Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 492791 alkalommal)
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #255 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 23:04:30 »

Még nem vizsgáltam szórásképet, az fog majd dönteni. Én csak egyféle lőszert szeretnék használni, azzal jól összeszokni. Hogy melyik lesz az a lőszer, azt még nem tudom, ezért próbálok ki többet is.

Szép törekvés. Csak mindig legyen a vadászboltban. Bion Bion Bion
Meg ne csődöljön be a gyár, és vegye meg valami másik, aki ugyanazon név alatt sajátját, vagy rosszabbat forgalmaz.  Bion Bion Bion
Mert akkor . . .  ugrott a Róka, Lúd, a Macs, meg a kisnyúl!
 Meg a Wildboar is!
És kiírhatod, hogy:LQrtad
És akkor a Patron a hibás!
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #256 Dátum: 2009. Augusztus 17. - 06:31:22 »

Ez a veszély csak annyira fenyeget engem mint akárki mást. Nem valami különleges lőszerrel akarok lőni. Valami olyannal ami már bevált, bizonyított.
Tegnap Nike Sport Trap-al mentem ki gerlézni-galambozni. Azzal jobban ment mint a 10-essel, és a cső sem volt annyira koszos. A puskával is össze kell hogy szokjak, tehát az elején csak gyakorolni, gyakorolni..

Lehet hogy majd valamikor elmegyünk Bajára az Allaga lőtérre. Legalább is az egyik vadásztárs ezt ötlötte ki. A Kamarai Hírlevél-ben volt benne hogy nyitott egy új lőteret, ahol remekül lehet gyakorolni a sörétlövést. Úgy olvastam hogy több pálya is van. Roli, gondolom Te tudsz erről.
Majd lehet hogy még hajtások előtt elmegyünk és  Vadász

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #257 Dátum: 2009. Augusztus 24. - 21:23:55 »

Üdv Érdeklődnék ? Wave

 16/70-es Söréteshez Rc patron mellé/csak 2.5/van nekik, mit ajálnátok ? Pellegri-? vélemény.Köszönöm. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Poki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70



« Új üzenet #258 Dátum: 2009. Október 13. - 09:21:43 »

Kaptam egy Winchester  katalógust találtam benne egy sörétesbe való golyót SLUG SUPREME ELITE XP3
Naplózva

Becsüld az értéket.
Az embert, az állatot ,a természetet,
A tudást, az érzést és az életet!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #259 Dátum: 2009. Október 13. - 10:29:44 »

Nem új keletű a dolog... Igen régebben volt már róla szó, Ámerikában főleg fehérfarkú szarvara használják, de mást is lőnek az ilyen slugok-kal.
Akkor azt hiszem Fredi tett is fel több videót a hatásáról...
És szép kis vita volt, hogy akkor ez most "acelátor" vagy nem , vagy mi...
 Wave
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 13. - 10:32:14 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

Üdv End
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #260 Dátum: 2009. Október 13. - 10:38:36 »

Nem új keletű a dolog... Igen régebben volt már róla szó, Ámerikában főleg fehérfarkú szarvara használják, de mást is lőnek az ilyen slugok-kal.
Akkor azt hiszem Fredi tett is fel több videót a hatásáról...
És szép kis vita volt, hogy akkor ez most "acelátor" vagy nem , vagy mi...
 Wave
Nem huzagolt csőnél van "accelerátor"? Vállat von
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #261 Dátum: 2009. Október 13. - 10:50:21 »

Nem huzagolt csőnél van "accelerátor"? Vállat von

Kicsit bonyolultabb a dolog, mert a nagy vízen túl ezeket, általában huzagolt csőből lövik! Mosolyog De ott nem vitatkozik senki olyan ostobaságokon, hogy az engedélyesnek hány puskája lehet, szabad-e neki lőszert újra tölteni, szabad-e elöltöltőssel vadászni, a sörétes puskából kilőhető műanyag burkolatú lövedék, ha véletlenül huzagolt csőből repül ki, minek minősül Nevet Ezek az "ország sorsát döntően befolyásoló" filozófiai kérdések csak a "kárpát medence" közepén ilyen kardinális kérdések! Szomorú
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #262 Dátum: 2009. Október 13. - 10:54:19 »

Kicsit bonyolultabb a dolog, mert a nagy vízen túl ezeket, általában huzagolt csőből lövik! Mosolyog De ott nem vitatkozik senki olyan ostobaságokon, hogy az engedélyesnek hány puskája lehet, szabad-e neki lőszert újra tölteni, szabad-e elöltöltőssel vadászni, a sörétes puskából kilőhető műanyag burkolatú lövedék, ha véletlenül huzagolt csőből repül ki, minek minősül Nevet Ezek az "ország sorsát döntően befolyásoló" filozófiai kérdések csak a "kárpát medence" közepén ilyen kardinális kérdések! Szomorú
Nálunk is van huzagolt is... Fejvakarás

Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Poki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70



« Új üzenet #263 Dátum: 2009. Október 13. - 12:07:09 »





Ki lehet gondolom azért lőni sima csőből is. 










 
Naplózva

Becsüld az értéket.
Az embert, az állatot ,a természetet,
A tudást, az érzést és az életet!
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #264 Dátum: 2009. Október 13. - 12:13:34 »

Nálunk is van huzagolt is... Fejvakarás



Miért ne lenne... Bion Bion
Amúgy akkor is a lényeg az volt , hogy normális helyeken még fel sem merűl, hogy ez valami vétek... OOO
Amúgy igen jó pontosággal lövi az egyik "ismerősőm", és igen messzire, de az nike brekekkeke, az hamarabb megálítja, főleg jó tesz mikor a puskavégen lóg már a desznyó... Ördög Bion
Naplózva

Üdv End
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #265 Dátum: 2009. Október 13. - 14:18:31 »

A huzagolas merteke altalaban 1-1.35 fordulat a cso (24-26") teljes hosszaban.
A muanyag (sabot) a lovedek korul a "soretkosar" szerepet tolti be. Sima csobol is kiloheto, de nem ervenyesulnek az elonyok a huzagolt csohoz kepest.
Sima "brenekke" stilusu slugot "lyuk lyukat er" lovi a pumpasom 50 m-re

Accelerator: 30-as kaliberu  csobol a 223-as lovedeke (subcaliber) nyuanyag  "sabot" felhasznalasaval.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #266 Dátum: 2009. Október 13. - 15:44:55 »

Üdv Fredi  Wave Milyen pumpásod van? Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #267 Dátum: 2009. Október 13. - 15:54:01 »

Egy oreg Browning BPS. Ez volt az elso soretes puskam. Az egyetlen problemam, hogy a pumpalas csak nem akart osszejonni es gyorsan vettem egy bock-ot.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #268 Dátum: 2009. Október 23. - 19:44:03 »

Szevasztok!

Szerintetek a 28grammos 10-es Armusa megfelel mindenes célokra 16-os kaliberben? Elsősorban a söréttöltet miatt merült fel bennem a kérdés. Elég az a 28gramm? Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel a lőszerrel?

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #269 Dátum: 2009. Október 23. - 20:09:06 »

Szevasztok!

Szerintetek a 28grammos 10-es Armusa megfelel mindenes célokra 16-os kaliberben? Elsősorban a söréttöltet miatt merült fel bennem a kérdés. Elég az a 28gramm? Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel a lőszerrel?

 Emelem

Én 12-esből is ekkora töltetet lövök repülő vadra.
Minél kisebb a töltet annál egyenletesebb a szóráskép...legalábbis az én puskám esetében.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: