Oldalak: 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... 147   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszerek  (Megtekintve 493301 alkalommal)
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1365 Dátum: 2013. Január 25. - 17:31:47 »

hogy nem tervezek közelebbről megismerkedni a magyar BV intézményekkel,

Pedig ott jó sok Tahó Búrát láthatnál közelről... Ördög Ördög Ördög
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1366 Dátum: 2013. Január 25. - 17:36:25 »

 Egyszer gyere e felém drága jóakaróm, és a Tiszabecs-Tiszaújlak határátkelőn láthatsz majd annyi tahót (burával meg nélküle, egyenruhában meg civilben), hogy sose kívánsz jobbat.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1367 Dátum: 2013. Január 25. - 18:29:27 »

Mr. Hucul  Emelem ! Erre gondoltál ?
 http://www.takho.ua/upload/iblock/b95/buran.jpg
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1368 Dátum: 2013. Január 25. - 18:34:23 »

 Arra bizony! Csak én még szét is beleltem egyet, hogy bemutassam a sörétkosár nélküli fojtást.
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1369 Dátum: 2013. Január 25. - 19:36:02 »

Mr. Hucul Taxo Buran patron !  Emelem





Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1370 Dátum: 2013. Január 25. - 19:42:14 »

Szia Lacus!
Mi olyan különleges ezen a patronon?
 Vállat von
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1371 Dátum: 2013. Január 25. - 19:43:02 »

Sanyooo  Emelem ! Miért ?
 Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1372 Dátum: 2013. Január 25. - 19:45:40 »

Sanyooo  Emelem ! Miért ?
 Emelem

Mert oly hosszan beszélgettek róla, én meg, tudatlan, nem látok semmi különlegeset benne!  Vállat von
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1373 Dátum: 2013. Január 25. - 19:58:34 »

 Lacus, elsősorban köszönöm szépen, hogy besegítettél. Azt hiszem az ilyen apróságok miatt érzem jól magam a Fórumon.
 A töltényről még annyit, hogy híresztelhet a gyár amit akar nekem a puskapor a régi jólbevállt Szokol-nak tűnt. Sokat használtam még "utántöltős" koromban. Nagyon jó por, mert viszonylag egyenletes teljesítményt nyújtott különböző erősséggel lenyomott fojtások esetén is. A kisasztalon összeszerelt töltények esetén (hol voltak akkor még a Lee-féle utántöltő masinák) kézzel csak érzés szerint lehetett a fojtást a porra rányomni, ami ugye ne tud egyenletességet biztosítani.
 Ha egyszer majd ráérek és olyan lesz a hangulatom (ehhez Édesapám kiváló birsalma-pálinkája kell), teszek fel különböző házi készítésű sörétespatron recepteket. Nem hiszem, hogy sokan tudnátok, hogy pl mire lehet egy patronban felhasználni a keményítő-lisztet vagy hogy lehet Poleva-1 brenneckével 100 méteren 10-15 cm-s szórást lőni. Lehet, hogy lesz köztetek akit éppúgy érdekel majd, ahogy én ámuldozom a nálatok beszerezhető rengeteg golyós-kaliberen
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1374 Dátum: 2013. Január 25. - 20:03:03 »

Lacus, elsősorban köszönöm szépen, hogy besegítettél. Azt hiszem az ilyen apróságok miatt érzem jól magam a Fórumon.
 A töltényről még annyit, hogy híresztelhet a gyár amit akar nekem a puskapor a régi jólbevállt Szokol-nak tűnt. Sokat használtam még "utántöltős" koromban. Nagyon jó por, mert viszonylag egyenletes teljesítményt nyújtott különböző erősséggel lenyomott fojtások esetén is. A kisasztalon összeszerelt töltények esetén (hol voltak akkor még a Lee-féle utántöltő masinák) kézzel csak érzés szerint lehetett a fojtást a porra rányomni, ami ugye ne tud egyenletességet biztosítani.
 Ha egyszer majd ráérek és olyan lesz a hangulatom (ehhez Édesapám kiváló birsalma-pálinkája kell), teszek fel különböző házi készítésű sörétespatron recepteket. Nem hiszem, hogy sokan tudnátok, hogy pl mire lehet egy patronban felhasználni a keményítő-lisztet vagy hogy lehet Poleva-1 brenneckével 100 méteren 10-15 cm-s szórást lőni. Lehet, hogy lesz köztetek akit éppúgy érdekel majd, ahogy én ámuldozom a nálatok beszerezhető rengeteg golyós-kaliberen

Egy kíváncsi érdeklődőd már van!  Vigyorog
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #1375 Dátum: 2013. Január 25. - 20:03:27 »

Sanyooo szerintem Te kötekedel  Fejvakarás  Türelmetlenül Mr. Hucul írta náluk lehet használni a nagyszemű  
/ 12 szemes / sörétes patront . Nincs benne kosár , egyet szétbontott / persze nem a nagyot
hanem az apró szeműt ,. Biztos vagyok benne hogy tudod mikor jó a kosár nélküli patron !  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1376 Dátum: 2013. Január 25. - 20:05:41 »

Szia Lacus!
Mi olyan különleges ezen a patronon?
 Vállat von
Csak annyi, hogy az "otjurbátornak" nevezett speckó fojtásnak köszönhetően 390 m/s körül van a kezdősebessége, és 30-35 méterig nagyon jó egyenletes szórást biztosít Megkockáztatom felér a fekete hüvelyes Rottweile-el, noha ez csak sacc mert a rotweile-l nem lőttem pappírra, evvel meg igen, és szépen egyenletesen szórta az izs-27-em. Az ára meg a fele mifelénk a németnek.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1377 Dátum: 2013. Január 25. - 20:06:51 »

Sanyooo szerintem Te kötekedel  Fejvakarás  Türelmetlenül Mr. Hucul írta náluk lehet használni a nagyszemű  
/ 12 szemes / sörétes patront . Nincs benne kosár , egyet szétbontott / persze nem a nagyot
hanem az apró szeműt ,. Biztos vagyok benne hogy tudod mikor jó a kosár nélküli patron !  Emelem

Nem kötekszem, nem is tudnék, genetikailag nem vagyok erre programozva  Röhög , de tényleg érdekel a dolog. Azt hittem ez valami új "viaszos brennecke"!  Fejvakarás
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #1378 Dátum: 2013. Január 25. - 20:18:13 »

 Lacus az a 12 szemes szintén spéci töltet teljesen másra jó mint a Buran. Ott egy műanyag kazettába- ismétlem nem sörétkosárba- rakjuk a postaszemeket ami nagyon szűk szórást tesz lehetővé. Próbáltam a műanyag kazetta hatását paraffin, sztearin és méhviasz öntettel pótolni, de nem jött be. A szórás teljesen rapszodikussá vált. Most sajnos nincs belőle ezért nem tudtam azt is lefotózni, de hamarosan rendelek pár darabot. Ott az a lényeg, hogy a sörétszemek teljesen egymás fölé vannak rakva, a köztük levő rést meg kitölti a kazetta műanyaga. A szemek ezért nem deformálódnak és a csövet elhagyva nincs "biliárd effektus" vagyis nem ütik egymást szét.
 Hej a kutyafáját, mi mindenre rávitte az embert a golyós fegyver hiánya! De hogy mondják: A szükség a legjobb tanítómester.
Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #1379 Dátum: 2013. Január 25. - 20:29:07 »

Lacus az a 12 szemes szintén spéci töltet teljesen másra jó mint a Buran. Ott egy műanyag kazettába- ismétlem nem sörétkosárba- rakjuk a postaszemeket ami nagyon szűk szórást tesz lehetővé. Próbáltam a műanyag kazetta hatását paraffin, sztearin és méhviasz öntettel pótolni, de nem jött be. A szórás teljesen rapszodikussá vált. Most sajnos nincs belőle ezért nem tudtam azt is lefotózni, de hamarosan rendelek pár darabot. Ott az a lényeg, hogy a sörétszemek teljesen egymás fölé vannak rakva, a köztük levő rést meg kitölti a kazetta műanyaga. A szemek ezért nem deformálódnak és a csövet elhagyva nincs "biliárd effektus" vagyis nem ütik egymást szét.
 Hej a kutyafáját, mi mindenre rávitte az embert a golyós fegyver hiánya! De hogy mondják: A szükség a legjobb tanítómester.
Mi az oka a golyós fegyver hiányának?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 [92] 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... 147   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: