Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vércsapa gyakorlások  (Megtekintve 150962 alkalommal)
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #225 Dátum: 2012. Július 03. - 13:41:04 »

Szia!

Nagyon kevés a vércsapán jól dolgozó jagd. Egyszerűen túl heves az alapos és pontos csapakidolgozáshoz. Ugyanezt kell elmondanom a saját Parsonomról is. Egyszerűbb kereséseket meg lehet oldani vele, de a régebbi, hosszú vezetékmunkát igénylő, kevés csapajeles munkáknál ritkán eredményes. Erre a tacskó szerintem sokkal alkalmasabb.

Topi

 
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #226 Dátum: 2012. Július 03. - 18:54:25 »

Üdvözlöm az urakat!
Valaki csapázik jagd terrierrel? Van egy 9 hónapos szukám, be szeretném tanítani vércsapára. Olvastam itt a régebbi írásaitokat, szereztem szarvas lábat, megpróbálkozom először egy sima vonszalék készítésével, enyhe töréssel, 4 órás nyomon. Mi a véleményetek ezzel a fajtával való csapázásról?
Eddig egy nagyon jól betanított jagd szukával találkoztam. Több munkájáról hallottam (pl. gyomros nagy kant keresett, majd szépen állította és terítékre került) és nekem is keresett disznót. Béllövött süldőt másnap délelőtt, szinte vér nélküli, jó 1 km-es csapán, mocsárban, vizesárkon keresztül megtalált!
Szerintem, ha nem túl heves a kutyád, disznóra érdemes lenne tanítani. A szarvashoz nem tudom hogyan viszonyul a jagd?
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #227 Dátum: 2012. Július 03. - 21:07:52 »

Üdvözlöm az urakat!
Valaki csapázik jagd terrierrel? Van egy 9 hónapos szukám, be szeretném tanítani vércsapára. Olvastam itt a régebbi írásaitokat, szereztem szarvas lábat, megpróbálkozom először egy sima vonszalék készítésével, enyhe töréssel, 4 órás nyomon. Mi a véleményetek ezzel a fajtával való csapázásról?

Ha nem nagyon túlfűtött a kutyád akkor lehet belőle jó csapás kutyák. A mostani terminátor jellegű kutyák szerintem alkalmatlanok.
De ha belevágsz akkor azt javaslom, hogy ne a középiskolával kezd. Elsőre ez nagyon sok. Először meg kell értetni vele, hogy mit vársz el tőle. Ebből szerintem csak az lesz, hogy nem fogja tudni megcsinálni a feladatot (miért is tudná????) és azt fogod mondani, hogy alkalmatlan rá és feladod.
Inkább kezdj friss csapával és max 20-30 méteressel. Majd nagyon sokat játssz vele a lábbal. Legyen sok sikerélménye. Majd fokozatosan lehet nyújtani a csapa hosszát és idejét és lehet bonyolítani törésekkel.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
caliberaf
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #228 Dátum: 2012. Július 03. - 22:19:38 »

Ki próbáltam most estefele a kölyköt, az öregebb csapán elég tudatlan volt, de érdekelte, bár nem volt rajta valami intenzív. A végén játszottam vele a lábbal, nagyon behergelte magát. Aztán csináltam neki egy frisset, és kb fél óra múlva (addig úszott eggyet) odatettem, úgy nagyon érdekelte, ügyesen dolgozta ki a csapát. De amint elérte, tépte, rágta, rázta, mintha róka lenne, és utána teljesen megbolondult érte. A fő dolog amire használni szeretném, az a kotorékozás. Szerintetek összefér a két munka folyamat?
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #229 Dátum: 2012. Július 03. - 23:49:55 »

Ki próbáltam most estefele a kölyköt, az öregebb csapán elég tudatlan volt, de érdekelte, bár nem volt rajta valami intenzív. A végén játszottam vele a lábbal, nagyon behergelte magát. Aztán csináltam neki egy frisset, és kb fél óra múlva (addig úszott eggyet) odatettem, úgy nagyon érdekelte, ügyesen dolgozta ki a csapát. De amint elérte, tépte, rágta, rázta, mintha róka lenne, és utána teljesen megbolondult érte. A fő dolog amire használni szeretném, az a kotorékozás. Szerintetek összefér a két munka folyamat?

Szerintem nem igazán. Főleg ha nagyon fogós lesz. mindenesetre ha kerestetsz vele akkor ne nagyon engedd hajszára, mert ha beleáll egy komoly kanba akkor nem lesz hosszú életű. De az is lehet, hogy hajsza közben lemegy egy kotorékba és sosem találod meg többet.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Jakec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 102


« Új üzenet #230 Dátum: 2012. Július 04. - 08:39:59 »

Üdvözlöm az urakat!
Valaki csapázik jagd terrierrel? Van egy 9 hónapos szukám, be szeretném tanítani vércsapára. Olvastam itt a régebbi írásaitokat, szereztem szarvas lábat, megpróbálkozom először egy sima vonszalék készítésével, enyhe töréssel, 4 órás nyomon. Mi a véleményetek ezzel a fajtával való csapázásról?

Szia! Én csapázok jagdterrierrel és neken nagyon jó tapasztalatom van vele kapcsolatban ,de szeretném megjegyezni nehéz kifogni olyan képességű jagdot mint az én szukám. 28 eredményes keresésese van a kutyámnak . 4 gímszarvas ebből 2 bika 1 tehén 1 borjú , a többi disznó . A 28 éles munkából 2 volt ami 300 méter alatti. A kutyát egyszerű vonszalékokkal pl: tarvadfej , süldőfej . tüdő vezettem be . Még annyit a kutyámról , hogy mindenféle előképzetség nélkül dermetre csahol . Ha ki tudsz fogni egy jó képességű jagdot ami nagy érdeklődést mutat a csapa iránt akkor közel hasonló eredményt lehet elérni mint egy tacskóval . Sokkal értelmesebb és könnyebben tanul mint a tacskó csak nagyon következetes bánásmódot igényel. Van akkora inteligenciája egy bizonyos zerzett rutin után , hogy csapázáskor nem megy kotorékba és nem fogja szétvágatni magát a disznóval . Az enyém pl: 40-50 kg süldőket leülteti ,de a bikánál és a nagy disznónál betartja a tisztes távolságot ,de amikor kell belefog olyat , hogy az iszonyat.
Először egyszerű vonszalékokkal 40 -50 méter hosszan gyakorolj. Ha ez megy akkor picit nyújtsd a távot 100-150 méterre , de a töréseket még hagyd és ami fontos a kutyát mindíg pozitív élmény érje a csapa végén. Ha fejjel vagy lábbal is csinálod enged tépni neki esetleg lógasd fel fára és rángasd neki had ugassa ,de a végén add neki had élje ki a birtoklási vágyát . Ha már szépen megy a 100 -150 méter hosszon akkor inkább a csapa állásidejét nyujtsd 4-5 óra hosszra , de ezt fokozatosan tegyed . Ha van vér azt is csepegtethetsz az csak segiti a kutyát .
Még annyit szerettem volna ,hogy sok rossz előítélet van a jagdterrierrel kapcsolatban mert sok volt / van olyan kutya ami kennelben éli le az életét és csak akkor van elővéve amikor össze kell törnie a rókát és nincs szocializálva . Na ezek a kutyák a gladiátorok és sajnos az ilyenek miatt vannak rosz előítéletek a jagdterrierrel szemben.

Üdv !
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 05. - 16:04:59 írta Sakac » Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #231 Dátum: 2012. Július 04. - 10:53:08 »

Szia! Én csapázok jagdterrierrel és neken nagyon jó tapasztalatom van vele kapcsolatban ,de szeretném megjegyezni nehéz kifogni olyan képességű jagdot mint az én szukám. 28 eredményes keresésese van a kutyámnak . 4 gímszarvas ebből 2 bika 1 tehén 1 borjú , a többi disznó . A 28 éles munkából 2 volt ami 300 méter alatti. A kutyát egyszerű vonszalékokkal pl: tarvadfej , süldőfej . tüdő vezettem be . Még annyit a kutyámról , hogy mindenféle előképzetség nélkül dermetre csahol . Ha ki tudsz fogni egy jó képességű jagdot ami nagy érdeklődést mutat a csapa iránt akkor közel hasonló eredményt lehet elérni mint egy tacskóval . Sokkal értelmesebb és könnyebben tanul mint a tacskó csak nagyon következetes bánásmódot igényel. Van akkora inteligenciája egy bizonyos zerzett rutin után , hogy csapázáskor nem megy kotorékba és nem fogja szétvágatni magát a disznóval . Az enyém pl: 40-50 kg süldőket leülteti ,de a bikánál és a nagy disznónál betartja a tisztes távolságot ,de amikor kell belefog olyat , hogy az iszonyat.
Először egyszerű vonszalékokkal 40 -50 méter hosszan gyakorolj. Ha ez megy akkor picit nyújtsd a távot 100-150 méterre , de a töréseket még hagyd és ami fontos a kutyát mindíg pozitív élmény érje a csapa végén. Ha fejjel vagy lábbal is csinálod enged tépni neki esetleg lógasd fel fára és rángasd neki had ugassa ,de a végén add neki had élje ki a birtoklási vágyát . Ha már szépen megy a 100 -150 méter hosszon akkor inkább a csapa állásidejét nyujtsd 4-5 óra hosszra , de ezt fokozatosan tegyed . Ha van vér azt is csepegtethetsz az csak segiti a kutyát .
Még annyit szerettem volna ,hogy sok rossz előítélet van a jagdterrierrel kapcsolatban mert sok volt / van olyan kutya ami kennelben éli le az életét és csak akkor van elővéve amikor össze kell törnie a rókát és nincs szocializálva . Na ezek a kutyák a gladiátorok és sajnos az ilyenek miatt vannak rosz előítéletek a jagdterrierrel szemben.

Üdv !

 Igen   Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 05. - 16:04:00 írta Sakac » Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #232 Dátum: 2012. Július 05. - 08:34:12 »

Szia! Én csapázok jagdterrierrel és neken nagyon jó tapasztalatom van vele kapcsolatban ,de szeretném megjegyezni nehéz kifogni olyan képességű jagdot mint az én szukám. 28 eredményes keresésese van a kutyámnak . 4 gímszarvas ebből 2 bika 1 tehén 1 borjú , a többi disznó . A 28 éles munkából 2 volt ami 300 méter alatti. A kutyát egyszerű vonszalékokkal pl: tarvadfej , süldőfej . tüdő vezettem be . Még annyit a kutyámról , hogy mindenféle előképzetség nélkül dermetre csahol . Ha ki tudsz fogni egy jó képességű jagdot ami nagy érdeklődést mutat a csapa iránt akkor közel hasonló eredményt lehet elérni mint egy tacskóval . Sokkal értelmesebb és könnyebben tanul mint a tacskó csak nagyon következetes bánásmódot igényel. Van akkora inteligenciája egy bizonyos zerzett rutin után , hogy csapázáskor nem megy kotorékba és nem fogja szétvágatni magát a disznóval . Az enyém pl: 40-50 kg süldőket leülteti ,de a bikánál és a nagy disznónál betartja a tisztes távolságot ,de amikor kell belefog olyat , hogy az iszonyat.
Először egyszerű vonszalékokkal 40 -50 méter hosszan gyakorolj. Ha ez megy akkor picit nyújtsd a távot 100-150 méterre , de a töréseket még hagyd és ami fontos a kutyát mindíg pozitív élmény érje a csapa végén. Ha fejjel vagy lábbal is csinálod enged tépni neki esetleg lógasd fel fára és rángasd neki had ugassa ,de a végén add neki had élje ki a birtoklási vágyát . Ha már szépen megy a 100 -150 méter hosszon akkor inkább a csapa állásidejét nyujtsd 4-5 óra hosszra , de ezt fokozatosan tegyed . Ha van vér azt is csepegtethetsz az csak segiti a kutyát .
Még annyit szerettem volna ,hogy sok rossz előítélet van a jagdterrierrel kapcsolatban mert sok volt / van olyan kutya ami kennelben éli le az életét és csak akkor van elővéve amikor össze kell törnie a rókát és nincs szocializálva . Na ezek a kutyák a gladiátorok és sajnos az ilyenek miatt vannak rosz előítéletek a jagdterrierrel szemben.

Üdv !

 Igen Igen Emelem Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 05. - 16:03:42 írta Sakac » Naplózva

Üdv End
caliberaf
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #233 Dátum: 2012. Július 07. - 20:38:32 »

Köszönöm mindenkinek a jó tanácsokat, és hozzászólásokat  Kacsint
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #234 Dátum: 2012. Július 17. - 10:14:09 »

Kiképzési szünet !



 Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #235 Dátum: 2012. Július 21. - 20:27:20 »

Mesterséges vércsapán:







Üdv                                 Gyuri Emelem
Naplózva

Don´t eat yellow snow
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #236 Dátum: 2012. Szeptember 28. - 23:58:52 »

Sziasztok!

Hoztam egy videót Csermelyről, az általam képzett Bloodhoundról. A csapa egy kb 800 méteres 8 órás nyom. Szarvaslábbal, csapacipővel fektetett nyom, vér nélkül.



Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #237 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 12:51:06 »

Sziasztok!

Hoztam egy videót Csermelyről, az általam képzett Bloodhoundról. A csapa egy kb 800 méteres 8 órás nyom. Szarvaslábbal, csapacipővel fektetett nyom, vér nélkül.

Csaba






 Szépen megy, ügyesek vagytok. Igen Miért bíztatod folyamatosan? Az ebzeten látszik, hogy tudja a dolgát Igen, szépen hallatszik, milyen mélyeket szippant, szinte már zihálásnak hat. Ördög
 Wave
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #238 Dátum: 2012. Szeptember 29. - 13:47:19 »






 Szépen megy, ügyesek vagytok. Igen Miért bíztatod folyamatosan? Az ebzeten látszik, hogy tudja a dolgát Igen, szépen hallatszik, milyen mélyeket szippant, szinte már zihálásnak hat. Ördög
 Wave

Szia. Köszi szépen. Szerintem, mivel a fő feladata nem a versenyzés lesz fontos, hogy folyamatos kontaktot tartsunk vele. Meg még elég fiatal kutya. Nem baj, hogy ha látom, hogy egy kis eltévelyedés után visszatér a nyomra, meg legyen támogatva egy kicsit. Majd a rutin meg az évek úgy is összekovácsolják a gazdájával és kialakítják a saját munka stílusukat. De én azért vagyok, hogy pozitívan megerősítsem a kutyát a jó munkavégzésben.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Jagdman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 28



WWW
« Új üzenet #239 Dátum: 2012. Október 09. - 18:43:54 »

Szevasztok Wave, egy par kep a Radar nevezetu jagdterrier kutyamrol es sikeres utankereses eredmenyeirol.

http://imageshack.us/a/img827/3828/img0036qg.jpg
Naplózva

Az igazi vadász, sosem mond le zsákmányáról.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: