Oldalak: 1 ... 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 492752 alkalommal)
NAPE
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 97



« Új üzenet #1965 Dátum: 2016. December 16. - 17:11:01 »

Szia Stefi!
Mennyibe fáj itthon egy ilyen huzagolt cső az sx3-ba?

Köszi  Emelem
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1966 Dátum: 2016. December 16. - 20:53:39 »

A Camouflage nagyon jó lőszer, de nem 100m-es.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1967 Dátum: 2016. December 17. - 07:17:33 »

Szia Stefi!
Mennyibe fáj itthon egy ilyen huzagolt cső az sx3-ba?

Köszi  Emelem


160.000 HUF körül .      Rííí
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1968 Dátum: 2016. December 18. - 08:41:46 »

Szia Stefi!
Mennyibe fáj itthon egy ilyen huzagolt cső az sx3-ba?

Köszi  Emelem
http://www.gemini.bs.it/eng/choke.php?sporting_arms_laboratory=catalogue&m=39&c=6
Ez is lehet megoldás.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1969 Dátum: 2016. December 18. - 11:22:27 »


Nagy Tisztelettel Üdvözöllek!

A linken szereplő eszköz, szerény véleményem szerint nem megfelelő, a huzagolt cső kiváltására, több szempontból sem. A huzagolt csővégek a sörétszemet intenzív szórását segítik vagyis a lehető legnagyobb szórásképet adják és erre is lett kitalálva, ha egy Brennekét vagy valami hasonló SL-t próbálunk kieregetni ebből, akkor a következő hatása lesz. A sima csőszakaszban haladó és sebessége maximumának közelében lévő egybe részes lövedék, találkozik egy rövid huzagolt csőszakasszal amin úgy fog átrongyolni mint fing a gatyán és a huzagok inkább nyomásnövekedést és fölösleges ellenállást fognak kifejteni anélkül, hogy betöltenék azt a szerepüket, hogy megvezessék a lövedéket. Ha esetleg, van ezzel kapcsolatban, mármint a huzagolt csővéggel kapcsolatban ettől eltérő tapasztalat, akkor azt szívesen meghallgatom. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1970 Dátum: 2016. December 18. - 11:29:17 »

Nagy Tisztelettel Üdvözöllek!

A linken szereplő eszköz, szerény véleményem szerint nem megfelelő, a huzagolt cső kiváltására, több szempontból sem. A huzagolt csővégek a sörétszemet intenzív szórását segítik vagyis a lehető legnagyobb szórásképet adják és erre is lett kitalálva, ha egy Brennekét vagy valami hasonló SL-t próbálunk kieregetni ebből, akkor a következő hatása lesz. A sima csőszakaszban haladó és sebessége maximumának közelében lévő egybe részes lövedék, találkozik egy rövid huzagolt csőszakasszal amin úgy fog átrongyolni mint fing a gatyán és a huzagok inkább nyomásnövekedést és fölösleges ellenállást fognak kifejteni anélkül, hogy betöltenék azt a szerepüket, hogy megvezessék a lövedéket. Ha esetleg, van ezzel kapcsolatban, mármint a huzagolt csővéggel kapcsolatban ettől eltérő tapasztalat, akkor azt szívesen meghallgatom. Emelem

Szerintem ez a betét a régi paradox-csöveket akarja modellezni, nem tudom milyen sikerrel, nem volt ilyen puskám.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1971 Dátum: 2016. December 18. - 13:48:13 »

Szerintem ez a betét a régi paradox-csöveket akarja modellezni, nem tudom milyen sikerrel, nem volt ilyen puskám.

Az eszköz neve is beszédes ami utal az alkalmazásra is. "dispersant"

Voltak próbálkozások a sörétcsóva alakítására úgy, hogy azt nem valamiféle szükítést alkalmazva befolyásolják. Ez a huzagolt vég az egyik ilyen amivel próbálták a sörétrajt megforgatva ezáltal a forgásból eredő centrifugális erő a rajt szétterítette, a csavarszög befolyásolásával lehetett a terítés mértékére hatni. A módszert ma is alkalmazzák itt ott az én ismereteim szerint másra nem igen alkalmas ez a megoldás. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1972 Dátum: 2016. December 18. - 14:33:33 »

Az eszköz neve is beszédes ami utal az alkalmazásra is. "dispersant"

Voltak próbálkozások a sörétcsóva alakítására úgy, hogy azt nem valamiféle szükítést alkalmazva befolyásolják. Ez a huzagolt vég az egyik ilyen amivel próbálták a sörétrajt megforgatva ezáltal a forgásból eredő centrifugális erő a rajt szétterítette, a csavarszög befolyásolásával lehetett a terítés mértékére hatni. A módszert ma is alkalmazzák itt ott az én ismereteim szerint másra nem igen alkalmas ez a megoldás. Emelem

Én úgy tudom a paradox csövet azért találták ki, hogy a sima csőből is lehessen elég pontosan golyót lőni.
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1973 Dátum: 2016. December 18. - 14:55:18 »

Én úgy tudom a paradox csövet azért találták ki, hogy a sima csőből is lehessen elég pontosan golyót lőni.

A paradox csövet lehet de ezt nem. Egy közel maximális kezdősebességgel mozgó lövedéket, mondjuk pl.-hetven hatvan centi vezetetlen szakasz után kényszerpályára(forgásra kényszeríteni) állítani elég nehéz ezzel a módszerrel, ez az egyik a másik egy már gyárilag vezetőbordákkal ellátott lövedéket beküldeni nagy sebességgel egy ilyen csőszakaszba, az erők olyan szintű egymásra uszítását eredményezi, aminek semmi értelme nincs. Én azt mondom vagy legyen végig huzagolt vagy legyen végig sima a kettő keveréke nem vezet sehova. Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1974 Dátum: 2016. December 18. - 16:03:53 »

Én úgy tudom a paradox csövet azért találták ki, hogy a sima csőből is lehessen elég pontosan golyót lőni.

Ez így igaz, annyi kiegészítéssel, hogy a paradox csövekhez spec. paradox lövedék dukált és 1890 et írtunk amikor valaki ezt kiötlötte.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1975 Dátum: 2016. December 18. - 16:55:20 »

Szerintem ez a betét a régi paradox-csöveket akarja modellezni, nem tudom milyen sikerrel, nem volt ilyen puskám.

A témánál maradva valóban létezik olyan choke toldalék, amit a különböző slugokhoz javasolnak a Remington is tesz javaslatot: a rifled slug-hoz inproved *** cilindert javasol a sima modernebb rézköpenyesekhez rifled elnevezésűt**ezek belső kiképzésére is van utalás.
(Ha és amennyiben hülyeséget írtam majd legfeljebb letagadom) Vigyorog
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #1976 Dátum: 2016. December 18. - 17:31:25 »

Nagy Tisztelettel Üdvözöllek!

A linken szereplő eszköz, szerény véleményem szerint nem megfelelő, a huzagolt cső kiváltására, több szempontból sem. A huzagolt csővégek a sörétszemet intenzív szórását segítik vagyis a lehető legnagyobb szórásképet adják és erre is lett kitalálva, ha egy Brennekét vagy valami hasonló SL-t próbálunk kieregetni ebből, akkor a következő hatása lesz. A sima csőszakaszban haladó és sebessége maximumának közelében lévő egybe részes lövedék, találkozik egy rövid huzagolt csőszakasszal amin úgy fog átrongyolni mint fing a gatyán és a huzagok inkább nyomásnövekedést és fölösleges ellenállást fognak kifejteni anélkül, hogy betöltenék azt a szerepüket, hogy megvezessék a lövedéket. Ha esetleg, van ezzel kapcsolatban, mármint a huzagolt csővéggel kapcsolatban ettől eltérő tapasztalat, akkor azt szívesen meghallgatom. Emelem
   Emelem Szent igaz én sem hinném hogy az 1800 f.p.s.el beérö remington rifled slugon valamit is fordítana.Valószínüleg ezért is
ajánlja a gemini rövid távú sörétlövésre (dispersante).
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1977 Dátum: 2016. December 18. - 18:18:16 »

Ez így igaz, annyi kiegészítéssel, hogy a paradox csövekhez spec. paradox lövedék dukált és 1890 et írtunk amikor valaki ezt kiötlötte.

Ez így igaz Mosolyog de ez a tény nem mond ellent semminek! Aki huzagolt choke-ot teker a sörétesébe, az nyilván tisztában van ezzel, ha nem, úgy járt! Mosolyog
Én nem hiszem, hogy van olyan hülye, aki huzagolt choke-ból akar sörétet lőni, de attól még lehet! Nevet
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1978 Dátum: 2016. December 18. - 18:48:19 »


Már régen találtam ilyen huzagolt choke -t és szerintem ami ezen az oldalon van azt huzagolt csőhöz való gyöngygolyóra találhatták ki  Fejvakarás ( ha jól tévedek) viszont osztom oconor nézetét hogy elég meredek vállalkozás a már szinte teljesen felgyorsult lövedéket a cső utolsó 5-6 centis szakaszán forgásra kényszeríteni - így nem is foglalkoztam vele . 

http://www.choketube.com/choke-tube-product-details.php?Browning-Invector-Plus-Choke-Tubes&mf=10       Hogy mik vannak ?   Vállat von
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1979 Dátum: 2016. December 18. - 18:53:37 »

Ez így igaz Mosolyog de ez a tény nem mond ellent semminek! Aki huzagolt choke-ot teker a sörétesébe, az nyilván tisztában van ezzel, ha nem, úgy járt! Mosolyog
Én nem hiszem, hogy van olyan hülye, aki huzagolt choke-ból akar sörétet lőni, de attól még lehet! Nevet

Én sok mindenkiről, sok mindent el tudok képzelni Kacsint én akár, hogy jártam körül a kérdést arra jutottam, hogy ez a disperzante nevű choke  kinézete ellenére a rövidtávú sörétlövésre találták ki, ami megtévesztő, hogy nagyon hasonló a rifle nevezetű testvéreihez, ezzel együtt azt mondom, hogy vagy sima legyen végig vagy huzagolt végig. Én el tudok képzelni olyan élethelyzetet amikor a harang choke is túl szűk és rövid távon kell maximális szórást produkálni. Hát elreszeltem magam de ettől még lehet, hogy az ellenkezője igaz. Mosolyog
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: