Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 492941 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #240 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 12:40:34 »


 Üdv  Wave

Tegnap lőtér.Ellenőriztem a szórást stb.Sörét méret ? 2.5-3-3.5 és 3.9mm, 16/70 Sauer duplacsővü.Talán 3.9mm sőrét szórásképe a legjobb.
Áttérek Rc-re.,esetleg még az Armusat kipróbálom.

Erdőjáró(Molnár Attila) Majdnem igazad lett ! 35 m-en is a szóráskör átmérője durván 45cm.Pár szélsőrét volt kivül csak. Ördög
A korongok is mintha tudták volna Ördög Nem mentség ,de a tus majnem 5 cm-el rövidebb mint kellene! Igaz mikor készült jóval kövérebb voltam!
 Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #241 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 13:29:15 »

Szia Lacus!

Nekem azért van a bockomon olyan vastag gumitalp! Télen, amikor vastagon vagyok öltözve leveszem, nyáron visszateszem! Így mindég jó a hossza. Már csak lőni kell megtanulnom! Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #242 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 13:45:04 »

Az én Simsonom is rövid egy kicsit, de nem bántom. Minden nap gyakorlok vele -pufferpatronnal- és összeszoktunk. Télen amikor jól föl vagyok öltözve pedig -pont jó! Nem akarom elrondítani egy agytalppal, ennek "nem áll jól".
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #243 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 14:37:40 »

Üdv  Wave

Tegnap lőtér.Ellenőriztem a szórást stb.Sörét méret ? 2.5-3-3.5 és 3.9mm, 16/70 Sauer duplacsővü.Talán 3.9mm sőrét szórásképe a legjobb.
Áttérek Rc-re.,esetleg még az Armusat kipróbálom.

Erdőjáró(Molnár Attila) Majdnem igazad lett ! 35 m-en is a szóráskör átmérője durván 45cm.Pár szélsőrét volt kivül csak. Ördög
A korongok is mintha tudták volna Ördög Nem mentség ,de a tus majnem 5 cm-el rövidebb mint kellene! Igaz mikor készült jóval kövérebb voltam!
 Wave

Lavus!

Milyen szűkítés van a Sauer-ban?
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #244 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 15:34:45 »

Üdv Pyrus  Wave   
Ha jól emlékszem ? 70%-60% volt a vizsga papiron ,de lehet kevesebb,.Majd megmérem .mert mást mutatott a szóráskép. Wave

BErik  Wave De öt centi + ruha nekem az nagyon sok!Vagy új tus vagy toldás. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #245 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 16:18:49 »

Persze, ez egyértelmű. Az enyém azért jó nekem mert nem annyira rövid. Rövid, de még össze lehet vele szokni.
Ha ez a puskám annyira rövid lenne nekem, mint a tiéd Neked, akkor én is lépnék az ügy érdekében. Ha sok pénzem lenne akkor új agy, ha kevesebb akkor egy toldás (de az príma legyen) vagy gumi agytalp.

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #246 Dátum: 2009. Augusztus 07. - 16:19:08 »

OFF-ON
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #247 Dátum: 2009. Augusztus 12. - 21:30:20 »

Így aztán nekem van még 6 doboz 3-as Bornaghi, de ha az elfogy csak a 4-est - 3,1 mm- veszem hozzá, mert az igazi mindenes és olcsóbb is mint a többi olasz.

Roli!

Holnap megyek Bajára, és szerintem betérek a Vadkacsába egy doboz lőszerért. Ez a 4-es (3.1) Bornaghi van 16-os kaliberben is? Esetleg tudod az árát? Kíváncsi vagyok hogy mennyiben tér el a Niketől úgy árban mint teljesítményben.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #248 Dátum: 2009. Augusztus 13. - 21:44:13 »

Roli!

Erről a lőszerről beszéltél?

http://kepfeltoltes.hu/view/090813/PICT0041_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #249 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 12:07:20 »


Igen ez a Bornaghi.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #250 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 21:10:02 »

Ma a 10-es Nike Extrával nyomtam. Hasonlóakat tapasztaltam mint Bukovszky fórumtárs a gerlés topicban. Alig van benne sörét  Ördög
Viccet félretéve, elengedtem 7 lövést, a cső tiszta szutyok volt. Kíváncsi leszek a Bornaghira, de nem hiszem hogy ezzel fogok vadászni. 2070-be kerül egy dobozzal, ami nekem egy kicsit sok ha nagyobb tételben vásárolok. Bár ha sikerül összejönnöm vele akkor még lehet bármi.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #251 Dátum: 2009. Augusztus 15. - 22:38:27 »

Ma a 10-es Nike Extrával nyomtam. Hasonlóakat tapasztaltam mint Bukovszky fórumtárs a gerlés topicban. Alig van benne sörét  Ördög
Viccet félretéve, elengedtem 7 lövést, a cső tiszta szutyok volt. Kíváncsi leszek a Bornaghira, de nem hiszem hogy ezzel fogok vadászni. 2070-be kerül egy dobozzal, ami nekem egy kicsit sok ha nagyobb tételben vásárolok. Bár ha sikerül összejönnöm vele akkor még lehet bármi.

Szia!

Egyébként , ha sok a gerle, örvös, és sokat kell lőni, hogy végre valamelyik megadja magát  Nyihi , akkor az olcsóbb skit, vagy trap lőszer is elvégzi a feladatot, persze csak ebben az olvasatban. Például téli tollban fácánra kevés! probáld ki  Vállat von  Emelem
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #252 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 06:40:58 »

Igen, van egy doboz Sport Trap-om is, azt is kipróbálom, de szeretnék megmaradni egy lőszernél, és lehetőleg azt használni mindenre.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #253 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 07:42:23 »

Erik, meg ne őríts!

Ha olyan töltényt akarsz használni, amit lehetséges, hogy nem is visz jól a puskád, kormol mint a füstölő a te dolgod, de akkor ne is csodálkozz, hogy nem esik le a madár.
Megjegyzem nem tudom hol vetted a Bornaghit de én nemrégiben vettem 12-esben 74Ft/db áron.
(A legolcsóbb olasz töltény, ami immáron 2-3 év múltával legalább olyan jó mint a drágák.)

Ahogyan írták is gerlére, dúvadra meg nevelt fácánra a 28 gr-os Nike Trap is jó és ez tényleg a legolcsóbb töltények egyike.
A felsoroltakra én is ezt lövöm.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #254 Dátum: 2009. Augusztus 16. - 10:28:32 »

Még nem vizsgáltam szórásképet, az fog majd dönteni. Én csak egyféle lőszert szeretnék használni, azzal jól összeszokni. Hogy melyik lesz az a lőszer, azt még nem tudom, ezért próbálok ki többet is.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: