Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 492945 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #615 Dátum: 2011. Január 23. - 12:01:48 »

Üdv Mindenkinek ! Anno mikor szavaztunk a töltésről én ellene adtam le a voksomat . Azóta elgondolkodtam ,  most is  Stoel Stoel Röhög Röhög Röhög 
 Viszont eszembe jutott , valamikor a 80-s évek elején olvastam , külömbözö sörét kosarak használatával lehet variálni , mikor mennyire terítsen a patron . Pl. erdőben elég lenne 15-20m , vagy üreginyúlnál stb . Ebben az esetben megérteném , hogy van értelme tölteni .  Wave
 
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #616 Dátum: 2011. Január 23. - 12:43:56 »

Attila!

 Emelem  Emelem  Emelem

Többször kéne megtörnöd hallgatásodat, Tőled csak tanulni lehet!  Emelem

Vadászüdv! sanyooo
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #617 Dátum: 2011. Január 23. - 17:38:20 »


Szia Radom1!  Emelem
Nem akarok itt megint vitát kezdeményezni mert már ezen rágódtunk eleget.
De az Isten szerelmére,miért kell ezt a dolgot így túlmisztifikálni? Ugyan mitől vagyok én (vagy bárki aki egy kicsit is ad vadászati ismeretei megszerzésére) annyira lemaradva, vagy mitől vagyunk hülyébbek annál a bármely más országbeli  vadásznál aki össze vissza mászkál hajtás közben a leállósoron, vagy bemegy a hajtásba hangosan éljenezni a barátja elejtett disznaját, és aki egy átsörözött este után leül lőszert készíteni a másnapi vadászatra?
Szerinted ma nálunk hányan készítenek töltényt? Ez megint nem más, mint egy két ember jó üzlete (mármint a tanfolyamok, vizsgák,) és egy kis pénzlehúzás!
Abban a rothadt szocializmusban volt mersze a hatalomnak lőszerelemeket adni azok kezébe akik vadászfegyvert tarthattak, akkor most mi az anyjuk kínkeserves ....félnek?

Szerinted hányan fognak úgy papírt szerezni a vizsgáról, hogy ott sem voltak? Ahányan diplomát, jogosítványt, vagy vadászvizsgát vesznek! Hányan vizsgáznak sikeresen KRESZ-ből, és ülnek be ittasan a kocsiba, vagy tesznek embereket a föld alá.
Az árakról ne is beszéljünk. Nem az a lényeg, hogy mennyivel olcsóbb, (de olcsóbb is!) hanem az, hogy tudom mit használok. Ha valaki veszi a fáradságot és megméri néhány jó hírű  gyártó lőszereit, igen csak meglepődik. A szutykokról ne is beszéljünk. Akár méretbeli, akár a súlybeli eltéréseken. Még egy szérián belül is, nemhogy két külön doboznál.

Olvasd már el, csak ezen a fórumon a hozzászólásokat. Hány olyat olvasol, hogy felsőfokú végzettségű, vagy azt éppen végző Fórumtárs/vadásztárs tesz olyan hülye kijelentéseket, hogy az ember haja az égnek áll. És ugyan már mi van, ha az egyetemen levizsgázik belőle, de halvány lila fingja sincs az egészről? Aki pedig hülye, az ugyan úgy elüti a gyerekemet az utcán, leszereli a gázcsapot a házban, vagy szétlövi a seggemet a vadászaton ha van papírja, ha nincs.
Mi a bánatot várunk mi a vadásztörvény, fegyvertörvény módosítástól, ha mi magunk nem hiszünk abban, hogy felnőttek vagyunk akik tudják mit tesznek.



Üdv Attila



Ismét nagy igazságot mondtál! Igen
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #618 Dátum: 2011. Január 23. - 17:50:49 »


Szia Radom1!  Emelem
Nem akarok itt megint vitát kezdeményezni mert már ezen rágódtunk eleget.
De az Isten szerelmére,miért kell ezt a dolgot így túlmisztifikálni? Ugyan mitől vagyok én (vagy bárki aki egy kicsit is ad vadászati ismeretei megszerzésére) annyira lemaradva, vagy mitől vagyunk hülyébbek annál a bármely más országbeli  vadásznál aki össze vissza mászkál hajtás közben a leállósoron, vagy bemegy a hajtásba hangosan éljenezni a barátja elejtett disznaját, és aki egy átsörözött este után leül lőszert készíteni a másnapi vadászatra?
Szerinted ma nálunk hányan készítenek töltényt? Ez megint nem más, mint egy két ember jó üzlete (mármint a tanfolyamok, vizsgák,) és egy kis pénzlehúzás!
Abban a rothadt szocializmusban volt mersze a hatalomnak lőszerelemeket adni azok kezébe akik vadászfegyvert tarthattak, akkor most mi az anyjuk kínkeserves ....félnek?

Szerinted hányan fognak úgy papírt szerezni a vizsgáról, hogy ott sem voltak? Ahányan diplomát, jogosítványt, vagy vadászvizsgát vesznek! Hányan vizsgáznak sikeresen KRESZ-ből, és ülnek be ittasan a kocsiba, vagy tesznek embereket a föld alá.
Az árakról ne is beszéljünk. Nem az a lényeg, hogy mennyivel olcsóbb, (de olcsóbb is!) hanem az, hogy tudom mit használok. Ha valaki veszi a fáradságot és megméri néhány jó hírű  gyártó lőszereit, igen csak meglepődik. A szutykokról ne is beszéljünk. Akár méretbeli, akár a súlybeli eltéréseken. Még egy szérián belül is, nemhogy két külön doboznál.

Olvasd már el, csak ezen a fórumon a hozzászólásokat. Hány olyat olvasol, hogy felsőfokú végzettségű, vagy azt éppen végző Fórumtárs/vadásztárs tesz olyan hülye kijelentéseket, hogy az ember haja az égnek áll. És ugyan már mi van, ha az egyetemen levizsgázik belőle, de halvány lila fingja sincs az egészről? Aki pedig hülye, az ugyan úgy elüti a gyerekemet az utcán, leszereli a gázcsapot a házban, vagy szétlövi a seggemet a vadászaton ha van papírja, ha nincs.
Mi a bánatot várunk mi a vadásztörvény, fegyvertörvény módosítástól, ha mi magunk nem hiszünk abban, hogy felnőttek vagyunk akik tudják mit tesznek.



    Attila  lehet, hogy  a korunk miatt, de nagyon egy húron  pendülünk!  Emelem


  
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 23. - 17:53:01 írta Pyrus » Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #619 Dátum: 2011. Január 24. - 17:34:28 »

Ezt csak azért írom le, mert nem mindenki van tisztában a dolgokkal.

Apróvad vadászat után vacsora közben.
Én:És te milyen lőszert lősz?
L:Cseh lőszert.
Én:Hát,abból a kaliberből(30-06) van egy pár.
L:Hát a Springfieldet.
Én:Mit?
L:Springfieldet.
Én:Te L. az a kalibered neve!(itt még csak Mosolyog)
L:Nem, a kaliber 30-06, a lőszer meg cseh Szpingrfííld.
L:Az van ráírva a dobozra hogy Spring...field.(Na itt már Röhög)

És akkor egy tapasztalt(kb.10-15 éve vadász) jó lövő vadászról van szó.
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #620 Dátum: 2011. Január 24. - 18:37:05 »

Én ilyenen nem lepődök meg. Szerintem sok ember van akit nem különösen érdekel a lőszer.  Hasonlóan vagyok ezzel én is. Beállok egy fajtára, és ha elégedett vagyok vele nem érdekel a többi.
Szerintem ők nem is igen fognak soha  tölteni. Valószínűleg már én sem fogok lőszert (főleg golyóst ) készíteni, még ha engedik se. Amennyit egy évben ellövök vadászaton és célba azt remélem a jövőben is meg fogom tudni venni.
 Nem azért ugatok a töltés engedélyezése mellett, mert azzal akarok foglalkozni, hanem egyszerűen szemétségnek tartom ezt a sok qrva értelmetlen és élhetetlen szabályozást, és az indokolatlan megkülönböztetést.  Nekem ez a sok eszetlen, átgondolatlan törvény magas fokú hozzá nemértést, félelmet (a magánkézben lévő fegyverek miatt)  és még több rosszindulatot jelent a törvényhozók részéről. Azok az érintettek (vadászok?) akik az ilyen barom törvényeket megalkotják, elfogadják ugyan úgy isznak a vadászházban, ugyan úgy megállnak tankolni, ebédelni fegyverrel a kocsijukban, csak ők törvényen kívüliek. A jobbik eset, ha szabálytalanul hazaküldik a fegyvert a "parádéskocsissal". Vállat von

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #621 Dátum: 2011. Január 24. - 19:01:42 »

Személy szerint engem nem foglalkoztat a töltés,meg vagyok elégedve a gyártók lőszereivel(az áraival nem).Szerintem nem bevezetni kéne törvényeket hanem átgondolni azt a sok ne haragudjatok, hülyeséget amit az utóbbi időben hoztak.Badarság hogy a puskámat be kell vinnem mindenhova mintha hozzám lenne nőve stb.,stb.,meg az hogy egy vadbarom aki egy maroklőfegyverrel,nem vadászfegyverrel megöl egy embert,többet megsebesít és utána nem kap rendes büntetést,ezután pedig a sportlövőket szinte ellehetetlenítik és a vadászokról is lehúznak még egy bőrt.Hát ez a hülyeség netovábbja.A Rendőrnek pofájába röhög a zsivány a szegény embert meg jól megbüntetik.Mivan Magyarországgal?
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #622 Dátum: 2011. Január 24. - 19:24:28 »

Személy szerint engem nem foglalkoztat a töltés,meg vagyok elégedve a gyártók lőszereivel(az áraival nem).Szerintem nem bevezetni kéne törvényeket hanem átgondolni azt a sok ne haragudjatok, hülyeséget amit az utóbbi időben hoztak.Badarság hogy a puskámat be kell vinnem mindenhova mintha hozzám lenne nőve stb.,stb.,meg az hogy egy vadbarom aki egy maroklőfegyverrel,nem vadászfegyverrel megöl egy embert,többet megsebesít és utána nem kap rendes büntetést,ezután pedig a sportlövőket szinte ellehetetlenítik és a vadászokról is lehúznak még egy bőrt.Hát ez a hülyeség netovábbja.A Rendőrnek pofájába röhög a zsivány a szegény embert meg jól megbüntetik.Mivan Magyarországgal?

"meg vagyok elégedve a gyártók lőszereivel"--mert még nem lőttél a puskádhoz egyedileg gyártott lőszerrel.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #623 Dátum: 2011. Január 24. - 19:53:26 »

Személy szerint engem nem foglalkoztat a töltés,meg vagyok elégedve a gyártók lőszereivel(az áraival nem).Szerintem nem bevezetni kéne törvényeket hanem átgondolni azt a sok ne haragudjatok, hülyeséget amit az utóbbi időben hoztak.Badarság hogy a puskámat be kell vinnem mindenhova mintha hozzám lenne nőve stb.,stb.,meg az hogy egy vadbarom aki egy maroklőfegyverrel,nem vadászfegyverrel megöl egy embert,többet megsebesít és utána nem kap rendes büntetést,ezután pedig a sportlövőket szinte ellehetetlenítik és a vadászokról is lehúznak még egy bőrt.Hát ez a hülyeség netovábbja.A Rendőrnek pofájába röhög a zsivány a szegény embert meg jól megbüntetik.Mivan Magyarországgal?

Egyetértünk!  Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #624 Dátum: 2011. Január 24. - 20:21:59 »

Személy szerint engem nem foglalkoztat a töltés,meg vagyok elégedve a gyártók lőszereivel(az áraival nem).Szerintem nem bevezetni kéne törvényeket hanem átgondolni azt a sok ne haragudjatok, hülyeséget amit az utóbbi időben hoztak.Badarság hogy a puskámat be kell vinnem mindenhova mintha hozzám lenne nőve stb.,stb.,meg az hogy egy vadbarom aki egy maroklőfegyverrel,nem vadászfegyverrel megöl egy embert,többet megsebesít és utána nem kap rendes büntetést,ezután pedig a sportlövőket szinte ellehetetlenítik és a vadászokról is lehúznak még egy bőrt.Hát ez a hülyeség netovábbja.A Rendőrnek pofájába röhög a zsivány a szegény embert meg jól megbüntetik.Mivan Magyarországgal?
Én is egyetértek ! Igen Igen
És panaszra ellehet menni a "sóhivatalba" mert már tervezik a megalakítását ? Rííí Nyihi
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #625 Dátum: 2011. Január 24. - 20:30:46 »

(...) egyszerűen szemétségnek tartom ezt a sok qrva értelmetlen és élhetetlen szabályozást, és az indokolatlan megkülönböztetést.  Nekem ez a sok eszetlen, átgondolatlan törvény magas fokú hozzá nemértést, félelmet (a magánkézben lévő fegyverek miatt)  és még több rosszindulatot jelent a törvényhozók részéről. Azok az érintettek (vadászok?) akik az ilyen barom törvényeket megalkotják, elfogadják ugyan úgy isznak a vadászházban, ugyan úgy megállnak tankolni, ebédelni fegyverrel a kocsijukban, csak ők törvényen kívüliek. A jobbik eset, ha szabálytalanul hazaküldik a fegyvert a "parádéskocsissal". Vállat von

 Igen

(Felénk a "parádéskocsist" "jószágigazgatónak", vagy "intéző úrnak" becézik...  Ördög  )
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #626 Dátum: 2011. Január 24. - 20:35:57 »

Én ilyenen nem lepődök meg. Szerintem sok ember van akit nem különösen érdekel a lőszer.  Hasonlóan vagyok ezzel én is. Beállok egy fajtára, és ha elégedett vagyok vele nem érdekel a többi.
Szerintem ők nem is igen fognak soha  tölteni. Valószínűleg már én sem fogok lőszert (főleg golyóst ) készíteni, még ha engedik se. Amennyit egy évben ellövök vadászaton és célba azt remélem a jövőben is meg fogom tudni venni.
 Nem azért ugatok a töltés engedélyezése mellett, mert azzal akarok foglalkozni, hanem egyszerűen szemétségnek tartom ezt a sok qrva értelmetlen és élhetetlen szabályozást, és az indokolatlan megkülönböztetést.  Nekem ez a sok eszetlen, átgondolatlan törvény magas fokú hozzá nemértést, félelmet (a magánkézben lévő fegyverek miatt)  és még több rosszindulatot jelent a törvényhozók részéről. Azok az érintettek (vadászok?) akik az ilyen barom törvényeket megalkotják, elfogadják ugyan úgy isznak a vadászházban, ugyan úgy megállnak tankolni, ebédelni fegyverrel a kocsijukban, csak ők törvényen kívüliek. A jobbik eset, ha szabálytalanul hazaküldik a fegyvert a "parádéskocsissal". Vállat von


Attila !
Szerintem ilyen nem létezik sőt "illen" nemis vót soha... Ördög Ördög OOO
Naplózva
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #627 Dátum: 2011. Február 22. - 20:00:06 »

Kinek hogy vált be az Armusa Trap lőszer szalonkára?
Szinte minden boltban csak 10-s, 8-s sörét volt, csak ez volt apróbb. Illetve elég-e az a 28 g?
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #628 Dátum: 2011. Február 22. - 20:17:54 »

Melyik lőszert viszi jól a puskád? 10-s vagy 8-st? Azt használd.... egyébként nem mellesleg "kemény" madár.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #629 Dátum: 2011. Február 22. - 20:19:14 »

Kinek hogy vált be az Armusa Trap lőszer szalonkára?
Szinte minden boltban csak 10-s, 8-s sörét volt, csak ez volt apróbb. Illetve elég-e az a 28 g?

Minél kisebb a söréttöltet annál egyenletesebb a szóráskép.
A 28 gr. trap söréthez tökéletesen elég...ne lepődj meg ha sokkal jobban megy vele a lövés, mint a szokásos 32 gr-ossal.  Kacsint
Nekem a favoritom a 28 gr-os NIKE Trap Mondial volt 2.5 mm-es söréttel.
Mindenes patron volt.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: