Oldalak: 1 ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 493119 alkalommal)
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #1560 Dátum: 2013. December 26. - 08:34:51 »

Vélhetően akkor a 11-es sörétet véletlen találták ki anno a Nike-nél, hogy az pont fácánra lesz jó...  Fejvakarás

Sanyi, ezzel a Nike "Fácánnal" szerintem sem stimmel valami.
Nem mondom, hogy nem lőttem vele közelebbről madarat, de magasan repülő toronykakasnál - van egy rész, ahol a madár +15 méter magas dombtetőről indíthat, és ha a flank fele csavarodik, már biztos 40 felett van jóval - tisztán láttam, hogy megpiszkálta tollat, de a madár DC-10-es stabilitással repült tovább. Vagy meg se rezdült. Ezen a helyen a 10-es Armusával, azért volt egy pár szép lövésem....  Vállat von
Az is lehet, hogy csak pechem volt, és pont a Fácán nevű patronnál lőttem elé-alá-mögé-fölé, de nekem legalábbis a bizodalmam odalett iránta.
Naplózva
tuff74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #1561 Dátum: 2013. December 26. - 08:54:54 »

Sziasztok kedves Vadásztársak!
Érdeklődnék, hogy valaki nem tud e segíteni nekem, mert a tulajdonomba került egy Fabrique National Browning Auto-5 A5 Vadász ami 16/65-ös kaliber.
Na ehhez szeretnék lőszert vásárolni de idáig 10 fegyverboltból fordultam ki lógó orral, mert sehol nem tudtak segíteni...
Minden segítség jól jön.
Köszi! Emelem
szerdahelyivadaszbolt.hu
Ők hoznak, igaz csak rendelésre.
Naplózva
Fuckly
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #1562 Dátum: 2013. December 26. - 10:35:03 »

Köszönöm szépen a segítséget!
Köszi az üdvözlést!K
Kedves Cheyenne!
A fegyver sajnos a párom nagyapjáé volt aki már az "örök vadászmezőket járja" Rííí és ő kért meg h viseljem gondját a "kedvesének"!
Az öreg Tüske azt is a lelkemre kötötte, hogy el nem adhatom de nagyon szeretné ha rendszeresen használnám, ezért hát így is teszem!
Egy pár vízi vad vadászaton már tiszteletét tette és meghökkenve tapasztaltam, hogy egy kiválóan működő matuzsálemmel van dolgom akit tisztelnem kell  Emelem!
Nagyon beleszerettem Mosolyog

Még1x köszi a segítséget!
Békés ünnepeket mindenkinek!
Naplózva
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #1563 Dátum: 2013. December 26. - 10:53:16 »

 Üdv,én egy nagykőrösi vadászbolt honlapján láttam rottweill lőszert 65 .vagy 67 es méretben. Nézd meg ha gondolod,ha nem a világ végén van neked.
Naplózva

davidde
Bojti
Vendég
« Új üzenet #1564 Dátum: 2013. December 26. - 11:35:33 »

Üdvözletem!

Én ezt a bizonyos Dduplex által forgalmazott Hexolit 32 slug-ot próbálnám már ki szívesen, jól hordja -e az Izs.
A gond csak az, hogy nem tudom hol lehetne beszerezni.
Szomszédos országokban szinte mindenhol van forgalmazójuk, csak nálunk nincs.

Valaki esetleg tud némi infóval szolgálni a beszerzésével kapcsolatban?

Köszönöm!  Emelem

Szia,

ha jól emlékszem az egyik kaposvári boltban találkoztam vele még előző évben. Megtapiztam, de nem vettem, mert túl magasnak tartottam az összeget az árcédulán...

 Emelem
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1565 Dátum: 2013. December 26. - 11:45:35 »

http://www.nepo.sk/hu/termekek/loszer/soretes/sellier___bellot/s_b_junior_16_67,5_32g_3,0mm

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11250


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1566 Dátum: 2013. December 26. - 12:30:07 »

http://www.nepo.sk/hu/termekek/loszer/soretes/16_65/
Ausztria,Szlovákia:lehet ,hogy ott jobban hozzájutsz. Bár látom egyik sem esik neked útba.
Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1567 Dátum: 2013. December 26. - 13:05:31 »


Ha megnézed, ezt most "ingyen" adják...
A hülyének is megéri kimenni érte...  Ördög

 Emelem

Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1568 Dátum: 2013. December 26. - 14:13:38 »

A 67,5 mm lőszert a Browning nem dobja ki, és nem ismétel vele. Minden hüvelyt úgy kell kibányászni belőle!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #1569 Dátum: 2014. Január 07. - 22:02:19 »

Sziasztok!

Van valakinek információja, hogy hol lehet kapni különféle Streukreutz patronokat?
Mindegy, hogy melyik gyártótól, kipróbálásra lenne, egy-két dobozzal (a kaliber is mindegy: 12-es vagy 16-os).
Haverral készülünk -készülnénk- már a szalonkázásra, és már régóta agyalok valami ilyesmi patron bevetésén.
Esetleg valaki próbálkozott már ilyen, vagy ehhez hasonló lőszerrel vadászni? Mik a tapasztalatok?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #1570 Dátum: 2014. Január 08. - 16:50:41 »

Szia,

ha jól emlékszem az egyik kaposvári boltban találkoztam vele még előző évben. Megtapiztam, de nem vettem, mert túl magasnak tartottam az összeget az árcédulán...

 Emelem

Szervusz!

Hoppá, már azt hittem ez a lőszer nem is létezik.  Táncol

Mennyire volt magas az az árcédula, ha nem titok?

Köszi!

 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1571 Dátum: 2014. Január 14. - 16:53:47 »

Ilyet még nem láttam.  Meglepődött
http://www.hornady.com/store/12-GA-Superformance-Slug-300gr-MonoFlex/
Naplózva
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #1572 Dátum: 2014. Január 14. - 17:47:46 »


Van több gyártónál, de huzagolt cső kell hozzá.
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #1573 Dátum: 2014. Január 14. - 20:47:50 »

Na most kérdem én!

Ha van egy huzagolt csövű sörétesem és egy ilyen "slug"-gal kimegyek vadászni, aminek a csőtorkolati energiája meghaladja a 2500J, akkor azzal elejthetem az őzet, szarvast is? Mert ha jól tudom, akkor a huzagolt cső és a 2500J energia a törvényben foglalt nagyvadra használható fegyver.

Természetesen eszembe sincs ilyen fegyverrel vadászni szarvasra vagy őzre, csak ezen most úgy elgondolkodtam... Wave
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1574 Dátum: 2014. Január 15. - 07:36:24 »

Na most kérdem én!

Ha van egy huzagolt csövű sörétesem és egy ilyen "slug"-gal kimegyek vadászni, aminek a csőtorkolati energiája meghaladja a 2500J, akkor azzal elejthetem az őzet, szarvast is? Mert ha jól tudom, akkor a huzagolt cső és a 2500J energia a törvényben foglalt nagyvadra használható fegyver.

Természetesen eszembe sincs ilyen fegyverrel vadászni szarvasra vagy őzre, csak ezen most úgy elgondolkodtam... Wave

Sörétes lőfegyverből kilőtt lövedékkel csak a vaddisznó vadászata megengedett a nagyvadjaink közül.
Vannak országok, ahol ennek hagyománya van, pl. USA, ezért is fejlesztették ki ezeket a fegyvereket és lövedékeket, a NIKE is gyártotta amerikai piacra a Lightfieldet, 100 yardra volt calibrálva...
Íme a Vadászati Törvény ide vonatkozó része:

                                                                                         Vadászati eszközök

67.§ (1) Vadat csak vadászati célra engedélyezett - legalább negyvenöt centiméter csőhosszúságú - vadászlőfegyverrel lehet elejteni.
(2) Gímszarvast, dámszarvast, muflont, vaddisznót és őzet kizárólag 222,7 newton húzóerőt meghaladó vadászíjjal és arra alkalmas vadászvesszővel szabad elejteni.
(3) Vadat csak az e célra szolgáló hálóval, élvefogó csapdával, befogó karámmal, valamint altató-, bénítólövedékes fegyver használatával lehet elfogni.
(4) Altató-, bénítólövedékes fegyvert csak a vadászati hatóság előzetes engedélyével, erre képesített vadász használhat.
(5) A vadászat alkalmával - az azt alkalmazó felelősségére - a vad keresésére, felkutatására csak olyan vadászkutya alkalmazható, amelyet igazoltan vadászatra képeztek. A vadászkutya fajtacsoport tenyésztésének, nyilvántartásának, teljesítményvizsgálatának és használatának részletes szabályait a miniszter rendeletben állapítja meg.
(6) A vadászatra jogosult köteles a vadászat alkalmával a vadászterület jellegének megfelelő, vadászatra kiképzett vadászkutyáról gondoskodni.
68.§ (1) E törvény alkalmazásában tiltott vadászati eszköznek minősül:
a) az önműködő (automata) és öntöltő (félautomata) golyó lőfegyver, valamint a 0,22 kaliberű és negyven milliméternél kisebb hüvelyhosszúságú lőszer kilövésére alkalmas golyós lőfegyver;
b) az öntöltő (félautomata) sörétes vadászlőfegyver, melyben egyidejűleg háromnál több lőszer található;
c) a gímszarvasra, a dámszarvasra, a muflonra, valamint az őzre történő vadászat esetén a sörétes vadászlőfegyver;
d) a vaddisznóra történő vadászat esetén - a sörétes vadászlőfegyverből kilőhető golyóval történő vadászat kivételével - a sörétes vadászlőfegyver;
e) a gímszarvasra, a dámszarvasra, a muflonra történő vadászat esetében a kettőezetötszáz joule-nál kisebb csőtorkolati energiájú vadászlőszer, őzre történő vadászat esetében az ezer joule-nál kisebb csőtorkolati energiájú vadászlőszer;
f) a mérgezett hegyű és robbanó fejű nyílvessző.
g) a számszeríj;
h) az e törvény előírásainak meg nem felelő vadászíj, illetve nyílvessző;
i) lőfegyverre szerelt hangtompító eszköz;
j) az elektronikus optikai eszköz;
k) a vad megtévesztésére alkalmas elektronikus akusztikai eszköz;
l) a vad megtévesztésére alkalmas mesterséges szaganyag, valamint élő csali állat;
m) a törvényben foglalt esetek kivételével a fényszóró.
(2) A hivatásos vadász munkaköri feladatainak ellátásakor folytatott vadászata során százhúsz joule-nél nagyobb csőtorkolati energiájú golyós vadászlőszert, illetve 0,22 kaliberű golyós, vagy annál nagyobb kaliberű golyós vadászlőfegyvert, továbbá maroklőfegyvert is használhat.

A tiltott vadászati eszközök használata bűncselekményt valósít meg.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Oldalak: 1 ... 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: