Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vércsapa gyakorlások  (Megtekintve 150879 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #285 Dátum: 2013. Január 08. - 12:04:54 »

Szia!

 Az 1km hossz szerintem elég. Sok esetben ekkora távon is nehezen köti le kutya figyelmét egy mesterséges csapa, ha már valódin is dolgozott.

Üdv, Dani


Csak megerősíteni tudom Dani véleményét és javaslom hogy próbáld meg ugyan ezt egy frissen levágott fejjel akár 4-6 óránál régebbi csapával és elég az az 1 km.
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #286 Dátum: 2013. Január 08. - 19:05:09 »

Szerintem meg elsősorban ne fejjel gyakorolj, mert az nem életszerű. Hanem inkább lábbal. Mert a kutya nem a vad testszagát követi, hanem a paták közötti illat mirigy szagát ami a lövés okozta stressz hatására felerősödik. A nyom lehet, hogy tényleg egy kicsit öreg volt. Nem kell azt siettetni. Meg egyébként sem keresel élesben olyan sűrűn ilyen öreg nyomon.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #287 Dátum: 2013. Január 11. - 13:28:44 »

Köszi a jó tanácsokat, megfogadom!
Láb, 4-5 órás nyom, max 1km.
Akkor a lábat nem húzhatom meg kocsival, annál fontos, hogy a pata érje a földet...  Határozatlan
pötyögtethetek egy kilométer hosszan...  Rííí

Üdv!
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #288 Dátum: 2013. Január 11. - 15:06:11 »

Köszi a jó tanácsokat, megfogadom!
Láb, 4-5 órás nyom, max 1km.
Akkor a lábat nem húzhatom meg kocsival, annál fontos, hogy a pata érje a földet...  Határozatlan
pötyögtethetek egy kilométer hosszan...  Rííí

Üdv!

Nem olyan nagy baj az, ha gyalogolsz egy kicsit. Ha ügyes vagy, akkor U alakú csapát csinálsz, akkor nem kell csak kb 1100 métert menni. De gondolom majd utánkeresni nem autóval mész, akkor meg nem is árt egy kis testmozgás, hogy felkészülj rá. Sajnos ez az utánkeresés időigényes és fáradtságos tevékenység.

Üdv, Dani
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #289 Dátum: 2013. Január 11. - 16:23:37 »

Hát az biztos Dani! Basszus mialatt ma mentem ki a kutyákkal, kiszámoltam, hogy ha csak naponta 2 kutyával csapázok akkor 6 km-t gyalogolok. De most 4 kutya van kiképzésen. 10 órakkor kezdtem ma a csapa fektetést és a csapázást és most lettem kész. Kurva fárasztó meló az biztos. Ja és akkor még nem is fegyelmezőztem velük. Az a gyaloglás még hozzá adódik.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Jagdman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28



WWW
« Új üzenet #290 Dátum: 2013. április 02. - 21:34:13 »

Hát az biztos Dani! Basszus mialatt ma mentem ki a kutyákkal, kiszámoltam, hogy ha csak naponta 2 kutyával csapázok akkor 6 km-t gyalogolok. De most 4 kutya van kiképzésen. 10 órakkor kezdtem ma a csapa fektetést és a csapázást és most lettem kész. Kurva fárasztó meló az biztos. Ja és akkor még nem is fegyelmezőztem velük. Az a gyaloglás még hozzá adódik.

Ismétlés a tudás anyja Wave
Naplózva

Az igazi vadász, sosem mond le zsákmányáról.
kis erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #291 Dátum: 2013. április 06. - 21:34:52 »

Üdvözletem!
Olvasgatom a fórumot, nagyon érdekel a Dolog. Szerettem volna egy kis ördögöt, de sajnos csak május végére születnek meg, ahonnét hoztam volna. Ha valakinek van ismerőse zalában és vannak tacskó kölykei, az legyen szíves szólni.. előre is köszönöm!!  Emelem   Wave
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #292 Dátum: 2013. Október 26. - 17:43:11 »

Sziasztok!

Nagyon leült ez a topik. Felélesztvén hozok egy videót a kis növendékemről. Ő Ugly, 6 hónapos és éppen bevezetés alatt áll.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #293 Dátum: 2013. Október 31. - 21:55:59 »

Ma megint született egy kis videó Ugly munkájáról.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #294 Dátum: 2013. November 28. - 08:33:15 »



Nem sok munkája akadt Csipetke kisasszonynak kivéve a múltkori doublet ezért tegnap egy meglőtt és fül után a közelben fekvő 30 kiló körüli röfi megkerítését egy kicsit megnyújtottam neki. A rálövés helyén jó tüdővért találtam a kukoricával megszórt maradék havon. Megmászkáltam egy kicsit hogy legyen íze a bakancsomnak és úgy mentem vissza az autóhoz a tacsiért hogy egy kis hurkot is csináltam és átmentem a les mellett 20 méterre átváltó hét fős szarvascsapat nyomán is . Csipi ahogy az ajtót kinyitottam már vette a lapot bár a lövés hangjától is tűzbe szokott jönni. Gyorsan vezetékre vettem és már indult is . Szépen ment a nyomomon majd keresztezte a szarvasok váltóját de egyáltalán nem érdekelte a másik vad. Odaértünk a rálövés helyére és minden átmenet nélkül folytatta az immár valódi csapa kidolgozását. Jól meg is szívtam mert rettentő sűrű kőris süvölvényben botladoztam de jól tudtam kontrolállni a kutyát , egy nagyon sűrű részen láttam hogy tévesztett de nem igazítottam rajta sőt ez érdekelt a legjobban hogy hogyan oldja meg a visszatérést. Kb. 7-10 méter után elbizonytalanodott kis körben kőrözött majd saját nyomán visszament a vérig. 30-35 méter lehetett a kis tüdőlővött süldő menekülési útja . A csapa végén vígan rángatta tacsikám a kis disznót. A " lábon hordott " csapa 200 méter vol a valódi 35 . Jónak tartjátok e az ilyen "vegyes gyakorlást" számításba véve hogy már érett tapasztalt a kutya?        Emelem 
Naplózva
Mazurák
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30


« Új üzenet #295 Dátum: 2014. Január 06. - 17:01:12 »

Üdvözletem!
 A kérdésem az lenne,hogy csapa fektetésnél,a csapát bottal csinálom és vaddisznólábbal,hogy mennyire jó az ha egy lábat többször használok a csapa fektetésre?
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #296 Dátum: 2014. Január 07. - 08:00:03 »

Üdvözletem!
 A kérdésem az lenne,hogy csapa fektetésnél,a csapát bottal csinálom és vaddisznólábbal,hogy mennyire jó az ha egy lábat többször használok a csapa fektetésre?
 Emelem

Én is szinte csak lábat használtam ritkábban egyet többször is mert visszafagyasztottam de szerintem jobb ha egyszer használjuk fel mert a következőnél a kutya saját szaga is ott lesz ha hagyod eleget játszani a megtalált csülökkel.           Emelem
Naplózva
M.Laci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26



WWW
« Új üzenet #297 Dátum: 2015. December 12. - 21:15:24 »

Üdvözletem az Uraknak!
A héten új családtag érkezett hozzánk, egy Hannoveri formájában. Teljesen tapasztalatlan, és tudatlan vagyok a kiképzés témájában, bár az ide vonatkozó fórumokat végignyálaztam, meg a "Hannoveri négykézlábas" blogot is. Nagyon sok információt kaptam így is.
Azt olvastam valahol, hogy úgy érdemes kiválasztani az alomból a kutyust, hogy el kell neki húzni egy kis kaját, és amelyik elindul a nyomon, az lesz a legjobb. Na nekem erre nem volt lehetőségem, de itthon próbáltam, és semmi reakció Szomorú
Bár még egy hete sincs nálunk, úgyhogy minden új még neki, meg csak 7 hetes, de nem kellene benne lenni az ösztönnek mégis???
Próbáltam egy nagyon picit lenyomni az orrát, hátha akkor megérzi és legalább lép vagy kettőt, de semmi.
A másik a szobatisztaságra nevelés kérdése. Tudom, hogy az nem megy egyik napról a másikra, de azt csinálja a kicsike, hogy amikor látjuk rajta, hogy pisilni készül belerakjuk az alomba, de ott semmi. Hiába várunk egy kicsit, hogy ne jöjjön ki, és végezze el ott a dolgát, tesz rá egy nagyot. Inkább visszatartja, és ha kijön, rögtön elvégzi a padlóra.
 Rííí
Remélem az idő majd segít, és változni fog a dolog pozitív irányba, de ha valakinek van tapasztalata, akkor ne legyen rest megírni. Emelem
Naplózva
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #298 Dátum: 2015. December 12. - 22:54:47 »

Üdvözletem az Uraknak!
A héten új családtag érkezett hozzánk, egy Hannoveri formájában. Teljesen tapasztalatlan, és tudatlan vagyok a kiképzés témájában, bár az ide vonatkozó fórumokat végignyálaztam, meg a "Hannoveri négykézlábas" blogot is. Nagyon sok információt kaptam így is.
Azt olvastam valahol, hogy úgy érdemes kiválasztani az alomból a kutyust, hogy el kell neki húzni egy kis kaját, és amelyik elindul a nyomon, az lesz a legjobb. Na nekem erre nem volt lehetőségem, de itthon próbáltam, és semmi reakció Szomorú
Bár még egy hete sincs nálunk, úgyhogy minden új még neki, meg csak 7 hetes, de nem kellene benne lenni az ösztönnek mégis???
Próbáltam egy nagyon picit lenyomni az orrát, hátha akkor megérzi és legalább lép vagy kettőt, de semmi.
A másik a szobatisztaságra nevelés kérdése. Tudom, hogy az nem megy egyik napról a másikra, de azt csinálja a kicsike, hogy amikor látjuk rajta, hogy pisilni készül belerakjuk az alomba, de ott semmi. Hiába várunk egy kicsit, hogy ne jöjjön ki, és végezze el ott a dolgát, tesz rá egy nagyot. Inkább visszatartja, és ha kijön, rögtön elvégzi a padlóra.
 Rííí
Remélem az idő majd segít, és változni fog a dolog pozitív irányba, de ha valakinek van tapasztalata, akkor ne legyen rest megírni. Emelem



Szia.
Ne erőltess semmit, pláne ne 7 hetes korban!
Hagyd játszani , ismerje meg a körülötte lévő világot és szépen lassan, játékosan majd a tanulást is elkezdhet.
A szoba tisztaságra szoktatásnál jobb, ha a szabadba viszed ki, így később már kéretőzni fog. Emelem
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #299 Dátum: 2015. December 13. - 07:43:13 »



Szia.
Ne erőltess semmit, pláne ne 7 hetes korban!
Hagyd játszani , ismerje meg a körülötte lévő világot és szépen lassan, játékosan majd a tanulást is elkezdhet.
A szoba tisztaságra szoktatásnál jobb, ha a szabadba viszed ki, így később már kéretőzni fog. Emelem

Ne is nagyon terjeszd hogy 7 hetesen elválasztották ! Új állatvédelmi törvény !  S.Peti   Figyelmes olvasás
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: