Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 492771 alkalommal)
Tshibo
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22



« Új üzenet #495 Dátum: 2010. December 22. - 15:30:42 »

Hali!
Köszi a tanácsokat!
Szóval a lő távval kell majd variálni. Hívásnál nincs is gond, mert akkor jön mint ha zsinóron húznák, csak hát hajtásban?! Rííí
Ne haragudj Wipe, de a "breki" alatt a "brencsit" érted?

Hát akkor lőlap, mint ahogy már nem egyszer írtátok! Saga-t mindenképp veszek az ára miatt, RC4 meg van tízes kiszerelésben is, ha jól
emlékszem. Majd jelzem ha valamire jutottam!!
Még egyszer köszönöm!
 Emelem


Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #496 Dátum: 2010. December 22. - 15:43:36 »

Szerintem ha kimondottan rókára kell lőszer, az minimum 8-as legyen, de a 6-os csak jobb. Szerintem rókára max. 40 méterig érdemes lőni, mert csak megpiszkoljuk és szenvedve elpusztul. Én NIKE 6-ossal, 8-assal, nem egy rókát lőttem, 35-40 méterig teljesen megfelelő. Lőttem 50g-os magnummal (Mirage, Cheddite) is több rókát, közelről igazából semmi különbség nem volt a NIKE-hez képest. Távolról meg ugyanúgy ezekkel az "ágyúúú" lőszerekkel is sebeztem már sajnos. Összességében kell egy 6-os vagy 8-as lőszer és megfelelő távolságra kell vele lőni, ami szerintem max 40 m és akkor nem lesz probléma.

Üdv

K. Ádi
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #497 Dátum: 2010. December 22. - 15:45:04 »

Hali!
Köszi a tanácsokat!
Szóval a lő távval kell majd variálni. Hívásnál nincs is gond, mert akkor jön mint ha zsinóron húznák, csak hát hajtásban?! Rííí
Ne haragudj Wipe, de a "breki" alatt a "brencsit" érted?

Hát akkor lőlap, mint ahogy már nem egyszer írtátok! Saga-t mindenképp veszek az ára miatt, RC4 meg van tízes kiszerelésben is, ha jól
emlékszem. Majd jelzem ha valamire jutottam!!
Még egyszer köszönöm!
 Emelem

A Saga-t Sam6 fórumtársunk (aki tud egyet s mást a sörétekről, és a sörétlövésről) dicséri, kemény, jó lőszernek tartja. Én is tervezem a kipróbálását, azt hiszem, mintha kivételesen lenne itt Kaposváron.
Az Rc4 szerintem a 10-es, 3 mm-es. 8-as a 2-es számozású.

Hajtásban a leállással tudsz esetleg variálni, és azt figyelembe veheted, hogy a menekülő vad bőre feszes, könnyebben átüti a sörét, mint az állóét. Tehát a futó róka, nyúl kicsit távolabbról elejthető, mint a mozdulatlan.
A hívásra szembe jövő rókát pedig még közelebb kell engedni, szerintem a minimum ilyen esetben, hogy 30 méterig bejöjjön.



Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #498 Dátum: 2010. December 22. - 15:47:01 »

a "breki" alatt a "brencsit" érted?


Brenneke vagy gyöngygolyó.
Az ilyen buzis elnevezéseket hagyjuk.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #499 Dátum: 2010. December 22. - 16:15:36 »

Hali!
Köszi a tanácsokat!
Szóval a lő távval kell majd variálni. Hívásnál nincs is gond, mert akkor jön mint ha zsinóron húznák, csak hát hajtásban?! Rííí
Ne haragudj Wipe, de a "breki" alatt a "brencsit" érted?

Hát akkor lőlap, mint ahogy már nem egyszer írtátok! Saga-t mindenképp veszek az ára miatt, RC4 meg van tízes kiszerelésben is, ha jól
emlékszem. Majd jelzem ha valamire jutottam!!
Még egyszer köszönöm!
 Emelem



Igen arra gondoltam.
De hogy Erik barátunk hsz-át se hagyjam figyelmen kívül, egészen pontosan Brennekét kellet volna írnom. 
Nem tudom milyen hajtásra gondoltál, mert apróvad vadászaton nem csak használni tilos, de nem is lehet nálad!
Ha csak rókát hajtotok, pláne ha egy-két haver egymásnak mozdít meg kisebb nádast, gazost akkor használhatod ugyan, de közelről jobb a 8-as sörét, ha messzebb van mire lőszert cserélsz már rég elillant a koma!
Jómagam egyéni vadászaton gyakran viszem a golyóst is.
Ha hosszabb csík kukoricást, nádas csatornát mozdítunk nem ritka hogy kilép oldalra a róka, és ha nem rohanva menekül, van esélyed elejteni.
Sörétes lőszerre visszatérve a SAGA-val eddig jók a tapasztalataim, és javaslom a kipróbálását.
Egy kalappal hozzá!   Wave



Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #500 Dátum: 2010. December 22. - 16:24:06 »

Brenneke vagy gyöngygolyó.
Az ilyen buzis elnevezéseket hagyjuk.

Esetleg elöltöltős ágyú + kartács. De a 8 sörét OK. Üdv: Gyula
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Steve
Vendég
« Új üzenet #501 Dátum: 2010. December 23. - 07:05:06 »

Üdv Mindenkinek!

A véleményeteket szeretném. Egy igazi rókás patront keresek! Patron
Tudom, hogy ha az ember betartja a lő távot, akkor egy 32 grammos 10-es ammo is megteszi! De ha nem tartja???
A net-en bejártam az összes fellelhető lőszer típust, fajtát, méretet, grammot, színűt, szagút!
Ez kb. 20 céget jelent, még azokat is néztem amelyek Magyarországon forgalomban sincsenek,"meg szerintem nem is lesznek"!
Így már nagyobb a rálátásom a dolgokra. De sz@rt se érek vele. Tapasztalatot csak 5 fajtával sikerült gyűjtenem, valamelyik már 4-5 éve is lehetett.
A fórumot végigolvastam nagyon tetszett és sok jó saját tapasztalat is le van írva. Amikből már lehet meríteni.Így tehát a NIKE mellett voksoltam.
Én egy IZS-54 -essel vadászom, extra 36 grammos lőszerekkel, NIKE 10-es, MELIOR 8-as,mivel NIKE 8-ast már nem leltem 4 vadászboltban sem. Emellett van egy doboz NIKE 4-es, de még nem volt alkalmam kipróbálni.
Szétszedtem pár darab lőszert én is, és egyik meglepi jött a másik után!
--NIKE extra 10-es 3,00-3,30 mm-es sörétátmérő, ja és lövés után a csőben sok el nem égett lőpor!!!
--NIKE extra 8-as 3,20-3,50 mm, de a 3,5mm-t nem sok szem érte el. Egy pár db. maradt tavalyról.
--NIKE extra 4-es 4,40-4,80 mm, hihetetlen sörétszemek, mikor 2 félgömböt rosszul ragasztok össze, vagy nem is tudom! Marha kíváncsi leszek rá
--MELIOR "extra" 8-as 3,50-3,80 mm, de a nagy többség 3,70 mm, ezzel meg vagyok elégedve!
Még volt néhány lőszerem régebbről, ezek után mindegyikből kizsigereltem egyet-egyet.
--REMINGTON 8-as 34gr., na itt már a 3,50mm az 3,50 mm volt 99%-ban.
--RC 32 3,20mm-es, ezekben is gyönyörű egyforma gömbök, ja és 3,20 mm-ben.
Használtam már korábban is NIKE-t,de sztenderdet meg mini-magnumot, jó töltények voltak! Ja és az extrát 95 ft-ért vettem Burn
Most egy kicsit csalódtam.
Szóval ez van! De most már mindegy!
Rókázni meg egyéb szívós állatra vennék valamit.Valami keményet, nagyobb hatótávval. De nem 100 m-es 400 ft-os lőszert!
 A gond az, hogy Szabócsi gyerek vagyok, így már rögtön le is szűkült a kör pár darabra.
RC4, RC38, REMINGTON 34gr, 36gr, SAGA 34gr, 36gr, vagy valami mini-magnum???

Ha Valaki használ ezekből, arra nagyon kíváncsi lennék, hogy mit is tudnak!
Vagy Ti mit használtok ilyen célra?

Válaszotokat előre is köszönöm!

 Emelem

Rókára kiskaliberű golyós puska. Pláne 60-70m-ről.
Sörétessel meg hajtásban kell a rudit eggyelni....
Szerintem.
 S.Peti Emelem
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #502 Dátum: 2010. December 23. - 18:47:50 »

Rókára kiskaliberű golyós puska. Pláne 60-70m-ről.
Sörétessel meg hajtásban kell a rudit eggyelni....
Szerintem.
 S.Peti Emelem



Pl. .22 Hornet  Igen
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #503 Dátum: 2010. December 24. - 00:20:49 »

"A véleményeteket szeretném. Egy igazi rókás patront keresek!"



Egy aggatéknyi megközelítés után is nagyjából ugyanoda lyukadunk ki:

1: "3,5 mm körüli átmérőben próbálj vele egy szórást kartonpapírra, 40 és 50 méterről és megadja, hogy jó lesz-e neked, viszonylagosan messzebbre nyúlni. De készülj rá, hogy sok rókát kell utánakeresned, mert azért ez már messze van hogy helyben fogja."

2: "A sörétes fegyver vadászias lótávja 35-40m! Ha nem megoldható a kb 40m-es lótáv, próbáld ki hogy hordja a puskád a "brekit", és ha pontos azzal 60-70m-ig odanyúlhatsz  rókának, borznak. Ha ez sem működik szerezz be egy 222-est! (Az IZS-18 pl olcsó, de jó!) Az 0-tól 170-180m-ig tökéletes rókára, borzra, stb... "

3: "RC-t használok 3,5-es sörétméretben.  ...egy erős kanborz volt, azt is úgy vágta földhöz jó 35-40 lépésről, mint a "rongyot", pedig van olyan bőre, mint egy vaddisznónak. Idei téli rókáim is helyben maradtak tőle az ideális sörétlövés távolságán."

4: "Én pl. csak 8-as sörétet használok. Jelenleg régebbi maradék 36 gr-os Nike Extra van, és 32 gr-os RC. Szigorúan betartom a max. 40 m-es lőtávolságot, de ide már csak akkor lövök, ha keresztben áll"

5: "Én NIKE 6-ossal, 8-assal, nem egy rókát lőttem, 35-40 méterig teljesen megfelelő."

6: "De a 8 sörét OK."

7: "Rókára kiskaliberű golyós puska. Pláne 60-70m-ről. Sörétessel meg hajtásban kell a rudit eggyelni.... Szerintem."

8: "Pl. .22 Hornet"


Tehát összegezve a véleményeket:

Rókára, borzra sörétes fegyverrel 8-as (esetleg 6-os) söréttel, kb 35-40 m-ig célszerű lőni, nagyobb távolságra erősen ajánlott valamelyik kiskaliberű golyós fegyvert választani.
(De a nagyobb kaliberű golyósok is alkalmasak végső esetben!  Ördög  )


   Kedves Tshibo!

Olvashattad néhány "rókamániás" fórumtárs véleményét.
A helyzet öléggé egyértelműnek tűnik...
Még egy gondolat:
-Ha hajtásban messzebb van 40-45m-nél a rudi, tanuld meg elengedni! Hátha a szomszédodra rámegy...    Ördög  Wave






« Utoljára szerkesztve: 2010. December 24. - 20:37:31 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #504 Dátum: 2010. December 24. - 23:40:21 »

"A véleményeteket szeretném. Egy igazi rókás patront keresek!"



Egy aggatéknyi megközelítés után is nagyjából ugyanoda lyukadunk ki:

1: "3,5 mm körüli átmérőben próbálj vele egy szórást kartonpapírra, 40 és 50 méterről és megadja, hogy jó lesz-e neked, viszonylagosan messzebbre nyúlni. De készülj rá, hogy sok rókát kell utánakeresned, mert azért ez már messze van hogy helyben fogja."

2: "A sörétes fegyver vadászias lótávja 35-40m! Ha nem megoldható a kb 40m-es lótáv, próbáld ki hogy hordja a puskád a "brekit", és ha pontos azzal 60-70m-ig odanyúlhatsz  rókának, borznak. Ha ez sem működik szerezz be egy 222-est! (Az IZS-18 pl olcsó, de jó!) Az 0-tól 170-180m-ig tökéletes rókára, borzra, stb... "

3: "RC-t használok 3,5-es sörétméretben.  ...egy erős kanborz volt, azt is úgy vágta földhöz jó 35-40 lépésről, mint a "rongyot", pedig van olyan bőre, mint egy vaddisznónak. Idei téli rókáim is helyben maradtak tőle az ideális sörétlövés távolságán."

4: "Én pl. csak 8-as sörétet használok. Jelenleg régebbi maradék 36 gr-os Nike Extra van, és 32 gr-os RC. Szigorúan betartom a max. 40 m-es lőtávolságot, de ide már csak akkor lövök, ha keresztben áll"

5: "Én NIKE 6-ossal, 8-assal, nem egy rókát lőttem, 35-40 méterig teljesen megfelelő."

6: "De a 8 sörét OK."

7: "Rókára kiskaliberű golyós puska. Pláne 60-70m-ről. Sörétessel meg hajtásban kell a rudit eggyelni.... Szerintem."

8: "Pl. .22 Hornet"


Tehát összegezve a véleményeket:

Rókára, borzra sörétes fegyverrel 8-as (esetleg 6-os) söréttel, kb 35-40 m-ig célszerű lőni, nagyobb távolságra erősen ajánlott valamelyik kiskaliberű golyós fegyvert választani.
(De a nagyobb kaliberű golyósok is alkalmasak végső esetben!  Ördög  )


   Kedves Tshibo!

Olvashattad néhány "rókamániás" fórumtárs véleményét.
A helyzet öléggé egyértelműnek tűnik...
Még egy gondolat:
-Ha hajtásban messzebb van 40-45m-nél a rudi, tanuld meg elengedni! Hátha a szomszédodra rámegy...    Ördög  Wave
Igen Igen
« Utoljára szerkesztve: 2010. December 25. - 19:10:12 írta Pyrus » Naplózva

Don´t eat yellow snow
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #505 Dátum: 2010. December 28. - 10:35:46 »


Pl. .22 Hornet  Igen
Ez is jó a régi öregek mikormég a papírhüvelyest otthon újra töltötték még apró szeget is raktak a sörétközé, mondván így biztosabb, bár ez rókára és nyúlra is jó volt.
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1409



« Új üzenet #506 Dátum: 2010. December 28. - 21:45:05 »

Ez is jó a régi öregek mikormég a papírhüvelyest otthon újra töltötték még apró szeget is raktak a sörétközé, mondván így biztosabb, bár ez rókára és nyúlra is jó volt.
És ezzel csökkentették le a fegyvercső élettartamát.  S.Peti
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2659


« Új üzenet #507 Dátum: 2010. December 28. - 22:00:13 »

És ezzel csökkentették le a fegyvercső élettartamát.  S.Peti
Elképzelhető, de még van használatban olyan fegyver amivel ilyen lőszereket lőttek ki. Merkel, Montecarló, FÉG.
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #508 Dátum: 2010. December 30. - 10:05:12 »

Elképzelhető, de még van használatban olyan fegyver amivel ilyen lőszereket lőttek ki. Merkel, Montecarló, FÉG.

Meg menyi van kukába, beolvasztva, levágott csővel... Ördög
Kisgyerek fejjel nem egy meglett férfiembert láttam könnyes szemmel esetleg monoklival, szorongatva féltett puskáját, hogy most mi lesz, mert túl erősre sikeredett a róka/fészekbontó patrony, vagy nem kellett volna bele a csapágygolyó, patkódarab stb...
Aztán jött a kocsmamegvonás, 3-4 havi fizetés dugdosás, jóféle nedűk eljuttatása bizonyos helyekre stbbbbbb...
De cserébe láttam parádés fészekleemeléseket, hatalmas rókahibázásokat, parádésan tollálőt kakasokat...gyerekfejjel nagy élmény vólt, de most már messzebb állnák tőlük. Röhög Ördög Ördög

 Wave
Naplózva

Üdv End
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #509 Dátum: 2010. December 30. - 15:40:48 »

Meg menyi van kukába, beolvasztva, levágott csővel... Ördög
Kisgyerek fejjel nem egy meglett férfiembert láttam könnyes szemmel esetleg monoklival, szorongatva féltett puskáját, hogy most mi lesz, mert túl erősre sikeredett a róka/fészekbontó patrony, vagy nem kellett volna bele a csapágygolyó, patkódarab stb...
Aztán jött a kocsmamegvonás, 3-4 havi fizetés dugdosás, jóféle nedűk eljuttatása bizonyos helyekre stbbbbbb...
De cserébe láttam parádés fészekleemeléseket, hatalmas rókahibázásokat, parádésan tollálőt kakasokat...gyerekfejjel nagy élmény vólt, de most már messzebb állnák tőlük. Röhög Ördög Ördög

 Wave


Értelme sem volt, mert a vas fajsúlya jóval kisebb, mint az ólomé, tehát hamarabb vesztett az energiájából! Pont azt a hatást csökkentették ezek a nimródok, amit szerettek volna növelni! Nem véletlenül készül a lövedék évszázadok óta ólomból! Most már van nehezebb is, az urán, de ezt csak katonai géppuskában alkalmazzák (A-10, Gatling)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: