Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vércsapa gyakorlások  (Megtekintve 151262 alkalommal)
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #195 Dátum: 2012. Március 12. - 17:22:37 »

Szia!

Hasonlít a hely arra amire gondolsz, de ez Gyöngyös és Réde között van, a Toka pataktól Ny-ra. Itt a legkényelmesebb csapát fektetni, ha kevés az időm, mert 5p gyalog és járja egy pár őz, nyúl, meg róka a területet. Kicsit szagosítanak a csapán másnapra.

Üdv, Dani
Aha...megvan! Kacsint picit bevágtál volna a Deli-tóból is,nem nyúltam volna mellé...A befejezetlen elkerülő út nagy kanyarjánál láttad tavaly ősszel a kukoricát? Az komoly volt! Ültem ott vagy 3 egész éjszakát,mert tőlünk jártak bele a disznók,de valamiért nem akarták a találkát...
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #196 Dátum: 2012. Március 12. - 18:30:48 »

Az öreg mesterséges csapa sokszor nem is olyan öreg:-).
Hányszor rágja meg a róka a végére kitett zsigert, vadrészt. Az se a levegőből csap le, hanem szépen kicsapázza.
Lelkesen megy a kutya gykorláskor.....okos kiskutya!  (közben a friss rókanyomra állítjuk...).

Persze szerintem nagyon is tisztában van a kiskutya az eredeti játékkal, de mégis...
Naplózva

Erdő az én templomom...
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #197 Dátum: 2012. Március 12. - 20:02:03 »

Az öreg mesterséges csapa sokszor nem is olyan öreg:-).
Hányszor rágja meg a róka a végére kitett zsigert, vadrészt. Az se a levegőből csap le, hanem szépen kicsapázza.
Lelkesen megy a kutya gykorláskor.....okos kiskutya!  (közben a friss rókanyomra állítjuk...).

Persze szerintem nagyon is tisztában van a kiskutya az eredeti játékkal, de mégis...

Na ez egész biztosan így van, ahogy írtad. Nem egyszer lopta már el a róka a gondosan ledrótozott lábat is. Főleg havas időben csapázva látszik, hogy mennyi nyom kerül az öreg csapára, akár végig azon haladva. (tavaly ilyentájt illusztráltam is egy mesterséges csapát, amin ez jól látszik) Persze a sebzett vadat is követi a róka, ott is "segít" a kutyának, úgyhogy ez nem gond szerintem.
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #198 Dátum: 2012. Március 12. - 20:05:54 »

Aha...megvan! Kacsint picit bevágtál volna a Deli-tóból is,nem nyúltam volna mellé...A befejezetlen elkerülő út nagy kanyarjánál láttad tavaly ősszel a kukoricát? Az komoly volt! Ültem ott vagy 3 egész éjszakát,mert tőlünk jártak bele a disznók,de valamiért nem akarták a találkát...

Nem jártam arra, de nyáron jóval több vad jár ezen a környéken az biztos, főleg, ha ilyen csemege adódik. Víz, búvóhely meg van mindig. Wave
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #199 Dátum: 2012. Március 26. - 11:14:23 »

Sziasztok

Ha nem unjátok még nagyon, akkor megosztanám a hétvégi "csapázás" eredményét. Soma nagyon megörvendeztetett  Tacsi. A csapát szerda reggel 5kor fektettem. Sajnos se csütörtök, se péntek reggel nem tudtam kimenni vele. Maradt a szombat reggel. Mivel a szerdai sétán az egy héttel korábbi csapát keresztezve megtalálta a vércseppet és kicsit követte is a nyomot, bíztam benne, hogy talán a 3 napos csapa még megoldható lesz számára.
Hihetetlen, de stabilabban követte, mint a fiatalabb csapákat. Annyit "segítettem" neki, hogy a szokásosnál lassabban mentünk, a vezetéket pedig teljes hosszban kiengedtem, hogy a törések környékén körbe tudjon nézni. Nem egészen pontosan követte a csapát, legtöbbször 1-2 métert jobbra-balra kilengve ment, sőt egyes részeket le is vágott.  Nagyon szépen mutatta az 1, 2, 6 vércseppeket. A 3-nál megállt, de már nem láttam a vért, a 4, 5 felett átsiklott. Szarvaslábbal készült, amiből az egyik az utolsó harmadnál leesett a csapacipőről, onnan fél lábon ment a szarvas  Vállat von Vigyorog, 1300m, 72ó, 24 perc alatt csinálta meg. Piros a csapa, sárga a "keresés".


Azért azt tudni kell, hogy ez a hely a város mellett van, ahol kb 15-20db őz mozog folyamatosan, valamint 1-2 disznó, + rókák és kóbor kutyák, kutyasétáltatók. Szarvas nagyon ritkán. Ez biztosan megkönnyítette a dolgot.

 Emelem
Naplózva

Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #200 Dátum: 2012. Március 26. - 11:36:37 »

 Igen Igen Taps Stoel

Én nem unom. Sőt!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #201 Dátum: 2012. Március 26. - 15:43:15 »

Nyilván lustaság is de mostanában nem csináltam vércsapát.
Legutóbb úgy pótoltam hogy a gerinclövött disznótól kigyalogoltam az autóig kb. 300 métert és közben nádfoltokon és bokáig érő vízen mentem keresztül.
Csipetke már  várt az autóban ezt messziről láttam mert felkapcsolta a reflektort !   Röhög  Lepakoltam a cuccaimat és vezetékre vettem a kutyát . Teljesen az én kivezető nyomomat követve vezetett vissza a disznóhoz. Annyit ért ez is szerintem mint egy fektetett csapa mert az mellett is ott marad az én szagom is. Kifelé aztán húzhattam az ötven kilós süldőt meg az őt marcangoló kutyát .  Rííí

                                                                                                Emelem
Naplózva
pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #202 Dátum: 2012. Március 26. - 15:44:01 »

Gratulálok, nem semmi eredmény, ez már vérebtől is komoly teljesítmény.  Emelem
Szerintetek mennyire zavarja a kutyát ha régi a láb? Még talán nem kukacos, de már elég komoly szaga van (sajnos nincs lehetőségem hűtőben tartani).
Másikat meg nem tudtam szerezni csak ez van, szerintetek összezavarja a kutyát ha már-már dögszaga van a lábnak, vagy van még annak "szarvasszaga" is amit én nem érzek?
Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #203 Dátum: 2012. Március 26. - 15:51:30 »


Hogy hogy nincs lehetőséged csülköt tárolni a hűtőben ?
El kell dugni a fagyasztott csirkecombok közé ! Én a horgászatra használt csontival edzettem a feleségem ,  Röhög  egy két csülök ahhoz képest már nam nagy dolog.  Ördög

Szerintem ha tudsz friss vért fogni egy két-három decis üvegbe úgy hogy raksz bele egy kis sót azzal sokáig gyakorolhatsz és talán megengedik hogy a hűtőben tartsd.
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #204 Dátum: 2012. Március 26. - 16:11:51 »

Gratulálok, nem semmi eredmény, ez már vérebtől is komoly teljesítmény.  Emelem
Szerintetek mennyire zavarja a kutyát ha régi a láb? Még talán nem kukacos, de már elég komoly szaga van (sajnos nincs lehetőségem hűtőben tartani).
Másikat meg nem tudtam szerezni csak ez van, szerintetek összezavarja a kutyát ha már-már dögszaga van a lábnak, vagy van még annak "szarvasszaga" is amit én nem érzek?

Nem tudom mennyire szerencsés egy ilyen láb használata. Végül is szaga az van, azt tudja követni a kutya. Egy idő után már úgyis tudja, hogy csak mesterséges a csapa. Fene tudja, de egyre melegebb lesz most már. Le fog kopni a csontról az anyag. A kutyának se biztos, hogy jót tesz, ha valami bomladozó lábat fog a szájába.
Jól beszél Stefi. Ezt a harcot meg kell vívni a családdal. A fagyasztó ládában enyém egy fiók (igaz, hogy csak a legalsó  Stoel). Néha, amikor feltöltés van, akkor a felette lévő is megtelik lábbal, vérrel. Fel se tűnik, ha ügyesen be van csomagolva, olyan mint a libanyak, vagy egy fagyasztott hekk. Vagy valamelyik nem túl kényes havernál, nagymamánál kell tárolni....
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #205 Dátum: 2012. Március 26. - 19:16:56 »

Sziasztok

Ha nem unjátok még nagyon, akkor megosztanám a hétvégi "csapázás" eredményét. Soma nagyon megörvendeztetett  Tacsi. A csapát szerda reggel 5kor fektettem. Sajnos se csütörtök, se péntek reggel nem tudtam kimenni vele. Maradt a szombat reggel. Mivel a szerdai sétán az egy héttel korábbi csapát keresztezve megtalálta a vércseppet és kicsit követte is a nyomot, bíztam benne, hogy talán a 3 napos csapa még megoldható lesz számára.
Hihetetlen, de stabilabban követte, mint a fiatalabb csapákat. Annyit "segítettem" neki, hogy a szokásosnál lassabban mentünk, a vezetéket pedig teljes hosszban kiengedtem, hogy a törések környékén körbe tudjon nézni. Nem egészen pontosan követte a csapát, legtöbbször 1-2 métert jobbra-balra kilengve ment, sőt egyes részeket le is vágott.  Nagyon szépen mutatta az 1, 2, 6 vércseppeket. A 3-nál megállt, de már nem láttam a vért, a 4, 5 felett átsiklott. Szarvaslábbal készült, amiből az egyik az utolsó harmadnál leesett a csapacipőről, onnan fél lábon ment a szarvas  Vállat von Vigyorog, 1300m, 72ó, 24 perc alatt csinálta meg. Piros a csapa, sárga a "keresés".


Azért azt tudni kell, hogy ez a hely a város mellett van, ahol kb 15-20db őz mozog folyamatosan, valamint 1-2 disznó, + rókák és kóbor kutyák, kutyasétáltatók. Szarvas nagyon ritkán. Ez biztosan megkönnyítette a dolgot.

 Emelem

Gratula Dani és Soma. Nem tudom, hogy nálatok hogy van  Fejvakarás, de eddig leginkább 4 lábú szarvast láttam. Ezek szerint csak negyed lábon ment  Nyihi
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #206 Dátum: 2012. Március 26. - 20:09:49 »

Szia Dani.
Örülők én is ,hogy meg osztod velünk a tapasztalatidat,és egyben gratulálok is a 72h csapához  Emelem
És megszeretném kérdezni,hogy a szél irány milyen volt ,főleg ott ahol Soma levágta az ívet ill a 5 ös vér után mekkora volt az eltérés.



Ui:látod mondtam ,hogy gyere vasárnap Babatpusztára .Szívesen adnék újabb töretett.

Üdv:HSanyi
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #207 Dátum: 2012. Március 27. - 11:55:05 »

Szia Dani.
Örülők én is ,hogy meg osztod velünk a tapasztalatidat,és egyben gratulálok is a 72h csapához  Emelem
És megszeretném kérdezni,hogy a szél irány milyen volt ,főleg ott ahol Soma levágta az ívet ill a 5 ös vér után mekkora volt az eltérés.



Ui:látod mondtam ,hogy gyere vasárnap Babatpusztára .Szívesen adnék újabb töretett.

Üdv:HSanyi

A szél általában É-ÉNY-i és nyargalhat, mert ez többnyire lucerna tarló, kaszáló, néhány gazos fasorral. Nem tudom, hogy miért vágott le részeket. Lehet, hogy csak letért és visszatért, amikor keresztezte újra a csapát. Ilyen nagyításban nem annyira látszik, de ahol egyenesnek tűnik a vonal, ott is sokszor jobbra-balra kitérve keresett. Az 5 vér egy nagyobb térdig/derékig érő füves, csipkés rész. Tele van váltóval. Ott végig nézte minden váltó elejét, amikor kiértünk belőle, akkor meg a szélén ment el vagy 20 métert (ott is váltó van). Aztán észbe kapott és egy félkörrel visszakanyarodott a csapára. A sárga vonal természetesen nem 100% pontosságú, mivel a telefon az én zsebemben volt. Lehet rá kellene kötni Somára...
Naplózva

pbence93
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 562



WWW
« Új üzenet #208 Dátum: 2012. Március 27. - 15:24:35 »

Dani, mennyi idős volt a legöregebb csapa, amin élesben kerestél Somával?
 Emelem
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #209 Dátum: 2012. Március 28. - 09:14:28 »

Dani, mennyi idős volt a legöregebb csapa, amin élesben kerestél Somával?
 Emelem

62 óra 100m csapa, süldő dermedtre vezetés. Amire viszont büszkébb vagyok: 35 óra, 1500m gerinctüske lövés, szinte vér nélkül. Sajnos ez a süldő lerázta végül Somát. Emelem
Naplózva

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: