Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 492992 alkalommal)
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #210 Dátum: 2009. Május 18. - 19:32:23 »

Tomek az én 16-som a "vastag" sörétet kedveli a 8-st nagyon jól viszi...10-nél viszont kihagy két labdányi területet.. fekvő nyolcas formában.A 12-s sörétet viszont megint szépen viszi...ami viszont felejtős számomra az a trapp ill skeet lőszerek.
A fentiek kivétel nélkül Nikére vonatkoznak,anno még a mini magnumot is próbáltam-használtam nagy megelégedéssel.
Sakac, köszi az infokat! Alkalomadtán kipróbálom a 8-ast is. De lehet, hogy a 10-est is szeretni fogja majd.
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #211 Dátum: 2009. Május 18. - 20:36:45 »

Az én 16-os Montim az annak idején "új" 10-es Harmónia patront vitte a legjobban. (ami ugye Nike volt.)
Egyszer próbáltuk ki nem kevés hibázás után, és az a puska úgy lőtt szó szerint mint az ostorcsapás, szűk volt mint a veszedelem.

Én 10-es tölténnyel lőttem vele, azt csodásan vitte.
Papíron 0,4-0,8 volt a szűkítése, de mint mondottam egyszer kíváncsiságból jégre lőttünk ezzel, meg egy papíron 0,5-1,0-es Merkellel.
Hát bizony a Merkel jóval "bővebb" volt, a kis Monti mint az ostorcsapás úgy összevágta a 10-es Harmóniát, míg a Merkel 2 féle 10-es patronnal is sokkal bővebben lőtt.
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #212 Dátum: 2009. Július 25. - 20:35:18 »

Kedves Fórumtársak!

Nem tudja véletlen valamelyikőtök hogy mi a különbség -természetesen azonos kaliberben, azonos sörétátmérőben- a Nike és a Nike Extra között? Annyit tudok hogy az Extra az nehezebb valamennyivel. Én vettem egy doboz 10-es Extrát, az 33grammos. A gyártó honlapján láttam hogy a sima 10-es Nike pedig 30 grammos (ezzel jártam volna jobban mivel a puska kereken 3kg).

Egyébként Nektek mennyire vált be a magyar lőszer német puskáknál (Merkel, Simson stb.)?
Ki akarok próbálni párat, elsősorban magyart, mivel a ruszki bockból azt lőttük teljes megelégedéssel. Szerintem a 8-ast is ki fogom próbálni, bár úgy hallottam hogy azt nem igazán szeretik a német puskák...

 Emelem
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Bukovszky Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 151


« Új üzenet #213 Dátum: 2009. Július 25. - 22:29:14 »

Te Erik, nem lehet, hogy kicsit korai volt még az a szarvas lövés? Hogy miért írom azt majd 'szakmailag valaki elmagyarázza.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 26. - 10:06:10 írta wetzlar » Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #214 Dátum: 2009. Július 25. - 23:07:00 »

Idézet
Te Erik, nem lehet, hogy kicsit korai volt még az a szarvas lövés? Hogy miért írom azt majd 'szakmailag valaki elmagyarázza.

Nem hiszem. De talán kifejthetnéd egy másik topicban hogy pontosan mire gondolsz, nem kellene másra bíznod a saját kérdésed-véleményed, vagy nem tudom mit (nem egészen értem hogy mire céloztál, csak sejtésem van). Jobban szeretem az egyenes kérdéseket.

 OffTopic
« Utoljára szerkesztve: 2009. Július 26. - 10:06:34 írta wetzlar » Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #215 Dátum: 2009. Július 26. - 14:15:04 »

Idézet
Kedves Fórumtársak!

Nem tudja véletlen valamelyikőtök hogy mi a különbség -természetesen azonos kaliberben, azonos sörétátmérőben- a Nike és a Nike Extra között? Annyit tudok hogy az Extra az nehezebb valamennyivel. Én vettem egy doboz 10-es Extrát, az 33grammos. A gyártó honlapján láttam hogy a sima 10-es Nike pedig 30 grammos (ezzel jártam volna jobban mivel a puska kereken 3kg).

Egyébként Nektek mennyire vált be a magyar lőszer német puskáknál (Merkel, Simson stb.)?
Ki akarok próbálni párat, elsősorban magyart, mivel a ruszki bockból azt lőttük teljes megelégedéssel. Szerintem a 8-ast is ki fogom próbálni, bár úgy hallottam hogy azt nem igazán szeretik a német puskák...

 ???  Vállat von
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #216 Dátum: 2009. Július 26. - 14:45:19 »

Kedves Fórumtársak!

Nem tudja véletlen valamelyikőtök hogy mi a különbség -természetesen azonos kaliberben, azonos sörétátmérőben- a Nike és a Nike Extra között? Annyit tudok hogy az Extra az nehezebb valamennyivel. Én vettem egy doboz 10-es Extrát, az 33grammos. A gyártó honlapján láttam hogy a sima 10-es Nike pedig 30 grammos (ezzel jártam volna jobban mivel a puska kereken 3kg).

Egyébként Nektek mennyire vált be a magyar lőszer német puskáknál (Merkel, Simson stb.)?
Ki akarok próbálni párat, elsősorban magyart, mivel a ruszki bockból azt lőttük teljes megelégedéssel. Szerintem a 8-ast is ki fogom próbálni, bár úgy hallottam hogy azt nem igazán szeretik a német puskák...

 Emelem

A rézkupak magasabb, ha jól emlékszem, de lehet, hogy nem! Mosolyog
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #217 Dátum: 2009. Július 26. - 19:21:48 »

www.nike-fiocchi.hu

Otta válasz a sorok között! Wave
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #218 Dátum: 2009. Július 26. - 21:28:18 »

Idézet
Otta válasz a sorok között!

Tehát az Extra 3 grammal nehezebb, és 5 m/s-mal lassabb mint a sima.

Ennek a rézkupakos történetnek van valami jelentősége?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #219 Dátum: 2009. Július 26. - 21:52:45 »

Tehát az Extra 3 grammal nehezebb, és 5 m/s-mal lassabb mint a sima.

Ennek a rézkupakos történetnek van valami jelentősége?


Urban legend szerint a félautomata fegyverek kevésbé akadnak el, ha hosszabb a kupak! Az enyém nem akadt még el a rövidebb kupakossal sem! Mosolyog
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #220 Dátum: 2009. Július 26. - 21:56:48 »

Akkor ez engem nem érint a duplánál.  Kacsint
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #221 Dátum: 2009. Július 26. - 21:59:14 »

Akkor ez engem nem érint a duplánál.  Kacsint

Ja! Mosolyog
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4145


TSP


« Új üzenet #222 Dátum: 2009. Július 27. - 09:16:30 »

Mondjuk az én IZS-em pont az Extrát nem szereti (nem dobja ki normálisan az ejector), de a normál Nike, pláne a MIRAGE  Bion  Vadász
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #223 Dátum: 2009. Július 27. - 09:20:23 »

Ezzel sem lesz gondom, mivel ejektor sincs!
Remélem jól fogja hordani a puska, mert én egyébként meg vagyok elégedve a magyar lőszerrel. Sokan leszólják, meg azt mondják hogy vegyek Pellagrit meg RC-t  Vállat von
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #224 Dátum: 2009. Július 27. - 13:39:04 »

Urban legend szerint a félautomata fegyverek kevésbé akadnak el, ha hosszabb a kupak! Az enyém nem akadt még el a rövidebb kupakossal sem! Mosolyog

Szia!
Szerintem nem csak "Urban legend ". Az én előágyszánosomba is be tud ragadni az alacsony kupakos hüvely, ha a cső felmelegedett.
- De csak az egyészen kicsi kupakos skeet lőszernél.
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: