Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vércsapa gyakorlások  (Megtekintve 150876 alkalommal)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #15 Dátum: 2010. Október 06. - 10:54:38 »

Sziasztok!

Hátha feléled ez a topik is.

Jelenleg a saját kutyáimon kívül kilenc kutyával gyakoroljuk a vércsapát, illetve készülünk vizsgára. A kilenc kutya 4 Tacskó, 2 Jack Russel Terrier, 2 Nyugat-szibériai Lajka és egy Stafforshire Terrier. Ebből 3 kutyának nincs valamilyen előképzettsége, a többi már valamennyit dolgozott nyomon. Az első alkalommal kizárólag vért fektettem. Hát mondanom sem kell, hogy nagyon nehezen dolgozták ki. Pedig bő vérrel fektettem, hogy lássam, hogy milyen szinten vannak. A második alkalommal hagytam öregedni pár disznólábat és vér nélkül vonszalékot csináltam. Nem hosszúakat, de mindegyik 2-6 töréssel lett fektetve. Érdekes módon ezen minden kutya nagyon szépen teljesített. A legnehezebb a Staffival megértetni, hogy mit is várunk tőle, bár az is igaz, hogy a gazda is kezdő. Amikor átvettem a kutyát akkor egész szépen ment a nyomon.
A lajkáknak kicsit trükközni akartam, de az egyik túljárt az eszemen. Csináltam az egyik nyomba egy nagyobb "Z" alakú törést, de valószínű, hogy túl közel voltak egymáshoz a szárak és egyszerűen légszimattal levágta a töréseket.

Szombaton folytatjuk.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #16 Dátum: 2010. Október 06. - 10:58:26 »

Egy kérdés:

Csináltam egy csapacipőt. Vagyis már kifaragtam a talpat, de elakadtam a lábamra rögzítésnél és a láb felrögzítésnél. Nem akarom a talpára rakni, hanem mögé akarnám valamilyen satuszerűvel felfogatni.

Kinek van ötlete?

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #17 Dátum: 2010. Október 06. - 11:22:33 »

Sziasztok!

Hátha feléled ez a topik is.

Jelenleg a saját kutyáimon kívül kilenc kutyával gyakoroljuk a vércsapát, illetve készülünk vizsgára. A kilenc kutya 4 Tacskó, 2 Jack Russel Terrier, 2 Nyugat-szibériai Lajka és egy Stafforshire Terrier. Ebből 3 kutyának nincs valamilyen előképzettsége, a többi már valamennyit dolgozott nyomon. Az első alkalommal kizárólag vért fektettem. Hát mondanom sem kell, hogy nagyon nehezen dolgozták ki. Pedig bő vérrel fektettem, hogy lássam, hogy milyen szinten vannak. A második alkalommal hagytam öregedni pár disznólábat és vér nélkül vonszalékot csináltam. Nem hosszúakat, de mindegyik 2-6 töréssel lett fektetve. Érdekes módon ezen minden kutya nagyon szépen teljesített. A legnehezebb a Staffival megértetni, hogy mit is várunk tőle, bár az is igaz, hogy a gazda is kezdő. Amikor átvettem a kutyát akkor egész szépen ment a nyomon.
A lajkáknak kicsit trükközni akartam, de az egyik túljárt az eszemen. Csináltam az egyik nyomba egy nagyobb "Z" alakú törést, de valószínű, hogy túl közel voltak egymáshoz a szárak és egyszerűen légszimattal levágta a töréseket.

Szombaton folytatjuk.

Üdv: Csaba

Szia Csaba!

Szerintem ezért jobbak az egyéb kutyák, mert nem ragaszkodnak minden esetben a "földi" nyomhoz, és töredék idő alatt megtalálják a vadat.
Egy foxi, vagy egy jó jagd sokkal gyorsabb egy vérebnél.

 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #18 Dátum: 2010. Október 06. - 11:30:20 »

Egy kérdés:

Csináltam egy csapacipőt. Vagyis már kifaragtam a talpat, de elakadtam a lábamra rögzítésnél és a láb felrögzítésnél. Nem akarom a talpára rakni, hanem mögé akarnám valamilyen satuszerűvel felfogatni.

Kinek van ötlete?



Mi az a csapacipő??
 Stoel
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #19 Dátum: 2010. Október 06. - 11:31:35 »

Mi az a csapacipő??
 Stoel
Csapafektetésre használják... :Mosolyog
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Mikibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 181



« Új üzenet #20 Dátum: 2010. Október 06. - 11:34:35 »

Mani!
http://www.magasles.hu/images/logo/archiv/2006/037.pdf
12. oldal
Nem rég nézegettem, én is hasonlóban töröm a fejemet...  Wave
Naplózva

"...A Vadászat megfelelő irányba tereli a vadász személyiségének alakulását. Olyan etikai értéket fejleszt ki benne, amely nélkül a vadászat csupán az ösztönök gyarló megnyilvánulása volna."
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #21 Dátum: 2010. Október 06. - 12:49:22 »

Mani!
http://www.magasles.hu/images/logo/archiv/2006/037.pdf
12. oldal
Nem rég nézegettem, én is hasonlóban töröm a fejemet...  Wave

Ez tök jó, egy sima csőbilincs. Nem is kell túlbonyolítani.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #22 Dátum: 2010. Október 08. - 21:07:12 »

Szia Csaba!

Szerintem ezért jobbak az egyéb kutyák, mert nem ragaszkodnak minden esetben a "földi" nyomhoz, és töredék idő alatt megtalálják a vadat.
Egy foxi, vagy egy jó jagd sokkal gyorsabb egy vérebnél.

 S.Peti

Akkor kurva jó a foxik szaglása vazze!  Ördög

Pl. 5 kilométerről kiszagolják a beteg agancsárt...     Vállat von

 Wave
Naplózva

Erdő az én templomom...
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #23 Dátum: 2010. Október 08. - 21:37:43 »

Vívódhattok itt a kutyák teljesítményén, de az a szomorú, minden vadászhagyományt sárba tipró igazság, hogy a német juhászok szimatánál jobb nincsen.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 08. - 22:13:25 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #24 Dátum: 2010. Október 09. - 02:05:24 »

Vívódhattok itt a kutyák teljesítményén, de az a szomorú, minden vadászhagyományt sárba tipró igazság, hogy a német juhászok szimatánál jobb nincsen.

Szerintem ezt nagy álltalánosságban nem lehet kijelenteni. Hosszú évekig dolgoztam az IPO szakágban, és saját tapasztalat, hogy az NJ.-k között is van nem egy faorrú kutya.
A másik, pedig az, hogy az tapasztaltam, hogy a nem vadászatra tenyésztett fajtákat sokkal kevésbé érdekli a vad és a vér követése/szaga. Lehet, hogy jobb lehet egy NJ egy vérebnél, de nem fogja annyira lekötni a vércsapa/vonszalék/sebzett vad nyomának követése. De erről szerintem a Babály Csaba többet tudna mondani, mert Ő komolyan dolgozott/zik mindkét fajtával. NJ-vel a rendőrségen, most meg szerintem mindenki tudja, hogy vérebezik.
De ha Neked van olyan tapasztalatod ami az ellenkezőjét bizonyítva, akkor írd meg. Kíváncsi vagyok rá.

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #25 Dátum: 2010. Október 10. - 20:31:12 »

Igazad van, Csaba, kicsit általánosítva fogalmaztam, és persze nem is hiszem, hogy a NJ-nak keresni valója lenne a vadászatban, de láttam olyan bemutatót, ahol egyszerűen nem hittem a szememnek, hogy mire képesek. Nekem is volt NJ-om, (3 alom erejéig tenyésztettem is, és alapképzés után adtam el őket). De a sors fintora, és ebben magamnak mondok ellent, hogy egy nem tiszta vérű NJ-om is volt 13 évig, ami az elegáns pedigrével rendelkező előzőeket felülmúlta mindenben.
Nekem az tetszett a NJ-ban, hogy nagyon szeret és akar dolgozni, él-hal az apportért, kitartó, és nem lehet lefárasztani. A nyomkövetésben pedig alapvetően, nyugodt, kimért, nem megy fejjel a falnak, ha kell, leellenőrzi önmagát, önálló, nem adja fel.
De hangsúlyozom, nekem csak ezzel a három kutyával van tapasztalatom, és nem is szándékozom már ezt a fajtát tartani, mert szerintem csak annak való, akinek naponta 24 órája van foglalkozni vele, máskülönben hamar "önállósodik."
Üdv: Zsolt
 Emelem
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #26 Dátum: 2010. Október 10. - 21:02:48 »

Vívódhattok itt a kutyák teljesítményén, de az a szomorú, minden vadászhagyományt sárba tipró igazság, hogy a német juhászok szimatánál jobb nincsen.
Ezt nem kommentálom... Röhög Röhög Röhög Röhög Röhög


 Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög



 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #27 Dátum: 2010. Október 10. - 21:05:19 »

Akkor kurva jó a foxik szaglása vazze!  Ördög

Pl. 5 kilométerről kiszagolják a beteg agancsárt...     Vállat von

 Wave
Mani írta:

"Csináltam az egyik nyomba egy nagyobb "Z" alakú törést, de valószínű, hogy túl közel voltak egymáshoz a szárak és egyszerűen légszimattal levágta a töréseket."

Erre írtam... "Szerintem ezért jobbak az egyéb kutyák, mert nem ragaszkodnak minden esetben a "földi" nyomhoz, és töredék idő alatt megtalálják a vadat.
Egy foxi, vagy egy jó jagd sokkal gyorsabb egy vérebnél."
 Ördög
 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #28 Dátum: 2010. Október 10. - 21:23:09 »

Ezt nem kommentálom... Röhög


 S.Peti

Na de miért, Peti? Mert annyira egyértelmű, vagy mert egész mást gondolsz?  Fejvakarás

A légszimatról meg annyit, hogy a "klasszikus iskola" tanítása szerint jobb erről a sebzett nagyvadat kereső kutyát leszoktatni, mert a talajnyom biztosabb.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #29 Dátum: 2010. Október 10. - 21:38:17 »

Na de miért, Peti? Mert annyira egyértelmű, vagy mert egész mást gondolsz?  Fejvakarás

A légszimatról meg annyit, hogy a "klasszikus iskola" tanítása szerint jobb erről a sebzett nagyvadat kereső kutyát leszoktatni, mert a talajnyom biztosabb.
Úgy gondolom, hogy bőven vannak jobb orrú ebek, mint a németjuhász. Ördög
A "klasszikus iskola" lehet, hogy ezt tanítja, de mivel én nem vérebezek, nekem egy gyors kutya eredményesebb lehet, légszimattal is.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: