Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 492712 alkalommal)
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #180 Dátum: 2009. Február 18. - 22:46:47 »

Üdv a fórumon!
Elsőre úgy látszik van miből merítened, úgyhogy írjál.
Egyébként a cseh pirosfekete mellett, én is Rottweil Tigert lövök a sréteseimből. Wave

Sziasztok!
Tegnap elkezdtem írni, amikor végeztem, elküldtem, erre "lejárt az idő". Szóval szexelhettem
Ma kezdem újra, legfeljebb több részletben.
Baikal: '93-ban 15 ft/db áron vettem, mikor a Nike 18 ft volt. Lassú, büdös, füstös. Kosár: az mi? Pár dobozzal lőttem, mert ugyi a lődíjat azt utólag kapta az ember, a hivatásos vadász fizetés meg nem volt sok. De aztán kapni sem lehetett, meg sz@r is volt.
Winchester: drága, erős, gyors, ritka. Ezzel lehetne jellemezni. Az 1050 bar-os szerintem különösen kemény. Nem szeretem, nem szerettem.
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #181 Dátum: 2009. Február 18. - 22:51:39 »

Folytatom a tapasztalatokat.
Mirage: Kb. 20 - 25  dobozzal lőttem el. Gyorsabb, mint a Nike, olyan Nike extra típus. Mármint a normál, 32 g-os változat. Nem rossz, de semmi extrát nem adott nekem. A különlegesebb fajtái persze gyorsabbak, de nem fogtak meg.
Chedite: A Chedite lőszertől ments meg Uram minket!
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #182 Dátum: 2009. Február 18. - 22:57:26 »

Armusa: Na ez érdekes! Amikor kb. 2000 körül bejött az orságba elég vegyes kéopet mutatott. A Nikénél jobb volt, de a sörétméretek nagyon vegyesek voltak patonon belül, és sok félszem, vágott szem is volt benne.
Később a minősége ketévált, a 32 g-os változat nem sokat ad, de a 36 g-os! Az igen! Az már patrony! A 34 g-os változatból csak 8-as sörétem volt, annak a nyulak nem nagyon örültek, a 36 g-os 10-es sörétnek semmi sem. Jó gyors, erős. Én szeretem, használom, ajánlom.
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #183 Dátum: 2009. Február 18. - 23:06:19 »

 Igen

Szia Agrarbalogh!

Köszi a tapasztalatokat! Érdekes, nekem a Mirage nagyon bejön és a Cheddite-vel sem volt gondom..
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #184 Dátum: 2009. Február 18. - 23:10:25 »

RC: Ebből sokat, sokfélét használtam.
Volt egy 16-os angolagyas Tula puskám. Nem külsőkakasos, rendes rejtett. Ahoz használtam RC-t, főleg fácánvadászaton, mikor már kilövöldözte magát az ember szezonban, a vége felé jó volt ez is. RC-vel tudtam úgy lőni a 16-os lapáttal, mint a 12-es bockkal. Egyébként egy 12-es 1 billentyűs, ejectoros LU-MAR olasz bockom volt, ezt nyüstöltem '93-tól '2007-ig. Talán a sok 1050 baros patronnak, meg a vadászokról sokadik bőrt lenyúzó, egyeduralkodó műszaki vizsgának köszönhetően lett selejtes. Ezzel vadásztam szinte mindíg, csak néha - néha cseréltem le másra.
Az RC durvaszemű "libázó" változatait nem szerettem. Erős, durva, szóval nem jó. Amikor az olasz vendégektől kaptam, mindíg igyekeztem elcserélni valami másra. Egyedül a kóbor kutyák nem szerették, mert egy vizsla méretű ebnek 3 szem is elég volt belőle, ha jól fogtam elé. Erre az egy feladatra volt tökéletes, én libázni sem szerettem vele, mert szerintem kihagyta a libát sokszor.
Ettől függetlenül szerintem 10-es, 8-as sörétméretben nagyon jó!
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #185 Dátum: 2009. Február 18. - 23:16:52 »

Helló!
Csaba vagyok, csak hogy névről is ismerj.
A Chedite nekem lassú, gyenge. Persze kinek a pap (liberálisok), kinek a papné!
(Nekem a két iker lányuk, ha lehetne!!! Kacsint )
Ja! És egyszerre! És ha lehet akkor az asszony se tudja meg!

Rottweil: ez nagyon bejött. 36 g-os, 2,7 mm-es, vagy 3,2 mm-es. A 2,7-es egyetlen hibája, hogy a nyulat közelről ledarálja, de 40 m felett csak piszkolja. Ha nyulat is lehet lőni, akkor inkább a 3,2 mm-est javaslom. Szerintem megéri az árát.
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #186 Dátum: 2009. Február 18. - 23:31:41 »

És végül: NIKE
'93-ban 18 ft/ db volt! Ó! Régi szép idők!
A vadiúj olasz bockba az első doboz Nikéből vagy tíz hüvely beszorult, a puskapucoló pálcával kellett kilökni a hüvelyeket.
A normál Nike töltete kevés, a sörét kevés, lassú is, szóval nem veszek.
Az extrát szeretem, ebből több ezret elpökettem. A minősége jó, szerintem egy egyszerű Mirage-t, Armusát leköröz.
Vastagsörétben nem szeretem, csak 10-es, 8-asban, az mindenre jó. Én a libát is ezzel lövöm, nekem bevált.
Bár libát azt 2,4 (vagy 2,7) mm-es Parcurds - sal (jól írtam?) is lőttem. Esti récézésen augusztus - szeptemberben szerettem használni. A tocsogó közepében állva 30 m-nél meszebb nem kelett lőni, és ez tökéletes volt. Egy alkalommal így ácsorogtam, és a lővilág utolsó morzsájánál akart baszállni 2 liba a vízre. Ha a megboldogult Vahur kutyám (az a gyalázatos . . ) nem kapja fel a fejét, talán észre sem veszem őket. Puska fel, bumm, liba le! Vadásztársam is nehezen hitte, hogy ilyennel lőttem, de ott idő áttölteni nem volt.
Ami szerintem a csúcs az a minimagnum. Ha nem 100 ft felett volna az ára akkor semmi bajom nem lenne vele. Libára extra jó, fácánra, récére szerintem felesleges. Azért az a 42 g sörét az azért 42 g. Egyszer gerlézéskor néhány db-ot ellőttem, de szétszedi a gerlét, csúfság használni. 8-as sörétméretbem libára még jobbat nem használtam.
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #187 Dátum: 2009. Február 18. - 23:40:09 »

Ami viszont érdekelne, ha valaki tudja:
20-as puskához a 28 g-os töltet sok/ kevés/normál?
Mert van egy egylikú 20-asom (IZS), ahhoz van 28 g-os Mirage, meg Armusa lőszerem. 8 éve van meg, azóta ellőttem 40 db-ot. Sok eredményem nem volt, valószínűleg majd a fiam fogja használni egyszer, de kell a gyűjteménybe. Viszont a kicsi kaliber miatt nem árt a nagyobb töltet.

Az a bizonyos S&B fekete - piros papírhüvelyes milyen lőszer? Jó?
Hol vehető?
Mennyi az ára?

Válaszokat e-mail fordultával várva maradtam tisztelettel: agrarbalogh (Csaba) /akisokatszeretnemégvadászni/
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #188 Dátum: 2009. Február 18. - 23:41:55 »


A Chedite nekem lassú, gyenge.


Nekem pont hogy gerlére jött be a 2,7 mm-es. Hat dobozzal lőttem el belőle, de többet nem veszek, a Mirage-t jobbnak tartom.

Érdekes, nekem a NIKE-vel nem megy a lövés.
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #189 Dátum: 2009. Február 19. - 09:17:03 »

Armusa: Na ez érdekes! Amikor kb. 2000 körül bejött az orságba elég vegyes kéopet mutatott. A Nikénél jobb volt, de a sörétméretek nagyon vegyesek voltak patonon belül, és sok félszem, vágott szem is volt benne.
Később a minősége ketévált, a 32 g-os változat nem sokat ad, de a 36 g-os! Az igen! Az már patrony! A 34 g-os változatból csak 8-as sörétem volt, annak a nyulak nem nagyon örültek, a 36 g-os 10-es sörétnek semmi sem. Jó gyors, erős. Én szeretem, használom, ajánlom.


Szia Csaba!

Armusával kapcsolatban nekem más tapasztalataim vannak, elöljáróban leszögezem nem ma kezdtem a vadászgatást és sok féle patront kipróbáltam én is! A mostani szezont megelőző négy évben armusával lőttem 8-10-es méretben és 32g-ban. 2007-ig 12-14 vadászatunk volt egy szezonban tehát rendesen ki lett próbálva a munició! Azt kell tudni, hogy nagyon gyors és nem minden puska szereti, de amelyik jól hordja és hozzá szoksz a sebességéhez, azzal nincs kímélet! Pl. a fácánt, kacsát 35-45m között úgy üti, ahogy kevés lőszer!
Na 36g-os változat! Néhányat lőttem ki a puskámból, a legemlékezetesebb az volt amikor kazlazáskor egy rókát 20m-ről úgy lőttem lapockán vele, hogy közel egy métert arrébb tolta a sörétraj!A hóban tisztán látszódott az esemény.
Egyébként a spanyol lőszerek mind kiválóak, legyen az bármely fajta! Jelenleg szintén spanyol, RIO-val vadászok, rendkívül jó szórásképet lő vele a puskám, nagyon erős és gyors lőszer! Wave
Naplózva
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #190 Dátum: 2009. Február 19. - 09:21:08 »

Ja és gerlére, " szalonkára " a 28g-os parcurs-t tudom nagyon ajánlani! Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #191 Dátum: 2009. Február 19. - 10:11:25 »

Ja és gerlére, " szalonkára " a 28g-os parcurs-t tudom nagyon ajánlani! Wave
  Igen

Sőt nekem kakasra is bevált, igen messziről is sikerült pottyantani vele kakast, hál' Istennek nem is egyet és volt, hogy nem kevés lombozaton keresztül.
Igaz az én puskám tényleg nagyon precízen viszi és bevallom az üregit is kiválóan vadásztam vele.
Sőt azt is bevallom egyik apróvad vadászatunkon, ahol egy cserjés erdőszélt hajtottunk így messzire lőni nem kellett nyúlra is tökéletesen bevált.
De van olyan ismerősöm aki mindenre ezt lövi.

Ettől függetlenül kifejezetten nyúlvadászatra a Bornaghi 3-as és 4-esét használom. (ha elfogy a 3-as csak 4-es fogom)
Minden egyébre viszont a Parcours Mondial 28-gr-ost, ami tényleg jó patron és az egyik legolcsóbb.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #192 Dátum: 2009. Február 19. - 10:14:12 »

A cseh piros fekete az papír??
Ha igen érdekelne hogy hol vetted.
Igen az. A klasszikus régi cseh piros fekete papírhüvelyes, filcfojtással. 65-ösben elég gyér a választék, de ez nagyon bevált.
Csak külföldön lehet kapni.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #193 Dátum: 2009. Február 19. - 10:20:21 »

Az a bizonyos S&B fekete - piros papírhüvelyes milyen lőszer? Jó?
Hol vehető?
Mennyi az ára?

16/65 ben 28 gr os töltet, az öreg puskáim nagyon jól lövik.
Ausztriában.
10 db 5€  :'( Rííí
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #194 Dátum: 2009. Február 19. - 10:46:21 »

Szia Csaba!

Armusával kapcsolatban nekem más tapasztalataim vannak, elöljáróban leszögezem nem ma kezdtem a vadászgatást és sok féle patront kipróbáltam én is! A mostani szezont megelőző négy évben armusával lőttem 8-10-es méretben és 32g-ban. 2007-ig 12-14 vadászatunk volt egy szezonban tehát rendesen ki lett próbálva a munició! Azt kell tudni, hogy nagyon gyors és nem minden puska szereti, de amelyik jól hordja és hozzá szoksz a sebességéhez, azzal nincs kímélet! Pl. a fácánt, kacsát 35-45m között úgy üti, ahogy kevés lőszer!
Na 36g-os változat! Néhányat lőttem ki a puskámból, a legemlékezetesebb az volt amikor kazlazáskor egy rókát 20m-ről úgy lőttem lapockán vele, hogy közel egy métert arrébb tolta a sörétraj!A hóban tisztán látszódott az esemény.
Egyébként a spanyol lőszerek mind kiválóak, legyen az bármely fajta! Jelenleg szintén spanyol, RIO-val vadászok, rendkívül jó szórásképet lő vele a puskám, nagyon erős és gyors lőszer! Wave

Ezzel tökéletesen egyetértek,  Igen   a 32 gr-os Armusával nekem is igen jó tapasztalataim vannak. Az én puskáimhoz jobban paszol, mint a Nike.

Egyre jobban bebizonyosodik, hogy abszulút igazság nincs és nem is lehet ezen a téren, mindenkinek a saját fegyveréhez (akár csövenként külön, mint Wetzlar) érdemes megkeresni a legjobban illő lőszert.
De itt volt Urr Anti példája is, akinek egy gyakorlatilag használhatatlan fegyvere a lőszerváltás óta kitűnően dolgozik!
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: