Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 492940 alkalommal)
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #225 Dátum: 2009. Július 27. - 14:01:29 »

Tehát az Extra 3 grammal nehezebb, és 5 m/s-mal lassabb mint a sima.

Ennek a rézkupakos történetnek van valami jelentősége?


Szia!
A tengelyirányú enyhe repedés előfordulhat a rézkupaknál. Nem gyakori, de van ilyen. Na pl. ekkor is nyűgösebb a rövid kupakos kezelése, főleg, ha nem veszed észre és betolod a fegyverbe. Bármilyen apróbb problémánál, -pl. nem megfelelő összecsukás, ha a lőszer nincs teljesen a töltényűrben- könnyebb a hosszúkupakost kiszedni. Szerintem biztonságosabb, ezért a hosszú a jellemzőbb gyártási mód.

Dzsi  Emelem
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #226 Dátum: 2009. Július 27. - 15:06:28 »

Szia!
Szerintem nem csak "Urban legend ". Az én előágyszánosomba is be tud ragadni az alacsony kupakos hüvely, ha a cső felmelegedett.
- De csak az egyészen kicsi kupakos skeet lőszernél.
 Wave

Szia!
Nem vitatom, de az én puskám hosszú csőhátrasiklásos, ezért van egy kis ideje hűlni a kivetésig. Ezért, vagy másért Mosolyog de nekem még nem volt elakadásom rövid kupakkal sem, igaz nem lőttem tízezerszám a patront! Mosolyog
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #227 Dátum: 2009. Július 27. - 16:36:26 »

Erik!

A német puskák alapvetően az apróbb sörétet viszik jól, és elkeserítelek az én 12-es Suhl-om az alacsony kupakos NIKE töltényekkel nem működik, nagyon nehezen nyílik ki.

Megjegyzem egy jó 10-es patronnal minden idehaza előforduló apróvadra eredményesen tudsz vadászni.
Az én puskám sem szereti a vastag sörétet amivel még elfogadható lő, az a 3.3 mm-es - 3-as számú - Bornaghi.
Az ennél kisebbekkel csodálatos a szórása, a vastagabbakkal sok a kihagyás.
Így aztán nekem van még 6 doboz 3-as Bornaghi, de ha az elfogy csak a 4-est - 3,1 mm- veszem hozzá, mert az igazi mindenes és olcsóbb is mint a többi olasz.
A puskám kiválóan lő a 28 gr-os 2.5-es Trap Mondial-lal, sajnos ennek gyártását befejezték, pedig volt 45-50 m-es lövésem is kakasra télen és szépen "csomagolt", nagyon precíz szórást lőttem mindkét csővel ezzel a tölténnyel.

Sajnos a sörétes töltények ára is piszokul felment és azért érdemes szétnézni.
Én fácánra az említett trap Mondialt lőttem, a kemény téli vadkakast is csodásan hozta.
Nyúlra a Bornaghit használom, de sajnos az sem olcsó, így kacsingatok a magas kupakos 3.0mm-es Nike Fácán felé...persze ahogyan nézem a Nike is lassan olasz árban van... Fejvakarás

Töltényem van még idénre, de jövőre ismét vennem kell.
Ha a Bornaghit be tudom szerezni jó árban biztosan azt veszem.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #228 Dátum: 2009. Július 27. - 17:38:13 »

Köszönöm a válaszokat!

Roli!

Én is akarok majd csinálni egy szórásképvizsgálatot különböző patronokkal. A következőket gondoltam hogy kipróbálom: Nike Sport Trap, Nike Extra 10-esben és 8-asban, sima Nike 10-esben és talán 8-asban. Ezeket terveztem, de tegnap szólt nagybátyám hogy ad egy pár 8-as RC-t, próbáljam ki azt is. A sima Niket azért gondoltam kipróbálni, mert az 30 grammos és a puskám meg kereken 3kg (3030 gramm). Azt hallottam hogy ha a puska tömegének 1%-át vesszük, akkor az így kapott tömegű söréttel lő legjobban a puska  Vállat von

Azért gondolkodok Nikeben mert eddig szinte csak ilyent használtam, és szerintem egész jó. Persze ha a német puska nem szereti akkor kipróbálok mást is.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #229 Dátum: 2009. Július 28. - 17:30:07 »

Nekem sajnos a rövid kupak miatt nem vált be a Nike.
Hát nem tudom ez a puska 1%-a kontra söréttöltet mennyire állja meg a helyét, mert az enyém pl. a 28 gr-osokat lövi jól és bizony 3 kg felett van egy kicsivel a puska, de a cimborám Izs bock-ja meg a trap mondilatól kezdve a 3.3mm-es Bornaghi-ig mindet jól lövi...szóval  Vállat von
Ráadásul a Nike 1-2 forinttal olcsóbb csak mint a Bornaghi és bizony nekem a Nike után volt retyó a csőbe, míg a Bornaghinál közelsem.

Egy biztos én még olyan Merkelt nem láttam ami jobban lőtte volna a 8-as, mint a 10-es patront.
...és az is nagy alapigazság, hogy a kisebb söréttöltet jobb szórást tud, mint a nagyobb, ezt nekem eddig minden sörétes puskám igazolta. Kacsint
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #230 Dátum: 2009. Július 28. - 19:24:56 »

Idézet
Ráadásul a Nike 1-2 forinttal olcsóbb csak mint a Bornaghi és bizony nekem a Nike után volt retyó a csőbe, míg a Bornaghinál közelsem.

Egy biztos én még olyan Merkelt nem láttam ami jobban lőtte volna a 8-as, mint a 10-es patront.
...és az is nagy alapigazság, hogy a kisebb söréttöltet jobb szórást tud, mint a nagyobb, ezt nekem eddig minden sörétes puskám igazolta.

Lehet hogy kipróbálom a Bornaghit is. Az hogy mennyire kormol, az annyira nem foglalkoztat. Úgyis mindig ki fogom pucolni a csövet.

Ha a 10-essel lő jobban, akkor azzal fogok vadászni. Sok tapasztalatom nincs ezzel a sörétmérettel, eddig szinte csak 8-ast használtam. Szerintem ha a 10-essel szépen, egyenletesen lő a puskám akkor jó az is, de mondom nem ismerem annyira a tízest, tehát  ???  Vállat von

Kisebb söréttöltet jobb szórást tud: még egy plusz pont a sima Nike-nek
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #231 Dátum: 2009. Július 28. - 21:48:49 »

Lehet hogy kipróbálom a Bornaghit is. Az hogy mennyire kormol, az annyira nem foglalkoztat. Úgyis mindig ki fogom pucolni a csövet.

Ha a 10-essel lő jobban, akkor azzal fogok vadászni. Sok tapasztalatom nincs ezzel a sörétmérettel, eddig szinte csak 8-ast használtam. Szerintem ha a 10-essel szépen, egyenletesen lő a puskám akkor jó az is, de mondom nem ismerem annyira a tízest, tehát  ???  Vállat von

Kisebb söréttöltet jobb szórást tud: még egy plusz pont a sima Nike-nek


Igen! Én is így kezdtem, hogy minden alkalommal pucolom. Aztán . . .
Jó, ha évente 5-6 alkalommal van pucolva. Az is főleg télidőszakban van, mikor koszos lesz a libagödörben, itt-ott.
 Bion Bion Bion
De szerintem minden öreg(ebb)  Vadász így van ezzel, akinek nem Merkelje van.
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #232 Dátum: 2009. Július 28. - 22:08:38 »

Ez nem Merkel hanem Simson. Végül is egykutya a kettő, tehát azt hiszem fogok csövet pucolni elégszer.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #233 Dátum: 2009. Július 29. - 10:20:22 »

Ez nem Merkel hanem Simson. Végül is egykutya a kettő, tehát azt hiszem fogok csövet pucolni elégszer.

Kénytelen is leszel. Volt egy Merkellel rendelkező barátom, aki nem győzte a suvickolást. Este kimentünk szalonkalesre, lövést sem adott le, mégis reggel már rókára kezdett hasonlítani a cső belseje. Pedig csak az esti pára éltette.
De ez már egy másik topic.
Az biztos, hogy apró söréttel jól fog hordani. 3,1-es 3,5-ös sörétnél meg nem kell nagyobb itthon. Ha jó a lőtáv, akkor a nagy kanróka sem ellenfél. Annak sem kell ennél nagyobb. Borzot meg tán nem lősz annyi sokat. A libát meg a 3,0 mm-es is jól lehozza.
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #234 Dátum: 2009. Július 29. - 14:49:42 »

Ne akkó, kérem alásan!

Az én sörétesem is Merkel, és bizony éppen kivétel, aminek én örülök igazán, szinte egyátalán nem fogja a rozsda, de inkább úgy közelítem meg hogy annyi pucolást kap mint az Izs-em, és mégsincs gond vele. Pedig merkel mert fegyvermester is nézte már, és ráadásúl még ért is hozzá... Nyihi
A másik ami meglepő volt: szinte mindegy neki, milyen méretű söréttel lövök: 2,25-től 4,0 mm vagyis egy kivétel van az a Nike 3,5 (8-as) aztat nem szereti, de ezt már le is írtam párszor, (egy egész délutános lapra lövöldözés/tesz-be került de megérte) A legjobba a régi papírhüvelyes 2,5 S&B vitte...
Az egyaik legjobb vadászcimborám Merkel-e, meg válogatja a tőltény, időjárásjelentésre párásodik, pedig 1 aza egy év van a gyártási idők között.

Mindegyik puskát ki kell próbálni, mert sokkal jobblőtudást lehet elérni egy megfelelő löszer + párosítással.
Naplózva

Üdv End
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #235 Dátum: 2009. Július 29. - 17:36:37 »

Lehet hogy kipróbálom a Bornaghit is. Az hogy mennyire kormol, az annyira nem foglalkoztat. Úgyis mindig ki fogom pucolni a csövet.

Ha a 10-essel lő jobban, akkor azzal fogok vadászni. Sok tapasztalatom nincs ezzel a sörétmérettel, eddig szinte csak 8-ast használtam. Szerintem ha a 10-essel szépen, egyenletesen lő a puskám akkor jó az is, de mondom nem ismerem annyira a tízest, tehát  ???  Vállat von

Kisebb söréttöltet jobb szórást tud: még egy plusz pont a sima Nike-nek

Ahogy egyik idős vadászbarátom mondta - nem él már Isten nyugosztalja - "a 10-es sörét olyan mint a kalmopirin...mindenre jó!"  Bion
Ha valamikor erre jársz tudok adni próbára pár db. 3-as és 4-es Bornaghit, meg 28 gr-os trap parcours-t.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #236 Dátum: 2009. Július 29. - 21:57:12 »

Köszi, de sajnos nem hiszem hogy mostanában kimozdulok valamerre.

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #237 Dátum: 2009. Július 29. - 21:59:14 »

Ha más nem, veszek egy dobozzal, azt' ha nem jó akkor majd elpufogtatja Apám. Abba a bockba jó minden, meg aztán így is lenyúltam tőle egy szűz doboz Nike Sport Trapot.  Ördög
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #238 Dátum: 2009. Augusztus 04. - 16:46:30 »


 Üdv  Wave
Megyek ellenőrizni a szórásképet.Elég a 100x70 -cm-es kartonpapir is? A lényeg igy is látszani fog nem ? Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #239 Dátum: 2009. Augusztus 04. - 16:50:33 »

Elég az 5x5 cm-es is.
A fürj sem nagyobb! És még mozog is! Gyorsan! Vigyorog Bion
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: