Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 493096 alkalommal)
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #165 Dátum: 2009. Január 21. - 12:18:32 »

Az RC az 2,5mm ( 7-es méret, de nem a magyar számozással)

Remingtom félautomata 11-96-os tipusú 12 es locsolóval készültek a lapok.
Köszönjük mester!  Vigyorog
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #166 Dátum: 2009. Január 21. - 12:19:57 »

Helló Ansch!
Nyugodtan behegesztheted a full choke-ot a fegyverbe! Én a helyedbe ki sem venném belőle soha!
Gyakorlatilag az minden sörétet jól vitt!
Sok élményed legyen vele!! Wave


Azért be nem hegesztem de mindenesetr azt fogom vadászatra használni az tuti.
Nekem is az nyerte el a tetszésem
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #167 Dátum: 2009. Január 21. - 12:48:54 »

Igen jó, tanulságos képek, köszönjük!
Gondolom, a cilinderes szűkítés és a Chedit lőszer felejtős a továbbiakban! Wave
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #168 Dátum: 2009. Január 21. - 13:01:57 »

Igen jó, tanulságos képek, köszönjük!
Gondolom, a cilinderes szűkítés és a Chedit lőszer felejtős a továbbiakban! Wave

Igen, számomra nem jött be a cheddit.
Skeet söréttel nem lőttem, szerintem oda jo lesz a cil csokk.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #169 Dátum: 2009. Január 23. - 14:00:38 »

méregettem kicsit.

A nike extra 8 ast és 10 est.
És nagy meglepetésre a 8 asban a sörét átmérő átlaga 3,3 mm lett
A 10 esben pedig 3,2.
Ledöbbentem. igy szinte majdnem mindegy mit is lő az ember.
Ellenörzés képpen nekiálltam számolni.
200db van a 10-esben és 181 db a 8 asban
a 10 es az 36,2g volt a 8 as az 36,08
11,34 az ólom sürüsége
Gömb térfogat képletet elővéve kijött hogy a 10 esnek 3,11-nek a 8 asnak 3,21 nek kellene lenni.
Azaz igy is 0,1 mm a különbség.
Az elcsúszás abbol lehet hogy nem iszta olombol van a sörét, nem tudom a pontos sürüségét, de a különbség látszik.

Ugy gondolom jo ha megosztom veletek is, nem mintha hátránya lenne a lőszernek de jo a használat előtt tudni ezeket.

Találkoztatok már hasonlóval?
Vagy én vagyok az egyetlen állat aki ilyenekkel foglalkozik?
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #170 Dátum: 2009. Január 23. - 14:06:54 »

Hát érdekes számok...
Vadászati szempontból anyira talán nem is érdekes, persze van pár eset, (liba-róka) ahól talán el kelene egy kicsit vastagabb srét, de átlagos vadászatnál többet ér egy jó lőkép mint amit próbáltál...
 Wave
Naplózva

Üdv End
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #171 Dátum: 2009. Január 23. - 14:08:33 »

méregettem kicsit.

A nike extra 8 ast és 10 est.
És nagy meglepetésre a 8 asban a sörét átmérő átlaga 3,3 mm lett
A 10 esben pedig 3,2.
Ledöbbentem. igy szinte majdnem mindegy mit is lő az ember.
Ellenörzés képpen nekiálltam számolni.
200db van a 10-esben és 181 db a 8 asban
a 10 es az 36,2g volt a 8 as az 36,08
11,34 az ólom sürüsége
Gömb térfogat képletet elővéve kijött hogy a 10 esnek 3,11-nek a 8 asnak 3,21 nek kellene lenni.
Azaz igy is 0,1 mm a különbség.
Az elcsúszás abbol lehet hogy nem iszta olombol van a sörét, nem tudom a pontos sürüségét, de a különbség látszik.

Ugy gondolom jo ha megosztom veletek is, nem mintha hátránya lenne a lőszernek de jo a használat előtt tudni ezeket.

Találkoztatok már hasonlóval?
Vagy én vagyok az egyetlen állat aki ilyenekkel foglalkozik?

Ez érdekes.
Régebben én is sok sörétes lőszert boncoltam én is. Akkoriban a papírhüvelyes Rottweil volt a legméretpontosabb, de a többiek méret különbségeire már nem emlékszem.
Naplózva
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #172 Dátum: 2009. Január 23. - 14:21:24 »

Én egyszer kb. 5 éve szétszedtem egy RC-t, abban vegyesen voltak (!) 3-3,2 mm közötti átmérőjű sörétek. Ezt látva gyorsan szétszedtem egy Nike 10-est, abban 3,25 mm-es golyók voltak (az ugyebár inkább 9-es méret), ezt látva gyorsan szétszedtem egy 8-ast, abban 3,75-ösek voltak, ami inkább 7-es méret. A darabszámra pontosan nem emlékszem, de olyan 90 db volt a 8-asban (16/65-ös kaliber, 27 grammos töltet), 120 db körül a 10-esben, és ezektől jóval több szem volt az RC-ben, de ott 30 gramm volt a töltetsúly is, a kaliber meg elvileg 16/67,5.
Szóval ezek után el tudom képzelni, hogy miért hibázgattam a 8-assal, hisz a 90 szem sörét nem olyan sok. Vagy csak az 1,1 és 1,2-es szűkítésű Lampart nem terít?  Bion
Viszont abba a puskába azóta is 10-es Nikét használok, főleg hogy a kilőtt RC hüvelyt megmérve láttam, hogy nem is 67,5-ös, hanem biza 70-es az, szépen kunkorodott is a hüvely szája, mutatva, hogy az átmeneti kúpba nyílott rendesen. Woest
Aztán 2 éve megint szétszedtem kontrollként egy másik szériából 10-est, az átmérő 2,9 mm volt, és vagy 160 szem volt benne.
De inkább befogom a szám, és örülök, hogy gyártanak még az öreg puskához belevaló lőszert.  Vigyorog
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #173 Dátum: 2009. Január 23. - 14:25:51 »

Én egyszer kb. 5 éve szétszedtem egy RC-t, abban vegyesen voltak (!) 3-3,2 mm közötti átmérőjű sörétek. Ezt látva gyorsan szétszedtem egy Nike 10-est, abban 3,25 mm-es golyók voltak (az ugyebár inkább 9-es méret), ezt látva gyorsan szétszedtem egy 8-ast, abban 3,75-ösek voltak, ami inkább 7-es méret. A darabszámra pontosan nem emlékszem, de olyan 90 db volt a 8-asban (16/65-ös kaliber, 27 grammos töltet), 120 db körül a 10-esben, és ezektől jóval több szem volt az RC-ben, de ott 30 gramm volt a töltetsúly is, a kaliber meg elvileg 16/67,5.
Szóval ezek után el tudom képzelni, hogy miért hibázgattam a 8-assal, hisz a 90 szem sörét nem olyan sok. Vagy csak az 1,1 és 1,2-es szűkítésű Lampart nem terít?  Bion
Viszont abba a puskába azóta is 10-es Nikét használok, főleg hogy a kilőtt RC hüvelyt megmérve láttam, hogy nem is 67,5-ös, hanem biza 70-es az, szépen kunkorodott is a hüvely szája, mutatva, hogy az átmeneti kúpba nyílott rendesen. Woest
Aztán 2 éve megint szétszedtem kontrollként egy másik szériából 10-est, az átmérő 2,9 mm volt, és vagy 160 szem volt benne.
De inkább befogom a szám, és örülök, hogy gyártanak még az öreg puskához belevaló lőszert.  Vigyorog

Akkor nem vagyok egyedül.
Ezek szerint igen nagy szórással csinálják a sörét átmérőt.
Teríteni jól terítette nekem ahogy a képek mutatták.
Igy bátran csak 8ast viszek róka +fácánra nem variálok a 10 essel, hisz csak egy tized....

 Kacsint Vadász Vadász
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #174 Dátum: 2009. Január 23. - 14:26:58 »

Most olvastam végig a kis teszteted Ansch.
Ezek után nem csodálkozok, hogy az én puskámba szinte milyen sörétet teszek, mert az 0,9 és full choke-os. Ahogy elnézem, nálad is a teljes szűkítés jött be a legjobban.

A Cheditte-n viszont csodálkozom, mert én hasonló eredményeket értem el vele vadászat közben, mint az RC-vel. Bár általában RC-tés Armusát használok. A Nike-nek lehet, hogy jó a szórása, de egyszerűen mindig mögé lövök vele vagy 30-40 cm-t fácánozáskor-ha meg eléhúzom, akkor meg rendszeresen elélövök a madárnak. Nem áll rá a kezem.

De ahogy elnézem, a Remingtont is érdemes lenne erőltetnem. Hátha megtalálom a tökéletes puska-lőszer-Gergő párosítást Bion
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
M98
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Új üzenet #175 Dátum: 2009. Január 23. - 14:43:54 »

A 90-se évek első felében "dobott" picra a Nike egy zöld papírhüvelyes változatot, na Úraim abban még méregetni sem kellett mert szemmel láthatóan különböző méretű sörétek voltak!
A 2mm-től a 3,5mm-ig  egyébként 8 és 10-es számozás alatt futottak!!!!
Az nem volt semmi, de már nem emlékszem hogy szórta a puskám!
Naplózva
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #176 Dátum: 2009. Január 23. - 14:53:38 »

A 90-se évek első felében "dobott" picra a Nike egy zöld papírhüvelyes változatot, na Úraim abban még méregetni sem kellett mert szemmel láthatóan különböző méretű sörétek voltak!
A 2mm-től a 3,5mm-ig  egyébként 8 és 10-es számozás alatt futottak!!!!
Az nem volt semmi, de már nem emlékszem hogy szórta a puskám!

Állati
Akkor most nem is lehet panasz mert a méretek egy lőszerben szinte azonosak, csak az elméleti mérettől tér el.

Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #177 Dátum: 2009. Február 15. - 23:02:32 »

Sziasztok!
Most jutottam el a fórumig, eddig nem is tudtam, hogy van.
Olvasgattam, és lenne egy-két megjegyzésem.
Már 17 éve vadászom, hivatásos is voltam, jónéhány kalibert, típust, egyebet próbáltam.
Kezdtem egy 12-es olasz LU-MAR bockal (egybill, fix choke, ejektor), ezt nyűttem 15 évig. Nike lőszer volt a kezdet, 18 ft/db áron, és jóvolt, de egyre roszabb lett. Hivatásosként hozzájutottam a vendégek által a legkülönbözőbb olasz, amerikai, spanyol, meg Isten tudja milyen lőszerekhez. Lőttem is, mint az oroszok, de mire megszoktam egy fajtát, addigra elfogyott, a másik fajta meg más volt. Mert akárki akármit mond, a Nike nem ugyanaz, mint egx Winchester. Később a kapott márkás lőszereket inkább elcseréltem Nikére, később Nike extrára, mert azt megszoktam. De elárulom, nem vagyok  - voltam csodapuskás.
A 12-es olasz bockom, talán a sok 1050 baros lőszertől, meg a vadászok lehúzási stratégiájától (műszaki) kiselejteződött.
Vettem hát egy IZS 27EM 1C-t. 12/70-est.
Miért nem 76-ost? Mert megszoktam a 70-est, és ha már 76-osom van, akkor piszkálja a fantáziám a másik lőszer, ami drága, és nagyot rúg.
Ennek vettem elejét.
Aztán jött a szezon, és az új puskával, meg a Nike extrával nem találtam el semmit.
A fegyverboltossal beszélgettem, és Ő ajánlotta, hogy vegyek más fajta lőszert, hátha . . .
És láss csodát! Vettem Rottweil lőszert 3,2 mm-est. Az első társasági vadászaton mindjárt lőttem 4 fácánt, és összesen 12 db lőszert lőttem el.
Ennyit jelentett a lőszerváltás. Igaz gondolkodóba ejtett a magasabb (+40%) ár, de megérte.Amennyit elpüfölök egy év alatt, annyit megér a siker.
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #178 Dátum: 2009. Február 15. - 23:13:23 »

Üdv a fórumon!
Elsőre úgy látszik van miből merítened, úgyhogy írjál.
Egyébként a cseh pirosfekete mellett, én is Rottweil Tigert lövök a sréteseimből. Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Ansch
Sportlövész-VPM
Modi
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 723


Sportlövész


« Új üzenet #179 Dátum: 2009. Február 16. - 06:41:04 »

Üdv a fórumon!
Elsőre úgy látszik van miből merítened, úgyhogy írjál.
Egyébként a cseh pirosfekete mellett, én is Rottweil Tigert lövök a sréteseimből. Wave

A cseh piros fekete az papír??
Ha igen érdekelne hogy hol vetted.
Naplózva

"Bátornak lenni annyit jelent, hogy csak te tudod, hogy félsz." (David Hackworth)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: