Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vércsapa gyakorlások  (Megtekintve 151204 alkalommal)
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #135 Dátum: 2011. Május 20. - 22:27:51 »

Mikor láttam a kutyám szemében azt az örömöt, hát azt hiszem nem kell leírnom(nem is tudnám) mit éreztem. Hatalmas dicséretet kapott, és együtt örültünk a megtalált a vadnak, talán még jobban mintha én magam ejtettem volna el.

Gratulalok!  Igen

...nem akarok kozhelyeket pufogtatni, de milyen igaz, amit leirtal! Wave
Naplózva

Erdő az én templomom...
Fox87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #136 Dátum: 2011. Május 20. - 23:23:44 »

Köszönöm mindenkinek!  Emelem
Naplózva

Egy hétből nyolc napot kell vadászni! :-)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #137 Dátum: 2011. Május 21. - 10:53:07 »

Szia Fox.
Gratulálok az első munkátokhoz.Szép eredmény.Látom meg érintett az Után keresők szelleme.Csak lassan türelemmel.
Nagyon jó ki állású a kutyád merről kitől való?
Üdv:HSanyi
Naplózva
Fox87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #138 Dátum: 2011. Május 21. - 12:04:30 »

Szia Fox.
Gratulálok az első munkátokhoz.Szép eredmény.Látom meg érintett az Után keresők szelleme.Csak lassan türelemmel.
Nagyon jó ki állású a kutyád merről kitől való?
Üdv:HSanyi

Köszönjük szépen! Igen mindig is megérintett az a dolog, hogy az elveszettnek hitt vadat szeretett kutyám segítségével megkeressük. Leírhatatlan érzés volt, ahogy a kutya után haladva "kirajzolódtak" bennem az előző este történései. ...most erre ment, most itt feküdt meg, aztán arra tovább... Most pedig még jobban fel lettem spanolva, ettől az élménytől. Tasak pedig (nevében is köszönöm a dicsérő szavakat) egy Kecskeméti kennelből való, Mészáros Konrád tenyésztőtől.

Üdv: Levente
Naplózva

Egy hétből nyolc napot kell vadászni! :-)
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #139 Dátum: 2011. Május 21. - 12:25:39 »

Szia Fox!

Szép munka, Gratulálok. Ha így halad, akkor sok szép élményt fog adni Neked a Vadásztársad!  Emelem

Üdv: Csaba
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Fox87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #140 Dátum: 2011. Május 21. - 12:33:12 »

Szia Fox!

Szép munka, Gratulálok. Ha így halad, akkor sok szép élményt fog adni Neked a Vadásztársad!  Emelem

Üdv: Csaba

Köszönjük szépen! Én is bízom benne, és igyekszem minél jobban "összenőni" a kutyámmal, minden tudásom és szeretetem beleadni a tanításába.

Üdv: Levente
Naplózva

Egy hétből nyolc napot kell vadászni! :-)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #141 Dátum: 2011. Május 23. - 09:02:39 »

Köszönjük szépen! Én is bízom benne, és igyekszem minél jobban "összenőni" a kutyámmal, minden tudásom és szeretetem beleadni a tanításába.

Üdv: Levente

 Igen Igen Emelem Emelem
Naplózva

Üdv End
magas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #142 Dátum: 2011. Május 23. - 09:50:04 »

 Taps Taps Taps
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #143 Dátum: 2011. Május 23. - 10:00:49 »

Jó fej ez a Tasak!! Ördög

Gratulálok Nektek!

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #144 Dátum: 2011. Május 23. - 10:20:07 »

Üdv mindenkinek!

Nem tudtam meddig kell várnom erre a pillanatra, de végre eljött.

Szia!

Gratulálok Neked és Tasaknak! Ettől jobb bevezetés aligha lehetne. Légy résen máskor is, mert sokan nem szólnak, ha sebzés van, pedig az ilyen munkák nagyon kellenek egy kutyának és talán furcsa, de a kutya vezetőjének is. Most láthattad, hogy kontrollálja magát a kutya, ha keresés közben kétséged támad, mindig arra menj majd, amerre Tasak akar!
Üdv Dani  Emelem
Naplózva

Fox87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #145 Dátum: 2011. Május 23. - 12:50:10 »

Köszönjük mindenkinek a dicsérő, biztató szavakat. Ma reggel ismét "jelenésünk" volt. Szórón történt az eset, ami egy erdő széle és egy nádas közé van ékelve. A beszámoló szerint két süldő volt, és az erdő fele ugrottak. Kimentünk, és egy "csatatér" látványa fogadott. Mindenfelé váltók, frissen sárosan, kis nyom nagy nyom, régi és friss. Na mondom Tasak "alkoss" valamit.  Ördög Megvizsgáltuk a szórót, ember és kutya egyaránt Vigyorog de semmi, a sebzés legapróbb jele sem látszott. (bár nem is állította biztosra, hogy eltalálta) Hagytam a kutyust érvényesülni, szépen körözött a szórón, majd megvizsgált két váltót a nádban, onnan hamar visszafordult, aztán végig"nézte" az erdő szélét, egy váltón bement. Az erdő már záródott, aljnövényzet semmi, a talaj betonkemény, néhol még avar sincs, igazából Tasakon múlt minden, mert nekem olyan érzés volt mintha betonon keresnénk(semmi szemmel látható nyom) Jó darabig mentünk a csapán, aztán egy két helyen ahol sár, és több avar volt látszott a nyom is, és találtunk frissen(még nem fonnyadt meg) letört ágat is, de sebzésnek semmi jele. Tényleg elég sokat mentünk, és semmi, Tasakon is láttam, hogy nem ugyanúgy "szagol" mint múltkor, ezért levettem a kutyát a csapáról, és haza jöttünk. Elkönyveltem egy hibázást. Csak olyan nehéz bele törődni, hogy szórónyi távolságból, letámasztva.... hát nem tudom. Jól tettem hogy levettem a csapáról? Megtettem mindent amit lehetett? Ilyen kérdések kavarognak bennem mióta hazajöttünk.

Vadászüdv: Levente
Naplózva

Egy hétből nyolc napot kell vadászni! :-)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #146 Dátum: 2011. Május 23. - 13:25:49 »

hát nem tudom. Jól tettem hogy levettem a csapáról? Megtettem mindent amit lehetett? Ilyen kérdések kavarognak bennem mióta hazajöttünk.

Szia!

Sokszor lesz még ilyen eset, abban biztos lehetsz. Nem derült ki, hogy milyen régi sebzés volt. Az is számít. Mindig alaposan kérdezd ki a sebzőt, kísérőt. Abból sok minden kiderülhet. Hol ültek, hova lőttek, hogy viselkedett a vad, kaliber, lövedék típus, stb. Ha a szórón lett volna valami lőjel, azt a kutya valószínű megtalálta volna. Az, hogy leellenőrizte a váltókat, minden képen ígéretes a jövőre vonatkozóan. Látszik, hogy ésszel dolgozik. Hogy nincs vér, az tulajdonképen semmit nem jelent. Legtöbbször nem lesz majd, amikor hívnak, mert ha lenne, akkor nem kellene a kutya és te sem. Sokszor sajnos eléggé összejárkálják a sebzés környékét, ami szintén nem segít.

Nehéz így megmondani, hogy jól tetted-e vagy sem. Ha te úgy láttad, hogy a kutya csak alibiből, a te kedvedért csapázik, akkor jól tetted és ezt el kell fogadnia mindenkinek.
Másrészt volt már sok száz méteres keresésünk is, ahol nem volt vér egyáltalán. Legtöbbször húslövésnél, gerinctüske lövésnél fogy el hamar a vér, amivel messzire el is megy a vad. A testet ért komolyabb lövéseknél (bél, gyomor, stb) is elzáródhat a sebcsatorna, de aránylag hamar megfeküdhet a disznó, ha nem űzik ki a világból a rálövés után. Szóval bonyolult kérdés ez nagyon.  Fejvakarás

Üdv
Dani
Naplózva

Fox87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #147 Dátum: 2011. Május 23. - 13:48:42 »

Szia!

Sokszor lesz még ilyen eset, abban biztos lehetsz. Nem derült ki, hogy milyen régi sebzés volt. Az is számít. Mindig alaposan kérdezd ki a sebzőt, kísérőt. Abból sok minden kiderülhet. Hol ültek, hova lőttek, hogy viselkedett a vad, kaliber, lövedék típus, stb. Ha a szórón lett volna valami lőjel, azt a kutya valószínű megtalálta volna. Az, hogy leellenőrizte a váltókat, minden képen ígéretes a jövőre vonatkozóan. Látszik, hogy ésszel dolgozik. Hogy nincs vér, az tulajdonképen semmit nem jelent. Legtöbbször nem lesz majd, amikor hívnak, mert ha lenne, akkor nem kellene a kutya és te sem. Sokszor sajnos eléggé összejárkálják a sebzés környékét, ami szintén nem segít.

Nehéz így megmondani, hogy jól tetted-e vagy sem. Ha te úgy láttad, hogy a kutya csak alibiből, a te kedvedért csapázik, akkor jól tetted és ezt el kell fogadnia mindenkinek.
Másrészt volt már sok száz méteres keresésünk is, ahol nem volt vér egyáltalán. Legtöbbször húslövésnél, gerinctüske lövésnél fogy el hamar a vér, amivel messzire el is megy a vad. A testet ért komolyabb lövéseknél (bél, gyomor, stb) is elzáródhat a sebcsatorna, de aránylag hamar megfeküdhet a disznó, ha nem űzik ki a világból a rálövés után. Szóval bonyolult kérdés ez nagyon.  Fejvakarás

Üdv
Dani

A lövés este fél 10kor dörrent el(még hallottam is)a keresést reggel fél 6 körül kezdtük, a lőtáv cirka 40 méter, a kaliber 30-06 os a lőszert nem tudom mert kb 3-4 fajtával is lő egyszerre(Sako, Hornady, Remington). A jelzést szerintem már nem látta(az erdő alatt elég sötét volt). Azt tudom hogy nem feltétel a sebzéshez hogy vér is legyen, hisz számtalan ok miatt elmaradhat, csak mégis zavart hogy semmi sem találunk. És itt nem elfogyott, hanem nem is volt.  A lövés után a szórót biztos jól összejárkálta, mert lámpa mellett vért keresett volna, de az erdőszélét végignézte és utána nem háborgatta. Ennyit tudok. Köszönöm a tippeket, és a segítséget.
 Üdv: Levente
Naplózva

Egy hétből nyolc napot kell vadászni! :-)
Fox87
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 77



« Új üzenet #148 Dátum: 2011. Május 23. - 13:51:49 »

ja és a kutya viselkedése, na az ami leginkább feltűnt, nem olyan volt mint mikor "komoly nyomon" van
Naplózva

Egy hétből nyolc napot kell vadászni! :-)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #149 Dátum: 2011. Május 25. - 20:38:54 »

Szervusztok:
Elkészült a Film a Tacskókopóról :Utánkeresés Tacskókopóval cimmel.
Az www.tacskokopo.atw.hu van belőle részlet mindenki figyelmébe ajánlom.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: