Oldalak: 1 ... 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 [125] 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 492756 alkalommal)
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #1860 Dátum: 2016. április 06. - 15:46:49 »

Még saját puskám nincs de igyekszem minél többet informálódni a témában, a lőtéren 4 rote után a csőben a lőpormaradvány mellet voltak más apró szemcsék is amire rákérdeztem mert a korábbi esetekben nem vettem ezt észre és az oktatóm mondta hogy a műanyag hüvelyes lőszerekről a lövéskor nagyon pici darabok szakadnak le amiből néhány lerakódik a csőfalra és kvázi ráolvad. De láttam olyan lövőt aki papírhüvelyes lőszert használt (RC4 champion sporting fibre ha jól emlékszem)  és ezért is merült fel bennem az első kérdés, hogy miben jobb ez mint a műanyag. Elkezdem külföldi oldalakon is utánanézni és azt láttam hogy az USA-ban vannak olyan lőterek ahol nem is engedik a műanyag hüvelyeset, és miután itt is végigolvastam minden hozzászólást a témában de nem találtam rá választ eddig, kérdeztem Mosolyog

Bocsánat sikerült rosszul írnom, nem a műanyaghüvelyeset hanem a műanyag folyatást nem engedik, de ez meg már másik másik téma..
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #1861 Dátum: 2016. április 06. - 16:00:22 »

A firc jobban terit. Jobban koszoja a csövet. (A sörèt a csőfalhoz ér)
A műanyag összefogja a sörétrajt.
Ennyi biztos.



Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1862 Dátum: 2016. április 06. - 17:02:16 »

Bocsánat sikerült rosszul írnom, nem a műanyaghüvelyeset hanem a műanyag folyatást nem engedik, de ez meg már másik másik téma..

Az pusztán környezetvédelmi dolog. Úgy látszik nem szennyezheted be a lőteret műanyaggal, az ipari mennyiségű sörét senkit nem érdekel.
De árban is jelentős a különbség. Egy angol lőszernél a lószőr fojtású típus úgy 30-40 forinttal drágább, mint a műanyag. Vadászatnál még meggondolná az ember esetleg, de lőtérre korongozni egy pár ezres tételnél.... Vállat von
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
kofedr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #1863 Dátum: 2016. Június 07. - 21:28:51 »

Tisztelt Fórumtársak!

Használt-e már valaki azonos kaliberben Armusa és Saga sörétes lőszert? Ha igen, tapasztalt-e lényeges különbséget a kettő között?
A kérdésem oka, hogy megszűnt az Armusa beszerzési forrásom.
(Eddig azt lőttem 3 - 3,5 mm-es méretben, s nagyon jó tapasztalataim voltak vele.
Ezért úgy gondoltam, a másik spanyol lőszerre váltok, hátha az is lesz olyan jó.)

Üdvözlettel: KF
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1864 Dátum: 2016. Június 07. - 22:03:33 »

Tisztelt Fórumtársak!

Használt-e már valaki azonos kaliberben Armusa és Saga sörétes lőszert? Ha igen, tapasztalt-e lényeges különbséget a kettő között?
A kérdésem oka, hogy megszűnt az Armusa beszerzési forrásom.
(Eddig azt lőttem 3 - 3,5 mm-es méretben, s nagyon jó tapasztalataim voltak vele.
Ezért úgy gondoltam, a másik spanyol lőszerre váltok, hátha az is lesz olyan jó.)

Üdvözlettel: KF
Nekem nincs vele jó tapasztalatom.
Ráadásul, szerintem elég korrozív.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1865 Dátum: 2016. Június 07. - 23:39:30 »

Tisztelt Fórumtársak!

Használt-e már valaki azonos kaliberben Armusa és Saga sörétes lőszert? Ha igen, tapasztalt-e lényeges különbséget a kettő között?
A kérdésem oka, hogy megszűnt az Armusa beszerzési forrásom.
(Eddig azt lőttem 3 - 3,5 mm-es méretben, s nagyon jó tapasztalataim voltak vele.
Ezért úgy gondoltam, a másik spanyol lőszerre váltok, hátha az is lesz olyan jó.)

Üdvözlettel: KF

Mindkettőt használtam és nekem sem voltak jó tapasztalataim velük. De lehet csak rosszul hordta  a puskám az Armusát. Saga-t pedig nem veszek, mert megjártam vele.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #1866 Dátum: 2016. Június 08. - 06:58:46 »

Tisztelt Fórumtársak!

Használt-e már valaki azonos kaliberben Armusa és Saga sörétes lőszert? Ha igen, tapasztalt-e lényeges különbséget a kettő között?
A kérdésem oka, hogy megszűnt az Armusa beszerzési forrásom.
(Eddig azt lőttem 3 - 3,5 mm-es méretben, s nagyon jó tapasztalataim voltak vele.
Ezért úgy gondoltam, a másik spanyol lőszerre váltok, hátha az is lesz olyan jó.)

Üdvözlettel: KF

Nekem máig etalon az Armusa. A TOZ bockom fantasztikusan szerette, azóta is visszasírom. A 10-es Saga-t  ugyanennek  puskának az alsó csöve úgy szétszórta, hogy vadászatra alkalmatlan volt. Most RC-t lövök vele, az megközelíti az Armusa-t.
De majd a Te puskád fogja megmondani, hogy jó lesz-e a Saga, és nem mi.

Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1867 Dátum: 2016. Június 08. - 07:05:33 »

Mindkettőt használtam és nekem sem voltak jó tapasztalataim velük. De lehet csak rosszul hordta  a puskám az Armusát. Saga-t pedig nem veszek, mert megjártam vele.
Szia Feri!

Elárulod mi volt a Saga-val?  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #1868 Dátum: 2016. Június 08. - 07:12:51 »

Tisztelt Fórumtársak!

Használt-e már valaki azonos kaliberben Armusa és Saga sörétes lőszert? Ha igen, tapasztalt-e lényeges különbséget a kettő között?
A kérdésem oka, hogy megszűnt az Armusa beszerzési forrásom.
(Eddig azt lőttem 3 - 3,5 mm-es méretben, s nagyon jó tapasztalataim voltak vele.
Ezért úgy gondoltam, a másik spanyol lőszerre váltok, hátha az is lesz olyan jó.)

Üdvözlettel: KF
A Nike polcokról való eltűnése után próbáltam pár fajtát. Aztán maradtam a Saga-nál. Leírtam itt is már párszor, nem egy premium lőszer, de...
Vadászias lőtávon belül a 12-es puskáimból gerlétől a rókáig mindent lőttem vele.
 A vegyesem 20-as csövével pedig borzot is. Egy rosszul felbecsült távolság miatt pedig rókát 74 lépésről. De ott sem volt gond.
Mindezt a sokak által lesajnált Sagaval. Ennek egy oka van, a puskáim jól hordják.
Ami tapasztalat vele, hogy érdemes a nagyobb söréttöltetű verzióit megvenni (12-esből a kék színű, 20-asból a 30-32g tömegű vált be.)
Tegyél vele próbát bátran.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1869 Dátum: 2016. Június 08. - 07:14:53 »

Sam6 kedvenc lőszere. Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1870 Dátum: 2016. Június 08. - 08:16:21 »


Használt-e már valaki azonos kaliberben Armusa és Saga sörétes lőszert? Ha igen, tapasztalt-e lényeges különbséget a kettő között?


 Emelem

Nekem is bevált a Saga. Olcsó 'oszt jó.  Vigyorog
A remington sörétesem elég jól hordja a trapptól a nyolcsas sörétig mindet. (Én a "sima" zőődet szoktam venni.) Ha valamit nem találok el vele, akkor a hátuljában keresem a hibát.  Kacsint
A "nagyvegyes" sörétes (12/70) csövével Saga tizes söréttel lőttem már  rókát is.  OOO

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #1871 Dátum: 2016. Június 08. - 11:51:29 »

Tisztelt Fórumtársak!

Használt-e már valaki azonos kaliberben Armusa és Saga sörétes lőszert? Ha igen, tapasztalt-e lényeges különbséget a kettő között?
A kérdésem oka, hogy megszűnt az Armusa beszerzési forrásom.
(Eddig azt lőttem 3 - 3,5 mm-es méretben, s nagyon jó tapasztalataim voltak vele.
Ezért úgy gondoltam, a másik spanyol lőszerre váltok, hátha az is lesz olyan jó.)

Üdvözlettel: KF

Igaz sportlőszer témában olvasgattam sokat a lőszerekről de a SAGA-t nem nagyon dícsérik. Fő problémák az akár dobozonként eltérő minőség,nem egyenletes sörétméret, hiányos szóráskép, néha nincs meg 25db a dobozban, hibás lőszerek. Nem tudom mennyire igaz ez a vadászlőszerekre de nem hinném, hogy hatalmas lenne a különbség. Hasonló árban a Cheddite-t ajánlják, a többi itthon drágább és nehezen beszerezhető így azokat nem sorolnám.
 
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1872 Dátum: 2016. Június 08. - 15:22:10 »

Szia Feri!

Elárulod mi volt a Saga-val?  Fejvakarás

 Emelem

Szia!

Igen, szívesen, de már írtam is korábban itt róla (úgy tűnik Yonas meg is találta). Nem vadászlőszer, hanem traplőszer kategóriában volt ludas a Saga. Egyik esetben az original lezárt dobozban 24 db lőszer volt, a másik esetben pedig beleöntöttem a lövészmellényem zsebébe egy doboz lőszert, aztán amikor végeztem a rottéval, éreztem az ujjaimmal, hogy a zsebem alján "mákszemek" vannak  OOO. De hogy kerültek oda? Csak arra tudok gondolni, hogy néhány lőszernek rosszul végezték el a gyárban a csillagperemezését és a sörét kifolyt a patronokból a zsebemben. Lehet, hogy lőttem olyan patronnal is akkor, amelyikben egy darab sörétszem sem volt. Úgy nehéz eltalálni a korongot  Röhög.
Nem vagyok valami hatalmas lőszerfogyasztó, de azt gondolom hogy az átlagos mai vadásznál jó párszor több lőszert veszek és lövök el, vadászatra és sportcélokra is. Mivel más gyártóknál még nem szembesültem ilyen jellegű problémákkal, ezért számomra a Saga felejtős.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
kofedr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #1873 Dátum: 2016. Június 08. - 19:46:02 »

Köszönöm a válaszokat!
Tisztelettel:
KF
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1874 Dátum: 2016. Június 09. - 14:37:00 »

Szia!

Igen, szívesen, de már írtam is korábban itt róla (úgy tűnik Yonas meg is találta). Nem vadászlőszer, hanem traplőszer kategóriában volt ludas a Saga. Egyik esetben az original lezárt dobozban 24 db lőszer volt, a másik esetben pedig beleöntöttem a lövészmellényem zsebébe egy doboz lőszert, aztán amikor végeztem a rottéval, éreztem az ujjaimmal, hogy a zsebem alján "mákszemek" vannak  OOO. De hogy kerültek oda? Csak arra tudok gondolni, hogy néhány lőszernek rosszul végezték el a gyárban a csillagperemezését és a sörét kifolyt a patronokból a zsebemben. Lehet, hogy lőttem olyan patronnal is akkor, amelyikben egy darab sörétszem sem volt. Úgy nehéz eltalálni a korongot  Röhög.
Nem vagyok valami hatalmas lőszerfogyasztó, de azt gondolom hogy az átlagos mai vadásznál jó párszor több lőszert veszek és lövök el, vadászatra és sportcélokra is. Mivel más gyártóknál még nem szembesültem ilyen jellegű problémákkal, ezért számomra a Saga felejtős.
Évente ellövök pár ezret, de még ilyen gondjaim sosem voltak.  De megértelek.  Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Oldalak: 1 ... 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 [125] 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: