Oldalak: 1 ... 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 [144] 145 146 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 493056 alkalommal)
Mamut
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 155


« Új üzenet #2145 Dátum: 2021. Február 15. - 20:23:04 »

Az én ismeretségi körömben a lőtéren korongra ellőtt sörétes lőszerek száma sokszorosa a vadászati felhasználásnak. Sajnos vagy szerencsére, nézőpont kérdése. Esetemben e szám kb 30x-os minimum. Ha a lőterek fejlesztése ebben az irányban IS megtörténne, akkor lenne képünk a tényleges felhasznált ólom mennyiségéről. Tudtommal hazánkban nincs olyan lőtér, ahol a vissza gyüjtés és ennek feltételei adottak lennének. Hüvelyek dettó.
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2146 Dátum: 2021. Február 15. - 21:25:21 »

Az én ismeretségi körömben a lőtéren korongra ellőtt sörétes lőszerek száma sokszorosa a vadászati felhasználásnak. Sajnos vagy szerencsére, nézőpont kérdése. Esetemben e szám kb 30x-os minimum. Ha a lőterek fejlesztése ebben az irányban IS megtörténne, akkor lenne képünk a tényleges felhasznált ólom mennyiségéről. Tudtommal hazánkban nincs olyan lőtér, ahol a vissza gyüjtés és ennek feltételei adottak lennének. Hüvelyek dettó.

Az ólom, miután nem fogja a mágnes, nehezen visszagyüjthető. Az antimonról nem tudom, de nem tartom valószínünek hogy nehéz lenne egy mágnesezhető, ólomőtvözetet előállítani.
Aztán a leg egyszerűbb lenne a sportlövészetben, betiltani az ólmot, aztán verni a kidűllesztet cickót, hogy közel 80%-al csökkentettük az ólomterhelést. Az hogy vizes élőhelyen tilos, érthető, viszont a földbe került ólom nem okoz mérgezést, fajsúlyánál és a szeizmikus alaprezbés miatt, rövid időn belül mélyre kerül. Számtalan technológia van ami ólmot használ (pl. akkumulátor) csak nekik sokkal nagyobb az érdekérvényesítő erejük.
Saját szakmámból példa az ólommentes forrasztó ón betiltása. Aztán, kiderült hogy az ezüst és réz alapú forrasz anyagok, a 15 fokkal nagyobb olvadási hőmérséklet és a plusz energiafogyasztás miatt nagyobb környereti terhelést jelentenek.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2147 Dátum: 2021. Február 16. - 06:43:50 »

 Igen

Ahogy korábban is írtam. Az EU bizottságai már jóideje feltöltődtek “szakemberekkel” illetve az ipar nagyon jól kitanulta hogyan kell lobbizni és a szabványokat módosítani hogy az egy egy gyártónak versenyelőnyt jelentsen. Ezek olyan szinten leszarják a környezetvédelmet hogy ihaj, viszont olyan ütőképes szó ez mint falusi kocsmába a 20000  forintos. Az ólom is erre példa. A műtrágya rendelet azert késett vagy 2 évet mert a az elfogadhato kadmiumszinten nem tudtak megegyezni, mivel történetesen az egyik gyártó nem tudta az csökkenteni viszont nagy volt a piaci részesedése.
Az ólom vonalnál meg van egy komoly vas lobbi. Mert a fegyvergyártáshoz vas kell. Sok sokféle.
Ráadásul a nagy ólombányászati lelőhelyek nem az EU ban vannak, így ott az árfolyam ingadozás és a adok nemadok könnyenben kijön.
A vadászatot ennek az oltárán qrogatni meg olyan egyszerű mint az 1x1, hiszen ugyis megy most a “hülyevadász”.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2148 Dátum: 2021. Június 02. - 21:54:40 »

Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #2149 Dátum: 2021. Június 03. - 02:35:29 »



Baláááááázs!
Ugye, ez csak valami elrettentő dolog tőled!?
Ez épp annyira releváns, mint a "Brit tudósok megállapították, hogy öt emberből kettő az három."
Ez a kísérlet, épp semmire sem mutat.
A sörétes lőszert, normál esetben fegyvercsőből indítják útra. Így, szerintem ez egy irányítatlan robbanás.
Pukkan, hangos. De mit szerettek volna vele bemutatni?  He?
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2150 Dátum: 2021. Június 03. - 12:21:19 »

Baláááááázs!
Ugye, ez csak valami elrettentő dolog tőled!?
Ez épp annyira releváns, mint a "Brit tudósok megállapították, hogy öt emberből kettő az három."
Ez a kísérlet, épp semmire sem mutat.
A sörétes lőszert, normál esetben fegyvercsőből indítják útra. Így, szerintem ez egy irányítatlan robbanás.
Pukkan, hangos. De mit szerettek volna vele bemutatni?  He?
Tetszett a videó,érdekesnek találtam,gondoltam más is lehet így vele. Vállat von
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
steveshepherd
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74


« Új üzenet #2151 Dátum: 2021. December 03. - 13:25:29 »

Üdv fórumtársak!
Saga 12/70-es  36 illetve 40 grammos lőszert hol lehet kapni?
Naplózva

Okos ember hülyéskedik, hülye ember okoskodik.
Snipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 221


« Új üzenet #2152 Dátum: 2021. December 05. - 10:12:39 »

Üdv fórumtársak!
Saga 12/70-es  36 illetve 40 grammos lőszert hol lehet kapni?


Üdv!
Saga 12/70-es töltényből 34 g-os kapható a budapesti Frommer Vadászboltban, ennél nehezebbet eddig nem láttam náluk.
Elég sok féle Saga töltényük van, egy telefont megér megkérdezni őket.
 Emelem
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #2153 Dátum: 2021. December 06. - 11:50:31 »

Üdv fórumtársak!
Saga 12/70-es  36 illetve 40 grammos lőszert hol lehet kapni?


 Emelem

A B.fűzfői "nagyker"-ben (HUNO 2000 Kft.) maximum 34 g-os van. Nem is forgalmaznak nagyobb töltetűt.
Úgyhogy sztem külföldön találsz csak.

 Emelem Emelem
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
steveshepherd
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 74


« Új üzenet #2154 Dátum: 2021. December 20. - 16:32:23 »

Üdv!
Tapasztaltabb vadásztársak véleményére lennék kíváncsi.
Van-e számottevő különbség, ölőhatás tekintetében a sörétraj torkolati sebességének függvényében?
Mondjuk 420 kontra 380 m/s, első sorban a távolabbi lövésekre gondolok itt.


Naplózva

Okos ember hülyéskedik, hülye ember okoskodik.
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #2155 Dátum: 2022. Január 08. - 17:29:30 »

Kis történelem, vagy inkább régészet:


Nike Safari 10
Hunor 7
Hunor 10
Hubertus 10
Baikal 3
Nike müa hüvely, magnum
Elektroolastika 6
Hirtenberg
Cheddite magnum


Az 1971-es Világkiállításra gyártott papírhüvelyes 3,5-es  NIKE STAR


Rottweil papírhüvelyes papír fedlaposak
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #2156 Dátum: 2022. Január 13. - 13:03:26 »

Találtam pár darab Nike már műanyaghüvelyes patront 3-as van ráírva. Milyen lehet? Nem is emlékszem ilyenre. Fejvakarás  Lenn van, ahol a számozás (6, 8, 10, 12 stb...) szokott lenni.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #2157 Dátum: 2022. Január 13. - 14:06:05 »

Hát ez nagyon jó kérdés.
Nekem most olyan régi Nike akadt a kezembe, amelyik narancssárga hüvelyes, egy nagy nulla van a szám helyére írva, (vagy O betű?  Vállat von ), és szétszedve 4 mm-es sörét van benne.
 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2158 Dátum: 2022. Január 13. - 14:19:03 »

Találtam pár darab Nike már műanyaghüvelyes patront 3-as van ráírva. Milyen lehet? Nem is emlékszem ilyenre. Fejvakarás  Lenn van, ahol a számozás (6, 8, 10, 12 stb...) szokott lenni.
Export lőszer.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #2159 Dátum: 2022. Január 13. - 14:19:46 »

Hát ez nagyon jó kérdés.
Nekem most olyan régi Nike akadt a kezembe, amelyik narancssárga hüvelyes, egy nagy nulla van a szám helyére írva, (vagy O betű?  Vállat von ), és szétszedve 4 mm-es sörét van benne.
 Emelem
Az az olasz számozás.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 [144] 145 146 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: