Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vércsapa gyakorlások  (Megtekintve 151257 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #105 Dátum: 2011. április 08. - 09:38:13 »

Szerintem kamaszodik, lázad.  Vigyorog

Vissza a kályhához, és gyakorolni újra a dolgokat minél többször, kis lépésekkel haladva.  Wave
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #106 Dátum: 2011. április 08. - 10:41:31 »

...hogyan tovább!

Szerintem túl gyakran gyakorolsz vele és ráunt kicsit. Szerintem egy-két hét kihagyás (amit kirándulásokra, vagy más dolgok tanulására lehet fordítani) és újra fokozatos, de nem túl gyakori gyakorlás jó lehet.
Én az utóbbi időben hetente gyakoroltam, de az is túl sűrű volt és unalmas a kutyának. Ki is hagyunk egy pár hetet. Talán közben lesz már őzbak keresés is, az fokozná az izgalmakat.
Ami még jó lehet: egy zsákot, vagy kartondobozt bevonni vadbőrrel. A csapa végén letenni. Abba bele tud kicsit fogni a kutya, rázhatja. Nagyobb élmény lesz neki, mint egy láb. Legalábbis Somának tetszett a dolog, még csaholta is rendesen. A csapacipős dolog egyébként valóban nehezebb egy kicsit a kutyának.
Naplózva

Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #107 Dátum: 2011. április 08. - 12:57:07 »

Sziasztok!
A tanácsotokat szeretném kérni,mivel megakadtam a kutyám csapa gyakorlásával.Most volt egy éves a kutyám és nem, hogy jobb lenne az utánkeresése de mindha mindent kitöröltek volna belőle.Szépen haladtunk,úgy ahogy itt is tanácsoltátok,kölyökkorában etető vonszalékkal majd vaddisznó vagy szarvas lábat húztam neki,növelve a várakozási időket.Majd elkészült a csapacipőm az azzal fektetett csapát(2,5 órás) kissebb hibákkal de kidolgozta,majd következzett egy 4 órás amit fel se vett.Másnap megint fektettem neki 3óra amin kín keservesen végigmentünk.Vasárnap megint megpróbáltam 3,5órással demegint teljej csőd,fel se vette a nyomot.Tegnap már visszatértem a vonszalékhoz,disznó lábat húztam neki 1,5óra várakozás után nagy nehezen kidolgozta két három letéréssel,de nem volt meggyőző a munkája.Nagyon nekivagyok keseredve és tanácstalan is vagyok,hogy hogyan tovább!
Szia .
A Fehova óta nem beszéltünk.Hogy vagy ,hogy alakul a derekad?
Én ugy gondolom,mint Dani ,szerintem "túledzetted" a kutyát és nem érdekli a mesterséges csapa.Az ellene a meg oldás,hogy hagy ki egy hetet minimum és minnél többet legyen veled kint a területen.Esetleg meg lehet vele próbálni hideg csapát(ami a területeken van disznó,vagy szarvas) követni. Elindultok rajta aztán százméter után le veszed róla(nem a vezetékkel húzod le ha nem odamész hozzá dicséred és szó szerint fel veszed és elviszed onnét,mert ha a vezetékkel húzód le nem fogja érteni,hogy miért van ez igy és utána még nehezebb csapa követésre szóktatni).A korából ki indulva már jó lenne egy éles mondjuk dermedtre vezetést ki próbálni (lehetőleg ne Őzre ).
Bizóm benne,hogy meg osztod  velünk a tapasztalataidat.
Üdv:HSanyi
Naplózva
magas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #108 Dátum: 2011. április 08. - 13:34:58 »

Idézet
Szerintem túl gyakran gyakorolsz vele
Hát ami azt illeti csak az utolsó két gyakorlás volt sürübben.A többi között2-3hét is volt.Az lehet,hogy az élesbe keresés aminek a végén vaddal is találkozna sokat javítana csak hát azzal legalább júliusig várni kellesz mivel nálunk akkor kezdődik a vaddisznószezon.Ezek tudatában akkor mit javasoltok:gyakrabban gyakoroljak vele vagy ritkábban.
Sanyi!
Köszönöm az érdeklődésedet a derekam nem fáj de a lábzsibbadás még mindig megvan,de kezdem megszokni!
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #109 Dátum: 2011. április 08. - 17:53:37 »

Szervusz Ákos.
Én továbbra is fent tartom a véleményem a vonszalék munka után el vesztette az érdeklődést.
Sokk szeretett,séta,Hideg csapa aztán majd meg látjuk.
Üdv:HSanyi
Naplózva
magas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #110 Dátum: 2011. április 08. - 18:20:19 »

Lehet,hogy igazad lesz de szerintem a hideg csapa követése egy problémásabb mint amit az ember saját maga fektet, mivel azt tudja ellenőrizni.De hogyan ellenőrzöd azt,hogy nem e tért le a csapáról.Még télen hóban ellenőrizhető,de most?
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #111 Dátum: 2011. április 09. - 09:14:11 »

Szervusz Ákos.
Nem tudom milyen nálatok az állomány de biztos találsz egy magányos Bika csapát amin meg nézheted,hogy érdekli e.
Ha nincs ilyen akkor marad a vonszalék és végén a Dani által is említett "bábuval",meg egy kis pihenés se árt,addig is sokat sétáljatok együtt kint a területen.
Üdv:HSanyi
ui:Az unokatestvéredet is üdvözlöm. 
Naplózva
magas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #112 Dátum: 2011. április 09. - 18:25:53 »

Szia Sanyi!
Megfogadom a tanácsodat és egy ideig pihentetem a vonszalékot,remélem segít.Addig is megkérnélek,hogy a vérebes és tacskókopós ismerőseid körében utánaérdeklődnél,hogy ők mit javasolnak.Meddig pihentessem és stb......
Átadom az üdvözletedet a bátyámnak.
 Üdv: Ákos 
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #113 Dátum: 2011. április 10. - 20:10:35 »

Szervusz Ákos.
A barátomnak elküldtem a leveled és ezt írta vissza:
Szia Sanyi!

Szerintem mindenképpen egy kis időt kell adni a kutyának. Egy hét múlva újra lehet vele kezdeni. Nem kell nagy lépésekkel haladni. A vonszalék és csapacipő között óriási a különbség. Az elsőnél folyamatos, a másodiknál szakaszos a szagnyom. Ezt nehezebben dolgozza ki a kutya, de ha nincs érdeklődése, akkor a nehézség is dupla. Persze nem szabad a lefektetett csapát könnyen feladatni a kutyával, az hosszú távon megbosszulja magát.
Ha van rá módja, akkor meg kell mutatni az igazi vadat a kutyának. Pl. az elejtett vadhoz odavezetni, majd amikor megismerkedett a vaddal, akkor még mielőtt megunná, elvezetni. A következő csapánál pedig mindenképp egy rövid csapacipős, de lehetőség szerint meglőtt vadhoz vezető nyomot kellene kidolgoztatni.
Ha erre nincs mód, akkor csak simán pihentetni a kutyát, nem csapázni vele, de játékosan tovább folytatni a kerestetést. Néha beszúrni egy-egy rövidebb csapát, és amint lehet el kell kezdeni az éles keresést, akár dermedt vadra is. Itt azonban figyelni kell, hogy legalább 3 órát várni kell a lövéstől, és semmiképp sem éjjel történjen a keresés.
Üdv Balázs

Továbbra is arra biztatlak,hogy nem feladni, szeretett,séta ,türelem.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #114 Dátum: 2011. április 11. - 09:45:11 »

Szia Sanyi!
Megfogadom a tanácsodat és egy ideig pihentetem a vonszalékot,remélem segít.Addig is megkérnélek,hogy a vérebes és tacskókopós ismerőseid körében utánaérdeklődnél,hogy ők mit javasolnak.Meddig pihentessem és stb......
Átadom az üdvözletedet a bátyámnak.
 Üdv: Ákos 

Szia!

Még egy ötlet: amikor már a vonszalékkal készített csapa könnyen ment, de még nem volt csapacipőm, akkor úgy nehezítettem a dolgot, hogy húzás közben fel-fel emeltem a lábat, bőrdarabot. Ezáltal voltak kisebb szünetek a csapában, ami koncentrálásra kényszerítette a kutyát. Rájött, hogy nem elég szaladni az illatfelhőben, hanem rendesen szimatolni kell, mert időnként eltűnik a szag, de meg lehet találni. Ez szerintem elég jó átmenet volt a csapacipőzés előtt.

Üdv
Dani
Naplózva

magas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #115 Dátum: 2011. április 11. - 13:25:18 »

Sziasztok!
Mindenkinek nagyon köszönöm a segítségét és a jó tanácsait,megpróbálom majd ezek szerint tovább fojtatni a kiképzését a kutyámnak.Egy darabig biztosan nem lesz lehetősége lőtt vaddal találkozni,de megpróbálok majd valahonnan vaddisznóbőrt szerezni és azt valamire rátéve, ahhoz csinálni a nyomot és azt kidolgoztatni.
Sanyi:Neked külön köszönöm a fáradozásodat!
 
Üdv: Ákos
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #116 Dátum: 2011. április 11. - 13:38:49 »

Szervusz Ákos.
Nem volt fáradság,szívesen segítek,ha tudok.
Remélem majd be számolsz az eredményről.
Júniusig egyáltalán nem vadásztok?
Üdv:HSanyi
 
Naplózva
magas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 35


« Új üzenet #117 Dátum: 2011. április 11. - 17:58:24 »

Szia Sanyi!
Ma szabin voltam,és az elintézni való dolgaimat hamar letudtam így délutánra beterveztem egy kis sétát a hegyen.A kis ördög nem hagyott békén,és azért csak betettem egy lábat vonszaléknak,hátha.Ahol gondoltam és tapasztalatból tudom,hogy nincs olyan nagy vadmozgás,húztam egy kb.100m-es csapát,majd következett a séta.Sajnos vagy hál istennek rámentünk egy tehenekből álló rudlira,hát amit müvelt?Nem tudtam megnyugtatni az istennek se,nyüszített vinnyogott ment volna a nyomukon,alig tudtam pórázon tartani.Következő kérdésem az lenne,hogy ilyen esetben mi a teendő mivel szeretnék vele cserkelni is.Nyugtatni,vagy fegyelmezni ha fegyelmezni akkor hogyan?Tudom,hogy sokat kérdezek de inkább mint hogy rosszat csináljak.Kicsit elkanyarodtam a témától,tehát vissza.Másfél óra múlva, visszamentünk a csapához kicsit féltem is,hogy ilyen izgalmi állapotban és a friss szagokkal az orrában mi lesz.Szépen felvette a csapát és elindult rajta.Majd megmutatkozott, hogy még nagyon játékos mivel egy dongó kergetése jobban érdekelte egy pillanatra,de észbe kapott és fojtatta ott ahol abbahagyta,és szépen megtalálta az eldugott lábat,majd következett egy nagy játék,és büszkén vitte egészen az autóig.Egy kicsit megnyugodtam,de most tényleg kap egy kis pihenőt és majd meglátjuk.
Üdv:Ákos
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #118 Dátum: 2011. április 11. - 20:11:31 »

Szervusz Ákos.
Olvastad a P Balázs válaszát a leveledre?
Hagyd pihenni a kutyát csak séta és legyél vele minnél többet,ha ki mentek vedd porázra és ha vadat lát gugolj mellé simogasd nyugtasd.
Itt most az a lényeg,hogy újra fel kell kelteni az érdeklődését a csapa íránt.
Lehet,hogy kölök korában nem foglalkoztál vele annyit mint amennyit igényelt volna és még van egy kis fegyelmezési gond is vele de megfogja érteni és kinövi a kajlaságot.
A héten ne csapáz vele !!!!!!!!!!
Küld el a cimedet küldök egy kis olvasni valót amit a FeHován mutattam.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #119 Dátum: 2011. április 12. - 10:36:27 »

Szia Sanyi!
... ilyen esetben mi a teendő mivel szeretnék vele cserkelni is.Nyugtatni,vagy fegyelmezni ha fegyelmezni akkor hogyan?..
...Másfél óra múlva, visszamentünk a csapához...

Szia Ákos!

Ha a vad láttán izgatott lesz, akkor álljatok meg, ültesd vagy ami még jobb, fektesd le és várjatok amíg elmegy a vad és lehiggad a kutya. Én kezdetben leguggoltam, leültem Soma mellé. Átkaroltam (lefogtam) és közben simogattam, halkan suttogva nyugtattam. Ha kiugrott/beugrott a vadra, akkor leszidtam. Lassan megtanulta, hogy ilyenkor lapítani kell, akármi van. Persze reszket, néha halkan nyüszít... A cserkeléshez stabilan kell a láb mellet haladást tudnia. Azt nyugodt körülmények között gyakorold be. Először pórázon, aztán szabadon. Több könyvben is le van írva, hogyan. Ha jól megy, akkor erdőn, mezőn is gyakorold. Én először hagyom, hagy szaladgáljon egyet a kutya, aztán parancsolom a lábam mellé. Ha sietek siet, ha sétálok sétál, ha megállok leül. Nem tökéletesen megy még, de valahogy így kellene, hogy valóban lehessen cserkelni vele. Egy vékony vessző  (pl. fagyal) jó eszköz a tanításhoz. Ha lemarad, vagy előre siet, akkor egy kis suhintás és még egyszer nem kell suhintani. Elég ha ott a vessző. Sok türelem kell hozzá az biztos. Eleinte csak rövid ideig mentünk így (100-200m), aztán megint szaladgálás. Fokozatosan hozzá lehet szoktatni.

Csapázni szerintem se csapázz egy ideig. A másfél órás csapának amúgy sincs sok értelme. Én legalább 4 órát várnék, vagy többet.

Üdv
Dani
Naplózva

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: