Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vércsapa gyakorlások  (Megtekintve 150984 alkalommal)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #255 Dátum: 2012. Október 24. - 22:06:31 »

Sziasztok Wave, torteneteim .......

Hiuz: ...
Ùjra csak azt tudom mondani nem semmi!
Este kerestètek, irod. Sötètben? Vagy mèg lehetett làtni? Tudhat valamit ez a kutya, ha a hiùz nem birt vele... vagy inkàbb ö birt a hiùzzal.
Gratulàlok! Vàrom a többi törtènetet is.

Üdv, Dani

(bocs a nèmet bill. miatt)
Naplózva

Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #256 Dátum: 2012. Október 26. - 09:50:24 »

Sziasztok Wave, torteneteim .......

Hiuz: este hivtak telefonon, hogy van egy sebzes es tudok-e segiteni, a telefon beszelgetes utan indultam a helyszinre.  A loves a hiuz mellso labat erte,  nagyon megroncsolta de volt annyi ereje, hogy meglepjen. Radar kutyam elindult a csapan amit egy nyuszika nehezitett de ez se volt problema a kutyamnak. A terep nem volt konnyu de haladtunk elore, egy kis ido elteltevel Radar kutyam kezdett nyusziteni / visitani, tudtam, hogy kozel jarunk a hiuzhoz es elengedtem a vezetekrol. A hajsza mar az izgalomrol szolt, hamar beerte es helyben tartotta. En olyan 300 metere voltam lemaradva de igyekeztem, hogy  beerjem es teritekre hozam  a hiuzt. Hat nagyon porgot a kutyam a hiuz korul, nem volt egy mindennapi latvany, ahogy vedekezett a hiuz. Amikor beertem sikerult a hiuzt fajdalmatol megszabaditanom Vadász.
Sikeres utankereses volt es nagy elmeny szamomra.

Ez nagyon komoly  Meglepődött Meglepődött

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Jagdman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28



WWW
« Új üzenet #257 Dátum: 2012. Október 26. - 14:10:40 »

Koszonom szepen a gratulaciokat Igen, igyekszek meg irni............., most kezdodik meg a medvevadaszatok es a hajtovadaszat, talan lesz meg jo elmenyem amit megosztok veletek is Wave
Naplózva

Az igazi vadász, sosem mond le zsákmányáról.
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #258 Dátum: 2012. Október 26. - 14:16:54 »

Koszonom szepen a gratulaciokat Igen, igyekszek meg irni............., most kezdodik meg a medvevadaszatok es a hajtovadaszat, talan lesz meg jo elmenyem amit megosztok veletek is Wave

Fényképezőt vigyél magaddal! Kacsint
Remélem, lesz pár jó élményed! :Mosolyog
 Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #259 Dátum: 2012. Október 27. - 07:57:46 »

Sziasztok Wave, torteneteim .......

Hiuz: este hivtak telefonon, hogy van egy sebzes es tudok-e segiteni, a telefon beszelgetes utan indultam a helyszinre.  A loves a hiuz mellso labat erte,  nagyon megroncsolta de volt annyi ereje, hogy meglepjen. Radar kutyam elindult a csapan amit egy nyuszika nehezitett de ez se volt problema a kutyamnak. A terep nem volt konnyu de haladtunk elore, egy kis ido elteltevel Radar kutyam kezdett nyusziteni / visitani, tudtam, hogy kozel jarunk a hiuzhoz es elengedtem a vezetekrol. A hajsza mar az izgalomrol szolt, hamar beerte es helyben tartotta. En olyan 300 metere voltam lemaradva de igyekeztem, hogy  beerjem es teritekre hozam  a hiuzt. Hat nagyon porgot a kutyam a hiuz korul, nem volt egy mindennapi latvany, ahogy vedekezett a hiuz. Amikor beertem sikerult a hiuzt fajdalmatol megszabaditanom Vadász.
Sikeres utankereses volt es nagy elmeny szamomra.

 Igen   Nagyon érdekes és izgalmas lehet a vadászéletetek RADARRAL ! Kérlek hogy oszd meg velünk ezeket az élményeket ( képekben is ) !    Meghajol Emelem
Naplózva
molnar
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #260 Dátum: 2012. Október 27. - 15:33:01 »

Szevasz, egy 10 eves jagdterrier ami utankeresesen is eredmenyes, egy par eredmenyei.....
Radar kutyam Wave




Hajrá így tovább ! Vigyáz erre a kutyára mer egy ilyen kutya aranyat ér! Gratulálok
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 27. - 18:19:24 írta Pyrus » Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #261 Dátum: 2012. Október 29. - 09:33:11 »

A medvés kalandtól kezdődően átköltöztettem az itt leírtakat az emlékezetes utánkeresések közé, mert ott jobb helyen lesz.
Oda várjuk az újabb munkákról szóló beszámolókat!

Üdv:
G.Cs.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #262 Dátum: 2012. Október 29. - 09:34:52 »

Vannak sajnos olyan vadaszok, hogy csak a loves elengedi es az eredmenytol irtoznak + a zsigereles  Stoel
Megprobalom torolni a hozzaszolasomat ha tudom es elnezest kerek a butasagomert, hogy nem jo helyre irtam Stoel
 Wave

Nehogy töröld !!!!!!     Jó az így is ! Esetleg valamelyik módi majd áthelyezi az aktuális rovatba .  Meghajol                                                                                                                                                                                                                                  Fog ez menni csak idő és gyakorlás kérdése - úgyhogy javaslom hogy "gyakorlás képen" írj még néhány
utánkeresést az ajánlott helyre.  Kacsint  Ördög Igen              Nem nagy önzés - ugye ?!   Stoel
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #263 Dátum: 2012. Október 29. - 09:36:43 »



Ha minden kívánságom így teljesülne !!!!!!!!!!!!!!       Stoel

Csaba !               Meghajol Meghajol Meghajol
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #264 Dátum: 2012. Október 29. - 09:49:35 »


Ha minden kívánságom így teljesülne !!!!!!!!!!!!!!       Stoel

Csaba !               Meghajol Meghajol Meghajol

Biztos sokat kívánsz!  Vigyorog
 Kívánj egyet, de azt háromszor! 'Girl Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #265 Dátum: 2012. Október 29. - 10:10:05 »

Biztos sokat kívánsz!  Vigyorog
 Kívánj egyet, de azt háromszor! 'Girl Kacsint


Én így már ötven felett csak kétszer kívánom !  Mosolyog   Igaz naponta !!!!!!      Stoel
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #266 Dátum: 2012. Október 29. - 10:56:51 »


Én így már ötven felett csak kétszer kívánom !  Mosolyog   Igaz naponta !!!!!!      Stoel
Hogy hányszor kívánod, az kevés! A lényeg, hogy még hányszor teljesíted!  Kacsint
Kívánni még én is tudok annyit, hogy az Isten is hanyatt esik! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #267 Dátum: 2012. Október 29. - 11:52:44 »

Kívánni még én is tudok annyit, hogy az Isten is hanyatt esik! Röhög


Milyen nemű is az említett természetfelelős ???    Fejvakarás                                         Röhög
Naplózva
molnar
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #268 Dátum: 2012. November 01. - 10:07:49 »

Meg volt az első sikeres uránkeresésünk Dió kutyámmal. Kint voltunk vadászni, mert apum és a testvére lőhet dámbikát, de nem láttunk semmit a nagyon nagy szél miatt, ezért be jöttünk. Épp hogy beértünk, már csörren a telefon, hogy sebzett az egyik barátunk egy disznót. Van vér, nagyon jó lövése lehet, nem mehetett 30-40  métert. Kérdezte, hogy elvállalom-e? Mondtam, hogy igen, pár perc és indulunk (kijött apum és a vadászmester (keresztapám)). A sebző megmutatta a rálövés helyét, gyepről akartak be váltani egy erdőbe, amely mögött kukoricatarló van. Ahogy mondta, sok vér van. Ráteszem a kutyát, szimatol és elindul. Az erdő szélén nagyon bokros volt, elakadtam a vezetékkel, ezért biztattak, hogy engedjem el a kutyát. Nem akartam elengedni, mert még fiatal (6 hónapos), nehogy elmenjen.  Addig biztattak, elengedtem  hát és kellemesen csalódtam, 2 métere tőlem ment a kutya a csapán. Mondtam, hogy a vért jelöljék. Az erdő már nem volt olyan sűrű, csak az eleje. Mentünk, volt egy nagy kitaposott váltó. Elindul rajta, megy egy métert jobbra, de visszafordul balra, a sűrűbb rész felé. Kerestem a vért, hogy merre ment a vad, de közben a hallom, hogy a kutya morog tőlem 3 métere balra. Odalámpázok, látom, hogy ott a keresett disznó, egy hatalmas kan. 90 kg zsigerelve, agyara kicsi volt. Lövése nagyon jó, volt a lapocka mögött ütötte át. Töret átadás a kutyának és az elejtőnek, teríték készítés. Elkezdek beszélgetni a sebzővel, hogy nem erről volt szó. Mondja, hogy elfelejtettem mondani, hogy a legnagyobb disznóra lőttem rá, ami külön volt. A csapa hossza tényleg annyi volt, amit ő mondott.

Javítottam benne vagy 50 hibát.
Légy szíves használd a helyesírás ellenőrzőt!
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 01. - 10:51:02 írta Pyrus » Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #269 Dátum: 2012. November 01. - 10:39:09 »

Meg volt az első sikeres uránkeresésünk Dió kutyámmal. Kint voltunk vadászni  mert apum és a testvére lőhet dámbikát de nem látunk semmit  nagyon nagy szél miatt ezért be jő tűnk . Épp hogy beértünk már csörren a telefon hogy sebzett az egyik barátunk egy disznót van vér nagyon jó lövése lehet nem mehetett 30-40  métert . Kérdezte hogy elvállalom e ? Mondtam hogy igen pár perc és indulunk (kijött apum és a vadászmester (kereszt apám). A sebző meg mutatta a rálövés helyét , gyepről akartak be váltani egy erdőbe amely mögött kukorica tarló van. Ahogy mondta sok vér van , ráteszem a kutyát szimatol és el indul az erdő szélén nagyon bokros volt  akadtam a vezetékkel ezért biztattak hogy engedjem el a kutyát , nem akartam el engedni mert még fiatal 6 hónapos  nehogy el menyen  addig biztattak  el engedtem  hát és kellemesen csalódtam 2 métere tőlem  ment a kutya a csapán. Mondtam hogy a vért jelöljék .Az erdő már nem volt olyan sűrű csak az eleje mentünk volt egy nagy kitaposott váltó el indul rajta megy egy métert  jobbra  de vissza fordul balra a sűrűbb rész felé ,kerestem a vért hogy merre ment a vad        de közben a halom hogy a kutya morog tőlem 3 métere balra odalámpázok látom hogy ott a kereset  disznó egy hatalmas kan . 90 kg zsigerelve agyara kicsi volt . Lövése nagyon jó volt a lapocka mögött űttőte át . Töret átadás a kutyának és az elejtőnek  teríték készítés. Elkezdek beszélgetek a sebzővel  hogy nem erről voltszó .Mondja hogy el felejtetem mondani hogy a legnagyobb disznóra lőttem rá ami külőn volt. A csapa hossza télleg annyi volt amit ő mondót.

Szia!

A végeredményhez gratulálok.  Emelem

A kidolgozáshoz, a kutya korához és a HELYESÍRÁSHOZ NEM TUDOK!!!!!!  Nem  Vállat von  Fejvakarás

Csaba

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: