Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 491943 alkalommal)
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #300 Dátum: 2009. December 09. - 13:58:33 »

Fejvakarás
Ez jó...(?) Mindenki hall mindent...
Az biztos, hogy a NIKE anyagi gondokkal küzd (ki nem mostanában) és új tulajdonost, befektetőt keres.
Most csak azt gyártja, amire konkrét megrendelése van.
Igen, azután talál egy befektetőt és onnantól kezdve megint nyereséges lesz Nyihi
Vajon ki nézte ki magának olcsó pénzért ? Vállat von
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #301 Dátum: 2009. December 09. - 14:31:49 »

Most akkor kivonult a Fiocchi Bfűzfőről? (azt mondják, hogy az egyik gyártósort is vitte magával)
Ha igen, miért? Nem hiszem, hogy a Nike ne termelt volna nyereséget.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #302 Dátum: 2009. December 11. - 18:53:47 »

Én úgy hallottam hogy egy valaki megvette a gyárat, és lesz@rja az egészet. Fiocchi kipakolt, termelni alig tremelnek.
Lehet hogy egy másik lőszergyártó pénzelte ezt a fazont.

Ezt egy vadászboltban hallottam. A boltossal tanakodtunk hogy miért nincs lőszer, és ő ezt a választ adta  Vállat von
Az biztos hogy az iskolánk már jó ideje rendelt pár karton lőszert, de még nem érkezett meg...
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Poki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70



« Új üzenet #303 Dátum: 2009. December 14. - 16:56:45 »

Van még pár doboz magyar löszerem de ha nem gyártanak más fajtát kel vennem. Az Armusára gondoltam és meg szeretném kérdezni olyan valaki véleményét aki csak aszt használ?
Naplózva

Becsüld az értéket.
Az embert, az állatot ,a természetet,
A tudást, az érzést és az életet!
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #304 Dátum: 2009. December 14. - 21:56:07 »

Van még pár doboz magyar löszerem de ha nem gyártanak más fajtát kel vennem. Az Armusára gondoltam és meg szeretném kérdezni olyan valaki véleményét aki csak aszt használ?
Szia!
Az Armusa nagyon jó lőszer, nekem 20/70-es és 12/70-es is van, használom is. Végeztek teszteket vele, állítólag a sörétméret nem teljesen valós, és eltérések vannak a sörétszemek között, de ez elhanyagolható.
Ami szerintem fontos: 34, vagy 36 g-osat kell venni, az nagyon tutti.
A 3,5 mm-es az "ollan, mint a Kalmopyrin: mindenre jó!"
A libát is hozza lefele.  Bion Bion
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #305 Dátum: 2009. December 15. - 10:18:11 »

Szia!
Az Armusa nagyon jó lőszer, nekem 20/70-es és 12/70-es is van, használom is. Végeztek teszteket vele, állítólag a sörétméret nem teljesen valós, és eltérések vannak a sörétszemek között, de ez elhanyagolható.
Ami szerintem fontos: 34, vagy 36 g-osat kell venni, az nagyon tutti.
A 3,5 mm-es az "ollan, mint a Kalmopyrin: mindenre jó!"
A libát is hozza lefele.  Bion Bion

Nekem a 32 gr-os vált be. Úgy tűnik a puskám is jobban szereti, mint a nehezebbet.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #306 Dátum: 2009. December 15. - 10:49:04 »

Az én puskám pedig a minél kevesebb töltetet szereti.
A legprecízebben a Bornaghi Game 30-ával lő, ami ugye 30 gr-os.
A 32 gr-ossal is igen jó, de a 34-36 gr-osoknál már felesleges a többi srét, mert megy mindenfelé.

...node a 28 gr-os Nike Trap Mondialnál jobban semmit sem lő.
35 m-ig a nyúl is úgy kalimpál tőle, hogy öröm nézni a bukfenceket.
Sajnos már nem gyártják.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #307 Dátum: 2009. December 15. - 11:00:37 »

Az én puskám pedig a minél kevesebb töltetet szereti.
A legprecízebben a Bornaghi Game 30-ával lő, ami ugye 30 gr-os.
A 32 gr-ossal is igen jó, de a 34-36 gr-osoknál már felesleges a többi srét, mert megy mindenfelé.

...node a 28 gr-os Nike Trap Mondialnál jobban semmit sem lő.
35 m-ig a nyúl is úgy kalimpál tőle, hogy öröm nézni a bukfenceket.
Sajnos már nem gyártják.


Ezt nem gondoltam volna! Nem semmi töltény lehetett ez a Trapp Mondial!

Nem mernék Trapp söréttel nyúlra lőni, legfeljebb csak nagyon közelről. Mondjuk max 25 m-ig.
A hét végén úgy jártam, hogy szajkókra készülve Skeet-re cseréltem mindkét csövet (emberi számítás szerint ott már más nem lehetett), amikor felkelt egy kakas. Mivel közel volt, alaposan eléfogva, hogy lehetőleg a feje környékét érje a sörét, le tudtam szedni, de kicsit távolabbról már lövés nélkül engedtem volna el.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #308 Dátum: 2009. December 15. - 11:22:28 »

Bánom, hogy nem vettem belőle egy kartonnal, mert iszonyatosan jó töltény.
Nem klasszikus trap, 2.5 mm-es sörét van benne, nem 2.41-es.

Állítólag egy bizonyos válogatottnak gyártotta a Nike az elmúlt Olimpiára, mint gyakorló töltény.
Egy biztos, gyors, erős, magas kupakú és megbízható.
Most hétvégén is lőttem vele 2 nyulat is, egyiket kb. 25 m-ről a másikat meg kb 35 m-ről, elfelé szaladtában rézsút hátulról, aztán nem sokkal később egy szarkát olyan jó 40 m-magasról.
Papírlapra lőttem vele 40!!! m-ről, de mint a szita, csodásan viszi a puskám.
Sajnos már csak 3 db van belőle.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #309 Dátum: 2009. December 15. - 11:30:36 »

Ja és legutóbbi vadászbolti látogatásomon találkoztam egy Melior nevű patronnal.
Most nem tudom, de vagy spanyol, vagy portugál.

Nézegetem, aztán megfordítom és nézem a hüvelyfeneket...és a jól ismert "csillag-kaliberszám-csillag-kaliberszám" feliratot látom.
Ezeket a Nike töltényeken szoktam látni.
Ezek szerint a Nikének tényleg hüvelygondjai vannak... Vállat von

Árban nem volt rossz és gondoltam is, hogy esetleg próbára venni egyet, de mivel 3.3 mm-es söréttel volt, így inkább vettem a jól bevált 3.1-es olasz gyártmányból.
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #310 Dátum: 2009. December 15. - 11:33:04 »

Elhiszem, hogy sajnálod!
Nagyon bosszantó, amikor egy bevált, megszokott lőszerből, amivel kitűnően megy a lövés, többet nem lehet szerezni...

Pont ma láttam a másik fórumon, hogy érdeklődnek a Melior felől, valaki vett jó áron, de nem tudja mire számíthat?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #311 Dátum: 2009. December 15. - 11:50:51 »

Elhiszem, hogy sajnálod!
Nagyon bosszantó, amikor egy bevált, megszokott lőszerből, amivel kitűnően megy a lövés, többet nem lehet szerezni...

Pont ma láttam a másik fórumon, hogy érdeklődnek a Melior felől, valaki vett jó áron, de nem tudja mire számíthat?

Előfordulhat, hogy a Nike így jutott hüvelyhez? Vállat von
Én azért nem vettem, mert nem volt kisebb söréttel, mert egy próbát megért volna, tényleg jó árban volt.
Kérdés ezért az árért mit tud.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #312 Dátum: 2009. December 15. - 11:56:04 »

Roli!
RC-t próbáltad már?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #313 Dátum: 2009. December 15. - 11:57:36 »

 Üdv !  Wave De az is lehet? Nike gyátja / Portugál/  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #314 Dátum: 2009. December 15. - 12:11:04 »

Mint mondottam ezeken a Nikénél megszokott hüvelytalp volt, nem ez ami a képen van.
A hüvely világosszürke volt, fekete felirattal, 3.3 mm-es sörétjelzéssel.

Erik!

Egyrészt drága, másrészt szerintem semmivel nem jobb mint azok amiket kipróbáltam, beváltak és olcsóbbak.
Szerintem pl. semmivel sem jobb mint a Pellagri.

Szerintem szintén nem volt rossz patron a Nike Fácán 2.75 mm és 3.1 mm-es söréttel, az én puskámból mindkettő mindenes töltényként volt használható.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: