Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 493088 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #60 Dátum: 2008. December 05. - 11:39:14 »

Esetleg a Nike Extrát is ki lehetne próbálni, az ára nem ráz (75 Ft körül), és a jó 10%-kal megnövelt sörétmennyiség azért csak sűríti a szórásképet... Kacsint

Az emelt söréttöltet szinte mindig RONT a szórásképen.  Kacsint
Ezt igazolja, hogy anno a Bornaghi 3-as számú Game 30-át mindkét csöve igen jól vitte a puskámnak.
A 32gr-ost már igazán jól a bal csöve viszi, a jobbosnak már kicsit sok a 32 gr is.
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #61 Dátum: 2008. December 05. - 15:14:26 »

Sziasztok!

Nem régiben ráakadtam a RIO lőszercsaládra annak is a RIO50 fajtájara!
Orosz duplám van ami általában az apró sörétet viszi kitünően, a 10-es söréttel fácánozom, ezeket álltalában úgy rakja, hogy 35m-re egy 17cmes körben 10-15 sörét van!
Na most az említett rio 34g-os 10-es 28db-ot szórt, ez nem semmi!
Ezután keztem  ezt a szezont és mondhatom kitűnő, és 40-45m- ról símán lehet vele vadászni,csak közelebbról kell vele vigyázni mert nagyon erős és gyors!
Ajánlom próbáljátok ki!
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #62 Dátum: 2008. December 05. - 15:16:20 »

Az emelt söréttöltet szinte mindig RONT a szórásképen.  Kacsint
Ezt igazolja, hogy anno a Bornaghi 3-as számú Game 30-át mindkét csöve igen jól vitte a puskámnak.
A 32gr-ost már igazán jól a bal csöve viszi, a jobbosnak már kicsit sok a 32 gr is.

A Te puskád is példa rá, hogy nem anyira mindig csak az a lényeg, hogy lik iránt álljon...
Ezekszerint a te puskád nem szereti a vastag sörétet, meg a nagy töltetet.
Érdekes ez a kérdés mindig, ki kell próbálni, máskép nem megy...
Az én puskám pl a Nike 8-as nem szórja szépen, ezeken kívűl a többit amit próbáltam elég jól muzsikált, ami meglepő volt, hogy még a békebeli papírhüvelyes Nike 6-os is szépen vitte, meg is bánta pár róka, most már csak pár db van emléknek.
 Wave
Naplózva

Üdv End
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #63 Dátum: 2008. December 05. - 16:05:50 »

A Te puskád is példa rá, hogy nem anyira mindig csak az a lényeg, hogy lik iránt álljon...
Ezekszerint a te puskád nem szereti a vastag sörétet, meg a nagy töltetet.
Érdekes ez a kérdés mindig, ki kell próbálni, máskép nem megy...
Az én puskám pl a Nike 8-as nem szórja szépen, ezeken kívűl a többit amit próbáltam elég jól muzsikált, ami meglepő volt, hogy még a békebeli papírhüvelyes Nike 6-os is szépen vitte, meg is bánta pár róka, most már csak pár db van emléknek.
 Wave

Ja, most úgy néz ki veszek Parcours-ot - az legalább olcsó(bb) is  Mosolyog- fácánra, meg dúvadra és mehet tovább a Bornaghi 3-asa, vagy 4-ese nyúl, meg rókahajtáskor.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #64 Dátum: 2008. December 06. - 14:35:06 »

Ma kijutottam nyúlvadászatra és "elveimmel" ellentétben, kipróbáltam, hogy a jobb csőbe 4-es, a balba pedig 3-ast töltöttem.

(a mi nyúlvadászatainknál bőven van idő az újratöltésre és a töltények kiszedésére. (öv egyik vége 3-as, másik vége 4-es...összesen 8-8 darab, ennyi nálunk bőven elég, beszámítva az esetleges szajkókat és 1-2 kakast is.  Mosolyog)

Hát mit is mondjak, kiválóan ment a lövés 4 patronból 3 nyúl...a 4. lövésem egy tuskósorban volt és csak 1 hirtelen kapáslövésre volt idő, de egy tuskót találtam telibe. (kevés volt a hely eléfogni a fülesnek.)
Életemben nem csináltam még ilyen "variálást" de úgy néz ki ez bevált.

Beszélgetve a vadásztársakkal többük mondta, hogy ők ugyanígy járnak el, jobb csőbe 10-es, balba 8-as...mondván, hogy "nálunk kapkodni nem kell, bőven van idő betölteni a 2 féle patront.
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #65 Dátum: 2008. December 06. - 17:36:29 »

Ma kijutottam nyúlvadászatra és "elveimmel" ellentétben, kipróbáltam, hogy a jobb csőbe 4-es, a balba pedig 3-ast töltöttem.

(a mi nyúlvadászatainknál bőven van idő az újratöltésre és a töltények kiszedésére. (öv egyik vége 3-as, másik vége 4-es...összesen 8-8 darab, ennyi nálunk bőven elég, beszámítva az esetleges szajkókat és 1-2 kakast is.  Mosolyog)

Hát mit is mondjak, kiválóan ment a lövés 4 patronból 3 nyúl...a 4. lövésem egy tuskósorban volt és csak 1 hirtelen kapáslövésre volt idő, de egy tuskót találtam telibe. (kevés volt a hely eléfogni a fülesnek.)
Életemben nem csináltam még ilyen "variálást" de úgy néz ki ez bevált.

Beszélgetve a vadásztársakkal többük mondta, hogy ők ugyanígy járnak el, jobb csőbe 10-es, balba 8-as...mondván, hogy "nálunk kapkodni nem kell, bőven van idő betölteni a 2 féle patront

Igazából te csinálod jól, mert a lejobb szórásképpel vadászol így, de ez igazán kis terítékű vadászatokon alkalmazható!
Nálunk, ahol legutóbb is lőttünk több mint 250 madarat meg közel száz nyulat, ott igen nehéz, de már én is próbálkoztam ezzel, csak bele macskásodom egy idő után a töltésbe!!
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #66 Dátum: 2009. Január 13. - 06:29:28 »


 Üdv Mindenkinek Wave Van egy Sauer 16/70-es dupla sörétes puskám./ua.mint a merkel/ Nike patront használok ,de nem vagyok megelégedve vele.
 Milyen patront szeret legjobban ? Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Viktor
Vendég
« Új üzenet #67 Dátum: 2009. Január 13. - 07:20:04 »

Üdv Mindenkinek Wave Van egy Sauer 16/70-es dupla sörétes puskám./ua.mint a merkel/ Nike patront használok ,de nem vagyok megelégedve vele.
 Milyen patront szeret legjobban ? Wave

Szia Lacus!

Próbáld meg a Mirage-t!
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #68 Dátum: 2009. Január 13. - 08:20:19 »

Üdv Mindenkinek Wave Van egy Sauer 16/70-es dupla sörétes puskám./ua.mint a merkel/ Nike patront használok ,de nem vagyok megelégedve vele.
 Milyen patront szeret legjobban ? Wave

Szerintem próbáld ki az RC-t vagy a Chedite-et -nekem ezek váltak be a legjobban(bár az Armusa is elég jó), és könnyen elérhető, mert szinte mindenhol árulják.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #69 Dátum: 2009. Január 13. - 09:17:10 »

Lacus!

Nekem is német puskám van - Suhl 12-es - és nekem is váltanom kellett.
Olcsó és igen jó töltény a Bornaghi.
A 4-es számút (3,1 mm) nagyon precízen viszi és a 3-as számúval (3,3 mm) is igen jól muzsikál.
Szerintem a Mirega, RC kategóriánál olcsóbb is és legalább olyan jó.
Persze puding próbája az evés.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4585



« Új üzenet #70 Dátum: 2009. Január 13. - 09:33:24 »

Idézet
Van egy Sauer 16/70-es dupla sörétes puskám

Szia Lacus!

Mint láthattad, nekem is ugyanilyen puskám van.
Nagyrészt én is Nikét lövök vele. Sőt, még van pár doboz kb. 30-35 éves papírhüvelyes Nikém is.
Én is elégedett vagyok vele.

Amúgy próbáltam Mirage-t és Cheditet, sok különbséget nem vettem észre a Nikéhez képest.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #71 Dátum: 2009. Január 14. - 20:19:41 »

 
 Üdv Mindenkinek ! Wave  Köszönöm a válaszokat .Akkor a legjobb ,ha veszek armusa, mirage és rc patront és kiprobálom.

 Gangocs  Wave Azt észre vettem , hogy duplával vagy, csak nem láttam a márkát.Nagyon hasonlit a merkelre. Az a baj ,hogy nikéből nem mindegyik méretet szereti.Pl. a 8-ast igen.Gerlére és üregire a 12-es már nem jó.

 Libázni is a sauert vitted ,milyen méretű söréttet vittél? Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #72 Dátum: 2009. Január 15. - 08:33:40 »

Én is eddigi pályafutásom során csak Nike-t használtam. Megszoktam, nekem jó volt. Azonban mikor Steve-hez mentem egy jó kis vadászhétvégére, vettem a kis 20-ashoz Mirage lőszert. A felreppenő kakasokat sorra hibáztam, míg egyszer nem kaptam annyira elé, mint megszoktam és eltaláltam. Lényegesen gyorsabb a Mirage, mint a Nike és valóban lényegesen, mert az eddig berögződött előtartással nem találtam el a madarakat, sokkal kevesebbet kellett elé fogni.
Nekem ez a tapasztalatom.
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #73 Dátum: 2009. Január 15. - 08:36:36 »

Üdv mindenkinek.

Használt már valaki Cheddite lőszert?
Van esetleg jó vagy rossz tapasztalat?

Appropó Pesten esetleg tudtok helyet ahol Nikét árulnak jó áron?

Köszi előre is.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #74 Dátum: 2009. Január 15. - 08:39:01 »

Üdv mindenkinek.

Használt már valaki Cheddite lőszert?
Van esetleg jó vagy rossz tapasztalat?

Appropó Pesten esetleg tudtok helyet ahol Nikét árulnak jó áron?

Köszi előre is.

Cheddite lőszert használtam, de nem sokat, véleményt nem tudok róla mondani. Szomorú
Nike lőszert én az S.P. Jagdnál szoktam venni Soroksáron, szerintem jó árban adják.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: