Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 492779 alkalommal)
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #600 Dátum: 2011. Január 22. - 10:29:49 »

  Hát!??  Fejvakarás  nem hiszem ,hogy valaki aki szereti a fegyverét ilyen borzalmakkal  töltött  lőszert
 használjon.Én személy szerint több ezer sörétes fegyverbe való lőszert töltöttem és lőttem el annak 
 idején, sőt a disznók száma is felül van a százon amit saját szerelésű  lőszerrel lőttem ,de ilyen patkó
 szöges borzalmakról csak  a legelvetemültebb rabsic körökben hallattam, akinek mindegy volt , hogy
 az odúba rejtett fegyvernek menyit árt a lőszer, csak az  őz boruljon. Én most is azon a véleményen
 vagyok, hogy az utántöltést igenis engedélyezni kellene , természetesen vizsgához  kötve!
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #601 Dátum: 2011. Január 22. - 19:06:15 »

Puszta mázli Mosolyog. De tényleg.

Az újratöltés kultúrájához az is hozzátartozna, hogy az egyszerű felhasználó nem bírálja felül a nála képzettebb, nagyságrendekkel hozzáértőbb emberek által megalkotott szabályokat, töltési táblázatokat. (Lásd: elfogadás képessége.) Pl. nem gondolja magáról, hogy jobb "disznós" sörétes töltényt képes berhelni anyacsavar, ill. reszelődarabok felhasználásával, mint a Remington. Még akkor sem, ha 20 éve fegyverrel kel és alszik és a Józsi bácsi szerint is a buhera patrontól borul igazán a desznyó...



"Az újratöltés kultúrájához az is hozzátartozna,"---Megvolt az a kultúra, és ma is meg lenne, ha hagynák! Kérdezd meg az öregeket, akik még töltöttek, mint például Erdőjáró fórumtárs! Vagy nézd meg a fotón a házilag öntött "brennecke" lövedéket! Annak az öntőformáját valamelyik TMK-s fusizta, vagy a Tsz- melléküzemág aranykezű marósát dícséri! Semmilyen téren nem marad alul az "originál" testvérével összevetve. Wave
Naplózva
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #602 Dátum: 2011. Január 22. - 21:24:17 »

"Az újratöltés kultúrájához az is hozzátartozna,"---Megvolt az a kultúra, és ma is meg lenne, ha hagynák! Kérdezd meg az öregeket, akik még töltöttek, mint például Erdőjáró fórumtárs! Vagy nézd meg a fotón a házilag öntött "brennecke" lövedéket! Annak az öntőformáját valamelyik TMK-s fusizta, vagy a Tsz- melléküzemág aranykezű marósát dícséri! Semmilyen téren nem marad alul az "originál" testvérével összevetve. Wave

Biztos vagyok benne, hogy sok "öreg" rengeteg patront tekert esténként baráti körben a másnapi vadászatra, minden gond nélkül. Jó hobbi, kellemes időtöltés.

Én mindössze arról prüntyögök, hogy -  ahogyan a vadászattal kapcsolatban is sokan szóvá teszik - a kultúra folyamatossága nem igazán adott. Elég sokan vannak, akik bármibe "belecsöppennek", rögtön mindent tudnak, sőt rögtön mindent JOBBAN tudnak. Sok ember nem képes alázatra és elfogadásra. A jelenség jól ismert. Emellett van egy rakás legenda, ami masszívan tartja magát, és a hitet nem lehet megingatni. Nagyon komoly oktatás és vizsga kellene, hogy e téren a kimaradást, lemaradást legalább részben be lehessen hozni pl. Ausztriához képest.

Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #603 Dátum: 2011. Január 22. - 21:37:06 »

Hali !
Töltött lőszer "olcsó " lőszer . Többet mennék korongozni , gyakorolni !
Elég ha a baráti körben csak egyvalaki vizsgázna le és már megoldódna jó pár  vadász lőszerkérdése !
De ez valakinek érdeke ? "boltok,nagykerek stb...." Fejvakarás
Naplózva
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #604 Dátum: 2011. Január 22. - 21:50:21 »

Hali !
Töltött lőszer "olcsó " lőszer . Többet mennék korongozni , gyakorolni !
Elég ha a baráti körben csak egyvalaki vizsgázna le és már megoldódna jó pár  vadász lőszerkérdése !
De ez valakinek érdeke ? "boltok,nagykerek stb...." Fejvakarás

Ez sörétes patronnál jelenleg nem igazán állja meg a helyét. Nézd végig a külföldi hirdetéseket, próbálj olcsóbban kijönni - elméletben - , mint a legolcsóbb spanyol patronok. A sörét, csappantyú, ólom mellé kell egy tisztességes sörétkosaras fojtás is. Minőségben és árban sem igazán fogsz jobbat készíteni. És mi van, ha 5 forinttal olcsóbb lenne a patron? Attól csak 125 forinttal lenne olcsóbb egy rotte... Biztosan ezen múlik mennyit korongozol?

A nagykerek minimum letojnák, de inkább örülnének, ha elterjedt lenne a házilagos töltés, mert nekik tökmindegy, hogy melyik termék megy, csak fogyjon. És az átleg ember nem költene kevesebbet (inkább többet, mert további termékeket - mint szerszámok, stb. venne).
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #605 Dátum: 2011. Január 22. - 22:06:51 »

Ez sörétes patronnál jelenleg nem igazán állja meg a helyét. Nézd végig a külföldi hirdetéseket, próbálj olcsóbban kijönni - elméletben - , mint a legolcsóbb spanyol patronok. A sörét, csappantyú, ólom mellé kell egy tisztességes sörétkosaras fojtás is. Minőségben és árban sem igazán fogsz jobbat készíteni. És mi van, ha 5 forinttal olcsóbb lenne a patron? Attól csak 125 forinttal lenne olcsóbb egy rotte... Biztosan ezen múlik mennyit korongozol?

A nagykerek minimum letojnák, de inkább örülnének, ha elterjedt lenne a házilagos töltés, mert nekik tökmindegy, hogy melyik termék megy, csak fogyjon. És az átleg ember nem költene kevesebbet (inkább többet, mert további termékeket - mint szerszámok, stb. venne).

Hát azért van más dolog is .
Sport lövészet 9mm,022 + vadászat golyóssal és a sörétessel .
De összességében sokkal olcsóbb a töltött lőszer mint a gyári főleg többen összeállva ! Emelem
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #606 Dátum: 2011. Január 22. - 22:09:23 »

Hát azért van más dolog is .
Sport lövészet 9mm,022 + vadászat golyóssal és a sörétessel .
De összességében sokkal olcsóbb a töltött lőszer mint a gyári főleg többen összeállva ! Emelem

Sörétesben alig jössz ki mérhetően olcsóbban, golyósban is inkább a magam csináltam effektus adja  a feelinget, bár a hüvely ujrahasznosítása kapcsán lehet jóval olcsóbbá tenni a gyárinál.
Természetesen jelenleg csak külföldön... Fejvakarás
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #607 Dátum: 2011. Január 22. - 22:15:03 »

Sörétesben alig jössz ki mérhetően olcsóbban, golyósban is inkább a magam csináltam effektus adja  a feelinget, bár a hüvely ujrahasznosítása kapcsán lehet jóval olcsóbbá tenni a gyárinál.
Természetesen jelenleg csak külföldön... Fejvakarás
Háát igen a hüvely  Bion mindíg probléma, bár külföldön még nem próbáltam  Röhög Ördög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #608 Dátum: 2011. Január 22. - 22:18:56 »

Biztos vagyok benne, hogy sok "öreg" rengeteg patront tekert esténként baráti körben a másnapi vadászatra, minden gond nélkül. Jó hobbi, kellemes időtöltés.

Én mindössze arról prüntyögök, hogy -  ahogyan a vadászattal kapcsolatban is sokan szóvá teszik - a kultúra folyamatossága nem igazán adott. Elég sokan vannak, akik bármibe "belecsöppennek", rögtön mindent tudnak, sőt rögtön mindent JOBBAN tudnak. Sok ember nem képes alázatra és elfogadásra. A jelenség jól ismert. Emellett van egy rakás legenda, ami masszívan tartja magát, és a hitet nem lehet megingatni. Nagyon komoly oktatás és vizsga kellene, hogy e téren a kimaradást, lemaradást legalább részben be lehessen hozni pl. Ausztriához képest.




Szia Radom1!  Emelem
Nem akarok itt megint vitát kezdeményezni mert már ezen rágódtunk eleget.
De az Isten szerelmére,miért kell ezt a dolgot így túlmisztifikálni? Ugyan mitől vagyok én (vagy bárki aki egy kicsit is ad vadászati ismeretei megszerzésére) annyira lemaradva, vagy mitől vagyunk hülyébbek annál a bármely más országbeli  vadásznál aki össze vissza mászkál hajtás közben a leállósoron, vagy bemegy a hajtásba hangosan éljenezni a barátja elejtett disznaját, és aki egy átsörözött este után leül lőszert készíteni a másnapi vadászatra?
Szerinted ma nálunk hányan készítenek töltényt? Ez megint nem más, mint egy két ember jó üzlete (mármint a tanfolyamok, vizsgák,) és egy kis pénzlehúzás!
Abban a rothadt szocializmusban volt mersze a hatalomnak lőszerelemeket adni azok kezébe akik vadászfegyvert tarthattak, akkor most mi az anyjuk kínkeserves ....félnek?

Szerinted hányan fognak úgy papírt szerezni a vizsgáról, hogy ott sem voltak? Ahányan diplomát, jogosítványt, vagy vadászvizsgát vesznek! Hányan vizsgáznak sikeresen KRESZ-ből, és ülnek be ittasan a kocsiba, vagy tesznek embereket a föld alá.
Az árakról ne is beszéljünk. Nem az a lényeg, hogy mennyivel olcsóbb, (de olcsóbb is!) hanem az, hogy tudom mit használok. Ha valaki veszi a fáradságot és megméri néhány jó hírű  gyártó lőszereit, igen csak meglepődik. A szutykokról ne is beszéljünk. Akár méretbeli, akár a súlybeli eltéréseken. Még egy szérián belül is, nemhogy két külön doboznál.

Olvasd már el, csak ezen a fórumon a hozzászólásokat. Hány olyat olvasol, hogy felsőfokú végzettségű, vagy azt éppen végző Fórumtárs/vadásztárs tesz olyan hülye kijelentéseket, hogy az ember haja az égnek áll. És ugyan már mi van, ha az egyetemen levizsgázik belőle, de halvány lila fingja sincs az egészről? Aki pedig hülye, az ugyan úgy elüti a gyerekemet az utcán, leszereli a gázcsapot a házban, vagy szétlövi a seggemet a vadászaton ha van papírja, ha nincs.
Mi a bánatot várunk mi a vadásztörvény, fegyvertörvény módosítástól, ha mi magunk nem hiszünk abban, hogy felnőttek vagyunk akik tudják mit tesznek.



Üdv Attila

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #609 Dátum: 2011. Január 22. - 22:21:38 »


Szia Radom1!  Emelem
Nem akarok itt megint vitát kezdeményezni mert már ezen rágódtunk eleget.
De az Isten szerelmére,miért kell ezt a dolgot így túlmisztifikálni? Ugyan mitől vagyok én (vagy bárki aki egy kicsit is ad vadászati ismeretei megszerzésére) annyira lemaradva, vagy mitől vagyunk hülyébbek annál a bármely más országbeli  vadásznál aki össze vissza mászkál hajtás közben a leállósoron, vagy bemegy a hajtásba hangosan éljenezni a barátja elejtett disznaját, és aki egy átsörözött este után leül lőszert készíteni a másnapi vadászatra?
Szerinted ma nálunk hányan készítenek töltényt? Ez megint nem más, mint egy két ember jó üzlete (mármint a tanfolyamok, vizsgák,) és egy kis pénzlehúzás!
Abban a rothadt szocializmusban volt mersze a hatalomnak lőszerelemeket adni azok kezébe akik vadászfegyvert tarthattak, akkor most mi az anyjuk kínkeserves ....félnek?

Szerinted hányan fognak úgy papírt szerezni a vizsgáról, hogy ott sem voltak? Ahányan diplomát, jogosítványt, vagy vadászvizsgát vesznek! Hányan vizsgáznak sikeresen KRESZ-ből, és ülnek be ittasan a kocsiba, vagy tesznek embereket a föld alá.
Az árakról ne is beszéljünk. Nem az a lényeg, hogy mennyivel olcsóbb, (de olcsóbb is!) hanem az, hogy tudom mit használok. Ha valaki veszi a fáradságot és megméri néhány jó hírű  gyártó lőszereit, igen csak meglepődik. A szutykokról ne is beszéljünk. Akár méretbeli, akár a súlybeli eltéréseken. Még egy szérián belül is, nemhogy két külön doboznál.

Olvasd már el, csak ezen a fórumon a hozzászólásokat. Hány olyat olvasol, hogy felsőfokú végzettségű, vagy azt éppen végző Fórumtárs/vadásztárs tesz olyan hülye kijelentéseket, hogy az ember haja az égnek áll. És ugyan már mi van, ha az egyetemen levizsgázik belőle, de halvány lila fingja sincs az egészről? Aki pedig hülye, az ugyan úgy elüti a gyerekemet az utcán, leszereli a gázcsapot a házban, vagy szétlövi a seggemet a vadászaton ha van papírja, ha nincs.
Mi a bánatot várunk mi a vadásztörvény, fegyvertörvény módosítástól, ha mi magunk nem hiszünk abban, hogy felnőttek vagyunk akik tudják mit tesznek.



Üdv Attila


Igen
Naplózva
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #610 Dátum: 2011. Január 22. - 22:51:21 »

Attila, sok mindenben igazad van. Hülyék ellen önmagában valóban nem elég egy tanfolyás, vizsga. A kultúra megteremtésének a lehetősége a fő kérdés szerintem. Lásd a "hornyolt csövű" sörétest, hiszen onnét indult ez az egész beszélgetés. Nagyon nem az újratöltés pro & kontra érveiről volt szó.

Üdv: r1 Emelem

Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #611 Dátum: 2011. Január 22. - 23:00:02 »

Attila, sok mindenben igazad van. Hülyék ellen önmagában valóban nem elég egy tanfolyás, vizsga. A kultúra megteremtésének a lehetősége a fő kérdés szerintem. Lásd a "hornyolt csövű" sörétest, hiszen onnét indult ez az egész beszélgetés. Nagyon nem az újratöltés pro & kontra érveiről volt szó.

Üdv: r1 Emelem


A jogosítvánnyal több ember vesztette életét mint vadász balesetben !
Több ember hal meg repülő balesetben mint vadász balesetben !
Sőt többen halnak meg vonat balesetben !
A vadászok tisztában vannak vele , hogy milyen eszköz van a kezükben és nem egyszer látták a hatását !
Kezeljenek már itthon "felnőttnek"!  Emelem
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #612 Dátum: 2011. Január 22. - 23:27:55 »

A vadászok tisztában vannak vele , hogy milyen eszköz van a kezükben és nem egyszer látták a hatását !

Bárcsak lehetne így általánosítani....
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #613 Dátum: 2011. Január 23. - 01:00:28 »

Attila, sok mindenben igazad van. Hülyék ellen önmagában valóban nem elég egy tanfolyás, vizsga. A kultúra megteremtésének a lehetősége a fő kérdés szerintem. Lásd a "hornyolt csövű" sörétest, hiszen onnét indult ez az egész beszélgetés. Nagyon nem az újratöltés pro & kontra érveiről volt szó.

Üdv: r1 Emelem



 Az a fegyver agy hivatásos vadász szolgálati fegyvere volt. Tehát egy olyan emberé aki-merem gondolni- megszerezte a szükséges középfokú végzettséget. Akkor milyen vizsgáról, vagy papírról is beszélünk?
Hidd el, nincs itt olyan nagy baj a vadászati kultúrával mint gondoljuk. Itt a baj bennünk van. Bennünk, mert nem zavarjuk el magunk közül azokat akiknek semmi keresnivalója nincs itt.
Nem merjük felvállalni, hogy elküldjük a francba azokat a tiszteletlen, okoskodó, renitenskedő szarháziakat akikkel úton útfélen találkozunk. Pedig szvsz ők vannak kevesebben. sokkal kevesebben! Nem tudunk összefogni, kiállni a saját érdekeinkért, és minden nyálasszájú okoskodót tanítgatni akarunk a helyett, hogy nyíltan megmondanánk semmi dolga közöttünk. Gondolom Te is találkoztál nem egy olyannal akiből soha nem lesz vadász, de még fegyverforgató sem, de hagyjuk, mert egyébként "rendes gyerek"!
Lesöpörnek minket minden fórumon, eltűrjük (dicső kamaráink, védegyletünk bólogatásával) hogy  gyilkosnak nevezzenek, még olyan sötétzöld agyú barmok is, akik életükben élő állatot csak az állatkertben láttak.

Elmondom neked, hogy másfél évig fegyvereket gyártottam (FÉG) és több teherautónyi géppisztolyt lőttem be. Harminc évig hivatásosként szolgáltam, fegyverrel a "kezemben"! Negyven éve rendelkezek több sörétes, és golyós fegyverrel. 18 éves koromban gyártottam magamnak -hivatalosan- több ezer lőszert. Amikor nyugdíjba mentem, felkértek egy munkára amihez fegyver kellett. Egy hónappal a leszerelésem után fegyvervizsgát kellett tennem marokfegyverre! Mondj még egy ilyen országot!
Sokkal inkább mással van itt a baj, mint a vadászati kultúra hiányával!
Ma este (illetve már tegnap) elolvastam Feketeerdő írását a suta topikban, és elgondolkodtam azon, hogy nem kellene e teljesen átdolgozni ezt a magyar vadászatot? Nem múlta e idejét a mi gondolkodásunk a vadászatról? Egyáltalán a társaságok léte, az alkalmazottak hovatartozása, a gazdálkodás mikéntje tekintetében?  
 Vállat von Vállat von Fejvakarás Fejvakarás

 Wave Wave

« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 23. - 08:31:58 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Tshibo
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22



« Új üzenet #614 Dátum: 2011. Január 23. - 11:47:49 »

Hali!

Nagyon egyet értek Erdojaro-val! Ezt jobban nem lehet megfogalmazni!
Kultúrával itt nincs semmi baj, mert sok igazi vadász van és ez öröklődik is tovább!
Személy szerint, mint jelenleg kezdő vadász, édesapámmal együtt töltöttük a
minden féle sörétes lőszereket!Ja és nem lehettem több mint 11,12 éves!!!!
Van aki bele születik, meg akit tényleg érdekel, hogy, mi, miért, mikor, és hogyan, meg meddig, az megtanulja!
Az összes többi meg: "Aki hülye délelőtt, az hülye délután is!"

A kamara meg a védegylet egyáltalán MINEK? Minek fizetünk nekik?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: