen- mindent betartok!
Még az etikai dolgokat is!
Milyen alapon feltételezel bármilyen szabálytalanságot akár rólam, akár másról anélkül, hogy ismernél bármelyikünket?  Még a feltételezésed is undorító. Bár mit is várok olyantól aki este tíz után megy vadászni muflonra?  Fejvakarás

Az, hogy moderátorrá választottak három éve nem befolyásolja a véleményalkotásomat, és a kritikai érzékemet sem. Ha nem lennék moderátor valószínűleg egészen más stílusban válaszolnék! :Mosolyog

Ami pedig a közúti ellenőrzést illeti: Valószínűleg megmutatnám amit kérsz, és nem lenne semmi titkolni valóm. De ami az őszinte véleménynyilvánítást illeti elmondom, hogy több mint harminc éves szolgálatom alatt mindég utáltam azokat a kollégákat akik hatalmukkal kérkedtek! Gondolkozz el egy kicsit azon, mit jelent a " szolgálunk és védünk", mit mond a rendőri eskü, és talán azon is miért utálják az ilyen rendőri hozzáállást az Emberek!
Én a te hozzáállásoddal mélyen hallgattam volna a hivatásomról! Csak remélni tudom, hogy érted! Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
vadászvér
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #665 Dátum: 2011. április 14. - 15:20:15 »

Sziasztok!

Köszi a válaszokat!

Csak azért gondoltam a 12 szemőre mert .22 golyóssal 5-öt kellet rálőnöm szegény kutyára 40 méterről, pedig REMINGTON "DARÁZS" lőszerrel lőttem.(a kutya nem volt nagy 25-30kg-s keverék kan amely 3 kutyával együtt vadászott)

Rengeteg kárt okoznak a társaságnak meg nekem is én kint lakok egy erdő mellet, éjjel feltúrják a szemetest, és attól félek valami betegséget a kutyámra.

Különben is kiszedték a süldőnyulaimat a ketrecből, akkor nem játszottam 30.06 13g.mos Impalával kapott, de nem akarok minden kutyára golyós lőszert áldozni! Vadász
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #666 Dátum: 2011. április 14. - 15:31:20 »

Sziasztok!

Köszi a válaszokat!

Csak azért gondoltam a 12 szemőre mert .22 golyóssal 5-öt kellet rálőnöm szegény kutyára 40 méterről, pedig REMINGTON "DARÁZS" lőszerrel lőttem.(a kutya nem volt nagy 25-30kg-s keverék kan amely 3 kutyával együtt vadászott)

Rengeteg kárt okoznak a társaságnak meg nekem is én kint lakok egy erdő mellet, éjjel feltúrják a szemetest, és attól félek valami betegséget a kutyámra.

Különben is kiszedték a süldőnyulaimat a ketrecből, akkor nem játszottam 30.06 13g.mos Impalával kapott, de nem akarok minden kutyára golyós lőszert áldozni! Vadász

Egy "olcsó", .222-es vagy .223-as kaliberű golyóson nem gondolkodtál? Akár csak nyílt irányzékkal is....? Vállat von Kacsint Bár ahogy én a vadászembert ismerem kerülne arra valami "maszat" gugger is! Mosolyog
Naplózva
vadászvér
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #667 Dátum: 2011. április 14. - 15:54:01 »

Szia!

Köszi a választ! Gondolkodom rajta. Csak is távcső nélkül Vigyorog
Naplózva
Turpi
Vendég
« Új üzenet #668 Dátum: 2011. április 14. - 18:45:58 »

Nem a kritikát viselem nehezen, hanem az ilyen embereket mint te!

Megnyugtatlak, az élet sok területén szabálytalankodtam már, de a  Vadászat nekem Szent és Sérthetetlen, ezért -talán neked elképzelhetetlen- mindent betartok!
Még az etikai dolgokat is!
Milyen alapon feltételezel bármilyen szabálytalanságot akár rólam, akár másról anélkül, hogy ismernél bármelyikünket?  Még a feltételezésed is undorító. Bár mit is várok olyantól aki este tíz után megy vadászni muflonra?  Fejvakarás

Az, hogy moderátorrá választottak három éve nem befolyásolja a véleményalkotásomat, és a kritikai érzékemet sem. Ha nem lennék moderátor valószínűleg egészen más stílusban válaszolnék! :Mosolyog

Ami pedig a közúti ellenőrzést illeti: Valószínűleg megmutatnám amit kérsz, és nem lenne semmi titkolni valóm. De ami az őszinte véleménynyilvánítást illeti elmondom, hogy több mint harminc éves szolgálatom alatt mindég utáltam azokat a kollégákat akik hatalmukkal kérkedtek! Gondolkozz el egy kicsit azon, mit jelent a " szolgálunk és védünk", mit mond a rendőri eskü, és talán azon is miért utálják az ilyen rendőri hozzáállást az Emberek!
Én a te hozzáállásoddal mélyen hallgattam volna a hivatásomról! Csak remélni tudom, hogy érted! Vállat von

Nem kérkedtem semmi féle hatalommal csak humorosan válaszoltam az 1. pontodra!Bár úgy látom a szmájlikat te sem értelmezted a végén, csak indulatból válaszoltál!Nem baj én nem haragszom!

A leírt történetben az is le van írva, hogy nem eset lövés éjszaka muflonra úgyhogy végre megnyugodhatna a lelked.Ne félj ha disznót láttunk volna akkor arra eset volna lövés, de nem láttunk! Részemről a vita lezárva.
Naplózva
Turpi
Vendég
« Új üzenet #669 Dátum: 2011. április 14. - 18:47:17 »

Mivel támadtalak le, azzal, hogy megkérdeztem, hogy hol látsz kioktató hozzászólást? Erre azért válaszolj, ha már ezt leírtad.
 Emelem

Nem neked szolt a letámadtatok csak akkor hirtelen így írtam!
Naplózva
Guszti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #670 Dátum: 2011. április 14. - 21:16:15 »

...ha disznót láttunk volna akkor arra esett volna lövés...

Ha nagyanyámnak töke lett volna, nagyapám lett volna. És, ha a muflon kijött volna, akkor mi lett volna?
Naplózva

"Szorgalmasan gyűjtögessed a hajnalpír melegét, hogy életed hűvösödő alkonyára is elég legyen."
Turpi
Vendég
« Új üzenet #671 Dátum: 2011. április 15. - 03:50:26 »

Ki jött egy egész nyáj, nem tettünk rá lövést!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #672 Dátum: 2011. április 15. - 08:45:31 »

Turpi!

Kár ragozni ezt a dolgot! Itt nem hülye Emberek olvasnak, akiknek mindent be lehet magyarázni!
Az, hogy nem lőttél semmit nem rajtad múlott! Olvasd el saját írásodat, és döntsd el magad, hogy  mit akartatok lőni este tíz és éjjel egy óra között 

"
Otthon megvacsoráztunk majd kis pihenés után vendéglátóm apjával 10 órakkor újra kimentünk a lesre.Ki felé menet már a műútról megláttunk egy nyájat ami 18 muflonból állt. Sajnos megközelithetetlen terepen-hisz nem volt körülöttük semmi takarás, mert egy vetés közepén legelésztek.felültünk a lesre majd jó kétóra várakozás után cserkelni indultunk egy másik les irányába.

Alig értünk a leshez és helyezkedtünk el rajta, 9 db álló muflonnyáj lépett ki a bokrok mögül alig 80 méterre tőlünk.A nyájban volt egy nyakba növő kos de sajnos ahogy vonultak sose állt tisztán, így lövés nélkül távozhattak.nagyából fél óra múlva egy újjabb nyájat vettünk észre amit ereszkedik le a hegyoldalon elterülő vettésen legelészve.Ebben a nyájban 7 muflon volt, de sajnos lövésre való nem akkadt közöttük pedig bejöttek hozzánk mintegy50 méterre.

Hát ennyit a törvénytiszteletről és kioktatásról!
Tehát jobb ezt az egész témát befejezni!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #673 Dátum: 2011. április 15. - 15:08:21 »

Sziasztok!

Köszi a válaszokat!

Csak azért gondoltam a 12 szemőre mert .22 golyóssal 5-öt kellet rálőnöm szegény kutyára 40 méterről, pedig REMINGTON "DARÁZS" lőszerrel lőttem.(a kutya nem volt nagy 25-30kg-s keverék kan amely 3 kutyával együtt vadászott)

Rengeteg kárt okoznak a társaságnak meg nekem is én kint lakok egy erdő mellet, éjjel feltúrják a szemetest, és attól félek valami betegséget a kutyámra.

Különben is kiszedték a süldőnyulaimat a ketrecből, akkor nem játszottam 30.06 13g.mos Impalával kapott, de nem akarok minden kutyára golyós lőszert áldozni! Vadász

Az a baj a kevés-szemessel, hogy széthajigálja mint bolond a búzát, szinte bármelyik puska 30 méter után. Még mikor kisgyerek voltam sokat próbálták használni nagyapámék, pontosan kobórkutyára. De többször nem az dőlt el amit céloztak... Ördög Nyihi.
A brekke jó lehet, de nem olyan könnyű megtalálni a legjobb szórású töltényt, mert azért egy 20-40 kg kutya sem ad akkor vitális területet, hogy 10 cm szórással lőjjünk. Meg hát a kóbor kutya, is csak a rohadék gazdája miatt dúvad, és nem céltábla.
Szerintem Steve áll a legközelebb a megoldáshoz. Sam6 Emelem

 Wave
Naplózva

Üdv End
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #674 Dátum: 2011. április 15. - 15:09:02 »

Ki jött egy egész nyáj, nem tettünk rá lövést!

 Fejvakarás Rííí
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: