Oldalak: 1 ... 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 [126] 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 491954 alkalommal)
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #1875 Dátum: 2016. Június 09. - 16:40:59 »

Tisztel Fórumtársak!

Ezúton kérem a segítségeteket/ véleményeteket/ gyakorlati tapasztalataitokat egy lehet hogy elsőre furcsa kérdésem megválaszolásához.
Sörétes lőszer beszerzése előtt állok ( vadász és sport lőszer ) ezért több lőszer gyártó honlapját megnéztem a különböző löszerekkel kapcsolatban.
Pl: S&B, Saga, Cheditte, Bornaghi, B&P, Fiocchi, Rc.
A gyártók fontosabb adatokat feltüntetik a portékáikról, többek között a lőszerek sebesség adatait is.
Több gyártó ezt nem tünteti föl.
A sörétes lőszerek sebességét milyen távolságin mérik? Van rá egy standard?
Ha jól emlékszem régen 2,5 méter távolságon mérték.
Amit még megfigyeltem ,de ez gyártónként változik, de a sport lőszerek javarészt gyorsabbak a vadász lőszernél. ( gondolom a söréttöltet miatt ).
A kérdésem az lenne, ha a vadász ember rendszeresen jár lőtérre gyakorolni ahol hozzá szokik egy viszonylag gyorsabb lőszerhez, a vadászaton meg egy lassabbat lő, az nem befolyásolja a találatok pontosságát lőtér ill vadászat esetén?
Pl: ha gyakrabban jár a vadász lőtérre mint vadászni, esetlegesen hozzá szokik a gyorsabb sportlőszerhez, a vadászaton meg esetlegesen folyamatosan hibázgat?
Van jelentősége a sport/ vadász lőszerek közötti sebesség különbségnek a gyakorlatban ( ez akár 10-20-30 m/s is lehet, nyilván lőszer függő )
Érdemes hasonló sebességű sport/ vadász lőszert választania a vadásznak mert így eredményesebb lehet a lőtéren és a vadászaton?
Egy lőszer kereskedő cég kollégáját megkérdeztem ahol többféle lőszer ajánlottak.
Az ő véleménye szerint ez nem jelent problémát azért, mert a korong gyorsabb mint a vad.
Én nem vagyok ebben biztos.
A sokat lövő vadásztársak ezt hogy tapasztalták?
Lehet hogy ez a felvetés ahogy van butaság?

Tapasztalataitokat/ véleményeiteket előre is köszönöm!
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1876 Dátum: 2016. Június 09. - 18:22:10 »

Szia!

Alapvetően ezt a problémát még sosem vettem észre az én esetemben. Sosem nézem a patronok sebességét, szerintem nincs is értelme, a gyártók mindenféle "super speed" meg "high velocity" nevek alatt próbálják minél jobban eladni a termékeiket, nyilván kicsit magasabb áron. Én a szórásképet fontosabbnak tartanám.
Láttam már néhány kimagaslóan jól korongot lövő emberkét (nem magamból indulok ki  Stoel) vadászni fácánra , nyúlra, gerlére. Szenzációsan lőtték a vadat, a gerléket magasról csomagolták össze, jó volt nézni, hogy sebzés alig akadt. Szóval náluk nem állt fenn a dilemmád, az biztos, pedig a gerléket is vadászlőszerrel lőtték, nem trappal.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #1877 Dátum: 2016. Június 09. - 20:27:15 »

Lehet hogy amit felvetettem az egy problémát nem okozó, nem létező jelenség.
A szórásképpel kapcsolatban egyet értek veled.
Komolyabb vásárlás előtt 2-3 lőszer szórásképét meg fogom nézni + vastag katalóguson átütőerő. ( Telefonkönyv régen ideális volt )
Naplózva
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #1878 Dátum: 2016. Június 09. - 22:18:56 »

 Emelem Szia ezt a sebességböl adódó hibázást én sem tapasztaltam.Szerintem 10-20m/s sebbeségkülönbség vadászaton nem oszt nem szoroz.          D De a gramm súly annál inkább.pl. 32-36 g az utóbbi hatásosabb. Kacsint De ez is puskafüggö.A 40-42 g nekem pl. nem vált be fég viktória12-70 izs 18 12 -70 nem szereti ( meg a vállam se) szétszórja.
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1879 Dátum: 2016. Június 09. - 22:22:40 »

Szerintem torkolatnál mérik.  Fejvakarás Vállat von
Nekem az idény eleji vadászatoknál a lőterezés után közvetlenül, előfordult hogy el el lőttem a vad előtt. Nagyon a korongra voltam ráállva. De szerintem nem mérvadó.  Emelem Kicsit több lesz a fejlövéses, nem pedig a tollpárnás.  Vigyorog Vadász
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1880 Dátum: 2016. Június 09. - 22:24:27 »

Tisztel Fórumtársak!

Ezúton kérem a segítségeteket/ véleményeteket/ gyakorlati tapasztalataitokat egy lehet hogy elsőre furcsa kérdésem megválaszolásához.
Sörétes lőszer beszerzése előtt állok ( vadász és sport lőszer ) ezért több lőszer gyártó honlapját megnéztem a különböző löszerekkel kapcsolatban.
Pl: S&B, Saga, Cheditte, Bornaghi, B&P, Fiocchi, Rc.
A gyártók fontosabb adatokat feltüntetik a portékáikról, többek között a lőszerek sebesség adatait is.
Több gyártó ezt nem tünteti föl.
A sörétes lőszerek sebességét milyen távolságin mérik? Van rá egy standard?
Ha jól emlékszem régen 2,5 méter távolságon mérték.
Amit még megfigyeltem ,de ez gyártónként változik, de a sport lőszerek javarészt gyorsabbak a vadász lőszernél. ( gondolom a söréttöltet miatt ).
A kérdésem az lenne, ha a vadász ember rendszeresen jár lőtérre gyakorolni ahol hozzá szokik egy viszonylag gyorsabb lőszerhez, a vadászaton meg egy lassabbat lő, az nem befolyásolja a találatok pontosságát lőtér ill vadászat esetén?
Pl: ha gyakrabban jár a vadász lőtérre mint vadászni, esetlegesen hozzá szokik a gyorsabb sportlőszerhez, a vadászaton meg esetlegesen folyamatosan hibázgat?
Van jelentősége a sport/ vadász lőszerek közötti sebesség különbségnek a gyakorlatban ( ez akár 10-20-30 m/s is lehet, nyilván lőszer függő )
Érdemes hasonló sebességű sport/ vadász lőszert választania a vadásznak mert így eredményesebb lehet a lőtéren és a vadászaton?
Egy lőszer kereskedő cég kollégáját megkérdeztem ahol többféle lőszer ajánlottak.
Az ő véleménye szerint ez nem jelent problémát azért, mert a korong gyorsabb mint a vad.
Én nem vagyok ebben biztos.
A sokat lövő vadásztársak ezt hogy tapasztalták?
Lehet hogy ez a felvetés ahogy van butaság?

Tapasztalataitokat/ véleményeiteket előre is köszönöm!

Van abban valami amit írsz. Szerintem a sörétlövés a ritmusról szól. Láttam már emberkét vadászaton akinél a töltényövben szinte az összes sörét különböző volt. Egyik gyorsabb másik lasabb, nem is lőtt semmit, pedig volt mire. Lehetőség szerint ugyanazt a municiót használd a lőtéren amivel vadászni is fogsz, és lehetőség szerint egyszerre nagyobb mennyiséget vegyél.
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1881 Dátum: 2016. Június 09. - 23:32:30 »

Van abban valami amit írsz. Szerintem a sörétlövés a ritmusról szól. Láttam már emberkét vadászaton akinél a töltényövben szinte az összes sörét különböző volt. Egyik gyorsabb másik lasabb, nem is lőtt semmit, pedig volt mire. Lehetőség szerint ugyanazt a municiót használd a lőtéren amivel vadászni is fogsz, és lehetőség szerint egyszerre nagyobb mennyiséget vegyél.

Ugyanazt lőtéren és vadászaton nemigen használhatja ha betartja a lőtér előírásait, mivel általában lőtéren csak sportlőszert és max. 2.51 mm sörétnagyságot engedélyeznek. Az meg nem valami kóser, ha trapplőszerrel lövi vadászaton a fácánt meg a nyulat. Nem mondom, hogy nem lehet, de az idény elején a "puha" kakasok jól telelesznek majd apró mákszemmel-tudom a levesbe jobban kifő az íze-lehet köpködni majd a sörétet, az idény vége felé pedig a "kemény" kakasokat csak porolja az apró sörét.
Nyilván amit Te mondasz az emberkéről aki sokféle patronnal vadászott, ő a másik véglet, persze hogy nem fog eltalálni semmit.
Saját magamból kiindulva, tavasszal, idény után elég pár rotte a lőtéren és nagyjából rá tudok állni a korong ritmusára. Ősszel pedig hamar visszaszokik az ember a fácánokra, és ha kellő időt töltöttél el a lőtéren gyakorlással előtte, nemhogy hátrányod lesz a pl. lassabb vadászlőszerrel, hanem nagyobb biztonsággal fogod lőni a repülő-futó apróvadat. Szerintem...
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
ambruslászló
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #1882 Dátum: 2016. Július 21. - 19:09:19 »

Végül a Bornaghi Deluxe 34g lett a befutó 3,1mm-es sörétátmérőben, a Benelli szereti. ( 36g-ban csak 2,9 mm-es volt )
A boltos Taksonyban nagyon korrekt volt.
Így a teszt doboz után vettem egy kartonnal ( próbakarton vadászni ) és még egy pici plusz kedvezményt is kaptam. ( A Sako lőszerek is jó áron vannak náluk és lehet bankkártyával is fizetni )
A Cheddit Elite is hasonlónak tűnik, de érzésre szerintem szimpatikusabb a Bornaghi.
A Saga-t valamiért nem volt kedvem kipróbálni.
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1883 Dátum: 2016. Július 25. - 19:07:55 »

Tisztelt Fórumtársak!
Eléggé problémás helyzetben vagyok jelenleg sörétes patron ügyileg,mert itt Dunaújváros közelében nem nagyon találok vadászboltot.
Ha valaki ismerős a környéken kérem segítsen ki! Tény,hogy néha hazanézek Győrbe (de mint ismeretes,az árak ott nem a legjobbak sokszor),így átmegyek Fehérváron is,ott viszont tavaly sem volt készleten az általam használt RC 30g 3,1 mm söréttel töltött lőszere,csak a 28g amit valahogy nem éreztem olyan jónak (kicsit bolond az öreg 16os Sauer,a Nikével is ezt csinálta,a szimpla Nikevel olyan elmegy volt,míg az Extrával sokkal több találatot értem el,igaz rúg is vele a puska,ahogy a nehezebb RCvel is,de ez van).
Ezen az útvonalon Saga beszerzési pontot tud e valaki,mert kíváncsiságból kipróbálnám,meg a Cgt lőszer is érdekel,hogy mit tud. Ha van tapasztalat vele,szívesen fogadnám.
Naplózva
Janika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 170


« Új üzenet #1884 Dátum: 2016. Július 25. - 20:53:51 »

Tisztelt Fórumtársak!
Eléggé problémás helyzetben vagyok jelenleg sörétes patron ügyileg,mert itt Dunaújváros közelében nem nagyon találok vadászboltot.
Ha valaki ismerős a környéken kérem segítsen ki! Tény,hogy néha hazanézek Győrbe (de mint ismeretes,az árak ott nem a legjobbak sokszor),így átmegyek Fehérváron is,ott viszont tavaly sem volt készleten az általam használt RC 30g 3,1 mm söréttel töltött lőszere,csak a 28g amit valahogy nem éreztem olyan jónak (kicsit bolond az öreg 16os Sauer,a Nikével is ezt csinálta,a szimpla Nikevel olyan elmegy volt,míg az Extrával sokkal több találatot értem el,igaz rúg is vele a puska,ahogy a nehezebb RCvel is,de ez van).
Ezen az útvonalon Saga beszerzési pontot tud e valaki,mert kíváncsiságból kipróbálnám,meg a Cgt lőszer is érdekel,hogy mit tud. Ha van tapasztalat vele,szívesen fogadnám.
Nah Nálam 16os ban nagy sláger a CgT 3mm vagy 3,5mm es, a nevezett kaliberben két típust gyártanak a 30g Super Jagd ot és  32g Actívot, míg a super ojan macskafing kategoria addíg az aktív "borotváll" csak sajnos a kiszállításuk akadozos tehát amelyik boltos nem megy el a gyárba loszerért az inkább nem tart mert hol szállítanak holnem.
Tisztelettel Janika
Naplózva
Balogh Lajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 115


« Új üzenet #1885 Dátum: 2016. Július 25. - 21:01:37 »

Tisztelt Fórumtársak!
Eléggé problémás helyzetben vagyok jelenleg sörétes patron ügyileg,mert itt Dunaújváros közelében nem nagyon találok vadászboltot.
Ha valaki ismerős a környéken kérem segítsen ki! Tény,hogy néha hazanézek Győrbe (de mint ismeretes,az árak ott nem a legjobbak sokszor),így átmegyek Fehérváron is,ott viszont tavaly sem volt készleten az általam használt RC 30g 3,1 mm söréttel töltött lőszere,csak a 28g amit valahogy nem éreztem olyan jónak (kicsit bolond az öreg 16os Sauer,a Nikével is ezt csinálta,a szimpla Nikevel olyan elmegy volt,míg az Extrával sokkal több találatot értem el,igaz rúg is vele a puska,ahogy a nehezebb RCvel is,de ez van).
Ezen az útvonalon Saga beszerzési pontot tud e valaki,mert kíváncsiságból kipróbálnám,meg a Cgt lőszer is érdekel,hogy mit tud. Ha van tapasztalat vele,szívesen fogadnám.
Balatonfűzfőn/Pontosan a gyártelepen,azt hiszem a 2-es kapuval szemben/ van az a Vadászbolt akik importálják Magyarországra a Sagat,nagyon jó áron lehet venni náluk.
Naplózva
bernie636
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244


« Új üzenet #1886 Dátum: 2016. Július 25. - 22:15:18 »

Szia serg!

Dunaföldvár? Ha nincs is nála meghozza, bár emlékeim szerint tart Saga-t. RC-t biztosan mert én nála veszem. Dunaújváros max fél óra, nyitva van szombat délelőtt is. Ha kell írj rám és adok mobilszámot, de a Google is megtalálja Kacsint

Üdv,
B.  Emelem
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1887 Dátum: 2016. Július 26. - 07:53:18 »

Köszönöm a segítséget!
Így már egy kicsit könnyebb tájékozódni  Kacsint Akkor már csak a fizetést kell megvárnom,meg azt,hogy legyen egy kis szabadidőm,hogy eljuthassak gerléket riogatni.
Naplózva
franky822
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 187


« Új üzenet #1888 Dátum: 2016. Október 15. - 20:30:27 »

 Emelem Sziasztok az idösebbeknek egy kis nosztalgia.  Táncol


Naplózva
bbotond86
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #1889 Dátum: 2016. Október 18. - 10:01:22 »

Emelem Sziasztok az idösebbeknek egy kis nosztalgia.  Táncol




Nem csak az időseknek, hanem nekem is Mosolyog. A kékből talán van egy a ládámban.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 [126] 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: