Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 492982 alkalommal)
Labs Land
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 293



« Új üzenet #405 Dátum: 2010. Július 13. - 16:07:01 »

Érdekes!  Fejvakarás
Nekem ugyanerre a múlt héten még 78-at mondtak... Vállat von

 OOO Rííí Türelmetlenül Fejvakarás  NoComment

Mindegy, egyik sem 55 Ft.- mint Tatán  Fejvakarás Ördög
Naplózva
dhraken
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 176


« Új üzenet #406 Dátum: 2010. Július 15. - 11:26:05 »

Elhiszem, hogy nem ilyen egy szerű a történet.  De az én esetemben ez jött le. 
Ahány hely, annyiféle verzió van erről.
 
"Rossz nyelvek szerint félre akarják állítani a Niket."

Hallottam már erről is,lehet benne valami, de kitudja hogy ebből mi igaz.  Vállat von

Én is azt az infót kaptam egy vadászboltban (Békéscsaba), hogy leállt a Nike gyár.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #407 Dátum: 2010. Július 15. - 11:29:54 »

Üdv ! Szerintem egyszerűbb lenne felhivni a gyárat . Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #408 Dátum: 2010. Július 16. - 14:22:10 »

Nem tartom valószínűnek, hogy a valós helyzetet a nagy nyilvánosság elé tárják. Tavaly ősszel én is írtam mailt a gyár egyik igazgatójának, azon apropóból, hogy éppen vásároltam volna pár ezer db Extrát a társaságunk tagjainak, megrendeltem és még így is több hónapot kellett várjak a megrendelt mennyiség felére. Szóval megkérdeztem tőle, hogy mi az oka, hogy most már évek óta akadozik az ellátás Nikéből. Sokan szeretjük, sokan használjuk, jó lőszer, olcsó lőszer. Meglepetésemre vákaszolt, elismerte, hogy voltak apróbb elszámolási gondok a Fiocchival, de azt hamarosan lerendezik és a tulajdonosváltás után a termelés teljes gőzzel fog folyni. Szerinte a nagykereskedő a hunyó, akkortájt is több tízezres raktárkészletük volt sportból is és vadászból is.
Nos láthatjuk mi lett azóta a termelésből  Szomorú

Valaki illetékes igazán kiállhatna már és elmondhatná a vadásztársadalom felé, hogy most mi a a fene van a Nike gyárral, egy cikket valamelyik vadászújságban megérdemelne a téma!

Én személy szerint sajnálom a Nike patronokat... Szomorú
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
hilux
Vendég
« Új üzenet #409 Dátum: 2010. Július 16. - 17:19:15 »

Hát,igen,sajnos ugyanebben a helyzetben van az MFS is!Nagyon jó lőszer,olcsó is,és most úgy hallottam hogy eladták a gyárat....Szerintem is,már valaki nyugodtan elmondhatná,hogy mi a helyzet ezekkel kapcsolatban!
Naplózva
geco
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Új üzenet #410 Dátum: 2010. Július 17. - 22:21:15 »

Pontossan.
Naplózva
geco
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Új üzenet #411 Dátum: 2010. Július 17. - 22:23:29 »

Az ilyen dolgokat nem szeretik bejelenteni.
Naplózva
geco
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28


« Új üzenet #412 Dátum: 2010. Július 17. - 22:25:31 »

Egy másik fórumon is írták,amit én már észrevettem,valami változás van a Geco-nál............. Nem
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #413 Dátum: 2010. Július 25. - 11:49:46 »

Üdv !  Gondoltam ,hogy valami nem kerek . Nike patron megszönik a gyártás stb-stb .
http://nikefiocchisportszergyartokft.tudakozo.hu/
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #414 Dátum: 2010. Július 25. - 11:50:53 »

Bocsánat a régi linket tettem fel  Stoel Stoel Stoel

http://www.haltech.hu/kezdolap_hu.htm
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #415 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 00:05:39 »

Urak!

Tanácsot szeretnék kérni! Valami igazán hatásos brenekét keresek. A Nike teljességgel leszerepelt nálam így azt nem is akarnék venni! Az ára annyiból nem lényeg, hogy keveset használok belőle, így egy egyszeri vásárlást kibírok. Lényeg a stop hatás és a teljesítmény. 16-os monte carlobol lőném. Bár páran intenek ennek használatától a puska "szűkössége" miatt.  Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #416 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 07:23:39 »

Urak!

Tanácsot szeretnék kérni! Valami igazán hatásos brenekét keresek. A Nike teljességgel leszerepelt nálam így azt nem is akarnék venni! Az ára annyiból nem lényeg, hogy keveset használok belőle, így egy egyszeri vásárlást kibírok. Lényeg a stop hatás és a teljesítmény. 16-os monte carlobol lőném. Bár páran intenek ennek használatától a puska "szűkössége" miatt.  Mosolyog

Ha nincs rajta a "no bullet" felirat, akkor elméletileg lőhető a csőből.
Persze a "Karlók" elég szűk muskéták, azt meg neked kell eldönteni, hogy a szűkítést mennyire akarod terhelni.
Mondjuk ha nem fogy évente csak pár db. akkor nem hiszem, hogy gond lenne vele.
Mivel szűk a csúzli, én javaslom a Lightfield-et, itt a lövedék egy műanyag perselyben van.

Az én 12-es suhl duplám csak ezzel hajlandó elfogadható szórást produkálni.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #417 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 13:21:14 »

Ha nincs rajta a "no bullet" felirat, akkor elméletileg lőhető a csőből.
Persze a "Karlók" elég szűk muskéták, azt meg neked kell eldönteni, hogy a szűkítést mennyire akarod terhelni.
Mondjuk ha nem fogy évente csak pár db. akkor nem hiszem, hogy gond lenne vele.
Mivel szűk a csúzli, én javaslom a Lightfield-et, itt a lövedék egy műanyag perselyben van.

Az én 12-es suhl duplám csak ezzel hajlandó elfogadható szórást produkálni.

Csatlakozok...Nálam is hasonló a helyzet,
(bár az Izs-em az jól viszi a brekekét de az más)
 Emelem
Naplózva

Üdv End
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #418 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 13:36:08 »

Ha nincs rajta a "no bullet" felirat, akkor elméletileg lőhető a csőből.
Persze a "Karlók" elég szűk muskéták, azt meg neked kell eldönteni, hogy a szűkítést mennyire akarod terhelni.
Mondjuk ha nem fogy évente csak pár db. akkor nem hiszem, hogy gond lenne vele.
Mivel szűk a csúzli, én javaslom a Lightfield-et, itt a lövedék egy műanyag perselyben van.

Az én 12-es suhl duplám csak ezzel hajlandó elfogadható szórást produkálni.

 Fejvakarás
A lightfield tényleg jó, de szük puskából én nem javasolnám...
Nem hiába van ráírva a dodozára, hogy cilinderes vagy max. 1/4-es szűkítésből szabad csak kilőni.(!) Alapvetően huzagolt sörétes csőhöz készült. Műanyag perselyben van az ólomlövedék - igaz, de ez a műanyag majd' bakelit keménységű és arra tervezték, hogy a lövedéket megvezesse a huzagolásban, és nem arra, hogy az erős szűkítésen könnyen átjusson.
A legközebbi műszaki vizsgán meg lehet csodálkozni, hogy jé, mitől csődudoros a fegyver... Rííí
Mivel ezt a lőszert exportra készítették (nem tudom, hogy a Nike fog- e valaha ilyet még gyártani?), sajnos egy szó sincs magyarul a dobozon, csak angolul.  

Gábor!
Szóval, ha a Nike "gyöngyös" nem vált be szerintem próbálkozzál az orig. Brenneke-vel. Az úgy tudom erősebb mit a Nike, és szintén bordázott ólom lövedék, amivel nem lehet gond az erős szűkítésnél.
 Wave
 

Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #419 Dátum: 2010. Augusztus 02. - 13:50:11 »

Szia Atni!

Az lehetséges, hogy kemény a műanyag, ellenben az ólom lövedéke jóval puhább, mint a "kemény" Nike.
És ahogyan a csőben a műanyag "kosár" zömül, úgy alatta a puha ólom lövedék is.
Van egy ismerősöm, aki 12-es Merkelhez ezt lövi - anno azért is próbáltam ki az enyémet vele - tán amióta megjelent, de nincs baj a puskával.
Az enyém tényleg csapni való az össze gyöngygolyóval, ezt viszi az egyik csöve jól, a másik meg kielégítően.

Mondjuk jó ha ellőttem vele 5-6 db-ot és amennyi esélyem van a disznóhajtásokra, azt hiszem ezt a tendenciát folytatom... Ördög
Naplózva
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: