Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vércsapa gyakorlások  (Megtekintve 151168 alkalommal)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #75 Dátum: 2011. Március 01. - 08:28:28 »

Köszönöm Nektek!
Károly fogyasztunk az egészségedre! Emelem

Majd írok még, ha lesz valami jó kis csapa. Idén ki akarom próbálni, hogy mennyi a maximum idő, ami után még eredményes lehet Soma. Eddig egy 62 órás csapa volt a "rekord", de az rövid  volt. Majd fokozatosan növelve próbálgatom, de legalább 1 km hosszú csapákon.
Naplózva

Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #76 Dátum: 2011. Március 01. - 13:05:15 »

Dani és persze Soma4

 Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
Fox87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #77 Dátum: 2011. Március 27. - 13:56:26 »

Üdv!

Kezdő "utánkereső" vagyok, van egy 7 hónapos szálkásszőrű tacskóm, akivel gyakorolgatok. Tapasztaltabb vadásztársak segítségét kérném, különböző kérdésekben: Tud-e valaki valahol tacskóra való nyaklót eladót, illetve, hogy honnan és milyen vért lehetne beszerezni a gyakorlásra(már az elejtett vadakon kívül)? Ja és hogy reális áron, hol kapható csapacípő, vagy inkább készítsek magam?
Naplózva

Egy hétből nyolc napot kell vadászni! :-)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #78 Dátum: 2011. Március 27. - 18:46:59 »

Szervusz Fox.
A nyaklót és a vezetéket beszerezheted pl :http://www.vadvil.hu/termekek/2010/8.pdf
De van aki Szlovákiából hozta be.A csapa cipőt jó ha magadnak meg csinálod mert különben nagyon drága.
A vonszalékot érdemes le fagyasztani egy vadból többet is tudsz csinálni,a vért is érdemes ua így lefagyasztani.
Van a Fórumon két profi Tacskós ha írsz nekik bisztós (HDaniel,és Horrido).
Üdv:HSanyi
Naplózva
Fox87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #79 Dátum: 2011. Március 27. - 19:46:15 »

Szervusz Fox.
A nyaklót és a vezetéket beszerezheted pl :http://www.vadvil.hu/termekek/2010/8.pdf
De van aki Szlovákiából hozta be.A csapa cipőt jó ha magadnak meg csinálod mert különben nagyon drága.
A vonszalékot érdemes le fagyasztani egy vadból többet is tudsz csinálni,a vért is érdemes ua így lefagyasztani.
Van a Fórumon két profi Tacskós ha írsz nekik bisztós (HDaniel,és Horrido).
Üdv:HSanyi


Üdv!
Köszönöm szépen a tippeket, a két "Tacskós" Urat pedig szerintem még megkérdezem erről-arról  Mosolyog
Naplózva

Egy hétből nyolc napot kell vadászni! :-)
Fox87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #80 Dátum: 2011. Március 27. - 19:54:45 »

Illetve továbbra is szívesen veszek bármilyen segítséget, tanácsot a Tacskós utánkereséshez.
Naplózva

Egy hétből nyolc napot kell vadászni! :-)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #81 Dátum: 2011. Március 28. - 00:11:38 »

Illetve továbbra is szívesen veszek bármilyen segítséget, tanácsot a Tacskós utánkereséshez.

Szia!

Nekem inkább a kiképzés terén van nagyobb tapasztalatom, mint a gyakorlati utánkeresés terén. Amikor beszélgettem egy utánkeresésben nagy névnek számító barátommal, hogy szükségem lenne vérre az utánkeresés gyakorlásához, rendesen hülyének nézett. Ő nem használ egyáltalán a vérebei kiképzéséhez vért. Csak kizárólag szarvas vagy disznó lábat. De inkább szarvast. Ugyanis azt mondja, hogy az utánkeresésnél lényegtelen a kutya számára a vér. Az leginkább a vezetőnek egy kontroll, hogy jó felé mennek. Így már én sem használok vért a kiképzéshez, hacsak a célom nem az, hogy vércsapa versenyekre/vizsgákra készítsem fel a kutyát.
Csapacipőt meg tényleg jobb ha magadnak csinálod, mert rohadt drágák.


Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #82 Dátum: 2011. Március 28. - 09:47:49 »

Illetve továbbra is szívesen veszek bármilyen segítséget, tanácsot a Tacskós utánkereséshez.

Szia!

Én ugyan egyáltalán nem tartom magam profinak, de nagyon szívesen segítek, amiben tudok. Kezdetben láb vagy bőr darab vonszalékkal készítenék csapát a helyedben. Ahhoz nem kell csapacipő, és intenzívebb szagot is hagysz. Egy kezdő kutya könnyeben érez rá így a dolgokra szerintem. Ha már elég jól mennek a vonszalékos csapák, akkor lehet csapacipővel is csinálni. A csapa végén mindig legyen valami vadhoz kötődő dolog. Láb, fej, bőr. (Sajnos nálam ez már nem elég, Soma már tudja mire megy ki a játék. Most fabrikálok egy kidobásra ítélt vaddisznóbőrből valami zsákot. Ez jobban "hasonlít" egy vadra, és rendesen bele is lehet kapaszkodni. Jobban kiélheti magát a kutya.)
A vérre valóban nincsen szükség, ahogy Csaba is írja, hiszen nem azt figyeli a kutya. Én mégis használom, persze nem sokat. Kb 500m-en 1 dl. Aztán még kevesebbet. Vér nélkül ugyanis nem fogja a kutya megtanulni, hogy "mutassa" a vért. Ennek pedig igen nagy jelentősége van egy valódi utánkeresésnél, ahol talán kilométerenként lesz egy csepp vér.
A kontroll miatt is jó a vér, de azt könnyen elmossa az eső. Én fehér WC papír darabokat szoktam az ágakra, bokrokra tűzni a töréseknél. Jól lehet látni, egy rendes eső viszont elmossa, környezet barát megoldás.
A nyaklóról és vezetékről ugyan ebben a témában olvashatsz. Meg tudom adni az elérhetőségét annak a bőrösnek, akitől a nyaklót és vezetéket vettem. CZ termékek.
A csapacipő készítésről majd teszek fel neked képeket. Persze van sok más megoldás is. Csaba is tett már fel képeket, ötletet onnan is lehet venni. Én biztosan nem vennék, hanem csinálnék.

Üdv
Dani
Naplózva

Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #83 Dátum: 2011. Március 28. - 09:48:21 »

Hali!
Milyen az a "csapa cipő"? Mennyibe kerül boltban?  Fejvakarás
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #84 Dátum: 2011. Március 28. - 10:06:35 »

Az én csapacipőm







Remélem követhető a dolog. Eleinte dróttal rögzítettem a talpára a csülköt, de az könnyen kilazult, vagy eltörött a drót. Most egy AWA bilincset tettem bele. Menet közben is rá lehet húzni, jól tart.
Van aki a talpát elfűrészeli és hajlíthatóvá teszi valami, pl egy zsanér beiktatásával, hogy könnyebb legyen járni benne. Nekem így se kényelmetlen.
Naplózva

Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #85 Dátum: 2011. Március 28. - 10:15:39 »

Köszönöm! Érdekes, nem láttam még ilyet!  Wave
Naplózva
Fox87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #86 Dátum: 2011. Március 28. - 11:27:43 »

Csaba és Dani!

Köszönöm a segítségeteket, több új dolgot is tanultam belőle. Legfőképp a vér mellőzését a csapán. Ezt még sehol sem olvastam/hallottam. Igazából a jelenlegi kutyám 'Tasak' , már a második tacskóm, az első sajnos 2 évesen egy foxival történő viaskodásba elpusztult.(mindkettő fogós kutya volt, de ezt nem gondoltam volna). Tehát Tasakhoz még az eddigieknél is jobban ragaszkodom. Kotorékozni nem is szeretnék vele, esetleg ritka kivételektől eltekintve. A fő "munkája" az utánkeresés lenne, egyrészt mert engem is nagyon érdekel, másrészt a környéken nem is nagyon van ilyen célra kutya(talán egy vérebes, de ő ritkán ér rá), és talán az egyik legfőbb dolog, hogy szeretnék más vadásztársaimnak(és magamnak) örömet okozni, mikor az elveszettnek hitt vad megkerül. Egyszer volt még lehetőségem egy bak megkeresésére a volt foximmal, és olyan jó volt látni azt az örömet a vadásztárs arcán mikor szóltam, hogy "megvan". Szóval ilyen és ehhez hasonló gondolatok vezérelnek ebben a témában. Tasak már 2 hónapos korától velem van, és azóta foglalkozgatok vele. Vonszalékot már többször is készítettem neki, és egyszer fektettem le egy vércsapát is(de tudatlanul, sok vérrel). Az esetek nagy többségében akkor hibázik, mikor nagyon nekilódul, sőt rohanva megy a csapán, és ha töréshez ér, túlszalad. Nem tudom ez mennyire baj?(általában kis segítséggel pár másodperc alatt visszatér a jó útra). Nem ront e a kutyán ha visszafogom a vezetékkel? Illetve mennyire haggyam eltávolodni, ha letér a helyes útról? Legutóbb egy süldő bőrével húztam neki vonszalékot(kb80-100m), meleg csapa volt(kb20perces), több töréssel, és rohant rajta nagyon, és tudtam hogy egy helyen lesz egy más után két 90 fokos törés, túl is szaladt rajta, de kis segítséggel visszatért, és rohant tovább. Megtalálva láttam, hogy óvatosan közelít hozzá, és miután meggyőződött hogy nem mozdul, elkezdte rágni, tépni. Viszont nem ugatja meg. Nem tudom, hogy ez később, vagy ha esetleg élő lesz a sebzett vad, akkor kiváltja e az ugatást? Elnézést, hogy ilyen sokat írtam, csak nagy a tudásszomjam.  Vigyorog

Üdv!
Naplózva

Egy hétből nyolc napot kell vadászni! :-)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4584



« Új üzenet #87 Dátum: 2011. Március 28. - 11:41:31 »

Csaba és Dani!

Köszönöm a segítségeteket, több új dolgot is tanultam belőle. Legfőképp a vér mellőzését a csapán. Ezt még sehol sem olvastam/hallottam. Igazából a jelenlegi kutyám 'Tasak' , már a második tacskóm, az első sajnos 2 évesen egy foxival történő viaskodásba elpusztult.(mindkettő fogós kutya volt, de ezt nem gondoltam volna). Tehát Tasakhoz még az eddigieknél is jobban ragaszkodom. Kotorékozni nem is szeretnék vele, esetleg ritka kivételektől eltekintve. A fő "munkája" az utánkeresés lenne, egyrészt mert engem is nagyon érdekel, másrészt a környéken nem is nagyon van ilyen célra kutya(talán egy vérebes, de ő ritkán ér rá), és talán az egyik legfőbb dolog, hogy szeretnék más vadásztársaimnak(és magamnak) örömet okozni, mikor az elveszettnek hitt vad megkerül. Egyszer volt még lehetőségem egy bak megkeresésére a volt foximmal, és olyan jó volt látni azt az örömet a vadásztárs arcán mikor szóltam, hogy "megvan". Szóval ilyen és ehhez hasonló gondolatok vezérelnek ebben a témában. Tasak már 2 hónapos korától velem van, és azóta foglalkozgatok vele. Vonszalékot már többször is készítettem neki, és egyszer fektettem le egy vércsapát is(de tudatlanul, sok vérrel). Az esetek nagy többségében akkor hibázik, mikor nagyon nekilódul, sőt rohanva megy a csapán, és ha töréshez ér, túlszalad. Nem tudom ez mennyire baj?(általában kis segítséggel pár másodperc alatt visszatér a jó útra). Nem ront e a kutyán ha visszafogom a vezetékkel? Illetve mennyire haggyam eltávolodni, ha letér a helyes útról? Legutóbb egy süldő bőrével húztam neki vonszalékot(kb80-100m), meleg csapa volt(kb20perces), több töréssel, és rohant rajta nagyon, és tudtam hogy egy helyen lesz egy más után két 90 fokos törés, túl is szaladt rajta, de kis segítséggel visszatért, és rohant tovább. Megtalálva láttam, hogy óvatosan közelít hozzá, és miután meggyőződött hogy nem mozdul, elkezdte rágni, tépni. Viszont nem ugatja meg. Nem tudom, hogy ez később, vagy ha esetleg élő lesz a sebzett vad, akkor kiváltja e az ugatást? Elnézést, hogy ilyen sokat írtam, csak nagy a tudásszomjam.  Vigyorog

Üdv!


Igaz, nem engem kérdeztél, de beleszólok.

Szerintem ha egy törésnél "túlszalad", hagyni kell neki időt bőven a javításra. Csak ha nagyon eltávolodik a csapáról, vagy eltelik negyed óra, és nem látsz esélyt a visszatalálásra, akkor segíts neki. De akkor is úgy, hogy a törés előtti szakaszra vidd vissza! (Ezt az igazi utánkeresésnél is így csinálod, amikor fogalmad sincs, merre ment a sebzett és visszamész az utolsó jelig.)
Naplózva
Fox87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #88 Dátum: 2011. Március 28. - 11:45:27 »


Igaz, nem engem kérdeztél, de beleszólok.

Szerintem ha egy törésnél "túlszalad", hagyni kell neki időt bőven a javításra. Csak ha nagyon eltávolodik a csapáról, vagy eltelik negyed óra, és nem látsz esélyt a visszatalálásra, akkor segíts neki. De akkor is úgy, hogy a törés előtti szakaszra vidd vissza! (Ezt az igazi utánkeresésnél is így csinálod, amikor fogalmad sincs, merre ment a sebzett és visszamész az utolsó jelig.)


Ez nem beleszólásnak számít, hanem tanácsadásnak, és én ezt kértem.  Mosolyog
Értem, szóval, ha túlszalad és esetleg néhány perc kell amíg visszatér, az nem baj. Köszönöm.

Üdv!
Naplózva

Egy hétből nyolc napot kell vadászni! :-)
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #89 Dátum: 2011. Március 28. - 11:54:41 »

Szia Fox!

Én se használtam vért tacskóim bevezetéséhez, és pár tacskós ismerősöm se, akiknek jó kutyái voltak.

A gyakorlásra -mivel szeles a kutyád még- ne rögtön a lakásból/házból vidd, ahol esetleg már egy hete tölti az akksikat, hanem először vidd el futkározni, sétálni, vagy akár fussatok együtt pórázon. Ha a póráz nélküli szaladgálást választod, akkor utána fontos, hogy lehiggaszd az ebet, menjen láb mellett 5-10 percig póráz nélkül....a póráz nélküli séta láb mellett amúgy is nagyon fontos!

Ezután tedd rá a csapára, mert már higgadtabb lesz. A többit leírták már a többiek.

Kalappal!
 
Naplózva

Erdő az én templomom...
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: