Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 491921 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #420 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 13:52:59 »

Urak!

Tanácsot szeretnék kérni! Valami igazán hatásos brenekét keresek. A Nike teljességgel leszerepelt nálam így azt nem is akarnék venni! Az ára annyiból nem lényeg, hogy keveset használok belőle, így egy egyszeri vásárlást kibírok. Lényeg a stop hatás és a teljesítmény. 16-os monte carlobol lőném. Bár páran intenek ennek használatától a puska "szűkössége" miatt.  Mosolyog

Gábor!
Nem lesz népszerű amit mondok, de ne lőj "golyót" a dupládból!
 Wave
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #421 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 14:13:27 »

Gábor!
Nem lesz népszerű amit mondok, de ne lőj "golyót" a dupládból!
 Wave

 Igen

Én is sajnálom a Saueremet gyöngygolyóval kínozni, eddig se lőttem és nem is fogok belőle "brenkét" lőni.
Sörétből se használok tízesnél nagyobbat bele.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #422 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 14:17:26 »

Igen

Én is sajnálom a Saueremet gyöngygolyóval kínozni, eddig se lőttem és nem is fogok belőle "brenkét" lőni.
Sörétből se használok tízesnél nagyobbat bele.


Bent a hajtásban, amikor a disznó ott van, sokra nem mennél a 10-es söréttel... Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #423 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 14:26:26 »

Bent a hajtásban, amikor a disznó ott van, sokra nem mennél a 10-es söréttel... Mosolyog

Aki disznóhajtásokra jár attól elvárható, hogy szerezzen egy odavaló golyóst, vagy egy speciális sörétest!
De biztos megint rosszul gondolom.
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4578



« Új üzenet #424 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 14:27:32 »

Igen

Én is sajnálom a Saueremet gyöngygolyóval kínozni, eddig se lőttem és nem is fogok belőle "brenkét" lőni.
Sörétből se használok tízesnél nagyobbat bele.


Saueremből én Rottweil Brennekét lövök.
Igaz, eddig sajnos nem sokat kellett ilyennel lönöm.
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #425 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 14:31:30 »

Bent a hajtásban, amikor a disznó ott van, sokra nem mennél a 10-es söréttel... Mosolyog

Nem mondtam hogy 10.-es söréttel mennék hajtásba. Vállat von   Vigyorog

Ha lenne annyi lehetőségem hajtásban vadászni, akkor inkább vennék egy puskát kifejezetten hajtásba, mint hogy a kis Saueremet berenekével gyilkoljam.  Mosolyog

Mondjuk egy ilyet.  Kacsint

http://www.davide-pedersoli.com/?item=ArmiCategoriaDettaglio&CategoriaId=305&Articolo=S.707&lang=en
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #426 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 15:21:07 »

Szia Atni!

Az lehetséges, hogy kemény a műanyag, ellenben az ólom lövedéke jóval puhább, mint a "kemény" Nike.
És ahogyan a csőben a műanyag "kosár" zömül, úgy alatta a puha ólom lövedék is.
Van egy ismerősöm, aki 12-es Merkelhez ezt lövi - anno azért is próbáltam ki az enyémet vele - tán amióta megjelent, de nincs baj a puskával.
Az enyém tényleg csapni való az össze gyöngygolyóval, ezt viszi az egyik csöve jól, a másik meg kielégítően.

Mondjuk jó ha ellőttem vele 5-6 db-ot és amennyi esélyem van a disznóhajtásokra, azt hiszem ezt a tendenciát folytatom... Ördög

 Vállat von
Én csak azt írtam ami rá van írva, ill. amit tapasztaltam, a műa. kosarát már szedtem össze.
Az ólom egyébként tényleg elég puha (Lightfield Hybred exp - kék hüvelyes 12/70), a célballisztikai hatásával nem is voltam megelégedve. A Lightfied Commander már keményebb (piros hüvelyes - 12/76), most azt használom. (Már amikor eljutok én is disznóhajtásba... :Mosolyog)
 Wave
 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
radom1
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #427 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 23:15:25 »

Ha nincs rajta a "no bullet" felirat, akkor elméletileg lőhető a csőből.
Persze a "Karlók" elég szűk muskéták, azt meg neked kell eldönteni, hogy a szűkítést mennyire akarod terhelni.
Mondjuk ha nem fogy évente csak pár db. akkor nem hiszem, hogy gond lenne vele.
Mivel szűk a csúzli, én javaslom a Lightfield-et, itt a lövedék egy műanyag perselyben van.

Az én 12-es suhl duplám csak ezzel hajlandó elfogadható szórást produkálni.

Szia Wetzlar!

Ritka alkalom, nem értek egyet a véleményeddel. A Lightfield huzagolt csövű puskába való őzező lőszer, amerikai piacra, amerikai igények szerint. Huzagolt csőből baromi pontos, de a lövedék maga nagyon expanzív, - nemrég volt a kezemben egy az USA-ban készült "gyöngygolyókat" összehasonlító teszt (nem „szakújságírói” szülemény), ez adta a tesztelt kb. 10 féle lövedék közül a legkisebb átütést zselatinban. Persze whitetail-re tervezték...
(Megjegyzem ez volt az egyik legpontosabb is!)

Kifejezetten nem ajánlott negyedesnél szűkebb choke-ból lőni. (A hengeres, műanyag köpenyes ólomlövedék jóval nagyobb ellenállással bír a szűkítésben, mint a hagyományos, ferdén bordázott brekeke.)

Szűk csövekből – a rendszeresen hozzáférhetők közül - én mindenképpen a hagyományos, ferdén bordázott golyók valamelyikét javallanám. Ha végül nem jól lövi, nem kell erőltetni.

Még egy megjegyzés. A „nem golyóhoz” felirat annyit tesz, hogy a csőből nem lőhető gömblövedék. Mert a szűkítésen átnyomásához jóval nagyobb munkavégzés szükséges, mint a rendes „flintenlaufgeschoss”-ok átsajtolásához. A nagyobb munkavégzés pedig jelentősebb helyi gáznyomás emelkedést jelent.

Én nem tartok a tisztességes állapotú, szűk csőből való hagyományos brenneke lövéstől. Jellemzően a legrosszabb kimenetel az, hogy nem pontos a lövés, kicsit instabil, billeg a lövedék a hossztengelye mentén.

Üdv: r1

Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #428 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 07:23:36 »

Ha jól tudom ezek a bordák (az eredeti Brennekén) azért is vannak a lövedéken hogy a szűkítésen átmenjen, mivel könnyen deformálódnak.
A forgásban meg nincs szerepe, azt olvastam, csak minimális forgómozgást végez a lövedék.

Viszont vannak más műanyag saruba szerelt lövedékek amikre kíváncsi lennék 'milyenek', pl. Winchester Partition Gold, vagy Brenneke Rubin Sabot, illetve a Remingtonnak is van egy pár hasonló (Core-Lokt, Accutip).
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #429 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 10:22:47 »

Szia Wetzlar!

Ritka alkalom, nem értek egyet a véleményeddel. A Lightfield huzagolt csövű puskába való őzező lőszer, amerikai piacra, amerikai igények szerint. Huzagolt csőből baromi pontos, de a lövedék maga nagyon expanzív, - nemrég volt a kezemben egy az USA-ban készült "gyöngygolyókat" összehasonlító teszt (nem „szakújságírói” szülemény), ez adta a tesztelt kb. 10 féle lövedék közül a legkisebb átütést zselatinban. Persze whitetail-re tervezték...
(Megjegyzem ez volt az egyik legpontosabb is!)

Kifejezetten nem ajánlott negyedesnél szűkebb choke-ból lőni. (A hengeres, műanyag köpenyes ólomlövedék jóval nagyobb ellenállással bír a szűkítésben, mint a hagyományos, ferdén bordázott brekeke.)

Szűk csövekből – a rendszeresen hozzáférhetők közül - én mindenképpen a hagyományos, ferdén bordázott golyók valamelyikét javallanám. Ha végül nem jól lövi, nem kell erőltetni.

Még egy megjegyzés. A „nem golyóhoz” felirat annyit tesz, hogy a csőből nem lőhető gömblövedék. Mert a szűkítésen átnyomásához jóval nagyobb munkavégzés szükséges, mint a rendes „flintenlaufgeschoss”-ok átsajtolásához. A nagyobb munkavégzés pedig jelentősebb helyi gáznyomás emelkedést jelent.

Én nem tartok a tisztességes állapotú, szűk csőből való hagyományos brenneke lövéstől. Jellemzően a legrosszabb kimenetel az, hogy nem pontos a lövés, kicsit instabil, billeg a lövedék a hossztengelye mentén.

Üdv: r1

Szia!

Sajnos az én puskám csak ezzel hajlandó tisztességesen lőni.
Igaz csak egy süldőt lőttem vele, de én elégedett voltam azzal ahogyan "munkálkodott".

...arra meg nincs keret, hogy az 5-10 évente egyszer adódó alkalomra tartsak egy külön sörétest!  Kacsint
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #430 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 14:13:49 »

Ha jól tudom ezek a bordák (az eredeti Brennekén) azért is vannak a lövedéken hogy a szűkítésen átmenjen, mivel könnyen deformálódnak.
A forgásban meg nincs szerepe, azt olvastam, csak minimális forgómozgást végez a lövedék.

Viszont vannak más műanyag saruba szerelt lövedékek amikre kíváncsi lennék 'milyenek', pl. Winchester Partition Gold, vagy Brenneke Rubin Sabot, illetve a Remingtonnak is van egy pár hasonló (Core-Lokt, Accutip).

Én úgy hallottam a csavarmenetes bordák a lövedék megpörgetését próbálják elérni. Brenecke bátyó legalábbis így gondolta. Természetesen a choken átjutást is segíti, hogy nem síma hengeres a felülete. A legutolsó körborda meg tömíti a gázt a lövedék mögött, ez vékony, ellapul a szűkítésben!
Ha mernék, csak original Brenecket lőnék a Victoriámból!
Ja! OFF Mosolyog  Megmértük a fatusa szélességét 40mm nekem a 12-esen, és Ádám 16-osán is annyi, tehát igaz lehet a cserélhetőség!  Wave
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #431 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 14:19:52 »

Én úgy hallottam a csavarmenetes bordák a lövedék megpörgetését próbálják elérni. Brenecke bátyó legalábbis így gondolta. Természetesen a choken átjutást is segíti, hogy nem síma hengeres a felülete. A legutolsó körborda meg tömíti a gázt a lövedék mögött, ez vékony, ellapul a szűkítésben!
Ha mernék, csak original Brenecket lőnék a Victoriámból!
Ja! OFF Mosolyog  Megmértük a fatusa szélességét 40mm nekem a 12-esen, és Ádám 16-osán is annyi, tehát igaz lehet a cserélhetőség!  Wave


Sanyooo!

A szélesség egyezésétől függetlenül még lehet, hogy illesztésre szorul. A legegyszerűbb, ha kipróbáljátok.
Tudod, a jó párkapcsolat alapja is a "kipróbálás"!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #432 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 14:49:54 »

Én úgy hallottam a csavarmenetes bordák a lövedék megpörgetését próbálják elérni. Brenecke bátyó legalábbis így gondolta. Természetesen a choken átjutást is segíti, hogy nem síma hengeres a felülete. A legutolsó körborda meg tömíti a gázt a lövedék mögött, ez vékony, ellapul a szűkítésben!
Ha mernék, csak original Brenecket lőnék a Victoriámból!
Ja! OFF Mosolyog  Megmértük a fatusa szélességét 40mm nekem a 12-esen, és Ádám 16-osán is annyi, tehát igaz lehet a cserélhetőség!  Wave

Úgy olvastam hogy nagysebességű kamerákkal megnézték, nem forgatja a lövedéket.
Szerintem ez egy tévhit hogy azért találták ki, de a honlapon is le van írva, hogy nem a forgásért, hanem hogy minden choke-ból kilőhető legyen
The Brenneke design with angular ribs is not to create spin, but to ensure problem-free choke passag
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #433 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 16:42:19 »

Köszönöm a választ mindenkinek!

Egyébként, hogy Niket miért nem akarok használni egy rövid történet: évi 20-30 disznóhajtáson veszek részt hajtóként puska nélkül. Itt a környéken mindegyik hivatásosnak Nike van bent a puskában és sokszor előfordult már az, hogy nagyobb disznóba 8 az az 8 db JÓ HELYRE lőtt Nike kellett mire letette a fejét. Nem költői túlzás, nem elírás, saját szememmel láttam.
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #434 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 17:20:49 »

Cseréljék le egy jó golyósra, a sörétest!  Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: