Oldalak: 1 ... 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 [124] 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 491912 alkalommal)
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #1845 Dátum: 2016. Február 18. - 14:02:55 »

nem. 28 g 2,5 mm

Ismételten csak azt tudom mondani, hogy én egy nagyon laza lőtérre járok!  Wave Mert ott, azon kívül, hogy bárkit viszek, lőhet a puskámmal, a lőtér tulaj sohasem kérdezett a használt sörétről. Ami érdekli: Kérünk-e kávét, ne lőjük le a kutyáját, merről kérjük a korongot, ne forogjanak a fegyverrel a gyakorlatlanok. Én meg ezt a szabályt nem is ismertem.  Vállat von De akkor így, veszek sport lőszert.  Emelem
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1846 Dátum: 2016. Február 18. - 15:28:04 »

Az én időmben lőtéren csak 12-es sörétet volt szabad lőni, ez a szabály megváltozott?

A 20-as versenypuskákat, meg mind elásták...
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1847 Dátum: 2016. Február 18. - 15:40:31 »

A 20-as versenypuskákat, meg mind elásták...

He-he!
Kend viccolás helyett inkább lefogyna, hogy a puskatokom beférne maga mellé az autójába!  Ördög
 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1848 Dátum: 2016. Február 18. - 15:53:01 »

He-he!
Kend viccolás helyett inkább lefogyna, hogy a puskatokom beférne maga mellé az autójába!  Ördög
 Emelem

Az admin súlyát emlegetni ősi román szokás!   

Befér...  de csak fél 9 körül indulunk, mert mindig Eb-re kell várni!  Ördög
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #1849 Dátum: 2016. Február 18. - 16:03:56 »

Az admin súlyát emlegetni ősi román szokás!   


Az mé'k?  Vállat von

Btw. azt lehet mondani, hogy szép? (románul ejtsd: ""úúúú!!!""   Ördög  Stoel Stoel )
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #1850 Dátum: 2016. Február 18. - 18:52:05 »

mert mindig Eb-re kell várni!  Ördög
Aha...itt van na kutya eltemetve... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1851 Dátum: 2016. Február 18. - 19:03:55 »

Az admin súlyát emlegetni ősi román szokás!   

Befér...  de csak fél 9 körül indulunk, mert mindig Eb-re kell várni!  Ördög

Jó lenne nyitásra oda érni, mert nincs időm minden fórumozóra külön várni, vannak tisztességes dolgozó emberek is kis hazánkban, és a péntek munkanap! 
 Ördög
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #1852 Dátum: 2016. Március 17. - 17:03:51 »

Sziasztok,

Lehet nagyon buta kérdés de miután átolvastam mind a 120+ oldalt a témában kíváncsi lettem.

Mi a különbség a papírhüvelyes és a műanyag között? Többen írták hogy milyen jó a papírhüvelyes lőszer de az nem derült ki számomra hogy miért tudnátok ebben segíteni?

Köszönöm!

Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1853 Dátum: 2016. Március 17. - 18:18:54 »

Sziasztok,

Lehet nagyon buta kérdés de miután átolvastam mind a 120+ oldalt a témában kíváncsi lettem.

Mi a különbség a papírhüvelyes és a műanyag között? Többen írták hogy milyen jó a papírhüvelyes lőszer de az nem derült ki számomra hogy miért tudnátok ebben segíteni?

Köszönöm!



Talán csak abban, hogy a papírhüvely lebomlik, de a csappantyú a peremmel ott marad és a világ végén fog lebomlani, ergo ezt is meg a műanyag hüvelyest is illik lövés után összeszedni. Nekem nem jobb, ráadásul drágább is. Ha megázik, akkor szárítani kell, de meg is dagadhat, akkor meg már nem megy a csőbe. Gyerekként emlékszem, amikor egy kiadós esős vadásznap után apám otthon a kályha mellett szárítgatta a lőszereit.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1854 Dátum: 2016. Március 22. - 14:08:35 »

Sziasztok,

Lehet nagyon buta kérdés de miután átolvastam mind a 120+ oldalt a témában kíváncsi lettem.

Mi a különbség a papírhüvelyes és a műanyag között? Többen írták hogy milyen jó a papírhüvelyes lőszer de az nem derült ki számomra hogy miért tudnátok ebben segíteni?

Köszönöm!



Újra lehet tölteni.
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1855 Dátum: 2016. április 05. - 10:37:04 »

Sziasztok,

Lehet nagyon buta kérdés de miután átolvastam mind a 120+ oldalt a témában kíváncsi lettem.

Mi a különbség a papírhüvelyes és a műanyag között? Többen írták hogy milyen jó a papírhüvelyes lőszer de az nem derült ki számomra hogy miért tudnátok ebben segíteni?

Köszönöm!



Nemcsak lebomlik, hanem tény, hogy sokan használunk öregecske flintákat, melyeket még a békebeli 40-50-es években készítettek a rég porladó puskamívesek. Ezeknek a töltényűrét meg bizony papírhüvelyhez optimalizálták, mert a "nájlon" akkoriban még az idők méhében pihent. Ergo, ha nem egy high-tech félautomata serétessel riogatod a fácánokat, akkor a papírhüzli sokkal jobb szórásképet fog adni. Hogy miért, no azt nem tudom, a belballisztikához nem értek, de tény, hogy egy korai Izs-58, háború előtti Merkel, Sauer vagy belga puska ezeket szereti.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1856 Dátum: 2016. április 05. - 13:37:33 »

Nemcsak lebomlik, hanem tény, hogy sokan használunk öregecske flintákat, melyeket még a békebeli 40-50-es években készítettek a rég porladó puskamívesek. Ezeknek a töltényűrét meg bizony papírhüvelyhez optimalizálták, mert a "nájlon" akkoriban még az idők méhében pihent. Ergo, ha nem egy high-tech félautomata serétessel riogatod a fácánokat, akkor a papírhüzli sokkal jobb szórásképet fog adni. Hogy miért, no azt nem tudom, a belballisztikához nem értek, de tény, hogy egy korai Izs-58, háború előtti Merkel, Sauer vagy belga puska ezeket szereti.

Én sem tudom miért, de régen míg tudtam szerezni cseh papírhüvelyes patront, gyakrabban potyogott a madár. Vagy öregszem?  Kacsint
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #1857 Dátum: 2016. április 06. - 09:44:33 »

Köszönöm, akkor ha jól értem nincs óriási különbség esetleg a szóráskép lehet jobb. A takarításnál lehet előny abból, hogy a papír nem "olvad rá" a csőfalra mint a műanyag,esetleg pont az ellenkezője és a papír jobban koszol?
Vagy ilyenekkel nem is érdemes foglalkozni? Előre is köszönöm a válaszokat
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1858 Dátum: 2016. április 06. - 10:33:09 »

Üdv!
Ha a műanyaghüvely valamiért "ráolvad" a töltényűr falára ott már igen nagy baj van,azt a lőszertípust azonnal el kell felejteni. Én még ilyen esettel nem találkoztam,pedig szegény puskámmal lassan minden elérhető lőszertípust kipróbáltam már.
A papírhüvelyes lőszerek sörétkosár nélküliek,így ott jelentkezik egy bizonyos idő után a cső falán ólomfelrakódás,de ezt egyszerű mechanikai tisztítással el lehet távolítani.
A régebbi puskák,ahogy Hucul fórumtárs is írta,ezekhez a sörétkosár nélküli patronokhoz lettek tervezve,így azokkal jobb szórásképet szoktak adni az esetek nagy százalékában (de itt viszont még hatványozottabban fellép az a jelenség,hogy az adott fegyver melyik sörétméretet szereti illetve nem szereti). Természetesen a régebbi puskákhoz is meglehet találni,azt a "modern" sörétkosaras patront amit szépen hord a puska,csak egy kicsit talán többet kell keresgélni.
Az általános koszolást tekintve ott a legnagyobbrészt a lőpor minősége adja meg a keletkező égéstermék mennyiségét. Nekem pl a Nike patronok után mindig volt visszamaradt égéstermék a cső falán (ettől függetlenül használtam ,mert szépen terítette a puska),az RCnél elenyésző mennyiségűt találok (jelenleg ezt használom),illetve,ha ünnepnap van s hozzájutok Rottweil papírhüvelyes patronhoz,ott meg nem is találok a csőben visszamaradt lőporszemcsét soha. A még régebbi házilag töltött patronok esetében viszont igen jellemző volt a kormolódás (szerencsémre ilyenből is volt lehetőségem 4-5száz darabot ellőni),viszont más hátrányát nem találtam. Amúgy nekem így is úgy is,minden használat után takarítani kell a puskát,mert a Sauer igencsak hajlamos a rozsdásodásra,de ez legyen a legnagyobb hibája.
Naplózva
Yonas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 259


« Új üzenet #1859 Dátum: 2016. április 06. - 14:00:30 »

Üdv!
Ha a műanyaghüvely valamiért "ráolvad" a töltényűr falára ott már igen nagy baj van,azt a lőszertípust azonnal el kell felejteni. Én még ilyen esettel nem találkoztam,pedig szegény puskámmal lassan minden elérhető lőszertípust kipróbáltam már.

Még saját puskám nincs de igyekszem minél többet informálódni a témában, a lőtéren 4 rote után a csőben a lőpormaradvány mellet voltak más apró szemcsék is amire rákérdeztem mert a korábbi esetekben nem vettem ezt észre és az oktatóm mondta hogy a műanyag hüvelyes lőszerekről a lövéskor nagyon pici darabok szakadnak le amiből néhány lerakódik a csőfalra és kvázi ráolvad. De láttam olyan lövőt aki papírhüvelyes lőszert használt (RC4 champion sporting fibre ha jól emlékszem)  és ezért is merült fel bennem az első kérdés, hogy miben jobb ez mint a műanyag. Elkezdem külföldi oldalakon is utánanézni és azt láttam hogy az USA-ban vannak olyan lőterek ahol nem is engedik a műanyag hüvelyeset, és miután itt is végigolvastam minden hozzászólást a témában de nem találtam rá választ eddig, kérdeztem Mosolyog
Naplózva

“Mond, miért hiszed, hogy nincs más csak az ember?
És értelmetlen, minthogy másként él,
Ha lábnyomába lépsz egy idegennek,
Látod azt, mit nem hittél, hogy nem hittél”
Oldalak: 1 ... 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 [124] 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: