Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vércsapa gyakorlások  (Megtekintve 149859 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #150 Dátum: 2011. Május 25. - 20:55:20 »

Szervusztok:
Elkészült a Film a Tacskókopóról :Utánkeresés Tacskókopóval cimmel.
Az www.tacskokopo.atw.hu van belőle részlet figyelmébe ajánlom.
Üdv:HSanyi

Nekem sajnos egyik gomb sem reagál a honlapon. Nem tudom a filmet sem megnézni.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Fox87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #151 Dátum: 2011. Május 25. - 21:50:09 »

Szervusztok:
Elkészült a Film a Tacskókopóról :Utánkeresés Tacskókopóval cimmel.
Az www.tacskokopo.atw.hu van belőle részlet mindenki figyelmébe ajánlom.
Üdv:HSanyi

Jó kis videó, a film se lehet rossz  Igen
Naplózva

Egy hétből nyolc napot kell vadászni! :-)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #152 Dátum: 2011. Június 16. - 23:16:44 »

Sziasztok!

Kíváncsi lennék a véleményetekre.
Van egy 20 hónapos Tacskóm, akivel egyéb kiképzések miatt csak most kezdtem el csapázást. Még csak rövid egyeneseket húztam neki, de azt vettem észre, hogy nagyon szépen megy a csapán, de amikor megtalálja a lábat, akkor egyáltalán nem érdekli. Hiába próbálom húzogatni előtte, rá sem szagol. Sem szarvas, sem disznó láb nem hatja meg. Pedig az az érdekes, hogy nagyon szépen dolgozik disznós kertben és rókán is. Ennyire fogós kutyám nem volt még. Töri a rókát amint eléri. Holnap megpróbálom, hogy teszek a nyom végére egy kitömött disznót. Kíváncsi vagyok, hogy azzal mit kezd.

Vajon miért nem érdekli ennyire a láb?

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #153 Dátum: 2011. Június 17. - 08:51:13 »

Sziasztok!

Kíváncsi lennék a véleményetekre.
Van egy 20 hónapos Tacskóm, akivel egyéb kiképzések miatt csak most kezdtem el csapázást. Még csak rövid egyeneseket húztam neki, de azt vettem észre, hogy nagyon szépen megy a csapán, de amikor megtalálja a lábat, akkor egyáltalán nem érdekli. Hiába próbálom húzogatni előtte, rá sem szagol. Sem szarvas, sem disznó láb nem hatja meg. Pedig az az érdekes, hogy nagyon szépen dolgozik disznós kertben és rókán is. Ennyire fogós kutyám nem volt még. Töri a rókát amint eléri. Holnap megpróbálom, hogy teszek a nyom végére egy kitömött disznót. Kíváncsi vagyok, hogy azzal mit kezd.

Vajon miért nem érdekli ennyire a láb?

Üdv: Csaba

Szerintem azért, mert volt már dolga élő disznóval, rókával. Ezek után egy láb lehet, hogy nem akkora nagy sikerélmény neki.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #154 Dátum: 2011. Június 23. - 18:52:08 »

III. Börzsönyi Vérebes Hétvége, 2011. Nem csak vérebeseknek!

Kedves vadászkutyás, utánkeresés iránt érdeklődő barátunk!

Szeretnénk idén is meghívni Téged, (és Családodat,) és négylábú társadat, egy jó hangulatú, kötetlen kikapcsolódást nyújtó vadászias hétvégére, a Börzsöny legszebb részére Királyházára. A tartalmas hétvége során közösen fektetünk csapát, és azokat közösen is dolgozzuk ki. Egy érdekes, házi verseny is megrendezésre kerül, a kétlábú és négylábú szagdoktoroknak, és vendég előadóink is lesznek! Fuchs Tamás, Fuchs Antal legendás vérebvezetőről mesél, míg Németh Balázs, az elöltöltős fegyvereket mutatja be nekünk.

Helyszín: Kemence, Királyháza Vadászház
Időpont: 2011. augusztus.19-20-21.
.
Jelentkezés: Acsai Szilvia,
Elérhetőség, információ: 2638 Kemence, Királyháza Vadászház, tel./fax: 06-27-365-130, mobil: 06-30-241-09-21, 06-30-626-91-94,
email: acsaiszilvi@freemail.hu,

GPS: Királyháza Alsó Vadászház K: 644130, 205 É:293750,675
Királyháza Felső Vadászház: K: 643985,730 É 294064,275

Útbaigazítás: Budapest felől: 2-es úton Diósjenőig, itt az iskolánál balra, tábla van a villany oszlopon: Kemence, Királyháza -az erdőnél jobbra- Királyháza a 9.km kőnél található.
Balassagyarmat felől: Parasapusztánál Kemence irányába kanyarodni, első Bernecebaráti, utána Kemence, itt a faluban a sárga nagy épületnél balra kell kanyarodni.
Esztergom irányából szintén a sárga nagy épület az irányadó.

Üdv:HSanyi
Naplózva
KovácsV
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Új üzenet #155 Dátum: 2011. Október 01. - 08:51:33 »

Szia!

Én bőr nyaklót és vezetéket használok, mint a vérebesek. Persze tacskóra van lekicsinyítve. Ilyet itthon tudomásom szerint nem gyártanak. Én egy magyar kereskedőtől vettem, ha gondolod megadom az elérhetőségét. Nyakló 2000Ft, vezeték 1000Ft/m volt. Én 6m használok. Ez egyébként cseh termék, akár onnan is be lehet szerezni, valamivel olcsóbb, de a postaköltség nem tudom mennyi lenne. Egy db rendelésnél nem hiszem, hogy megéri. http://www.zubicek.cz/index.html
Nyakló

Vezeték




Szia
Engem érdekelne ennek a magyar kereskedőnek az elérhetősége.
Előre is köszönöm
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #156 Dátum: 2011. Október 03. - 09:48:34 »

Szia
Engem érdekelne ennek a magyar kereskedőnek az elérhetősége.
Előre is köszönöm

Szia!

Írtam e-mailt.
Üdv, Dani
Naplózva

w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #157 Dátum: 2011. Október 14. - 19:05:38 »

Szia!

Írtam e-mailt.
Üdv, Dani

Sziasztok!

Engem is érdekelne az elérhetősége, ha nem gond! Mosolyog
Naplózva
izsitibi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40



WWW
« Új üzenet #158 Dátum: 2011. November 04. - 19:45:07 »

Van itt valaki rajtam kívül aki foxival dolgozik? Stoel
Naplózva

"Hihetetlen vakmerőséggel telített, mintázni való kutyaszépség, s az élénk foxi szemekből kicsillanó magas fokú értelem - ez mindenképp első helyen áll a kutyafajták között." Kittenberger Kálmán
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #159 Dátum: 2011. November 04. - 21:35:51 »

Van itt valaki rajtam kívül aki foxival dolgozik? Stoel
Szia!

Van egy 1,5 éves simaszőrű foxim, nem vadászom vele, szerinted ilyen korban még meg lehet tanítani az alap fegyelmi dolgokra, esetleg csapázásra, kotorékozásra?
Nevére hallgat, hívásra odajön, de más semmi, csak amit a vére diktál... macska nem mehetát az udvaron, galamb, veréb nem szállhat le, a farakást képes szétrúgni egy egérért...stb.

Köszönettel: Bassman  Emelem
Naplózva
Bassman
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 248


« Új üzenet #160 Dátum: 2011. November 04. - 21:49:43 »

Hopp, ezt nem ebben a topicban kellett volna... sorry
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #161 Dátum: 2011. November 10. - 10:16:24 »

Tegnap sikerült lőnünk egy ünőt és hazahoztam a fejet és a lábakat, kíváncsi voltam, hogy reagál a kis Tücsi (pont ma 9 hetes). Szarvasfejjel húztam neki az udvarban egy kb 8 méteres vonszalékot, majd rátettem a csapára. Úgy elindult mintha zsinóron húzták volna, majd a csapa felénél inkább nekiállt virágot tépkedni,de egy kis unszolásra folytatta. Mikor a szarvasfej közelébe ért, egyből a lábam mögé bújt, egy kicsit tartott tőle,de nagyon megdícsértem. Majd kihúztam a tuja alól a fejet és próbáltam odacsalni hozzá, de 1 méternél nem akart közelebb jönni, sőt úgy elkezdte ugatni, hogy magam is meglepődtem, hogy ilyet is tud, alig akarta abbahagyni. Mosolyog Majd szépen óvatosan azért csak sikerült odacsalnom a fejhez, el is kezdte tépkedni a fülét,de teljesen azért még nem békült ki vele, óvatos volt azért. Legközelebb majd szarvaslábbal csinálom, had szokja egy kicsit, a fej még azért ijesztő neki, csak annyira kíváncsi voltam, hogy mi lesz a reakció, hogy muszáj volt kipróbálnom.
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3604


« Új üzenet #162 Dátum: 2011. November 10. - 10:28:51 »

Az ugatást nagyon becsüld meg!  Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #163 Dátum: 2011. November 10. - 10:47:38 »

Megbecsülöm, örülök neki, nagyon, hogy ugatott!!  Igen Emelem
Naplózva
w.simmons
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 329


« Új üzenet #164 Dátum: 2011. November 10. - 15:59:48 »

Ha lefagyasztom a szarvaslábat, akkor legközelebbi használat után vissza lehet fagyasztani újból?? Illetve a fagyasztott lábat hidegen használjam vonszaléknak, vagy kiolvasszam előtte?
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: