Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vércsapa gyakorlások  (Megtekintve 151256 alkalommal)
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #210 Dátum: 2012. április 01. - 10:37:45 »

Sziasztok!
Húztam ma egy vonszalékot a kutyának szarvaslábbal (kb 1 órás, 60-70 m), a csapa kb fele egy szántáson ment végig és itt vettem észre, hogy a kutya egész egyszerűen az én csapámon megy nem is a húzott láb szagán, pedig hosszú madzagon volt a láb és még egy másfél méteres botra is rákötöttem, nehogy bekeverjek,de ezek szerint mégis sikerült. Az is hozzátartozik, hogy erős szél volt,nem tudom ez mennyire számít, bár igyekeztem hátszéllel csinálni. A láb fagyasztva volt, persze kiolvasztottam használat előtt, lehet hogy már frissebbet kellene szerezni? (3-4 hónapos a láb)

Szóval az lenne a NAGY kérdésem, hogy ilyen esetben mi a teendő?? Jó lenne pár hasznos tanács!  Vállat von

köszi
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #211 Dátum: 2012. április 01. - 14:26:35 »

Sziasztok!
Húztam ma egy vonszalékot a kutyának szarvaslábbal (kb 1 órás, 60-70 m), a csapa kb fele egy szántáson ment végig és itt vettem észre, hogy a kutya egész egyszerűen az én csapámon megy nem is a húzott láb szagán, pedig hosszú madzagon volt a láb és még egy másfél méteres botra is rákötöttem, nehogy bekeverjek,de ezek szerint mégis sikerült. Az is hozzátartozik, hogy erős szél volt,nem tudom ez mennyire számít, bár igyekeztem hátszéllel csinálni. A láb fagyasztva volt, persze kiolvasztottam használat előtt, lehet hogy már frissebbet kellene szerezni? (3-4 hónapos a láb)

Szóval az lenne a NAGY kérdésem, hogy ilyen esetben mi a teendő?? Jó lenne pár hasznos tanács!  Vállat von

köszi

Frissebb csülökkel,fejjel és az autó vagy motor után húzva próbáld akkor nem lesz ott a szagod.
Most az elművelt földeken ha előtte jól megfigyelted meglátod a friss vadnyomot azon is jó ha kezdőként el tud menni néhány száz métert és persze dicsérni ha sikerül esetleg jutalomfalat  játék  csülök a végén .     Emelem
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #212 Dátum: 2012. április 01. - 20:14:14 »

Sziasztok!
Húztam ma egy vonszalékot a kutyának szarvaslábbal (kb 1 órás, 60-70 m), a csapa kb fele egy szántáson ment végig és itt vettem észre, hogy a kutya egész egyszerűen az én csapámon megy nem is a húzott láb szagán, pedig hosszú madzagon volt a láb és még egy másfél méteres botra is rákötöttem, nehogy bekeverjek,de ezek szerint mégis sikerült. Az is hozzátartozik, hogy erős szél volt,nem tudom ez mennyire számít, bár igyekeztem hátszéllel csinálni. A láb fagyasztva volt, persze kiolvasztottam használat előtt, lehet hogy már frissebbet kellene szerezni? (3-4 hónapos a láb)

Szóval az lenne a NAGY kérdésem, hogy ilyen esetben mi a teendő?? Jó lenne pár hasznos tanács!  Vállat von

köszi

Szervusz .
A szél számit sokat főleg 1 órás csapánál.Már sokszór leírtuk min 4 óra legyen a fektetés és keresés között.Azért autóval ne húzz csapát szerintem .Ha erős oldal szélben előfordul ,hogy  kutya a csapa mellet megy és ugy szedi a szimattót .
A következőt csináld csapa cipővel és figyeld meg a kutyát hogy viselkedik.
üdv:HSanyi
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #213 Dátum: 2012. április 03. - 14:35:35 »

Láttatok már ilyen kütyüt? http://vadaszapro.hu/62344/kutyakoveto-gps
Kíváncsi lennék, hogy működik a dolog, biztos egy-két helyzetben hasznos segítség lehet.
 Emelem
Naplózva

Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #214 Dátum: 2012. április 03. - 15:55:02 »

Vérebesek használják, elég elterjedten úgy tudom.
Biztos nagy segítség, hogy nem hallgatózni kell...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #215 Dátum: 2012. április 03. - 20:49:39 »

Szervusz Bence
Ez egy kiváló GPS .és az ára jó.
Tacskóra egy kicsit nagy .Nehéz neki .Véreb ,Tacskókopó stb .
Nagyon okos kis kütyü mindent rögzít indulás,útvonal, stb főleg hajszánál jó segitség ha nem hallani,hogy hol ugat a kutya.Két féle jelzés mozog vagy áll stb.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Ativadász
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #216 Dátum: 2012. április 04. - 13:06:06 »

Sziasztok!
Tudja valaki, hogy a Garmin Astro 220-at lehet-e itthon szabadon használni?
Úgy tudom, hogy pl. Németországban nem. Ott bejelentésköteles és éves díjat kell fizetni a frekvenciahasználatért.
Üdv, Attila
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #217 Dátum: 2012. április 04. - 14:18:25 »

Szia.
Akinek van az használja ,de nem jelenti be sehol.
Üdv:HSanyi
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #218 Dátum: 2012. április 09. - 21:16:27 »

Szervusz .
A szél számit sokat főleg 1 órás csapánál.Már sokszór leírtuk min 4 óra legyen a fektetés és keresés között.Azért autóval ne húzz csapát szerintem .Ha erős oldal szélben előfordul ,hogy  kutya a csapa mellet megy és ugy szedi a szimattót .
A következőt csináld csapa cipővel és figyeld meg a kutyát hogy viselkedik.
üdv:HSanyi

Ma is fektettem csapát, ezúttal ahogy tanácsoltad kivártam a 4 órát és láss csodát, ezúttal nem az én csapámon ment végig hanem ott és úgy ahogy kell! Mosolyog Most nagyon büszke vagyok a kis ördögre, 6 hónapos és szépen halad! Mosolyog
Köszönöm a segítséget még 1x!  Emelem
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #219 Dátum: 2012. április 10. - 09:45:53 »

Szervusz .
Őrülők neki,hogy sikeresek voltatok.
Gyakoroljatok csak szorgalmasan szépen lassan lehet nyújtani mind az időtt mind a hoszt.
Aztán lehet bele tenni egy vagy két 90-fok os tőrést is.
Ne feledd azt ,hogy ez kutyának "játék " mindig pozitiv élmény legyen a csapa végén játék jutalom falat dicséret.
Sokk sokk szeretet és türelem kell ami meg hálálja magát.

Üdv:HSAnyi
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #220 Dátum: 2012. április 10. - 13:35:24 »

A csapa végén mindig megdícsérem és jáccok vele negyed órát a lábbal, nagyn rá van gerjedve ugyanis, cibálja, rángatja, el se lehet venni tőle. Mosolyog
Naplózva
Ativadász
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #221 Dátum: 2012. április 16. - 09:12:37 »

Sanyi, köszi a választ.
Azért arra kíváncsi lennék, hogy legális-e ez nálunk.
 Emelem
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #222 Dátum: 2012. április 17. - 20:25:30 »

Szervusz Attila.
Hivatalosan elvileg be kellene jelenteni és frekvencia használati engedélyt kellene kérni rá.
De nem kér senki de sokan használják. Ha van neked is használd nem zavar senkit .
Üdv:HSanyi
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #223 Dátum: 2012. április 23. - 14:56:35 »

A hétvégén végre sikerült csülköt szereznem.
Így meg tudtuk ejteni a szezon előtti felkészülést. Utoljára a télen kerestem a kutyával, nagyon féltem, hogy mit felejtett a 1,5 hónap alatt.
Tegnap 1 órakor húztam ki a csülköt a határba. Úgy terveztem, hogy 6 órás nyomon küldöm el a kutyát, hogy egy kicsit újra feléledjen benne az ösztön. Aztán úgy alakult a helyzet, hogy nem sikerült kimennem este, sőt még az eső is rázendített, úgy döntöttem marad mára az akció, vagy megtaláljuk, vagy húzok egy újat helyette.
Ma 1 órakor, tehát egész pontosan 24 órás csapán sikerült elindítanom a kutyát. A csülköt árok parton, mezőn, szántáson, vetésen és fasoron keresztül húztam, kb 800-1000m hosszan.
Müzli nagyon szépen ment végig a csapa mentén, a töréseket is nagyon ügyesen és kevés tévesztéssel észlelte.
Nagyon örültem ennek az eredménynek, hogy nem okozott nagy problémát ez a hosszú kiesés, remélem idén már beindulnak az éles keresések is.
 Emelem
Naplózva

caliberaf
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #224 Dátum: 2012. Július 03. - 13:16:56 »

Üdvözlöm az urakat!
Valaki csapázik jagd terrierrel? Van egy 9 hónapos szukám, be szeretném tanítani vércsapára. Olvastam itt a régebbi írásaitokat, szereztem szarvas lábat, megpróbálkozom először egy sima vonszalék készítésével, enyhe töréssel, 4 órás nyomon. Mi a véleményetek ezzel a fajtával való csapázásról?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: