Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 493019 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #195 Dátum: 2009. Február 19. - 11:31:18 »

16/65 ben 28 gr os töltet, az öreg puskáim nagyon jól lövik.
Ausztriában.
10 db 5€  :'( Rííí

Bizony-bizony nagyon jó löszer volt, amíg volt nekem is belőle igaz az 70-es volt de ennek a tölténynek köszönhetem, hogy az első igazi vadászévemben "megtanúltam lőni"
Sajnos elejében nem volt tudásom ahoz,  hogy felérjem ésszel hogy mi kell ahoz, hogy le tudjak lőni egy repülő madrat, (a nyúllal nem volt gondom)
Több dolog volt azért probléma: hosszú tus, 0,9/1,1 szűkítés, töltények cserélgetése stb. Mikor pár dologgal tisztába lettem és rájöttem, mert kipróbáltam, hogy az öreg merkel ezt a töltényt olan szépen viszi, onantól a a madarak röpte szépen tört.
Azóta se találtam ilyen jó löszer, talán még a békebeli baikal, amiből még van, azt viszi hasonlóan, igaz ez meg koxol úgy, de hozászoktam.

12/70-ben is kapható osztriába gondolom??? menyi az ára???

 
Naplózva

Üdv End
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #196 Dátum: 2009. Február 19. - 11:40:20 »

Bizony-bizony nagyon jó löszer volt, amíg volt nekem is belőle igaz az 70-es volt de ennek a tölténynek köszönhetem, hogy az első igazi vadászévemben "megtanúltam lőni"
Sajnos elejében nem volt tudásom ahoz,  hogy felérjem ésszel hogy mi kell ahoz, hogy le tudjak lőni egy repülő madrat, (a nyúllal nem volt gondom)
Több dolog volt azért probléma: hosszú tus, 0,9/1,1 szűkítés, töltények cserélgetése stb. Mikor pár dologgal tisztába lettem és rájöttem, mert kipróbáltam, hogy az öreg merkel ezt a töltényt olan szépen viszi, onantól a a madarak röpte szépen tört.
Azóta se találtam ilyen jó löszer, talán még a békebeli baikal, amiből még van, azt viszi hasonlóan, igaz ez meg koxol úgy, de hozászoktam.

12/70-ben is kapható osztriába gondolom??? menyi az ára???
Igen, kapható. Ugyanannyiba kerül mindegyik, 12-16-20.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #197 Dátum: 2009. Február 19. - 11:41:55 »

  Igen

Sőt nekem kakasra is bevált, igen messziről is sikerült pottyantani vele kakast, hál' Istennek nem is egyet és volt, hogy nem kevés lombozaton keresztül.
Igaz az én puskám tényleg nagyon precízen viszi és bevallom az üregit is kiválóan vadásztam vele.
Sőt azt is bevallom egyik apróvad vadászatunkon, ahol egy cserjés erdőszélt hajtottunk így messzire lőni nem kellett nyúlra is tökéletesen bevált.
De van olyan ismerősöm aki mindenre ezt lövi.

Ettől függetlenül kifejezetten nyúlvadászatra a Bornaghi 3-as és 4-esét használom. (ha elfogy a 3-as csak 4-es fogom)
Minden egyébre viszont a Parcours Mondial 28-gr-ost, ami tényleg jó patron és az egyik legolcsóbb.

36-os parcurs-t kettő évig használtam az armusás korszakom előtt, mit ne mondjak, kiváló lőszer volt, sajnos ha jól tudom már ezt a g. súlyt  nem töltik!
A másik a Bornaghi, az megint egy igen jó lőszer az MC-m nagyon jóban volt vele!
 Vadász
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #198 Dátum: 2009. Február 19. - 11:48:07 »

Tudjátok mi az érdekes!
Az ólom világpiaci ára igen visszaeset de a kereskedők nem nagyon akarják az árakat visszább nyomni!
Ez az euro erősödése előtt is így volt, úgy hogy az árfolyam nem kifogás!
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #199 Dátum: 2009. Február 19. - 13:40:51 »

36-os parcurs-t kettő évig használtam az armusás korszakom előtt, mit ne mondjak, kiváló lőszer volt, sajnos ha jól tudom már ezt a g. súlyt  nem töltik!
A másik a Bornaghi, az megint egy igen jó lőszer az MC-m nagyon jóban volt vele!
 Vadász


Én meg azt mondom hála, hogy csak 28 gr-ban csinálják, mert az én válogatós német puskám a nagyobb söréttöltetet - és a vastagabb sörétet is - kevésbé szereti. Mosolyog
Lőlapra tettem próbát, 40 m-ről ezzel a Parcours-ral...hát mit mondjak a legnagyobb "hézag" a szórásban tán egy 3/4 gyufásdoboznyi volt.
A másik, hogy magas a hüvelykupkaja és az én puskámat igazán ilyennel lehet csak jól üríteni, a rövidekkel akadozik.
Gyakorlatban is jól vizsgázott, úgyhogy nekem lesz egy nagyobb tétel amit bevásárolok belőle...mert ahogy írod ezeket a drága kereskedőket ez a recesszió nem nagyon érdekli. (szerencsére vannak kivételes üzletek és kereskedők is...ígyhát járjunk oda a pénzünket elkölteni.) Kacsint

...hogy a Bornaghi mennyire jól vált be, arról  csak annyit, hogy már majdnem másik - nyúlász - puska vásárlására kellett gondolnom, mert a többivel egyszerűen nyúlvadászaton nem ment. (no a javuló eredményhez persze a Telek-féle "angol-ágyas" tusrevízió is nagyban hozzájárult. Mosolyog)
Naplózva
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #200 Dátum: 2009. Február 20. - 16:58:09 »

16/65 ben 28 gr os töltet, az öreg puskáim nagyon jól lövik.
Ausztriában.
10 db 5€  :'( Rííí

Ket kartonnal lottem el belole...."hala Istennek" elfogyott. A tokeletlen eges miatt a cso ugy nezett ki utana mintha kormos makot szortak volna a csobe.
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #201 Dátum: 2009. Február 20. - 23:31:22 »

Sziasztok! Üdv az Erdésznek, Vadásznak!

Az aranyigazságot kimondtátok: kinek mi válik be.
Én esküszöm a 34-36 g-os Armusára, a 36g-os Rottweilre, a Nike extrára és főleg a Minimagnumra.
A Bornaghit nem ismerem, az szerintem kimarat nekem. Halottam hogy jó, de semmit nem tudok róla.
Meg ami még fontos szerintem: Apáink, nagyapáink "könnyű" helyzetben voltak. Nagyapám (Isten nyugtassa szegényt!) még maga töltötte a "patronyt", erősebb, gyengébb töltetet egyaránt csinált. 1943 - 44-ben (ahogy mesélte) igen nehezen jutottak hozzá a REX vadászlőporhoz. Mivel olyan területen dolgozott, ahol volt katonai lőtér (Nyírád) hozzájutott katonai lőporhoz. Azzal keverte meg felesben a REX-et. A csolgálati drótcsövű 16-os agyazása ketté is repedt rögtön.
Apáink korában meg csak a Vadásztölténygyár által gyártott 2 ft-os lőszert lehetett kapni, választás nem volt. Ezzel püfölt aki vadászott.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 21. - 12:58:59 írta Erdőjáró (Molnár Attila) » Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #202 Dátum: 2009. Február 21. - 12:58:11 »

"Apáink korában meg csak a Vadásztölténygyár által gyártott 2 ft-os lőszert lehetett kapni, választás nem volt. Ezzel püfölt aki vadászott."

Ez, azért így nem teljesen igaz.
A nyolcvanas évek elejéig nagyon sokan, s én is leginkább saját töltésű sörétes lőszert használtam.
Budapesten, a Madách téri vadászboltban százas kiszerelésben árulták az új papírhüvelyeket begyutacsolva. A lőpor (REX) egy olyan műa dobozban volt, mint a régi motorolaj. Külön árultak papír, szőr, filc, és később műa fojtást, és fehér kartonból kivágott zárólapot. Ami gyakran hiánycikk volt, az a sörét.

Így az otthon készített lőszer 1,7-1,8 Forintból jött ki, az üzletben akkor 2,2 Ft volt darabja.  Ha a kilőtt hüvelyt újra felhasználtuk, (vagy rézhüvelyeket töltöttünk),és  a zárólapot, fojtást magunk csináltuk, akkor úgy 1,2 Forintba került darabja. Emlékszem, volt olyan, mikor a Ganz-ban az egész éjszakai műszak alatt fojtást vágtam az oszlopos fúrógéppel. Kacsint
A műanyag hüvelyek elterjedésével, gondoskodtak róla, hogy egyre nehezebb legyen alapanyagokat venni. Egy ideig, még Csehszlovákiából szereztünk alapanyagot,de szép lassan megszűnt a házi töltés.
Most, pedig, hogy "potenciális veszélyforrás" lettünk, (vagy talán a hatalom fél az ötvenötezer legálisan fegyvert tartó vadásztól?) az ilyen töltögetés szóba sem jöhet! Igaz, a legutolsó piacon is lehet illegálisan fegyvert venni, a nagyobb helyeken még vállról indítható rakétát is, de az nem ellenőrizhető. Minket viszont lehet ellenőrizni, és cseszegetni is.
Ha ez így megy tovább, még megérjük, hogy minden lövéssel el kell számolni, két tanú aláírásával igazolva! Dühhh
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #203 Dátum: 2009. Február 21. - 19:16:33 »

Sziasztok!
A 80-as évek eljén én ugye még megpróbáltam a lábost a homokozóban madzagon tolni, mert nem jöttem rá, hogy húzni kéne!!!
Ugyanis 72-es évjárat vagyok. A vadászat nekem még akkoriban a Nagyapám vadásztörténeteit jelentette, meg azt, hogy az Apám hozott néha nyulat vagy fácánt a nagyterítékes Állami Gazdasági elvtársi vadászatról. Úgyhogy a lőszerárakról, meg a házi töltésről sajnos nem tudok nyilatkozni.
Egy sztori viszont megmaradt.
Állítólag a 80-as évek végén  ("rendszerváltás") a Videoton (volt vadásztölténygyár, Székesfehérvár) területén is kezdték felszámolni a felesleges épületeket, raktárakat, "bungikat", stb. Az egyik kicsi, elhagyatott rakrár ajtaján volt egy rozsdás lakat, kulcsra senki még nem is emlékezett. Lakat le, és láss csodát! Kb 10 raklap papírhüvelyes söréteslőszer, amely ottfelejtődött. Senki nem tudta hogy került oda, miért maradt ott. Pedig akkor már réges rég nem gyártottak a Vidiben lőszert, csak TV-t, harckocsi rádiót, stb.  Bion
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Fredi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 533


« Új üzenet #204 Dátum: 2009. Február 24. - 16:36:17 »

"Apáink korában meg csak a Vadásztölténygyár által gyártott 2 ft-os lőszert lehetett kapni, választás nem volt. Ezzel püfölt aki vadászott."

Ez, azért így nem teljesen igaz.
A nyolcvanas évek elejéig nagyon sokan, s én is leginkább saját töltésű sörétes lőszert használtam.
Budapesten, a Madách téri vadászboltban százas kiszerelésben árulták az új papírhüvelyeket begyutacsolva. A lőpor (REX) egy olyan műa dobozban volt, mint a régi motorolaj. Külön árultak papír, szőr, filc, és később műa fojtást, és fehér kartonból kivágott zárólapot. Ami gyakran hiánycikk volt, az a sörét.


Ugyanezek a komponensek az otvenes evekben is megvoltak. Nagyon jol emlekszem apam REX loporos dobozaira, a szor folytasokra, a zarolapra es a peremezore.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #205 Dátum: 2009. Május 18. - 11:46:20 »

Visszaolvasgattam itt a hozzászólások között, lehet, hogy átsiklottam már hasonló témán, de csak M98 hozzászólásában találtam engem érdeklő információt.
Használ itt valaki Monte Carlót? Milyen patront szeret?
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #206 Dátum: 2009. Május 18. - 18:39:59 »

Visszaolvasgattam itt a hozzászólások között, lehet, hogy átsiklottam már hasonló témán, de csak M98 hozzászólásában találtam engem érdeklő információt.
Használ itt valaki Monte Carlót? Milyen patront szeret?

Csak félig-meddig tudok Neked segíteni, egy vadásztársam használt évekig egy 16-os Monte Carlót. Ő sima Nike lőszerrel etette, ha "likiránt" volt a vad, jól teljesített a fegyver-töltény párosítás. Sajnos a srác nagyon rosszul lőtt ezzel a puskával, így kevés alkalom nyílott a fegyver tulajdonságainak igazi felmérésére.

Egyébként gratulálok a szerzeményedhez, legyen benne sok örömöd!!! Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #207 Dátum: 2009. Május 18. - 18:44:42 »

Visszaolvasgattam itt a hozzászólások között, lehet, hogy átsiklottam már hasonló témán, de csak M98 hozzászólásában találtam engem érdeklő információt.
Használ itt valaki Monte Carlót? Milyen patront szeret?

Én kezdő vadászként cseh papírhüvelyes skeet patront használtam, és olyan toronykakasok ballagtak lefelé, hogy az öreg vadászok hajtás végén elkérték a puskámat, hagy nézzék meg! A kezdők hanyag eleganciájával rálőttem mindenre, de potyogott is ám! Nevet
Sajnos nekem sem fekszik ez a "lapát"! Szomorú nem tudok vele összeszokni!
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #208 Dátum: 2009. Május 18. - 18:59:32 »

Ma vettem hozzá Armusa lőszert, 10-es az itthoni számozással, azt, hogy a dobozon mi van, nem tudom. Meg van még egy doboz Remingtonom, 3.1 mm-es. Pénteken kipróbálom, melyik a jobb,  Kacsint Majd idővel kiderül mit is szeret a "drága". Még a Pellagri lőszereket szeretném kipróbálni, csak kicsit húzós az ára. Ettől függetlenül lehet, hogy veszek a héten egy dobozzal abból is. Mosolyog
Peti, köszönöm a jókívánságot!  Wave
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9915



« Új üzenet #209 Dátum: 2009. Május 18. - 19:09:18 »

Használ itt valaki Monte Carlót? Milyen patront szeret?

Tomek az én 16-som a "vastag" sörétet kedveli a 8-st nagyon jól viszi...10-nél viszont kihagy két labdányi területet.. fekvő nyolcas formában.A 12-s sörétet viszont megint szépen viszi...ami viszont felejtős számomra az a trapp ill skeet lőszerek.
A fentiek kivétel nélkül Nikére vonatkoznak,anno még a mini magnumot is próbáltam-használtam nagy megelégedéssel.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: