Oldalak: 1 ... 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 493109 alkalommal)
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1635 Dátum: 2014. December 07. - 21:00:58 »

Sokan keresik a Nike-t. Ezért tettem fel a linket. 80 forintért szlovák,portugál,spanyol lőszert lehet kapni,akciósan. De ha valakinek Nike kell... Vállat von

Így igaz, ha Nike kell, hát vegyen azt . . .    Röhög
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1636 Dátum: 2014. December 07. - 22:31:24 »

Azaz 80 HUF/db.  Fejvakarás
Az most sok vagy kevés?

Ha nem számít az a majd három doboz lőszer amivel többet vehetnél máshol ugyanebből a lőszerből ugyanezen az áron, akkor nem sok.  Ördög

Mellesleg úgy érzem, nem ez a muníció lesz a kedvencem. Bár még van belőle bőven nálam.
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1637 Dátum: 2014. December 07. - 22:57:47 »

Ha nem számít az a majd három doboz lőszer amivel többet vehetnél máshol ugyanebből a lőszerből ugyanezen az áron, akkor nem sok.  Ördög

Mellesleg úgy érzem, nem ez a muníció lesz a kedvencem. Bár még van belőle bőven nálam.

Na mégsem jött be?

Nekem 66Ft-ot nagyon megér. 80-ért max. Melior van, amiről inkább nem nyilatkozok mert...egy ipari hulladék.  Vigyor

Én egy régi Izs bock-ból és egy Mp-153-masból tüzelem az új Nikét kizárólag 3,5mm (8-as) méretbe, nagyon Kalmopiryn. Más méretben nem próbáltam, de a 8-as megfogott. Még a 200Ft-os Rc Camoflage se pottyantja olyan messzoről a kakast meg a kacsát, mint a Nike Jagd. Amúgy az Mp-m 12/89-es, de ezzel a sima Nikével olyan parádés a szórása, hogy szinte hihetetlen és szerintem nagyon gyors is. Be is fogok vásárolni belőle rendesen, mert van egy olyan érzésem, hogy hamar be fogják fejezni a gyártást, mert nem nagyon fogy, főleg így, hogy nem viszik boltba, csak a telephelyen kapható...ki érti hogy miért!?  Vállat von
Naplózva
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #1638 Dátum: 2014. December 07. - 23:13:01 »

Na mégsem jött be?

Nekem 66Ft-ot nagyon megér. 80-ért max. Melior van, amiről inkább nem nyilatkozok mert...egy ipari hulladék.  Vigyor

Én egy régi Izs bock-ból és egy Mp-153-masból tüzelem az új Nikét kizárólag 3,5mm (8-as) méretbe, nagyon Kalmopiryn. Más méretben nem próbáltam, de a 8-as megfogott. Még a 200Ft-os Rc Camoflage se pottyantja olyan messzoről a kakast meg a kacsát, mint a Nike Jagd. Amúgy az Mp-m 12/89-es, de ezzel a sima Nikével olyan parádés a szórása, hogy szinte hihetetlen és szerintem nagyon gyors is. Be is fogok vásárolni belőle rendesen, mert van egy olyan érzésem, hogy hamar be fogják fejezni a gyártást, mert nem nagyon fogy, főleg így, hogy nem viszik boltba, csak a telephelyen kapható...ki érti hogy miért!?  Vállat von
Jól érzed, másfél éve befejezték. Egy nagy megrendelésre gyártották és most a maradékot árulják, ezért nem jut a boltokba. Ha jönne egy fél-egymilliós megrendelés, akkor talán újra gyártanák.
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1639 Dátum: 2014. December 08. - 08:50:56 »

Na mégsem jött be?

Nekem 66Ft-ot nagyon megér. 80-ért max. Melior van, amiről inkább nem nyilatkozok mert...egy ipari hulladék.  Vigyor

Én egy régi Izs bock-ból és egy Mp-153-masból tüzelem az új Nikét kizárólag 3,5mm (8-as) méretbe, nagyon Kalmopiryn. Más méretben nem próbáltam, de a 8-as megfogott. Még a 200Ft-os Rc Camoflage se pottyantja olyan messzoről a kakast meg a kacsát, mint a Nike Jagd. Amúgy az Mp-m 12/89-es, de ezzel a sima Nikével olyan parádés a szórása, hogy szinte hihetetlen és szerintem nagyon gyors is. Be is fogok vásárolni belőle rendesen, mert van egy olyan érzésem, hogy hamar be fogják fejezni a gyártást, mert nem nagyon fogy, főleg így, hogy nem viszik boltba, csak a telephelyen kapható...ki érti hogy miért!?  Vállat von

Az a baj, voltak vele jók, viszont voltak igen sejtelmes lövéseim is. Jó huszonöt méterről szemből felém repülő, majd hirtelen oldalra váltó dolmányost úgy elporoztam vele, öröm volt nézni..., csak leesni nem állt szándékában. Fán ülő szajkót húsz méterről stabilan célozva ellőttem a bal lábfejét és a farába kapott még egy árva szem sörétet. Aztán tegnap előtt lőttem vele olyan fácánt elég közelről ami kapott pár szemet a fejébe és a farka végébe, de ezenkívül semmit. Valószínűleg a puskám rosszul teríti, fogok vele most már lőni lapra, ha lesz némi időm.
Kár lenne érte, mert ilyen árban nem kapok más lőszert ami használható is.

Szintén csak 8-as méretben használom egyébként, még van belőle pár dobozzal. Megnézem, mit tud lapon jobb illetve bal csővel, aztán utána mondom ki rá az ítéletet. Végül is az is benne lehet a pakliban, hogy én nem szoktam még vele rendesen össze. Majd kiderül.

Egyébként úgy tudom, Svájci rendelésből maradt ami még van belőle, oda nem kellett. Most, hogy ebből mi igaz?  Vállat von
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
vulpes-vulpes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #1640 Dátum: 2014. December 08. - 22:53:51 »

Üdv Fórumtársak!  Emelem

Armusa AAA 12/70 lőszernek az adatait meg tudná adni valaki?
Átmérőre és grammra lennek első körben kiváncsi.
Másodjára a gáznyomásra és sebességre.

Előre is köszönöm! Üdv! Gy  Emelem
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #1641 Dátum: 2014. December 09. - 05:45:27 »

Üdv Fórumtársak!  Emelem

Armusa AAA 12/70 lőszernek az adatait meg tudná adni valaki?
Átmérőre és grammra lennek első körben kiváncsi.
Másodjára a gáznyomásra és sebességre.

Előre is köszönöm! Üdv! Gy  Emelem
Nem tudom melyikre gondolsz, de itt a katalógus: http://www.carmusa.com/wp-content/uploads/2012/11/catalogo-carmusa.pdf

Általában a sportlőszereket 380-405 m/s között töltik. a nyomás 550-610 Bar. Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
vulpes-vulpes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #1642 Dátum: 2014. December 09. - 16:54:30 »

Nem tudom melyikre gondolsz, de itt a katalógus: http://www.carmusa.com/wp-content/uploads/2012/11/catalogo-carmusa.pdf

Általában a sportlőszereket 380-405 m/s között töltik. a nyomás 550-610 Bar. Emelem

Szia Sam6!

Köszönöm az iránymutatást!

Közben megkaptam a kérdésre a választ.

Armusa AAA 5,5 34g. Azt hiszem ilyet nem szeretnék venni! Mosolyog
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1643 Dátum: 2014. December 09. - 17:55:54 »

Szia Sam6!

Köszönöm az iránymutatást!

Közben megkaptam a kérdésre a választ.

Armusa AAA 5,5 34g. Azt hiszem ilyet nem szeretnék venni! Mosolyog

Annyira azt az 5,5 mm-est ne erőltesd.  Röhög
A törvény itthon csak 5 mm-ig engedi.  Ördög
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
vulpes-vulpes
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 64



« Új üzenet #1644 Dátum: 2014. December 09. - 19:08:03 »

Annyira azt az 5,5 mm-est ne erőltesd.  Röhög
A törvény itthon csak 5 mm-ig engedi.  Ördög

Ezért is írtam, hogy ilyet nem szeretnék venni.  Figyelmes olvasás  Angyal
Már ha valójában annyi az annyi. Az információ hallomás, de ha igaz, pláne nem kell.
Nagybátyám szerint elég a 8-as max 6-os számozású liba vadászatra. S persze el kell fogadni, hogy nem műholdra lövöldözünk.  Nyihi  Emelem
Naplózva
serg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 384



« Új üzenet #1645 Dátum: 2014. December 09. - 19:34:02 »

Ha jól jön a liba és a puska is jól viszi,akkor a 10 sörét is elég tud lenni! Nevet Magam csak két libát lőttem,egyet a sörétlövés határáról 6os söréttél,míg a másikat normál távon,de azt 10sel. Apám a régi tatai állami területen,nem kevés libát lőtt egy izs58sal,ami nagyon jól vitte a 10es sörétet... Szóval le kell tesztelni a patront ,mielőtt elkezdene vele az ember vadra lőni. Mert ami az egyik puskának jó,az a másiknak nem. Még azonos szérián belül is vannak eltérések nem egyszer!
Naplózva
agrarbalogh
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #1646 Dátum: 2014. December 09. - 20:05:05 »

Ezért is írtam, hogy ilyet nem szeretnék venni.  Figyelmes olvasás  Angyal
Már ha valójában annyi az annyi. Az információ hallomás, de ha igaz, pláne nem kell.
Nagybátyám szerint elég a 8-as max 6-os számozású liba vadászatra. S persze el kell fogadni, hogy nem műholdra lövöldözünk.  Nyihi  Emelem

A 8-as sörét olyan, mint a Kalmopyrin! Mindenre jó!
Ez igaz a libára is! Kezdőként 4,5 mm-essel próbáltam. A nyak- fej tájékot kihagyja, szemből meg csak "porzik".
A legjobb, ha oldalról, alulról, vagy hátulról lövöd. Akkor bemegy a sörét a tollak között.
Akkor meg a 3-3,5 mm-es is elég.
Persze becsületes távon, azaz maximum 50 méterig.
Az egyik nagyon jól lövő vadásztársam a 16-os IZS-zsel csak 2,5 mm-es söréttel lövi a libát.
Igaz csak nyakon vagy fejbe. Nem a testre lő, hanem a feje a cél.
Mint ahogyan Széchenyi Zsigmond irja a nyúlvadászattal kapcsolatban.
Naplózva

"És szózat lőn ő hozzá: Kelj fel
Péter, öljed és egyél!"
                      /Apcsel 10:13)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1647 Dátum: 2014. December 09. - 20:33:59 »

A 8-as sörét olyan, mint a Kalmopyrin! Mindenre jó!
Ez igaz a libára is! Kezdőként 4,5 mm-essel próbáltam. A nyak- fej tájékot kihagyja, szemből meg csak "porzik".
A legjobb, ha oldalról, alulról, vagy hátulról lövöd. Akkor bemegy a sörét a tollak között.
Akkor meg a 3-3,5 mm-es is elég.
Persze becsületes távon, azaz maximum 50 méterig.
Az egyik nagyon jól lövő vadásztársam a 16-os IZS-zsel csak 2,5 mm-es söréttel lövi a libát.
Igaz csak nyakon vagy fejbe. Nem a testre lő, hanem a feje a cél.
Mint ahogyan Széchenyi Zsigmond irja a nyúlvadászattal kapcsolatban.

Szia!

Én is szeretném minden vadamat fejbe lőni, azaz a feje a cél, de ez nem mindig jön össze  Rííí. Főleg nem 40-50 méteren amikor már rendesen terít a raj. 2,5 mm-es sörét pedig lőtérre való, nem libavadászatra.
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #1648 Dátum: 2014. December 09. - 21:03:29 »

A 8-as sörét olyan, mint a Kalmopyrin! Mindenre jó!
Ez igaz a libára is! Kezdőként 4,5 mm-essel próbáltam. A nyak- fej tájékot kihagyja, szemből meg csak "porzik".
A legjobb, ha oldalról, alulról, vagy hátulról lövöd. Akkor bemegy a sörét a tollak között.
Akkor meg a 3-3,5 mm-es is elég.
Persze becsületes távon, azaz maximum 50 méterig.
Az egyik nagyon jól lövő vadásztársam a 16-os IZS-zsel csak 2,5 mm-es söréttel lövi a libát.
Igaz csak nyakon vagy fejbe. Nem a testre lő, hanem a feje a cél.
Mint ahogyan Széchenyi Zsigmond irja a nyúlvadászattal kapcsolatban.
Ezzel kapcsolatba vannak fenntartásaim.
Az is igaz nem vagyok kompetens, csak 50-60 libát lövök egy szezonba.
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1649 Dátum: 2014. December 09. - 21:10:41 »

Ezzel kapcsolatba vannak fenntartásaim.
Az is igaz nem vagyok kompetens, csak 50-60 libát lövök egy szezonba.
Első olvasatra valóban igen furának tűnik Fejvakarás
De pl. nálunk is van egy olyan hely, ahol a tóról a libák, arra alkalmas időjárás esetén egy magas part felett szállnak ki, aminek a magassága jó 20 méter a vízszint felett.
Az itt közlekedő libák közül sok olyan van, ami nem megy 20-30 méternél magasabban a gödrökhöz képest. Az ugye a vízhez mérve jó 40-50 méter.
Ilyen magasságból akár még igaz is lehet a 2,5 mm-es sörét esete Tóth Marival......

De én megmaradok a 8-as 32 grammos RC-nél, mert eddig az vált be a leginkább Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 [110] 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: