Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vércsapa gyakorlások  (Megtekintve 149869 alkalommal)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #180 Dátum: 2012. Március 09. - 12:20:48 »

Sziasztok!

Ilyentájt, mikor nincs vadászat (az őzbak idényig, illetve májusig szerencsére még a disznókat is kímélik a környéken), az ember mindenféle pótcselekvésekbe kezd.  Okos Jobb híján mesterséges csapán tartjuk formában magunkat. A minap fektetett csapa vonalát és a "kidolgozás" nyomvonalát is rögzítettem a telefonnal. Mint kiderült különböző színű vonalakkal is meg lehet ezeket jeleníteni, így utólag vissza nézhető, hogy a kutya hol és mennyi eltéréssel követte a lefektetett csapát. (Igaz ezt menet közben is látja az ember nagyjából, de akkor mit lehetne csinálni az alatt a két üres hónap alatt  Okos) Kissé csal ugyan a szoftver is, talán a Föld mozgása játszhat közre, nem tudom. A csapa 1,5km, 24 ó, 5 csepp vérrel, szarvaslábbal, csapacipővel. A piros a csapa, a sárga a "kutya" nyomvonala.
Aki használja ezt az alkalmazást, az játszadozhat vele. Vigyorog  Emelem

Naplózva

meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #181 Dátum: 2012. Március 09. - 14:58:10 »

Szia Dani
Milyen telefonnal csinálta, ill. mi a progi?
Üdv Metor
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #182 Dátum: 2012. Március 09. - 18:11:21 »

Sziasztok!

Ilyentájt, mikor nincs vadászat (az őzbak idényig, illetve májusig szerencsére még a disznókat is kímélik a környéken), az ember mindenféle pótcselekvésekbe kezd.  Okos Jobb híján mesterséges csapán tartjuk formában magunkat. A minap fektetett csapa vonalát és a "kidolgozás" nyomvonalát is rögzítettem a telefonnal. Mint kiderült különböző színű vonalakkal is meg lehet ezeket jeleníteni, így utólag vissza nézhető, hogy a kutya hol és mennyi eltéréssel követte a lefektetett csapát. (Igaz ezt menet közben is látja az ember nagyjából, de akkor mit lehetne csinálni az alatt a két üres hónap alatt  Okos) Kissé csal ugyan a szoftver is, talán a Föld mozgása játszhat közre, nem tudom. A csapa 1,5km, 24 ó, 5 csepp vérrel, szarvaslábbal, csapacipővel. A piros a csapa, a sárga a "kutya" nyomvonala.
Aki használja ezt az alkalmazást, az játszadozhat vele. Vigyorog  Emelem


Szia!

Mit jelent az, hogy 5 csepp vér? Ezt pontosítsd légyszi (hova tetted, milyen messze egymástól, mit vársz a kutyától, ha megtalálta).

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #183 Dátum: 2012. Március 09. - 21:29:26 »

Szia Dani
Milyen telefonnal csinálta, ill. mi a progi?
Üdv Metor

Szia!

Nézd meg ezt a honlapot, innen le lehet tölteni az ingyenes alkalmazást.http://www.sports-tracker.com/ Bal oldalon lefelé görgetve megtalálod, hogy milyen típusú készülékekhez lehet használni. Én egy Nokián használom.

Üdv, Dani
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #184 Dátum: 2012. Március 09. - 21:49:03 »

Szia!

Mit jelent az, hogy 5 csepp vér? Ezt pontosítsd légyszi (hova tetted, milyen messze egymástól, mit vársz a kutyától, ha megtalálta).



Szia!

Egy kb 2 éves bika lábbal készítettem a csapát. Ennek a nyomát kellett Somának követni. Már eléggé kifagyott a két láb, sokszor használtam. Én alig érzem a szagát, de Soma még most is megérzi a lépcsőházban, amikor a pincében kiveszem a fagyasztóból kiolvasztásra.
Egy csepp vér volt a "rálövésnél", meg kis vágott szőr, a többi 4 csepp, az kb 2-300 méterre egymástól a csapán. Egy kidőlt szőlőkarón, falevélen, fűcsomón, vastag fűszálon. Magasan mellette egy faágon megjelöltem, hogy tudjam hol vannak. Azért így, mert Soma felismeri a jelölő papírokat, ha neki szem magasságban vannak.
Szóval mentünk a csapán, és amikor a vércsepphez értünk, neki meg kellett állni. A vércseppet szimatolni, vizsgálni, amiből én észre vehetem a vért. Ez nagy segítség, amikor csak néhány vércsepp van, amit én nem is vennék észre. Így viszont meggyőződhetek, hogy jól megyünk, amikor élesben megy a dolog.Eddig is csinálta, de jobban be akarom gyakoroltatni vele.
Igazából egy cseppnél viselkedett tökéletesen úgy, ahogy kell. A többit is jelezte, de még csiszolni kell a dolgot, hogy ne siessen annyira tovább. A legnagyobb baj az, hogy tisztán látszik rajta, hogy tudja, ez csak játék, de azért szerencsére csinálja.

Az ihletet részben egy kaszói munka adta, ahol az egyik csapán 9 pici vércsepp volt, azon a kb 1,5 km-es szakaszon, amíg a kutya követni tudta.

Üdv, Dani
Naplózva

manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #185 Dátum: 2012. Március 10. - 01:41:38 »

Szia!

Egy kb 2 éves bika lábbal készítettem a csapát. Ennek a nyomát kellett Somának követni. Már eléggé kifagyott a két láb, sokszor használtam. Én alig érzem a szagát, de Soma még most is megérzi a lépcsőházban, amikor a pincében kiveszem a fagyasztóból kiolvasztásra.
Egy csepp vér volt a "rálövésnél", meg kis vágott szőr, a többi 4 csepp, az kb 2-300 méterre egymástól a csapán. Egy kidőlt szőlőkarón, falevélen, fűcsomón, vastag fűszálon. Magasan mellette egy faágon megjelöltem, hogy tudjam hol vannak. Azért így, mert Soma felismeri a jelölő papírokat, ha neki szem magasságban vannak.
Szóval mentünk a csapán, és amikor a vércsepphez értünk, neki meg kellett állni. A vércseppet szimatolni, vizsgálni, amiből én észre vehetem a vért. Ez nagy segítség, amikor csak néhány vércsepp van, amit én nem is vennék észre. Így viszont meggyőződhetek, hogy jól megyünk, amikor élesben megy a dolog.Eddig is csinálta, de jobban be akarom gyakoroltatni vele.
Igazából egy cseppnél viselkedett tökéletesen úgy, ahogy kell. A többit is jelezte, de még csiszolni kell a dolgot, hogy ne siessen annyira tovább. A legnagyobb baj az, hogy tisztán látszik rajta, hogy tudja, ez csak játék, de azért szerencsére csinálja.

Az ihletet részben egy kaszói munka adta, ahol az egyik csapán 9 pici vércsepp volt, azon a kb 1,5 km-es szakaszon, amíg a kutya követni tudta.

Üdv, Dani

Ügyes.  Emelem
A tacskókopót én úgy képzem, hogy neki kell megtalálnia a rálövést is. Aztán csinálok pár sebágyat a nyomon. Ezeket fekve kell jeleznie. Érdekes amit írsz, mert tegnapelőtt vettem észre a kopón, hogy figyeli a nyomjelző papírokat. Ma direkt figyeltem és minden papírra felnézett, pedig nekem van szem magasságban. Kezdhetek trükközni a jelzéssel, hogy csak én lássam Fejvakarás
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
meteor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 58


« Új üzenet #186 Dátum: 2012. Március 10. - 10:07:59 »

Dani kösz a gyors választ.
Naplózva
magas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #187 Dátum: 2012. Március 10. - 11:19:39 »

Ügyes.  Emelem
A tacskókopót én úgy képzem, hogy neki kell megtalálnia a rálövést is. Aztán csinálok pár sebágyat a nyomon. Ezeket fekve kell jeleznie. Érdekes amit írsz, mert tegnapelőtt vettem észre a kopón, hogy figyeli a nyomjelző papírokat. Ma direkt figyeltem és minden papírra felnézett, pedig nekem van szem magasságban. Kezdhetek trükközni a jelzéssel, hogy csak én lássam Fejvakarás
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #188 Dátum: 2012. Március 10. - 12:47:07 »

Szervusz Csabi.
Amit írtál csak részben értem.
Azt,hogy a kutyával keresteted meg a rálövés helyét az jó akkor ha un elő keresést csinálsz és ezt fekve kell jeleznie.
De a sebágy és a rálövés helye nem ua és nem is azt várjuk el a kutyától (a sebágynál nem kell lefeküdni a kutyának).
A szalag jelzést szerintem csak észre veszi mert lobog a légáramlatban ennyi nem szemmel keres.
A vércseppnél jó ha meg áll a kutya és mutasd szóval biztatjuk is és dicsérjük.
A csapán hogy csinálsz "sebágyat" letaposod a füvet és teszel bele un tunkolt nyomót vagy hogy.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Jager74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1684


« Új üzenet #189 Dátum: 2012. Március 10. - 14:37:45 »

Sziasztok!

Ilyentájt, mikor nincs vadászat (az őzbak idényig, illetve májusig szerencsére még a disznókat is kímélik a környéken), az ember mindenféle pótcselekvésekbe kezd.  Okos Jobb híján mesterséges csapán tartjuk formában magunkat. A minap fektetett csapa vonalát és a "kidolgozás" nyomvonalát is rögzítettem a telefonnal. Mint kiderült különböző színű vonalakkal is meg lehet ezeket jeleníteni, így utólag vissza nézhető, hogy a kutya hol és mennyi eltéréssel követte a lefektetett csapát. (Igaz ezt menet közben is látja az ember nagyjából, de akkor mit lehetne csinálni az alatt a két üres hónap alatt  Okos) Kissé csal ugyan a szoftver is, talán a Föld mozgása játszhat közre, nem tudom. A csapa 1,5km, 24 ó, 5 csepp vérrel, szarvaslábbal, csapacipővel. A piros a csapa, a sárga a "kutya" nyomvonala.
Aki használja ezt az alkalmazást, az játszadozhat vele. Vigyorog  Emelem

Taps Emelem 24-es NY-i oldala,Füred és Solymos között?  Kacsint
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #190 Dátum: 2012. Március 10. - 20:50:05 »

Szervusz Csabi.
Amit írtál csak részben értem.
Azt,hogy a kutyával keresteted meg a rálövés helyét az jó akkor ha un elő keresést csinálsz és ezt fekve kell jeleznie.
De a sebágy és a rálövés helye nem ua és nem is azt várjuk el a kutyától (a sebágynál nem kell lefeküdni a kutyának).
A szalag jelzést szerintem csak észre veszi mert lobog a légáramlatban ennyi nem szemmel keres.
A vércseppnél jó ha meg áll a kutya és mutasd szóval biztatjuk is és dicsérjük.
A csapán hogy csinálsz "sebágyat" letaposod a füvet és teszel bele un tunkolt nyomót vagy hogy.
Üdv:HSanyi

Szia Sanyi!

Persze, tudom, hogy a rálövés helye és a sebágy nem ugyanaz. Szerintem nem baj ha meg tudja keresni a rálövés helyét. A sebágynál meg azért fektetem el (meg többször a nyomon megállítom és elfektetem, majd újraindítom, hogy megszokja, hogy ha ki van zökkentve a koncentrációból, akkor is fel tudja venni a csapát újra.) mert nagyon rohan és folyamatosan lassítanom kell. Letaposni nem szoktam a "sebágyat" csak kenek vért és csöpögtetek, meg pár szőrszálat esetleg csontdarabot rakok ki.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #191 Dátum: 2012. Március 12. - 09:58:45 »

Ügyes.  Emelem
A tacskókopót én úgy képzem, hogy neki kell megtalálnia a rálövést is. Aztán csinálok pár sebágyat a nyomon. Ezeket fekve kell jeleznie. Érdekes amit írsz, mert tegnapelőtt vettem észre a kopón, hogy figyeli a nyomjelző papírokat. Ma direkt figyeltem és minden papírra felnézett, pedig nekem van szem magasságban. Kezdhetek trükközni a jelzéssel, hogy csak én lássam Fejvakarás


Üdv.
Stikli nekem is megnézi a jelölő szalagokat, de nem hiszem, hogy ezeket követné.
Visszatörésből való kiváltásnál, vagy egy nagyobb törésnél észre lehetne venni, hogy szemmel keres. A kevés vért általában nekem is jelzi is, de ha bőségesen van a csapán már nem foglalkozik vele.
 Wave
Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #192 Dátum: 2012. Március 12. - 15:28:42 »

Taps Emelem 24-es NY-i oldala,Füred és Solymos között?  Kacsint

Szia!

Hasonlít a hely arra amire gondolsz, de ez Gyöngyös és Réde között van, a Toka pataktól Ny-ra. Itt a legkényelmesebb csapát fektetni, ha kevés az időm, mert 5p gyalog és járja egy pár őz, nyúl, meg róka a területet. Kicsit szagosítanak a csapán másnapra.

Üdv, Dani
Naplózva

Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #193 Dátum: 2012. Március 12. - 15:43:48 »

Ügyes.  Emelem
A tacskókopót én úgy képzem, hogy neki kell megtalálnia a rálövést is. Aztán csinálok pár sebágyat a nyomon. Ezeket fekve kell jeleznie. Érdekes amit írsz, mert tegnapelőtt vettem észre a kopón, hogy figyeli a nyomjelző papírokat. Ma direkt figyeltem és minden papírra felnézett, pedig nekem van szem magasságban. Kezdhetek trükközni a jelzéssel, hogy csak én lássam Fejvakarás

Szia!

Hát nem hülyék ezek a kutyák. Nyilván érzik a mi szagunkat is, akár milyen fondorlattal készítjük a csapát. Szerintem egyből megérzik, hogy mesterséges dologról van szó, csak "belemennek" a játékba. A papírokat Soma figyeli, de csak azt, amit én teszek ki, az esetleg ott lévő szétszórt szemetet, amiből van sajnos elég, nem méltatja semmire. Talán a papírról érzi a szagomat? Nem azt mondom, hogy szemmel végigmegy, a papírok mentén, mert ahhoz túl ritkán van kitéve. Inkább csak olyan igazolás lehet neki, hogy na ide kell menni, mert a gazda most ezt játssza velem. Bár lehet, hogy én gondolok túl sokat erről.
A rálövés helyén én is megkerestetem egyébként a lőjeleket, majdnem mintha előkeresnénk, csak ugye kisebb területen. A lefekvés dolog nem tudom mennyire lesz hasznos. Hogy megszokja a kizökkentést, arra mindenképpen jó, de menet közben, amikor több sebágy követi egymást, szerintem nem kell a kutyának mindig lefeküdni. Elég ha megáll.
Nálunk már a megáll is elég "nehéz" feladat különben, mert Soma a rálövésnél is legszívesebben csak lefutna egy kört, amíg "körbeszagol" és már vágtatna is a nyomon. Sebágynál is  "azonnal fogja", hogy mi van. Őt is sokat kell fékezni, különösen, ha sok idő kimarad két keresés között. Ha kicsit gyakrabban keresünk, akkor meg gyönyörűen "ballag" a nyomon, szépen lépésben keres, amíg nem válik meleggé a csapa, nem érjük utol a vadat. Onnan már nem fogja vissza senki és semmi. Én mikor először láttam vérebet keresni, pláne hannoverit, hát majdnem "elaludtam", de irigyeltem is azt a komótosságot. Nem tudom a tacskókopó hol helyezkedik ezen a skálán, de gondolom a tacskóhoz közelebb.

Üdv, Dani
Naplózva

Snoopy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 267


WWW
« Új üzenet #194 Dátum: 2012. Március 12. - 16:12:00 »

Szia!

 Én mikor először láttam vérebet keresni, pláne hannoverit, hát majdnem "elaludtam", de irigyeltem is azt a komótosságot. Nem tudom a tacskókopó hol helyezkedik ezen a skálán, de gondolom a tacskóhoz közelebb.

Üdv, Dani


Szia.
Nem sok vérebet láttam munka közben, de szerintem vehemensebbek a tacskókopók.
Az enyémet is inkább visszafogni kell, mint biztatni, sűrűben sokszor nehéz tartani vele a tempót, tör előre, mint egy kis mozdony.
Próbálom lassítani, mert ha engedem”rohanni”, akkor általában téveszt is.
Remélem, ahogy idősödik majd, alábbhagy a nagy lendülete.
Üdv. Snoopy


Naplózva

"Adja a magyarok Istene, hogy ősi, nemes
      kedvtelésünk: az agarászat újra felviruljon!"
                       (Csanádi Jenő)
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: