Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 492985 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #585 Dátum: 2011. Január 20. - 18:47:54 »

Szia!
Köszönöm! A plasztik nem igazán érdekel, de a Nike-n majd elgondolkodom. Mosolyog
 Wave

Ne gondolkozzál, hanem mond, hogy hol találkozzunk, odaadom oszt jónapot!
(ezek a mai fiatalok!)  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
 Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #586 Dátum: 2011. Január 20. - 19:47:08 »

Ne gondolkozzál, hanem mond, hogy hol találkozzunk, odaadom oszt jónapot!
(ezek a mai fiatalok!)  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
 Wave

 Ördög
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #587 Dátum: 2011. Január 20. - 21:15:25 »

A Plastikban egy a jó, hogy 65-ös töltényűrből is lőhető! A Lamparttal azért én is gurítottam vele hajtásban egy disznót. Igaz, hogy fültőre még kellett egy csitító...  Kacsint
Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #588 Dátum: 2011. Január 20. - 21:17:27 »

Ne gondolkozzál, hanem mond, hogy hol találkozzunk, odaadom oszt jónapot!
(ezek a mai fiatalok!)  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
 Wave

 Ördög  Meghajol
Egyáltalán nem sürgős a dolog.
Szerintem egyeztessünk majd egy időpontot/helyet amikor bent jársz a városban, aztán érte megyek.
Az se baj ha csak 3-4 hét múlva, hamarabb úgy sem tudom kipróbálni.
 Wave
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #589 Dátum: 2011. Január 20. - 21:27:17 »

Ördög  Meghajol
Egyáltalán nem sürgős a dolog.
Szerintem egyeztessünk majd egy időpontot/helyet amikor bent jársz a városban, aztán érte megyek.
Az se baj ha csak 3-4 hét múlva, hamarabb úgy sem tudom kipróbálni.
 Wave

O.K.  Vadász
 Vigyorog
Naplózva
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #590 Dátum: 2011. Január 21. - 16:49:33 »



Ilyen munkát tud végezni a csőben a "szoruló" ólom, ezért lett leselejtezve ez a fegyver. Teljes csőhosszon meg van a csavart ill egyenes dudor, nem csak a szűkítéseknél.
Egy vadőri szolgálati fegyver volt, ( IZS-58 MA, 12/70-12/70 ) most már "csak" méretfelvevő fegyvernek lett jó  Nyihi .
 
 Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #591 Dátum: 2011. Január 21. - 17:34:31 »

Milyen patron volt?
Túlméretes volt a lövedék, vagy mi volt a gond vele?
Naplózva
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #592 Dátum: 2011. Január 21. - 17:51:28 »

Milyen patron volt?
Túlméretes volt a lövedék, vagy mi volt a gond vele?

Az az igazság, hogy nem tudom milyen lőszertípust használt, de ahogy az illetőt ismerem az biztosan bolti volt. Minden éveben volt náluk egy disznóhajtás, csak ekkor használta golyóval a fegyverét.
Hogy a "huzagolást" mikor, mennyi lövés szám után építette be a csövekbe az is ismeretlen. Ez a "kis" turpisság akkor derült ki, mikor megkért, vigyem vizsgára a fegyvert, mert a műszakija lejárt. Na ez a tevékenység elmaradt mikor a csövek állapotát néztem, így lett egy jó méretfelvevő fegyverem legalább Nyihi
Azt hogy egy adott típusú lövedék átmérője megfelelő-e azt szerintem senki meg nem mondja a boltban, itt is látszik, nem csak a szűkítésnél van dudor, hanem az átmeneti kúptól a cső végéig és egyenletesen mind a két csőben.( szerintem túlméretes volt )
Én mondjuk azon a véleményen vagyok, a sörétesekbe a golyó csak egy szükséges "rossz", régi , beidegződött szokás ( kartonos golyós fegyverek és hiányuk miatt), inkább egy stucnit a hajtásba.
Emelem
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #593 Dátum: 2011. Január 21. - 17:56:44 »

Az az igazság, hogy nem tudom milyen lőszertípust használt, de ahogy az illetőt ismerem az biztosan bolti volt. Minden éveben volt náluk egy disznóhajtás, csak ekkor használta golyóval a fegyverét.
Hogy a "huzagolást" mikor, mennyi lövés szám után építette be a csövekbe az is ismeretlen. Ez a "kis" turpisság akkor derült ki, mikor megkért, vigyem vizsgára a fegyvert, mert a műszakija lejárt. Na ez a tevékenység elmaradt mikor a csövek állapotát néztem, így lett egy jó méretfelvevő fegyverem legalább Nyihi
Azt hogy egy adott típusú lövedék átmérője megfelelő-e azt szerintem senki meg nem mondja a boltban, itt is látszik, nem csak a szűkítésnél van dudor, hanem az átmeneti kúptól a cső végéig és egyenletesen mind a két csőben.( szerintem túlméretes volt )
Én mondjuk azon a véleményen vagyok, a sörétesekbe a golyó csak egy szükséges "rossz", régi , beidegződött szokás ( kartonos golyós fegyverek és hiányuk miatt), inkább egy stucnit a hajtásba.
Emelem

Viszont jópár helyen nem engednek golyóst bent a hajtásban.
Én is voltam egy ilyen helyen hajtani, tehát bent csak sörétes puska lehetett.
Naplózva
Ma-98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 358


« Új üzenet #594 Dátum: 2011. Január 21. - 18:11:27 »

Ebben igazad van, én is voltam ilyeneken, ott mindig "hátsó leállónak " tetettem magam a visszatörő vadhoz és mindig volt eredménye a 8x57 JS-l.
De azért el lehetne azon gondolkodni mennyi "veszéllyel" jár egy túlméretes golyó? Az utánkereső fegyverek (típustól függetlenül) szerintem biztonságosabbak a hajtásban: a cső nehezebben koszolódik belülről, a lövedék átmérő biztosított, ismétlésre van lehetőség stb. Azt is tudom ezt nehéz elfogadtatni másokkal, a "hagyományokkal" megrögzöttekel, de a hajtáson belül nem is igen "lehet" lövést leadni, ha az fizetős vendégeké.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #595 Dátum: 2011. Január 21. - 20:18:17 »

Szia!

Én azt gondolom ebből az egy esetből nem vonnék le messzemenő következtetéseket.
Szerintem hibás töltényekről van szó, esetleg ezer éves házi töltésű patronokról.
Azért gondolom ezt, mert szerintem egy ilyen túlméretes lövedékkel szerelt töltény szorulna a töltényűrben, mert amilyen mély a csőben a barázda ez átmérőben bőven érintené a töltényűr falát.

Persze ez csak tipp.
Naplózva
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #596 Dátum: 2011. Január 21. - 20:24:03 »

Az az igazság, hogy nem tudom milyen lőszertípust használt, de ahogy az illetőt ismerem az biztosan bolti volt. Minden éveben volt náluk egy disznóhajtás, csak ekkor használta golyóval a fegyverét.
Hogy a "huzagolást" mikor, mennyi lövés szám után építette be a csövekbe az is ismeretlen. Ez a "kis" turpisság akkor derült ki, mikor megkért, vigyem vizsgára a fegyvert, mert a műszakija lejárt. Na ez a tevékenység elmaradt mikor a csövek állapotát néztem, így lett egy jó méretfelvevő fegyverem legalább Nyihi
Azt hogy egy adott típusú lövedék átmérője megfelelő-e azt szerintem senki meg nem mondja a boltban, itt is látszik, nem csak a szűkítésnél van dudor, hanem az átmeneti kúptól a cső végéig és egyenletesen mind a két csőben.( szerintem túlméretes volt )
Én mondjuk azon a véleményen vagyok, a sörétesekbe a golyó csak egy szükséges "rossz", régi , beidegződött szokás ( kartonos golyós fegyverek és hiányuk miatt), inkább egy stucnit a hajtásba.
Emelem

Ezekkel a fegyverekkel a nagy helyzet, hogy nem gyári golyót lőttek belőlük, hanem mindenféle vashulladékot. Több olyan sörétes volt a kezemben, melynek a csövébe belehúzott hornyokat gyakorlatilag egyértelműen hatlapfejú anya!!! okozta. Sőt, saját szeműleg láttam anyával buherált lőszert is a pályafutásom során. Az emberi marhaság igen sokra képes.

Ne gondoljuk, hogy a gyárak hülyék, amikor lőszert fejlesztenek. Hosszú távon eladható, sikeres terméket szeretnének anélkül, hogy folyamatosan megalapozott reklamációkat kellene kivizsgálniok, majd a kárt megtéríteniük. Profitra kívánnak szert tenni, nem csak ma, de holnap is. A gyári töltényeket ebben jártas szakemberek, specializálódott mérnökök tervezik. Sokkal többet tudnak a fegyverről, lőszerről, mint a felhasználók, kritizálók 99,999 százaléka. Nem készítenek gyárilag olyan gyöngygolyós lőszert, ami tönkreteszi a fegyvert. Ha - nagyon ritkán- olyan a golyó kivitele, hogy csak pl. max. negyedes szűkítésből lőhető (lásd. Lightfield), azt feltüntetik a dobozon.

Egy Rottweil, egy Federal, egy Cheddite, egy Eley nem engedheti meg magának a sz@r terméket. Sem azok a cégek, amelyek a nagyok által lefedett piacból egy kis szeletet ki szeretnének hasítani...
Üdv: r1
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #597 Dátum: 2011. Január 21. - 20:41:13 »

És akkor a patkószögről, a csapágygolyóról, és a többi csodáról nem is írtál! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #598 Dátum: 2011. Január 21. - 20:56:25 »

"Több olyan sörétes volt a kezemben, melynek a csövébe belehúzott hornyokat gyakorlatilag egyértelműen hatlapfejú anya!!!"----És még ekkor sem robbant fel a fegyver, nem a golyós, hanem a "bádogcsövű" sörétes sem! Ezen elgondolkozhatnának az "újratöltés"-t hisztérikusan ellenzők!
Szomorú
Naplózva
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #599 Dátum: 2011. Január 21. - 22:53:53 »

"Több olyan sörétes volt a kezemben, melynek a csövébe belehúzott hornyokat gyakorlatilag egyértelműen hatlapfejú anya!!!"----És még ekkor sem robbant fel a fegyver, nem a golyós, hanem a "bádogcsövű" sörétes sem! Ezen elgondolkozhatnának az "újratöltés"-t hisztérikusan ellenzők!
Szomorú

Puszta mázli Mosolyog. De tényleg.

Az újratöltés kultúrájához az is hozzátartozna, hogy az egyszerű felhasználó nem bírálja felül a nála képzettebb, nagyságrendekkel hozzáértőbb emberek által megalkotott szabályokat, töltési táblázatokat. (Lásd: elfogadás képessége.) Pl. nem gondolja magáról, hogy jobb "disznós" sörétes töltényt képes berhelni anyacsavar, ill. reszelődarabok felhasználásával, mint a Remington. Még akkor sem, ha 20 éve fegyverrel kel és alszik és a Józsi bácsi szerint is a buhera patrontól borul igazán a desznyó...

Naplózva
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: