Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vércsapa gyakorlások  (Megtekintve 149867 alkalommal)
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #300 Dátum: 2015. December 13. - 08:12:32 »

Ne is nagyon terjeszd hogy 7 hetesen elválasztották ! Új állatvédelmi törvény !  S.Peti   Figyelmes olvasás


Tisztában vagyok vele! Nem akartam leírni nehogy sértődés legyen belőle.
Tőlem 12 hetes kor előtt nem visz senki kölyköt. Mosolyog
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #301 Dátum: 2015. December 13. - 08:55:56 »


Tisztában vagyok vele! Nem akartam leírni nehogy sértődés legyen belőle.
Tőlem 12 hetes kor előtt nem visz senki kölyköt. Mosolyog

Téves volt a címzés nem hozzád érkezett 7 hetesen .  Wave
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #302 Dátum: 2015. December 13. - 21:36:17 »

Üdvözletem az Uraknak!
A héten új családtag érkezett hozzánk, egy Hannoveri formájában. Teljesen tapasztalatlan, és tudatlan vagyok a kiképzés témájában, bár az ide vonatkozó fórumokat végignyálaztam, meg a "Hannoveri négykézlábas" blogot is. Nagyon sok információt kaptam így is.
Azt olvastam valahol, hogy úgy érdemes kiválasztani az alomból a kutyust, hogy el kell neki húzni egy kis kaját, és amelyik elindul a nyomon, az lesz a legjobb. Na nekem erre nem volt lehetőségem, de itthon próbáltam, és semmi reakció Szomorú
Bár még egy hete sincs nálunk, úgyhogy minden új még neki, meg csak 7 hetes, de nem kellene benne lenni az ösztönnek mégis???
Próbáltam egy nagyon picit lenyomni az orrát, hátha akkor megérzi és legalább lép vagy kettőt, de semmi.
A másik a szobatisztaságra nevelés kérdése. Tudom, hogy az nem megy egyik napról a másikra, de azt csinálja a kicsike, hogy amikor látjuk rajta, hogy pisilni készül belerakjuk az alomba, de ott semmi. Hiába várunk egy kicsit, hogy ne jöjjön ki, és végezze el ott a dolgát, tesz rá egy nagyot. Inkább visszatartja, és ha kijön, rögtön elvégzi a padlóra.
 Rííí
Remélem az idő majd segít, és változni fog a dolog pozitív irányba, de ha valakinek van tapasztalata, akkor ne legyen rest megírni. Emelem

Szia. Még nagyon korai tőle bármit is elvárni.  Építs vele kapcsolatot, ha megvannak a megfelelő oltásai, akkor kezd el a szocializációt.  Területre már most is viheted. Minél hamarabb ismerje meg az erdőt és a szagokat. 3-4 hónapos  korban elég elkezdeni vele az alapokat.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
M.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26



WWW
« Új üzenet #303 Dátum: 2015. December 14. - 07:14:13 »

Köszönöm a válaszokat!!!
Nem is gondoltam, hogy bármi tanulságot le lehet vonni ennyi idő alatt.
Azért ha bárkinek van valami jó tanácsa, nagyon szívesen fogadom. Wave
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #304 Dátum: 2015. December 14. - 10:34:45 »

Köszönöm a válaszokat!!!
Nem is gondoltam, hogy bármi tanulságot le lehet vonni ennyi idő alatt.
Azért ha bárkinek van valami jó tanácsa, nagyon szívesen fogadom. Wave


Ha adsz támpontot, hogy mivel kapcsolatban, akkor  úgy  könnyebb.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
M.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26



WWW
« Új üzenet #305 Dátum: 2015. December 14. - 14:35:41 »

Szimplán csak a nevelésével, ill. kiképzésével kapcsolatban gondoltam.
Ha lesz valami konkrét kérdésem majd sikítok  Stoel
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #306 Dátum: 2015. December 14. - 16:41:21 »

Egyébként  ez a legrosszab ha az ember elkezdi már ilyen kicsinek tesztelgetni. Aztán  ha nem mutat semmit akkor csalódik  benne. Nem véletlen, hogy a profi sportkutyások a kiválsztott kölykőt nem is viszik haza, hanem egy pet home-t keresnek neki és  egy teljesen átlag emberre bizzák a kutya felnevelését és szocializációját. Mert a nevelő csak szeretgeti, játszik vele, viszi mindenhova és megismerteti vele a világot. Majd 7-9 hónapos  korban kerül  a gazdájához és akkor kezdődik el a munka.
Hagyd meg a gyerek korát. Ugyanaz mint az ember gyerek csak gyorsabban. Bölcsi-ovi-iskolák.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #307 Dátum: 2015. December 15. - 07:57:42 »

Hagyd meg a gyerek korát. Ugyanaz mint az ember gyerek csak gyorsabban. Bölcsi-ovi-iskolák.

 Ördög a gyerekkor margójára:

Tegnap esti rutin: Ember hazamegy, tacskó ugat, ember tacskóhoz, tacskó boldog. Tacskó vacsora, ember vacsora, ember tacskó helyét rendbeteszi, placcot felmos, ajtó kinyit, hogy száradjon, tacskó kimegy, padló nem szárad fel, tacskó bejön, szügyig sáros, ember placcot felmos, tacskónak lábmosás, tacskó a helyén. Ember jacket beenged, kutyák játszanak, 2 perc, tacskó létrát feldönt (hogy a ..csába?  Vállat von), létra polcot lezúz, üvegcserép 5 cm vastagon. Jack reszket, tacskó tépi, ember jacket ki...sza, tacskót a lakásba. Ember tacskó helyét rendbeteszi, felporszívóz, felmos, ajtó kinyit, hogy száradjon, jack ha bejön, a bőre sózva lesz, nem jön. Padló felszárad, tacskó a nappaliban rászarik asszony fittness-szőnyegére, asszony sikít. Fittness szőnyeg komposztra kib..sz, holnap is lesz nap  Nyihi
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
forester73
Vendég
« Új üzenet #308 Dátum: 2015. December 15. - 09:10:30 »

Doki a stílusodat is csípem.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4144


TSP


« Új üzenet #309 Dátum: 2015. December 15. - 09:35:49 »

Doki a stílusodat is csípem.

Szerintem a tacskót a Jóisten kifejezetten a Gonosz szívatására teremtette...  Igen

bocs az offért...  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2658


« Új üzenet #310 Dátum: 2015. December 15. - 10:06:31 »

A kutya az ember barátja, társa, segítője stb stb.... Kacsint Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9907



« Új üzenet #311 Dátum: 2015. December 15. - 10:57:10 »

Szerintem a tacskót a Jóisten kifejezetten a Gonosz szívatására teremtette...  Igen

bocs az offért...  Wave

Tacskó nélkül nincs élet... Ördög
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #312 Dátum: 2015. December 15. - 11:12:17 »

Ördög a gyerekkor margójára:

Tegnap esti rutin: Ember hazamegy, tacskó ugat, ember tacskóhoz, tacskó boldog. Tacskó vacsora, ember vacsora, ember tacskó helyét rendbeteszi, placcot felmos, ajtó kinyit, hogy száradjon, tacskó kimegy, padló nem szárad fel, tacskó bejön, szügyig sáros, ember placcot felmos, tacskónak lábmosás, tacskó a helyén. Ember jacket beenged, kutyák játszanak, 2 perc, tacskó létrát feldönt (hogy a ..csába?  Vállat von), létra polcot lezúz, üvegcserép 5 cm vastagon. Jack reszket, tacskó tépi, ember jacket ki...sza, tacskót a lakásba. Ember tacskó helyét rendbeteszi, felporszívóz, felmos, ajtó kinyit, hogy száradjon, jack ha bejön, a bőre sózva lesz, nem jön. Padló felszárad, tacskó a nappaliban rászarik asszony fittness-szőnyegére, asszony sikít. Fittness szőnyeg komposztra kib..sz, holnap is lesz nap  Nyihi

Most nagyon utálsz?   Angyal Én olyan szomorú vagyok  Röhög
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #313 Dátum: 2018. Március 16. - 20:46:57 »

Bajor kölyök 19 órás süldőt keresett hiba nélkül,eredménnyel/6 hónapos volt ekkor/. A lőtt süldőt még este megtaláltam és a fejét reggel vissza csempésztem( esti kihozatal és a reggeli visszacsempészes a menekült vad nyomát nem zavarták).Indítást követően gyors vezeték munka a "vadig". Rövid volt,de kanyargós és kúszós,150-200 m.
A hétköznapokban csak csapa cipővel készített csapán keresünk mindenféle vér és egyéb jelek nélkül. Számomra elismert vérebvezető tanácsára csak a csapacipő és más semmi. Kis kutyám nagyon szereti,de szerintem már unja,legalábbis azt látni rajta.Most a foglalkozást a fegyelemre összpontosítjuk,hiszen a vav vizsga nélkülözhetetlen része. Egyébként az első "éles" keresése egy 16 órás süldő volt 4 hónapos korában.Az igazsághoz hozzá tartozik,hogy kb 100 métert ment el a süldő és kollégámmal(elejtő) megtaláltuk,megláttuk és nem a várcsapát követük,spontán raktam rá a rálövés helyére,gróf úr a sok disznónyomból a "véresen" indult el és láss csodát,megtalálta! A behavazott csapacipős csapa sem okozott túl nagy gondot a kutyusnak,eddig mindent "hozott" amit vártam tőle. Izgatottan várjuk Móriccal mit is mond róla apukája gazdája, 24 órás csapa vár a fiatal úrra,profi vérebvezető "tálalásában"!! ???
Naplózva
Ts@bi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #314 Dátum: 2020. Május 19. - 22:36:57 »

Elfektetés gyakorlás  Emelem

Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: