Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vércsapa gyakorlások  (Megtekintve 150983 alkalommal)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #270 Dátum: 2012. November 01. - 10:56:57 »

Meg volt az első sikeres uránkeresésünk Dió kutyámmal...elengedtem...Odalámpázok, látom, hogy ott a keresett disznó, egy hatalmas kan...elfelejtettem mondani, hogy a legnagyobb disznóra lőttem rá, ami külön volt

Szia!

Egyet értek Csabával. Neked ennyit ér a kutyád?????
Éjszaka soha ne engedd el a kutyát, pláne egy féléveset, 0 tapasztalattal.
Legyél jóval megfontoltabb és vigyázz a társadra!

Üdv, Dani
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #271 Dátum: 2012. November 01. - 12:16:54 »

Szia!

Egyet értek Csabával. Neked ennyit ér a kutyád?????
Éjszaka soha ne engedd el a kutyát, pláne egy féléveset, 0 tapasztalattal.
Legyél jóval megfontoltabb és vigyázz a társadra!

Üdv, Dani


Meg ne mások unszolására engedje el a kutyát, még ha az az apja és a kihngsúlyozottan a keresztapja vadászmester Mert nekik pont semmit nem ér, nincs veszteni valójuk.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #272 Dátum: 2012. November 01. - 12:59:40 »

Meg ne mások unszolására engedje el a kutyát, még ha az az apja és a kihngsúlyozottan a keresztapja vadászmester Mert nekik pont semmit nem ér, nincs veszteni valójuk.



Igen, így van. Csak a jó tanácsokat kell megfogadni, a hülyeséget jobb, ha elereszti az ember a füle mellett, mert a kibicnek semmi se drága, ahogy mondják. Na, de reméljük, hogy alakul még ez a dolog, most szerencsés véget ért az akció, máskor meg okosabb lesz a srác. Ha a vezeték elakad, ki kell bogozni, van idö mindenre, nem kell sietni. Ez nem a kapkodásról szól.
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #273 Dátum: 2012. November 01. - 15:45:57 »


molnar !  Minden jó ha a vége jó!  Wave

Vigyázz a barátodra - vadásztársadra ! Jó ha megfogadod az előző tanácsokat. Illett volna mondani a lövönek hogy vélhetően kan mert ilyenkor mi is lehetne a kondától kicsit oldalt és a legnagyobb !

A kutya jó anyag lehet !!!!!!!!        Emelem
Naplózva
molnar
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #274 Dátum: 2012. November 01. - 23:54:33 »

Helyesírás: Bocsánat a helyesírásért ,nem az erősségem a helyesírás! A helyesírás ellenőrzőt  használtam pedig Mosolyog , semmit sem húzót alá
Keresés: Hát még tapasztalatlan vagyok az utánkeresésben,utána már meg bántam hogy el engedtem . Nem ez volt a legelső utánkeresésem mer volt már egy sz. tacskóm amivel kerestem 2 disznót eredményesen csak sajnos lebénult
Kutya: Nálam a kutya nem tárgy hanem vadásztárs

A kritikákat / tanácsokat köszönöm még hasznát fogom venni.
Naplózva
Jagdman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28



WWW
« Új üzenet #275 Dátum: 2012. November 04. - 07:51:56 »

Gratulalok Wave
Naplózva

Az igazi vadász, sosem mond le zsákmányáról.
molnar
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #276 Dátum: 2012. November 08. - 21:07:40 »

Szeretnék tanácsot kérni hogy hogyan tudom lelasítani a kutyámat a csapán
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #277 Dátum: 2012. November 09. - 09:07:52 »

Szervusz .
Probáld meg azt,hogy  a csapán lefekteted időnként és pihenteted 5-10 percet és utána indultok tovább.
Ezt ismételgeted többször és nem engededd végig rohanni.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #278 Dátum: 2012. November 09. - 12:26:56 »

Szeretnék tanácsot kérni hogy hogyan tudom lelasítani a kutyámat a csapán

Szia!

Amit Sanyi írt, azt én is tudom ajánlani, de van más lehetőség is. Bármikor vezeted pórázon, mindig te diktáld a tempót, ha nagyon belefeszül egyszerűen állj meg, amíg meg nem lazul a póráz. Csak akkor induljatok tovább. A kutya rá fog jönni, hogy nem érdemes nagyon belefeszülni, mert akkor csak állni fogtok. Ez elég időigényes dolog, úgyhogy ne akkor gyakoroljátok, ha siettek valahová  Vigyorog
Ha utcai körülmények között ez megy, akkor a csapán is ugyanígy lassíthatod. Mindig te diktáld a tempót, ne hagyd, hogy vágtázzon, mert akkor csak hibázni fog.

Üdv, Dani
Naplózva

molnar
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #279 Dátum: 2012. November 09. - 16:26:19 »

Szia!

Amit Sanyi írt, azt én is tudom ajánlani, de van más lehetőség is. Bármikor vezeted pórázon, mindig te diktáld a tempót, ha nagyon belefeszül egyszerűen állj meg, amíg meg nem lazul a póráz. Csak akkor induljatok tovább. A kutya rá fog jönni, hogy nem érdemes nagyon belefeszülni, mert akkor csak állni fogtok. Ez elég időigényes dolog, úgyhogy ne akkor gyakoroljátok, ha siettek valahová  Vigyorog
Ha utcai körülmények között ez megy, akkor a csapán is ugyanígy lassíthatod. Mindig te diktáld a tempót, ne hagyd, hogy vágtázzon, mert akkor csak hibázni fog.

Üdv, Dani

köszönöm a válaszokat ,meg próbálom
Naplózva
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #280 Dátum: 2012. November 19. - 11:56:17 »

Üdv!

Hosszabb kihagyás után újból csapát fektettem, hogy gyakoroljunk egy kicsit.
Mivel szombaton vadászni voltam, az asszony vette ki a fagyasztott szarvasborjú fejet a hűtőből (magától eszébe jutott és még ő hívott fel, hogy kivegye-e?) Jó úton haladunk!  Ördög
Szombaton egy kb. 1,5 km-es frissen sebzett disznó csapán mentünk végig a kutyussal, (szálkás tacsi).
Vasárnap reggel a falu fölött kb. 300 hektáros legelőre indultam csapát fektetni. A fejet a terepjáró mögött vontattam, az indulást és a törési pontokat frissen vágott vesszőkkel jelöltem. Ez utóbbi fölösleges volt, mert az autó nyoma gyönyörűen látszott a rövid fűben. A csapa hossza kb. 800-1000 méter volt. Egész napi tevékenykedés után, délután fél négykor indultunk. A kezdő ponttól távolabb indultunk, hogy a kutya kicsit lejárja magát és elvégezzen mindent, amit kell. Annak ellenére, hogy nagy kennelben tartom, mindig rájön a nagy és kisdolog is amikor sétálunk, vagy a területen vadászni indulunk.
Rávezettem a csapa kezdő pont elé, elfektettem, megsimogattam, majd megmutattam neki a "rálövés helyét" és kiadtam a keresd vezényszót. A gyönyörűen belefeküdt a "hámba" és alig tudtam tartani a tempót. Az elején volt egy kisebb letérője, de rögtön korrigált. Nagyon jó tempóban húzott tovább. Egészen az első 90 fokos törésig. Kíváncsi voltam, hogy hogy reagál. A legtermészetesebb módon bevette a kanyart és ment tovább az erdő széléig, ahol is elhúztam a fejet. Innen több ki- és beváltó nyom jön, gondoltam, legyen életszerű. Nem is volt gond, ment tovább, kisebb kilengésekkel. Az erdő egy idő után derékszögben elfordult mellőlünk, de a csapa egyenesen ment tovább. Itt megint volt egy kitérője a kutyának, de egy kör megtétele után visszatért a nyomra és követte tovább. Azt is megemlítem, hogy egész idő alatt gyakran biztattam a keresd vezényszóval. Elérkeztünk a második 90 fokos töréshez, amit kisebb kilengéssel és gyors korrigálással megoldott, miközben látom, hogy a dombélen két alak sétál. Nagy jelentőséget nem tulajdonítottam neki, a falusi fiatalok néha sétálnak erre, gyönyörű a kilátás mindkét irányba. Mentünk tovább és egyszer csak a hátam mögül ugatást hallok. Egy vizsla rohan felénk, Csipesz is megfordult, letért a csapáról és izgatottan várta, hogy mi lesz. Közben ordítottam a távolba levő gazdiknak, hogy hívd vissza! Szerencsére a vizsla nem jött oda hozzánk, hanem a hívásra visszafordult. Csipeszt megsimogattam és biztattam, hogy keresd tovább! Megijedtem, hogy teljesen kizökkenti a munkából és oda az egész, de hála neki ügyesen felvette a nyomot és folytatta tovább a keresést. Még egyszer hátrafordult, hogy ellenőrizze, hogy a fajtárs elment-e, de aztán tovább nem volt vele gond. Ekkor már közeledtünk a végéhez. Egy kitérés itt is volt, de a kutya megint magától visszakorrigált. Egyenesen húzott az erdő széléhez, amihez a csapát közelítettem és a szélső fánál hagytam abba. Sajnos a fejnél túlfutott, de kis idő múlva visszajött és meg is találta. Óriási dicséret,simogatás, stb. Nagy hibája, hogy nem hajlandó ugatni, így a fejet lóbáltam előtte, ijesztgettem, amikor végre elkezdte ugatni, én meg bíztattam. Minden esetben csak így hajlandó ugatni, máshogy nem. Ha él a vad, mint az előző napi disznó, akkor természetesen ugat, de élettelen vad esetében nem, csak tépi maximum morog. A csapafektetés és a munka között 6 óra telt el. Örömmel sétáltunk vissza a faluba, fej ment vissza a hűtőbe.  Nyihi
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #281 Dátum: 2012. November 20. - 09:31:04 »


Hosszabb kihagyás után újból csapát fektettem, hogy gyakoroljunk egy kicsit.


Ügyes  Igen
Naplózva

Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #282 Dátum: 2012. November 21. - 10:46:50 »

Egyenesen húzott az erdő széléhez, amihez a csapát közelítettem és a szélső fánál hagytam abba. Sajnos a fejnél túlfutott, de kis idő múlva visszajött és meg is találta. Óriási dicséret,simogatás, stb. Nagy hibája, hogy nem hajlandó ugatni, így a fejet lóbáltam előtte, ijesztgettem, amikor végre elkezdte ugatni, én meg bíztattam. Minden esetben csak így hajlandó ugatni, máshogy nem. Ha él a vad, mint az előző napi disznó, akkor természetesen ugat, de élettelen vad esetében nem, csak tépi maximum morog. A csapafektetés és a munka között 6 óra telt el. Örömmel sétáltunk vissza a faluba, fej ment vissza a hűtőbe.  Nyihi

Szia Mikibácsi!

gratulálok nektek, szépen haladtok, élvezettel olvasom!
Mi is gyakoroltunk a héten:
http://hannoverinegykezlabas.blogspot.hu/2012/11/18-oras-csapan.html

üdv
SC
Naplózva
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #283 Dátum: 2013. Január 08. - 10:18:19 »

Sziasztok!
Egy sikertelen csapagyakorlatot osztanék meg veletek és egyben várom a szakértő hozzászólásokat is.
Hogy a tespedés és evés karácsonyi folyamatát feldobjam egy kicsit, 24.-én délután egy közel 1 km hosszú csapát fektettem mélyhűtőből kivett, 2.X használt szarvas fejjel.
Az utánkeresést 25.-én reggelre terveztem. A fektetés és keresés között 20 óra telt el és fontos infó, hogy egész éjjel viharos erejű szél fújt.
A kutyával gyalog mentem ki a legelőre, így út közben már lemozoghatta magát. Megmutattam a "rálövés" helyét és keresésre biztattam. El is indult a nyomon, de nem volt az a konkrét nyomtartása, mint szokott lenni, hamar le is fordult róla és elkezdett össze-vissza szaladgálni, nem próbálta korrigálni mint korábban. Egyszóval érdektelennek mutatkozott. Visszamentünk a kiindulási pontra és újra kezdtem. Az eredmény ugyan az.  Rííí Innentől nem is láttam értelmét tovább erőltetni, hazamentünk. Értetlenül állok, hisz előzőleg ügyesen dolgozott. Túl régi lehetett a nyom? Próbálkozzak újra 4-5 órás nyommal? Vagy az egész éjjel fújó viharos szél kifújta a szagot? Lehet ilyen? Mi a véleményetek?

Pár napja terelést csináltunk és volt egy sebzett disznó is. A végén megnéztük a kutyával a sebzés helyét. Szépen lekövette a nyomot, egyszer kanyarodott le róla, de visszahívtam. Megmutatta, hol ment át a patakon a disznó, a sűrűben szépen megkereste merre indult el, majd követte a csapát. Én már többször is azt hittem, hogy csak szaladgál össze vissza, de mindig találtunk egy-egy vérnyomot. Aztán a sűrű tulsó szélén elvesztettük. A sebzés valószínűleg csak felületi lehetett, mert a disznó elment vagy 1,5 km-t megállás, fekvés és komolyabb vérzés nélkül. Így nem is sikerült megtalálnunk. De itt a kutya ügyesen dolgozott, szépen megtalálta a nyomot és nagyjából tartotta is.
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #284 Dátum: 2013. Január 08. - 10:54:13 »

Sziasztok!
Egy sikertelen csapagyakorlatot osztanék meg veletek és egyben várom a szakértő hozzászólásokat is.

Szia!

Szerintem kicsit nagy falat volt ez Csipesznek. Pláne Karácsonykor, teli hassal  Vigyorog
Nálam sokkal gyakorlottabb tacskós barátom a bevezetés során mindig 1-1 órával növeli a csapa korát. 6 óráról ne ugorj 20-ra. A szél se könnyít, de inkább a túl sok időben látom a nehézséget. Én 6-7 órás csapával próbálkoznék ismét, és azt növelném alkalmanként 1-2 órával addig, amíg a kutya el nem akad ismét. Onnan kicsit visszavéve az időt, ismét gyakorlás. Aztán ha jól megy, lehet növelni az időt. Az 1km hossz szerintem elég. Sok esetben ekkora távon is nehezen köti le kutya figyelmét egy mesterséges csapa, ha már valódin is dolgozott.

Üdv, Dani
Naplózva

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: