Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 492872 alkalommal)
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #375 Dátum: 2010. április 03. - 16:08:32 »

Még csak azt írd le, hogy milyen boltban jutottál hozzá.

Ez lemaradt:
"Pampalíni" fegyver és vadászbolt.
A bolt Jászjákóhalmán található.
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #376 Dátum: 2010. április 06. - 00:27:03 »

Sziasztok!

Egy eddig általam nem használt lőszert vásároltam.
A lőszer neve ELEY.
Van valakinek tapasztalata ezzel a lőszerrel?
Az ára szerintem baráti, 1700 Ft/doboz.

Pedigrés cucc!
Az Eley régi, nagynevű angol lőszergár. Elsősorban sörétes, de manapság főleg .22-es sportlőszerekben jeleskednek. (Tenex-Pistol-Standard)
Lehetséges, hogy jelenleg indítanak egy  sréteslőszer marketing kampányt errefelé, mert eddig nem sokat lehetett hallani felőlük nálunk, de még  a szomszédos osztrákoknál sem.

Üdv,H
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #377 Dátum: 2010. április 06. - 17:30:22 »

Pedigrés cucc!
Az Eley régi, nagynevű angol lőszergár. Elsősorban sörétes, de manapság főleg .22-es sportlőszerekben jeleskednek. (Tenex-Pistol-Standard)
Lehetséges, hogy jelenleg indítanak egy  sréteslőszer marketing kampányt errefelé, mert eddig nem sokat lehetett hallani felőlük nálunk, de még  a szomszédos osztrákoknál sem.

Üdv,H

Ha jól emlékszem a Széchényi grófnak is ez volt a kedvenc márkája.
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #378 Dátum: 2010. április 06. - 21:11:17 »

Ne vedd okoskodásnak kedves jan, de Széchenyi grófnak nem az Eley volt a kedvence, legalább is az Ünnepnapok könyve szerint. Pedig úgy rémlik én is olvastam valamelyik könyvében az Eley patronról, de a Vadlibákról c. fejezetben ír a kanárisárga Mullerite patronokról:
"Belga gyártmány, ezt tartom a világ legkülönb sörétestöltényének, pedig nem sok olyan lehet, amit meg ne próbáltam volna. Egyetlen baja, hogy kegyetlen drága! Nem is fogyasztom rendszeresen, legfeljebb szalonkára vagy galamblövészetre."
Szerintem ma már ezt a patront nem gyártják, de képet azért találtam róla:





Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #379 Dátum: 2010. április 06. - 21:29:23 »


Igazad lehet Feri!
Nekem is rémlik ez az Eley dolog Széchenyinél, de a  Velencei tóba esett puskában is asszem belga patron volt.
"Nem is gondolták volna, hogy valaha üdlövésre fogják használni" vagy valami ilyesmiről írt. Nem tudok utánanézni sem, most azonnal, mert a könyvtáram ezen része nem itt vagyon.  Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #380 Dátum: 2010. április 06. - 21:41:44 »

Szia Horrido!

Jól emlékszel, akadt az öregnek néhány doboz 10-es Mullerite, amit velencei libázásra szánt, mert ő 10-esnél öregebb sörétet nem használt az angol puskáiba, még libára sem, mert csak a vékony sörétet hordják kifogástalanul.
Sarvajc Lajos csáklyafás embere meg is jegyezte: "Ezek megint valami újfajtú lüvések? A szinük, az igen mérges! Csak aztán a beesejük is az legyen..."

Most már csak azt kéne megkeresni, hogy hol említi a gróf az Eley patront. Mert valahol tuti hogy írja...
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #381 Dátum: 2010. április 06. - 22:15:03 »

Szia Horrido!

Jól emlékszel, akadt az öregnek néhány doboz 10-es Mullerite, amit velencei libázásra szánt, mert ő 10-esnél öregebb sörétet nem használt az angol puskáiba, még libára sem, mert csak a vékony sörétet hordják kifogástalanul.
Sarvajc Lajos csáklyafás embere meg is jegyezte: "Ezek megint valami újfajtú lüvések? A szinük, az igen mérges! Csak aztán a beesejük is az legyen..."

Most már csak azt kéne megkeresni, hogy hol említi a gróf az Eley patront. Mert valahol tuti hogy írja...

Ha jól emlékszem, a "Nahar"-ban. Delhiben vette, Bikanírba menet.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #382 Dátum: 2010. április 07. - 11:44:16 »

Ne vedd okoskodásnak kedves jan, de Széchenyi grófnak nem az Eley volt a kedvence, legalább is az Ünnepnapok könyve szerint. Pedig úgy rémlik én is olvastam valamelyik könyvében az Eley patronról, de a Vadlibákról c. fejezetben ír a kanárisárga Mullerite patronokról:
"Belga gyártmány, ezt tartom a világ legkülönb sörétestöltényének, pedig nem sok olyan lehet, amit meg ne próbáltam volna. Egyetlen baja, hogy kegyetlen drága! Nem is fogyasztom rendszeresen, legfeljebb szalonkára vagy galamblövészetre."
Szerintem ma már ezt a patront nem gyártják, de képet azért találtam róla:
...

Valóban.  Wave
Akkor korrigálom: nem kedvence volt, hanem valamelyik könyvében név szerint említette, és (ha jól emlékszem!), elégedett volt vele.
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #383 Dátum: 2010. Július 01. - 10:03:17 »

Üdv mindenkinek!  Emelem

Érdeklődöm, hogy mi a véleményetek a Geco-töltényekről? Ugyanis elfogyott a Rottweil super Game patronom, és nálunk nem is lehet kapni, ezért ajánlották a Geco-t 92HUF/db.
Köszi  Wave
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #384 Dátum: 2010. Július 01. - 10:31:35 »

Üdv mindenkinek!  Emelem

Érdeklődöm, hogy mi a véleményetek a Geco-töltényekről? Ugyanis elfogyott a Rottweil super Game patronom, és nálunk nem is lehet kapni, ezért ajánlották a Geco-t 92HUF/db.
Köszi  Wave

92 Ft-ért én nem vennék sörétes patront.
RC-t vettem tavaly 80-ért, Armusát valami 64-ért, és szerintem azok is nagyon jó töltények.
Persze te tudod.

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #385 Dátum: 2010. Július 01. - 10:51:10 »

Szevasz BErik!

A kérdésem nem erre irányult.  Ördög
Tavaly augusztus óta vadászom, és azóta 1 doboz töltényt használtam el. Ne érts félre nem vagyok eleresztve anyagilag, de amennyit én lövök arra inkább a minőséget választom, illetve amit ajánlanak mivel nagy tapasztalatom nincs benne. Olvasgattam már az írásaitokat, és ebből is látszik ahány féle puska, annyi féle töltény. Úgyhogy ez a választás most egy próba lesz, hogy a Rottweil-hez képest (mivel azt nem kapok) mit tud a Geco? A régivel csak pozitív élményeim vannak, amit a vegyescsövűvel ill. a duplával meglőttem az mind helyben maradt. Pontosabban egy kivételével, az első rókámat a duplával lőttem, és még volt annyi ereje, hogy tíz métert bement a kukoricásba.
Ettől függetlenül szívesen veszem a nagyobb tapasztalattal bíró vadásztársak hozzászólásait.  Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #386 Dátum: 2010. Július 01. - 15:44:07 »

Szevasz BErik!

A kérdésem nem erre irányult.  Ördög
Tavaly augusztus óta vadászom, és azóta 1 doboz töltényt használtam el. Ne érts félre nem vagyok eleresztve anyagilag, de amennyit én lövök arra inkább a minőséget választom, illetve amit ajánlanak mivel nagy tapasztalatom nincs benne. Olvasgattam már az írásaitokat, és ebből is látszik ahány féle puska, annyi féle töltény. Úgyhogy ez a választás most egy próba lesz, hogy a Rottweil-hez képest (mivel azt nem kapok) mit tud a Geco? A régivel csak pozitív élményeim vannak, amit a vegyescsövűvel ill. a duplával meglőttem az mind helyben maradt. Pontosabban egy kivételével, az első rókámat a duplával lőttem, és még volt annyi ereje, hogy tíz métert bement a kukoricásba.
Ettől függetlenül szívesen veszem a nagyobb tapasztalattal bíró vadásztársak hozzászólásait.  Emelem

Szia!

Geco ügyben én se tudok segíteni, de egyetértek az BErikkel, inkább vegyél olcsóbb lőszert és gyakoroljál vele többet.

Nekem pl. az egyik legolcsóbb patron, a Saga tetszik nagyon (60 Ft/db). Igaz, csak a sport (skeet - trapp) változatokat próbáltam. Gyors, jó a szórása és sokkal kevesebb égésterméket hagy a csőben mint a korábban használt Nike. Szerintem a vadász patronjaik se lehetnek rosszak.
 Vállat von
Szóval én se vennék 92Ft-ért sörétes partont... (Persze ha valami extrát szeretnél: magnum, vagy libázós stb. az más kérdés)
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #387 Dátum: 2010. Július 01. - 16:52:52 »

Szevasz BErik!

A kérdésem nem erre irányult.  Ördög
Tavaly augusztus óta vadászom, és azóta 1 doboz töltényt használtam el. Ne érts félre nem vagyok eleresztve anyagilag, de amennyit én lövök arra inkább a minőséget választom, illetve amit ajánlanak mivel nagy tapasztalatom nincs benne. Olvasgattam már az írásaitokat, és ebből is látszik ahány féle puska, annyi féle töltény. Úgyhogy ez a választás most egy próba lesz, hogy a Rottweil-hez képest (mivel azt nem kapok) mit tud a Geco? A régivel csak pozitív élményeim vannak, amit a vegyescsövűvel ill. a duplával meglőttem az mind helyben maradt. Pontosabban egy kivételével, az első rókámat a duplával lőttem, és még volt annyi ereje, hogy tíz métert bement a kukoricásba.
Ettől függetlenül szívesen veszem a nagyobb tapasztalattal bíró vadásztársak hozzászólásait.  Emelem

Szia!

Ha jó minőségű patront szeretnél és rászánod a pénzt - évi 1-2 doboz tényleg nem megterhelő - akkor szerintem próbáld ki a Pellagrit.
Ennél többet sörétes patronért adni szerintem pénzkidobás.
Egy idényt vadásztam végig vele - ajándék muníció volt - de piszok jó patron az biztos, legalábbis a 3-as és 4-es az volt.
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #388 Dátum: 2010. Július 01. - 16:54:51 »

Anti!

A Saga-val kapcsolatban: vettem tavasszal korongozásra 500 db trappot 55 Ft/db áron. Érezhető különbség volt az előzőleg használt Chedditte-hez képest. Erősebb, nagyobbat ütött a vállamra és valóban a magyar sportlőszereknél kevesebb korom marad a csőben. Szomorú, hogy a gyári csomagolás ellenére kettő dobozban csak 23 db-ot találtam (sok gyártónak sok lőszerét ellövöldöztem már, de még ilyen nem fordult elő), a másik pedig lőtéren a lövészmellényem zsebében a rotte után találtam pár csipet sörétet, ami azt jelenti, hogy valamelyik patron(ok) nem volt jól peremezve és amikor fejen állt a sörét kifolyt belőle.
Én a maradék Saga-t még ellődözöm, de azt hiszem utána soha többett nem veszek és másnak se ajánlom. Ez az én tapasztalatom.

Üdb. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #389 Dátum: 2010. Július 01. - 18:32:55 »

Üdv!

Köszi srácok, megfontolom mindenki tanácsát. Lehet, hogy veszek egy doboz Geco-t, egy doboz Pellagrit ( ha van), meg valami olcsóbbat is szajkóra mert abból van nálunk bőven, és nagyon szeretek rá cserkelni reggelente.
 Wave  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: