Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vércsapa gyakorlások  (Megtekintve 150959 alkalommal)
Jagdman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28



WWW
« Új üzenet #240 Dátum: 2012. Október 09. - 20:13:22 »

Szevasztok Wave, egy par kep a Radar nevezetu jagdterrier kutyamrol es sikeres utankereses eredmenyeirol.

http://imageshack.us/a/img827/3828/img0036qg.jpg

http://jagdman.sunphoto.ro/Radar
Naplózva

Az igazi vadász, sosem mond le zsákmányáról.
Jagdman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28



WWW
« Új üzenet #241 Dátum: 2012. Október 09. - 20:54:35 »

Szia!

Nagyon kevés a vércsapán jól dolgozó jagd. Egyszerűen túl heves az alapos és pontos csapakidolgozáshoz. Ugyanezt kell elmondanom a saját Parsonomról is. Egyszerűbb kereséseket meg lehet oldani vele, de a régebbi, hosszú vezetékmunkát igénylő, kevés csapajeles munkáknál ritkán eredményes. Erre a tacskó szerintem sokkal alkalmasabb.

Topi

 

Szevasz, egy 10 eves jagdterrier ami utankeresesen is eredmenyes, egy par eredmenyei.....
Radar kutyam Wave














Naplózva

Az igazi vadász, sosem mond le zsákmányáról.
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #242 Dátum: 2012. Október 10. - 07:22:15 »

Szia!

Gratulálok a kutyához! Nem azt mondtam, hogy nincs jó utánkereső jagd, csak annyit, hogy kevés! Nehezebb a vérmérséklete miatt türelemre szoktatni. A vadőr kollégám jagdja úgy hozta a kacsát a tóból, hogy öröm volt nézni, mégsem ez az általános.

Üdv!

Topi
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Jagdman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28



WWW
« Új üzenet #243 Dátum: 2012. Október 10. - 09:16:16 »

Szia Wave.
Koszi szepen, az en jagdom is apportirozik vizben es szaraz foldon egyarant, hajtovadaszatra es kotorekozok is vele, egyszeruen egy mindenes vadaszterrier Wave.
Udv. Tanko Csaba
Naplózva

Az igazi vadász, sosem mond le zsákmányáról.
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #244 Dátum: 2012. Október 10. - 12:16:01 »

Szevasz, egy 10 eves jagdterrier ami utankeresesen is eredmenyes, egy par eredmenyei.....
Radar kutyam Wave

Ez igen!  Igen
Naplózva

Jagdman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28



WWW
« Új üzenet #245 Dátum: 2012. Október 10. - 22:07:13 »

Ez igen!  Igen
Wave Koszi szepen Piál
Naplózva

Az igazi vadász, sosem mond le zsákmányáról.
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #246 Dátum: 2012. Október 11. - 06:40:25 »

Üdv Jagdman!
Igen impozáns látvány kiskutyád a medvékkel, hiúzzal! Gratulálok Nektek!
Szívesen olvasnék pár történetet, bizonyos, hogy tanulságosak lesznek nekünk.
Különösen a hiúz utánkeresése érdekelne! Azzal számoltatok, hogy dermedt már, vagy beteg hiúzra is rá mered engedni a kutyádat? Vezetékmunka közben is meglepheti a keresőket, és villámgyors védekezésével szemben mit lehet tenni? Egyáltalán mennyire védekezik?
 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #247 Dátum: 2012. Október 12. - 12:56:29 »

Szevasz, egy 10 eves jagdterrier ami utankeresesen is eredmenyes, egy par eredmenyei.....
Radar kutyam Wave


 Igen  Csatlakozom azokhoz akik egy- két jó történetet is olvasnának kalandjaitokról !  Táncol   Engem főleg a medvés érdekelne !   Wave
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #248 Dátum: 2012. Október 12. - 14:04:34 »

Igen  Csatlakozom azokhoz akik egy- két jó történetet is olvasnának kalandjaitokról !  Táncol   Engem főleg a medvés érdekelne !   Wave
Engem meg főleg......aaaa....mindegyik!!! Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #249 Dátum: 2012. Október 14. - 18:20:56 »

Szia!

Gratulálok a kutyához! Nem azt mondtam, hogy nincs jó utánkereső jagd, csak annyit, hogy kevés! Nehezebb a vérmérséklete miatt türelemre szoktatni. A vadőr kollégám jagdja úgy hozta a kacsát a tóból, hogy öröm volt nézni, mégsem ez az általános.

Üdv!

Topi
Szia!

Szerintem a jagdterrier egy igen is kiválló fajta aminek nem nehezzeb hanem hevesebb a vérmérséklete . Igazából ez vadászszenvedéj. Több a jól csapázó jagdterrier mint gondolnád . A jagdterrier épp úgy alkalmas mindenes vadászkutyának mint egy rövidszőrű német vizsla csak a jagdnál hiányzik a vadmegállás , de ott van helyette a kotorékozás . A véleményem az ,hogy könnyeb ráfogni , hogy eszetlen meg agyament meg gladiátor , minthogy megismerni a fajtát. Következetes tartással és kiképzéssel kiválló vadászkutyává lehet őket képezni csak érteni kell hozzá . Lásd Jagdman . Nekem is van jagdom és mindenre használom . Sípra hasal , vízből és szárazon egyaránt apportírozik , utánkeres , disznót hajt  kotorékozik , szabadon követ láb mellet és elfektethető .
üdv !
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 14. - 18:45:11 írta Pyrus » Naplózva
molnar
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #250 Dátum: 2012. Október 23. - 15:37:27 »

hello mindenkinek!
van egy 5 honapos foxim felvetem a gyakorlást, 2 órás dám fejel készített csapán  a távolságot nem tudom olyan 60 - 70 lépés, egy foci pályán húztam . né hány szor el ment a csapa főlőt de utána viszatalált rá .




« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 23. - 15:41:15 írta Sakac » Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #251 Dátum: 2012. Október 23. - 15:59:40 »

hello mindenkinek!
van egy 5 honapos foxim felvetem a gyakorlást, 2 órás dám fejel készített csapán  a távolságot nem tudom olyan 60 - 70 lépés, egy foci pályán húztam . né hány szor el ment a csapa főlőt de utána viszatalált rá .


Hát Druszám!

Ha van igényed arra, hogy betanítsd a kutyádat, lehetne még annyi, hogy helyesen írsz magyarul! Fejvakarás

Helló Mindenkinek!
Van egy 5 hónapos foxim. Felvettem a gyakorlást, 2  órás dám fejjel készített csapán. A távolságot nem tudom, olyan 60-70 lépés, egy focipályán húztam.  Néhányszor elment a csapa fölött, de utána visszatalált rá!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
molnar
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #252 Dátum: 2012. Október 23. - 17:23:54 »

Hát Druszám!

Ha van igényed arra, hogy betanítsd a kutyádat, lehetne még annyi, hogy helyesen írsz magyarul! Fejvakarás

Helló Mindenkinek!
Van egy 5 hónapos foxim. Felvettem a gyakorlást, 2  órás dám fejjel készített csapán. A távolságot nem tudom, olyan 60-70 lépés, egy focipályán húztam.  Néhányszor elment a csapa fölött, de utána visszatalált rá!

Bocsánat a helyesírásért telefonról írtam
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #253 Dátum: 2012. Október 23. - 19:29:29 »

OK! Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Jagdman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28



WWW
« Új üzenet #254 Dátum: 2012. Október 24. - 18:49:47 »

Sziasztok Wave, torteneteim .......

Hiuz: este hivtak telefonon, hogy van egy sebzes es tudok-e segiteni, a telefon beszelgetes utan indultam a helyszinre.  A loves a hiuz mellso labat erte,  nagyon megroncsolta de volt annyi ereje, hogy meglepjen. Radar kutyam elindult a csapan amit egy nyuszika nehezitett de ez se volt problema a kutyamnak. A terep nem volt konnyu de haladtunk elore, egy kis ido elteltevel Radar kutyam kezdett nyusziteni / visitani, tudtam, hogy kozel jarunk a hiuzhoz es elengedtem a vezetekrol. A hajsza mar az izgalomrol szolt, hamar beerte es helyben tartotta. En olyan 300 metere voltam lemaradva de igyekeztem, hogy  beerjem es teritekre hozam  a hiuzt. Hat nagyon porgot a kutyam a hiuz korul, nem volt egy mindennapi latvany, ahogy vedekezett a hiuz. Amikor beertem sikerult a hiuzt fajdalmatol megszabaditanom Vadász.
Sikeres utankereses volt es nagy elmeny szamomra.
Naplózva

Az igazi vadász, sosem mond le zsákmányáról.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: