Oldalak: 1 ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 493126 alkalommal)
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1500 Dátum: 2013. November 04. - 17:23:34 »

Ma beszéltem régi barátommal és állítólag idén már nem gyártanak több sörétes lőszert, mert lefoglalja őket a svájci hadsereg megrendelései.  Fejvakarás

Nem sok értelmét látom az egésznek, így nehezem fogják visszahódítani a régi Nike vásárlókat. Meg hát teríteni kéne a lőszereket az országba, Balatonfűzfő nekem 310 km-re esik  Szomorú
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #1501 Dátum: 2013. November 04. - 17:34:14 »

Ma beszéltem régi barátommal és állítólag idén már nem gyártanak több sörétes lőszert, mert lefoglalja őket a svájci hadsereg megrendelései.  Fejvakarás
Most beszéltem az illetékes úrral és megnyugtatott hogy van  vadászlőszerük bőven csak érte kell menni, ja és az 1000 es kedvezmény csak fajtánként értendő nem lehet vegyíteni hogy 500 ez meg 500 az.... Na max gyűjtök még pár havert aki benevezne
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1502 Dátum: 2013. November 04. - 17:36:56 »

Nem sok értelmét látom az egésznek, így nehezem fogják visszahódítani a régi Nike vásárlókat. Meg hát teríteni kéne a lőszereket az országba, Balatonfűzfő nekem 310 km-re esik  Szomorú

Gondolod vissza akarják? A cég is svájci tulajdonban van.  :Mosolyog
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #1503 Dátum: 2013. November 04. - 17:38:13 »

Most beszéltem az illetékes úrral és megnyugtatott hogy van  vadászlőszerük bőven csak érte kell menni, ja és az 1000 es kedvezmény csak fajtánként értendő nem lehet vegyíteni hogy 500 ez meg 500 az.... Na max gyűjtök még pár havert aki benevezne

A kettő nem zárja ki egymást.  Kacsint Wave
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1504 Dátum: 2013. November 04. - 17:52:16 »

Gondolod vissza akarják? A cég is svájci tulajdonban van.  :Mosolyog

Nem tudom, sajnos nem látok bele a cégvezetés terveibe. De tény, hogy akkoriban egy biztosnak tűnő piacot adtak fel. Mindenféle lőszereket hoztak be a boltok a Nike pótlására (úgy tudom, hogy a Harmónia a Meliort, egy másik helyi vadászbolt a spanyol Caza-t), ezek nem biztos hogy jobbak voltak a Nikénél, de drágábbak az tuti.
Hogy be tudnának-e estleg törni külföldön ezzel az új Jagd lőszerrel, azt nem tudom, de talán itthon volna egy biztos vásárlói közönségük, csak nem így...
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
sacacdc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 127



« Új üzenet #1505 Dátum: 2013. November 04. - 18:08:13 »

A kettő nem zárja ki egymást.  Kacsint Wave
Jogos köszi a helyreigazítást Figyelmes olvasás
Naplózva

185. Rule Of Acquisition:  If you want to ruin yourself there are three known ways: Gambling is the fastest, women are the sweetest, and banks are the most reliable way
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #1506 Dátum: 2013. November 05. - 20:42:51 »

Kedves Fórumlakók!

Bár az alábbiaknak, rajtam kívül más felé nemigen van konkrét gyakorlati haszna, mégis felteszem, hátha gondolat ébresztőnek, ötlet adónak jó lehet valakinek.
Azzal kezdem, hogy amikor a nyár közepén megvettem sörétes puskámat, elkezdtem gyűjtögetni a különböző sörétes lőszereket, 10-es és 8-as sörét átmérővel.
Mivel több helyen olvastam és hallottam, hogy az egyes lőszereket nem egyformán hordják a puskák, kíváncsi voltam, a gyakorlatban hogyan is néz ez ki.
Készítettem egy táblát, amire csíptetővel rakosgattam fel, a 70x70 cm-re vágott papírlapokat.
Egy lapra, egy lövést adtam le 35 méterről, feljegyezve a lőszer típusát, illetve azt, hogy melyik csőről van szó.

Érdekes tapasztalatokat szereztem, amelynek a rövid összefoglalója, hogy az alsó cső, /feles szűkítéssel/, majdnem minden lőszert jól vitte, bár a terítésben itt is vannak különbségek, a felső viszont /teljes szűkítéssel/ néha furán viselkedett.
Volt olyan lőszer, amely sörétraját eldobta balra, volt amelyikét jobbra, volt amelyiket egészen összetartott, de volt amelyiket nagyon szétterítette.

Alább mutatok néhány lő képet a teljesség igénye nélkül, kis kommentárral:


MAXAM 10, felső cső, ez volt a legmeglepőbb, erősen balra hordott.


MAXAM 8 felső cső, ennél is megfigyelhető a balra terítés, bár enyhébben mint a 10-nél.


MELIOR 10 felső cső, már nem megy balra, de nem igazán szép terítés.


MELIOR 8 felső cső, eléggé szétszórta, kevés a sörétszem a táblában.


MIRAGE 10 felső cső, ezt viszont jobbra és le hordja, szinte ellentéte a MAXAM-nak.


REMINGTON 10 felső cső, elég jó, mind terítésre, mind pozícióra.


RC 10 felső cső, ez is egészen tűrhető, végül is ennél maradtam.


Végül egy RC 12 a felső csőből, ez viszonylag szép.

Egy egy lőszerrel volt, hogy többször is lőttem, a lő képek nem minden esetben voltak egyformák, bár hasonlítottak egymásra.
Számomra azért tanulságos volt, megérte kipróbálni ennyi fajta lőszert.

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1507 Dátum: 2013. November 05. - 21:37:50 »

Kaliber és fegyvertípus titok?
Vagy találgassunk? Rííí

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
gabi243
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 76


« Új üzenet #1508 Dátum: 2013. November 05. - 23:06:41 »

rajtam kívül más felé nemigen van konkrét gyakorlati haszna

Van haszna az ilyen próbálgatásnak, mert egyetlen sebzett vadat nem eredményez. Lőtérre meg kevesen jutnak el.
Egyébként a Nike lőszer fogyásával anno én is bajba kerültem. Mindenki mondta a melyik lőszer lesz jó.
Sok lőszert kipróbáltam (Remington, Mirage, Melior, Saga) ami egyszerűen nem jött be. Majd a Bornaghi-ra rátaláltam ami nagyon tetszett.
Hát következő szezonra persze megszüntették a forgalmazását ahol vettem (de a környékemen senki nem árulja azóta se).
Végül a sokak által kevésbe kedvelt RC-t kezdtem használni, amit le nem cserélnék.

Gyakorlatba is azt látni a vadászatokon most van 4-5-6 féle lőszer. Mindenki mást kedvel, pedig 5 éve 80-90 %-ba mindenkinél Nike volt.
Naplózva
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #1509 Dátum: 2013. November 06. - 06:33:25 »

Kaliber és fegyvertípus titok?
Vagy találgassunk? Rííí

 Emelem

Dehogy titok, csak úgy gondoltam a mondandó szempontjából lényegtelen.  Stoel
A puska egyébként Franchi Luigi 12/70.

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #1510 Dátum: 2013. November 06. - 16:57:14 »

Ma voltam a Haltechnél bevásárolni. Lőpor elmondásuk szerint szerb. A vadászboltokba való terítést nem tervezik, mert így olcsóbb a vadászoknak- mondták ők.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1511 Dátum: 2013. November 06. - 18:59:53 »

Dehogy titok, csak úgy gondoltam a mondandó szempontjából lényegtelen.  Stoel
A puska egyébként Franchi Luigi 12/70.

 Emelem

Dehogy lényegtelen, minden típus máshogy hord...
A Tiéd így, egy másik gyártmány máshogy.

 Emelem

Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #1512 Dátum: 2013. November 06. - 19:11:07 »

Ma voltam a Haltechnél bevásárolni. Lőpor elmondásuk szerint szerb. A vadászboltokba való terítést nem tervezik, mert így olcsóbb a vadászoknak- mondták ők.

Mondjuk a Vestprém környékieknek, no de a Debrecenieknek?  Vállat von  Fejvakarás

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #1513 Dátum: 2013. November 06. - 19:46:49 »

Kedves Fórumlakók!

Bár az alábbiaknak, rajtam kívül más felé nemigen van konkrét gyakorlati haszna, mégis felteszem, hátha gondolat ébresztőnek, ötlet adónak jó lehet valakinek.
Azzal kezdem, hogy amikor a nyár közepén megvettem sörétes puskámat, elkezdtem gyűjtögetni a különböző sörétes lőszereket, 10-es és 8-as sörét átmérővel.
Mivel több helyen olvastam és hallottam, hogy az egyes lőszereket nem egyformán hordják a puskák, kíváncsi voltam, a gyakorlatban hogyan is néz ez ki.
Készítettem egy táblát, amire csíptetővel rakosgattam fel, a 70x70 cm-re vágott papírlapokat.
Egy lapra, egy lövést adtam le 35 méterről, feljegyezve a lőszer típusát, illetve azt, hogy melyik csőről van szó.

Érdekes tapasztalatokat szereztem, amelynek a rövid összefoglalója, hogy az alsó cső, /feles szűkítéssel/, majdnem minden lőszert jól vitte, bár a terítésben itt is vannak különbségek, a felső viszont /teljes szűkítéssel/ néha furán viselkedett.
Volt olyan lőszer, amely sörétraját eldobta balra, volt amelyikét jobbra, volt amelyiket egészen összetartott, de volt amelyiket nagyon szétterítette.

Alább mutatok néhány lő képet a teljesség igénye nélkül, kis kommentárral:

[
 Emelem

Üdv Nagyi 571027!
Nagyon jó volt látni a tapasztalatokat! Igen
Érdemes kipróbálni különböző gyártmányú töltényeket, mert az ebből leszűrt tapasztalatok a vadászatok során kamatoznak!
Én a vegyescsövűm sörétes csövéből vagy 4-5 féle gyártmányt próbáltam ki, mire megtaláltam azt, ami a legjobb szórásképet mutatta.
Üdv: J. vadász  Emelem

Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Lefer
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 19



« Új üzenet #1514 Dátum: 2013. November 10. - 17:24:47 »

Üdvözlet a Csapatnak !

Most találtam rá erre a fórumra és lenne egy kérdésem. Sokat és sokan beszélgetünk a lőszerekről, és felmerült a érdekes kérdés. Egyre több a 76 hosszú töltényűrrel rendelkező puska,de a 76-s lőszer lényegesebb drágább mint a 70-s, van aki azt mondja hogy a 70-st és gond nélkül lehet használni a 76-s puskába, de van aki azt mondja nem, mert tönkremegy a töltényűr, főleg ha acél sörétet lőnek vele sokat. Többenmondják, hogy ha csak ölom sörétet lőnek akkor semmi baja.   Vadász

Nem tudom kinek van ezzel kapcsolatosan tapasztalata és várom a véleményeket.  Türelmetlenül

üdv NF    Emelem

Naplózva
Oldalak: 1 ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: