Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vércsapa gyakorlások  (Megtekintve 150954 alkalommal)
Fox87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #90 Dátum: 2011. Március 28. - 11:58:52 »

Szia Fox!

Én se használtam vért tacskóim bevezetéséhez, és pár tacskós ismerősöm se, akiknek jó kutyái voltak.

A gyakorlásra -mivel szeles a kutyád még- ne rögtön a lakásból/házból vidd, ahol esetleg már egy hete tölti az akksikat, hanem először vidd el futkározni, sétálni, vagy akár fussatok együtt pórázon. Ha a póráz nélküli szaladgálást választod, akkor utána fontos, hogy lehiggaszd az ebet, menjen láb mellett 5-10 percig póráz nélkül....a póráz nélküli séta láb mellett amúgy is nagyon fontos!

Ezután tedd rá a csapára, mert már higgadtabb lesz. A többit leírták már a többiek.

Kalappal!
Üdv!

Köszönöm a tippeket. Igen mivel még tanulok(ez legalább 4 napot elvesz a hetemből), tényleg nagyon fel van tüzelve, mikor látja, hogy kimegyünk. Na majd ezek után "megsétáltatom"  Ördög Vigyorog
 
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 28. - 12:00:53 írta Voldemort » Naplózva

Egy hétből nyolc napot kell vadászni! :-)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #91 Dátum: 2011. Március 28. - 12:01:17 »

"rohant rajta nagyon,..."

Szia!

Ezt ne hagy neki. Ez volt nálam is a legnagyobb hiba. Fogd vissza rendesen a vezetékkel, csak lépésben haladjatok. Ha nagyon heves, akkor álljatok meg, ültesd/fektesd le. Várjatok 5 percet. A vezeték a hasa alatt, a lábai között legyen. Úgy nem fojtja, ha visszafogod, hanem lefelé húzza a fejét. Jobban a földre koncentrál, nem tud a légszimatra figyelni. Egyébként se jó, ha légszimattal próbál keresni.
Ha nem rohan, kevésbé fog a csapáról leszaladni. Ha mégis, akkor hagyd, hagy próbálja saját maga megkeresni. Általában el kezd körözni és keresztezi előbb-utóbb a csapát. Ha ezt nem teszi, és nem boldogul, akkor vezesd körbe úgy, hogy keresztezzétek a csapát. Meg fogja tanulni, hogy mit kell tennie.

Szerintem 30 perces csapákat ne csinálj neki, nem jó, ha rászokik a meleg csapára. 4 óra minimum kell. Persze nem egyszerű, sok időbe telik a csapa fektetés, aztán kivárás, keresés, de csak úgy van értelme. A vért már írtam. Ha sok vér van, akkor úgyse fognak hívni, csak ha elfogy. Ezért jó, ha nem sokat használsz, csak ritkán cseppentesz. Én ha van használom, ha nincs nem. Egy szarvasból könnyen fel lehet fogni 2l vért is, az sokáig elég, ha lefagyasztod. (0,5l üdítős palackba - c@ppy - szoktam. Van nálam 3-4 flakon, benne sóval, kavicsokkal, ha olyan helyre megyek vadászni. Zsigereléskor a testüregből feltöltöm őket, majd jól összerázom, hogy ne alvadjon meg.) Csapa készítéskor kiolvasztok egy flakont, meg 2 lábat a cipőre, + a "vadat" pl. bőr darabot. A maradék vért, a két lábat mindig visszafagyasztom, néha a bőrt is. Még egy évig is el lehet egy szarvassal gazdálkodni.

Az ugatás: én azt hittem Soma soha nem fog ugatni. Most már jó lenne, ha néha abba hagyná... Bele jön majd Tasak is. Amikor megtalálja a csapa végén a bőr, kicsit mozgasd a bőrt, ingereld vele a kutyát úgy, hogy nem engeded, hogy elérje. Nyüszíteni és ugatni fog. Akkor engedd oda és dicsérd meg. Az élő vadat szinte biztosan ugatni fogja.

Ha nem sok kutya van a környéken, akkor minél több helyre próbáld beajánlani magatokat. Menj akkor is, ha meg van a vad, de elszaladt vagy 50-100 méterre. Ha találsz olyan vadászokat, akik hajlandók addig várni, amíg odaérsz, akkor sokat fog tanulni a kutyád az ilyen alkalmakkor. Ha más nincs csapázzátok ki a zsigert, vagy az ott hagyott csülköket, fejet. Ha elsőre nem ugatja a megtalált vadat, akkor a vad mozgatásával lehet ingerelni a kutyát.

Üdv
Dani

Naplózva

Fox87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #92 Dátum: 2011. Március 28. - 12:26:00 »

Szia!

Ezt ne hagy neki. Ez volt nálam is a legnagyobb hiba. Fogd vissza rendesen a vezetékkel, csak lépésben haladjatok. Ha nagyon heves, akkor álljatok meg, ültesd/fektesd le. Várjatok 5 percet. A vezeték a hasa alatt, a lábai között legyen. Úgy nem fojtja, ha visszafogod, hanem lefelé húzza a fejét. Jobban a földre koncentrál, nem tud a légszimatra figyelni. Egyébként se jó, ha légszimattal próbál keresni.
Ha nem rohan, kevésbé fog a csapáról leszaladni. Ha mégis, akkor hagyd, hagy próbálja saját maga megkeresni. Általában el kezd körözni és keresztezi előbb-utóbb a csapát. Ha ezt nem teszi, és nem boldogul, akkor vezesd körbe úgy, hogy keresztezzétek a csapát. Meg fogja tanulni, hogy mit kell tennie.

Szerintem 30 perces csapákat ne csinálj neki, nem jó, ha rászokik a meleg csapára. 4 óra minimum kell. Persze nem egyszerű, sok időbe telik a csapa fektetés, aztán kivárás, keresés, de csak úgy van értelme. A vért már írtam. Ha sok vér van, akkor úgyse fognak hívni, csak ha elfogy. Ezért jó, ha nem sokat használsz, csak ritkán cseppentesz. Én ha van használom, ha nincs nem. Egy szarvasból könnyen fel lehet fogni 2l vért is, az sokáig elég, ha lefagyasztod. (0,5l üdítős palackba - c@ppy - szoktam. Van nálam 3-4 flakon, benne sóval, kavicsokkal, ha olyan helyre megyek vadászni. Zsigereléskor a testüregből feltöltöm őket, majd jól összerázom, hogy ne alvadjon meg.) Csapa készítéskor kiolvasztok egy flakont, meg 2 lábat a cipőre, + a "vadat" pl. bőr darabot. A maradék vért, a két lábat mindig visszafagyasztom, néha a bőrt is. Még egy évig is el lehet egy szarvassal gazdálkodni.

Az ugatás: én azt hittem Soma soha nem fog ugatni. Most már jó lenne, ha néha abba hagyná... Bele jön majd Tasak is. Amikor megtalálja a csapa végén a bőr, kicsit mozgasd a bőrt, ingereld vele a kutyát úgy, hogy nem engeded, hogy elérje. Nyüszíteni és ugatni fog. Akkor engedd oda és dicsérd meg. Az élő vadat szinte biztosan ugatni fogja.

Ha nem sok kutya van a környéken, akkor minél több helyre próbáld beajánlani magatokat. Menj akkor is, ha meg van a vad, de elszaladt vagy 50-100 méterre. Ha találsz olyan vadászokat, akik hajlandók addig várni, amíg odaérsz, akkor sokat fog tanulni a kutyád az ilyen alkalmakkor. Ha más nincs csapázzátok ki a zsigert, vagy az ott hagyott csülköket, fejet. Ha elsőre nem ugatja a megtalált vadat, akkor a vad mozgatásával lehet ingerelni a kutyát.

Üdv
Dani



Azt nem vettem még észre nála, hogy légszimattal próbálkozna, szerencsére az orrával szinte mindig a földet "túrja". Azért csak meleg csapákat készítettem, mert azt hittem eleinte így könnyebben ráhangolódik, aztán fokozatosan növelném az időt/távot. De akkor legközelebb kivárok. A bőr mozgatásával pedig még csak a "szűkölésig" jutottunk, de bízom benne, hogy "megjön" a hangja. Vigyorog A "biztos" lövést kapott vadak keresésén már én is gondolkodtam, akár saját, akár más által lövött, csak eredetibb volna, és jó lecke a kutyusnak. Szerencsére van egy vadásztársam aki segítségemre lesz ebben. Nagyon boldog lennék, ha nemsokára egy két kis selejt bakot "megkereshetnénk".

Üdv: Levi
Naplózva

Egy hétből nyolc napot kell vadászni! :-)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #93 Dátum: 2011. Március 28. - 13:29:06 »

Szervusz Levente.
Ahogy írtad:
Nagyon boldog lennék, ha nemsokára egy két kis selejt bakot "megkereshetnénk".
Evvel még várjál,az Őznek van a legintenzívebb illata,egy kezdő fiatal kutya könnyen elrontható vele ua mint a "meleg" csapa.
Megszokja az erős szagnyomot és utána csak az Őz fogja érdekelni.
Elöszőr gyakoroljatok disznó v szarvas csapán amikor már meg van akkor jöhet az Őz is.
Üdv:HSanyi 
Naplózva
Fox87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #94 Dátum: 2011. Március 28. - 16:10:39 »

Szervusz Levente.
Ahogy írtad:
Nagyon boldog lennék, ha nemsokára egy két kis selejt bakot "megkereshetnénk".
Evvel még várjál,az Őznek van a legintenzívebb illata,egy kezdő fiatal kutya könnyen elrontható vele ua mint a "meleg" csapa.
Megszokja az erős szagnyomot és utána csak az Őz fogja érdekelni.
Elöszőr gyakoroljatok disznó v szarvas csapán amikor már meg van akkor jöhet az Őz is.
Üdv:HSanyi 

Üdv!

Értem, ezt én is hallottam már, de azt mondták, hogy ez csak vérebnél probléma. Azért most már erre is oda figyelek!
Naplózva

Egy hétből nyolc napot kell vadászni! :-)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #95 Dátum: 2011. Március 28. - 23:08:06 »

Szia Levente!

Csináld azt, hogy a csapa végén a bőrt egy fa mellett hagyd. Köss rá vagy 10 méter madzagot és azt terítsd le oda amerről érkeztek. Majd ha megtalálja a vadat akkor a madzagot megfogva tudod mozgatni. Így segítő sem kell és közel sem kell menned a vadhoz és a kutya is később jön rá, hogy kamu. Ha esetleg "véletlenül" sebzel egy süldőt lehetőleg úgy csináld, hogy a kutya is lássa. Majd várjatok jó időt mielőtt elkezditek keresni. így összeköti a lövést a munkával és nagyobb lesz a sikerélménye ha megtaláljátok.
Az őzet tényleg hanyagold, hacsak nem az lesz a fő vad amit keresni fogtok. Pl az Alföldön inkább arra használják a kutyákat.
Szerintem is inkább öregebb nyomot használj, mert azért rohan mert friss a nyom. Ha törésnél elakad, vagy túlszalad, állj meg és biztasd, hogy keresse. Oldja meg egyedül a problémát. ha nagyon nem megy, akkor menj vissza addig ahol biztosan rá tudod tenni újra. Majd indítsd újra.

Egyébként a kotorékozáskor kisebb a sérülés legtöbbször mint egy sebzett disznó esetében. Szerintem veszélytelenebb a kutya számára.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Fox87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #96 Dátum: 2011. Március 29. - 11:59:05 »

Szia Levente!

Csináld azt, hogy a csapa végén a bőrt egy fa mellett hagyd. Köss rá vagy 10 méter madzagot és azt terítsd le oda amerről érkeztek. Majd ha megtalálja a vadat akkor a madzagot megfogva tudod mozgatni. Így segítő sem kell és közel sem kell menned a vadhoz és a kutya is később jön rá, hogy kamu. Ha esetleg "véletlenül" sebzel egy süldőt lehetőleg úgy csináld, hogy a kutya is lássa. Majd várjatok jó időt mielőtt elkezditek keresni. így összeköti a lövést a munkával és nagyobb lesz a sikerélménye ha megtaláljátok.
Az őzet tényleg hanyagold, hacsak nem az lesz a fő vad amit keresni fogtok. Pl az Alföldön inkább arra használják a kutyákat.
Szerintem is inkább öregebb nyomot használj, mert azért rohan mert friss a nyom. Ha törésnél elakad, vagy túlszalad, állj meg és biztasd, hogy keresse. Oldja meg egyedül a problémát. ha nagyon nem megy, akkor menj vissza addig ahol biztosan rá tudod tenni újra. Majd indítsd újra.

Egyébként a kotorékozáskor kisebb a sérülés legtöbbször mint egy sebzett disznó esetében. Szerintem veszélytelenebb a kutya számára.

Igen, mindenféleképpen szeretném, hogy a lehető legtöbb vadászaton elkísérjen Tasak, és a lövés után rátegyem a csapára, még akkor is ha jó lövést kapott a vad. Igazából az őz lesz szerintem a fő vad "számunkra" , bár az utóbbi 4-5 évben rohamosan nő a disznó állomány, és időszakosan dám is előfordul. Mindenesetre igyekszem minden tanácsot szem előtt tartva nevelni, tanítani a kutyám. Már most nagyon a szívemhez nőtt, nem szeretném elrontani. A kotorékozásban egy kevés tapasztalattal rendelkezem, vagy két idényben tudtam csinálni, egy drótos foxival.(egyszer egy borz eléggé "meggyűrte" a foxit és egy barátom tacskóját, de kiheverték). Na szóval, azért tűnhet úgy, hogy kicsit féltem Tasakot, mert előtte volt egy tacskóm(ő volt életem első szálkás tacsija), és 2 évesen vesztettem el(a foxim ölte meg), és így a jelenlegi tacskómhoz minden eddiginél jobban ragaszkodom. Számomra a kutyáim vadásztársak, és úgy is tekintek rájuk. Ezzel nem arra célzok, hogy soha ne engedném pl kotorékba, csak nem ez lenne a fő "munkaköre" . És újabban az utánkeresés egyre jobban érdekel.
Ui: Ezt a madzagos dolgot kipróbálom  Vigyorog

Üdv: Levente
Naplózva

Egy hétből nyolc napot kell vadászni! :-)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #97 Dátum: 2011. április 06. - 17:10:26 »

az Őznek van a legintenzívebb illata
Lehet azt még fokozni...!!! Ördög Vigyorog Nyihi

  Wave Wave
Naplózva
Fox87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #98 Dátum: 2011. április 06. - 19:56:31 »

Lehet azt még fokozni...!!! Ördög Vigyorog Nyihi

  Wave Wave

 Röhög Taps Igen
Naplózva

Egy hétből nyolc napot kell vadászni! :-)
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #99 Dátum: 2011. április 07. - 10:14:34 »

 Nyihi   Wave   Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #100 Dátum: 2011. április 07. - 10:50:13 »

Lehet azt még fokozni...!!! Ördög Vigyorog Nyihi

Károly azt gondolod, hogy ez vicc? A múlt héten rejtélyes módon eltűnt egy este hanyagul ledobott használt zokni egyik párja. Reggel a gyanú hogy hogy nem Somára terelődött  Vállat von. Magamhoz hívtam, megmutattam a meglévő zoknit neki, majd kiadtam a parancsot: Keresd! Ő meg nagy komolyan kidolgozta a csapát Vállat von, a nappaliban lévő asztal és a kanapé között meg is találta nagy büszkén, farokcsóválva mutatta. Tacsi

Egyébként sajnálom, hogy nem ismerjük egymást. Annyira jól látod a vadászatnak ezt az oldalát Taps Emelem
Naplózva

Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #101 Dátum: 2011. április 07. - 11:15:41 »

Szegény Soma!  Nem ment tönkre a szaglása? Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #102 Dátum: 2011. április 07. - 11:24:20 »

Az enyém, még a papucsomat se akarta idehozni ...!  Vállat von Nyihi Ördög Vigyorog
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #103 Dátum: 2011. április 07. - 12:48:35 »

Az enyém, még a papucsomat se akarta idehozni ...!  Vállat von Nyihi Ördög Vigyorog

Ez ugye érthető  Nem szól szám, de Soma nem olyan finnyás Wave
Naplózva

magas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #104 Dátum: 2011. április 08. - 09:33:45 »

Sziasztok!
A tanácsotokat szeretném kérni,mivel megakadtam a kutyám csapa gyakorlásával.Most volt egy éves a kutyám és nem, hogy jobb lenne az utánkeresése de mindha mindent kitöröltek volna belőle.Szépen haladtunk,úgy ahogy itt is tanácsoltátok,kölyökkorában etető vonszalékkal majd vaddisznó vagy szarvas lábat húztam neki,növelve a várakozási időket.Majd elkészült a csapacipőm az azzal fektetett csapát(2,5 órás) kissebb hibákkal de kidolgozta,majd következzett egy 4 órás amit fel se vett.Másnap megint fektettem neki 3óra amin kín keservesen végigmentünk.Vasárnap megint megpróbáltam 3,5órással demegint teljej csőd,fel se vette a nyomot.Tegnap már visszatértem a vonszalékhoz,disznó lábat húztam neki 1,5óra várakozás után nagy nehezen kidolgozta két három letéréssel,de nem volt meggyőző a munkája.Nagyon nekivagyok keseredve és tanácstalan is vagyok,hogy hogyan tovább!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: