Oldalak: 1 2 3 4 5 [6]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: javaslat?  (Megtekintve 46538 alkalommal)
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #75 Dátum: 2010. Június 25. - 00:32:43 »

Lajos véleményéhez annyit, hogy mindenkinek szíve joga, hogy kit, mit ír nagy illetve kis kezdőbetűvel. Mindennek lehet jelentősége, lehetnek beidegződéseink.
A nagyjából négy emberöltővel előttünk élt generáció valószínűleg épp azért szabályozta ezt le, mert akkor is nagy volt a zűrzavar. De persze semmi nem kötelező, és nem is tiltott, ez is  nyelvészek mottója.
Grétsy tanár úr szerint amivel meg lehet valakit szólítani, azt lehet nagy kezdőbetűvel írni. Szóval Te, Ti, Ön, Önök, Doktor úr, Tanár úr, Mester úr, Édesanyám, Anyu Húgom, Öcsém stb. az rendben - ha megszólítás, vagy különös jelentősége van. A többi az finoman szólva is modorosság. Olyan nincs, hogy "Nálatok, Te Kutyád, Felétek" Ez továbbra is hiba, de ha sokat használjátok, majd a nyelvészet idomul hozzátok (ne vegyétek sértésnek, de még nem Hozzátok), mert a nyelvészet ne arra van, hogy dirigáljon, hanem hogy szolgai módon kövesse a nyelvhasználók szokásait, leírja, és finoman dirigálja  azt.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #76 Dátum: 2010. Június 25. - 09:35:55 »

Zsolt, meg lehet szokni a nagybetűzést.
Számomra is furcsának, sőt kicsit mesterkéltnek tűnt fórumozásom kezdeti időszakában, ezért pl akikkel gyakrabban váltottam üzenetet, kifejezetten kértem, hogy hagyják el a nagybetűket, ha nekem írnak. Senki nem tette meg, így válaszaimban én sem, aztán megszoktam, már nekem is rááll a kezem. Ettől függetlenül most is úgy érzem, hogy teljesen felesleges, de tudod a mondást: ha Rómában jársz, tégy úgy, mint a rómaiak  Kacsint

Jani, teljes mértékben igazad van! Én is valahogy így vagyok vele, csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy ha nem muszáj, ne erőltessük, és ne legyen elvárás, s főleg ne tekintsük kötelezőnek. Semmi több, mindenki ízlése, legjobb belátása szerint használja, vagy ne használja!
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #77 Dátum: 2010. Június 25. - 11:10:10 »

Jani, teljes mértékben igazad van! Én is valahogy így vagyok vele, csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy ha nem muszáj, ne erőltessük, és ne legyen elvárás, s főleg ne tekintsük kötelezőnek. Semmi több, mindenki ízlése, legjobb belátása szerint használja, vagy ne használja!

Ez így is volt...
Naplózva

Erdő az én templomom...
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #78 Dátum: 2010. Június 25. - 11:48:32 »

Ez így is volt...

És így is lesz. Csak ezután, ha valaki a fórumszokások vagy anyanyelvünk tisztelete közül az utóbbit választja, nem kell szégyenkeznie, vagy magyarázkodnia. Ámen.  Kacsint
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #79 Dátum: 2010. Június 25. - 12:49:51 »

Szervusz Zsolt!

Teljes mértékig igazat adok Neked! Mosolyog
Én is azt gondolom, csak ott használjunk nagybetűt, ahol az indokolt!
Én pl. a vadász szót is kétféle képen írom. Ha nagybetűvel írom, az nekem "az igaz vadászt" jelenti, kisbetűvel pedig a puskás embert! Tudom, hogy helytelen, de nincs kedvem minden esetben hosszasan magyarázni, írni, és inkább így próbálom kifejezni.
De mint írtad, sokan, valóban indokolatlanul sok nagybetűt használnak/használunk! :Mosolyog

 Wave Wave Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #80 Dátum: 2010. Június 25. - 13:20:27 »

Szervusz Zsolt!

Teljes mértékig igazat adok Neked! Mosolyog
Én is azt gondolom, csak ott használjunk nagybetűt, ahol az indokolt!
Én pl. a vadász szót is kétféle képen írom. Ha nagybetűvel írom, az nekem "az igaz vadászt" jelenti, kisbetűvel pedig a puskás embert! Tudom, hogy helytelen, de nincs kedvem minden esetben hosszasan magyarázni, írni, és inkább így próbálom kifejezni.
De mint írtad, sokan, valóban indokolatlanul sok nagybetűt használnak/használunk! :Mosolyog

 Wave Wave Wave

Szia Attila!

Az általad említett esetben ("Vadász - vadász") teljesen helyénvaló a megkülönböztetés, hiszen tartalmat hordoz, valamit ki akarsz fejezni vele, és ezt az eszközt, a nagy kezdőbetűt használod! Én csak azért provokáltam ezt a kis eszmecserét, mert láttam, hogy sokan bizonytalanok ebben a kérdésben, és néha teljesen elfutnak ezzel. Próbálom őrizni én is (1300 fórumtársammal együtt) a fórum színvonalát, gondolom ezzel nem elvettem, hanem tettem hozzá, legalábbis ez volt a szándékom.
Üdv: Zsolt
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #81 Dátum: 2010. Június 25. - 13:48:35 »



 Próbálom őrizni én is (1300 fórumtársammal együtt) a fórum színvonalát, gondolom ezzel nem elvettem, hanem tettem hozzá, legalábbis ez volt a szándékom.
Üdv: Zsolt

Szia Zsolt!
Én is így gondolom! Minden építő szándékú javaslatnak örülünk. Tehát, ennek is! Igen
Magunknak csináljuk, ezért legyen hát mindnél jobb! Kacsint

Üdv. Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #82 Dátum: 2010. Június 26. - 12:23:57 »

Nem a vadászathoz, de a fórumhoz mindenképpen kapcsolódó gondolatot, kérdést szeretnék megosztani a kedves fórumozókkal.
Rendkívül rokonszenves ennek a helynek a törekvése, hogy megőrizzük a nyelv, és ennek segítségével az értelem, érthetőség világos, gondolattükröző tisztaságát. Különös értéknek tartom, hogy ezt nem valami vasszigorú, lankadatlan moderációs felügyelettel sikerül elérni, hanem 1379 regisztrált tag írásban, paragrafusokban nem szabályozott, kimondatlan egyetértése, egymáshoz való alkalmazkodása, egymás iránti tisztelete, igyekezete alapján - persze mindenkinek az életútja során elsajátított legjobb tudása szerint.
De, van itt egy dolog, ami szemet szúr nekem!
Feltűnt nekem a bejegyzéseket olvasván, hogy egyre többször használunk itt teljesen indokolatlanul nagy kezdőbetűket: „Nálatok, Veletek, Téged, Dám, Őz, Magyar Vad”, sőt „Én (sic!) és Faterom rókát Nálunk Lesünkön...” – mondat közepén… stb. Ezek , bár tekinthetjük a különös tisztelet megnyilvánulásainak is, súlyos helyesírási hibák! Hagyjuk meg a költőknek a jogot, hogy áhítattal átitatott dolgaikról felsőfokban beszéljenek, és csak indokolt esetben használjuk a nagy kezdőbetűt!
Mit gondoltok erről?  Másutt is terjed ez a furcsa, bár magyarázható szokás, vagy csak itt? Néha már kétségeim vannak, hogy ha más leséről töltényéről, ebének fajtájáról kérdezősködöm, hogy nem kellett-e volna nagy kezdőbetűvel írnom. Fejvakarás
Javaslatom, hogy legyünk tisztelettel a magyar helyesírás szabályaihoz, és csak indokolt esetben használjunk nagy kezdőbetűt.

Egyet értek!

Az oka roppant egyszerű, esetleg ha valaki nem használja az ilyesfajta tiszteletadás módját, akkor akár sértő is lehet, ha netán elfeledkezünk mással szemben is alkalmazni.
...és nem szándékosságról van szó, hanem csak mert éppen nem nyomtuk meg a shift gombot.
Én azt gondolom az írás tartalmának kell kifejeznie a tiszteletet/tudást/tapasztalatot/érveket/véleményt...stb.
Ha valaki alkalmazza nincs vele gond, a baj azonban abban lehet, ha valaki nem alkalmazza - én sem - az esetleg másban olyan érzést kelthet, hogy nincs iránta tisztelet, vagy megbecsülés...stb., holott ez nem így van.
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #83 Dátum: 2010. Június 26. - 13:06:34 »

Egyet értek!

Ha valaki alkalmazza nincs vele gond, a baj azonban abban lehet, ha valaki nem alkalmazza - én sem - az esetleg másban olyan érzést kelthet, hogy nincs iránta tisztelet, vagy megbecsülés...stb., holott ez nem így van.

Pontosan így van, én is ezen aggódtam, mikor ezt bizonytalankodva fölvetettem. De Janikával egyet értve, én is próbálok alkalmazkodni, ha már ez a szokás itt ilyen mély gyökeret vert.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #84 Dátum: 2010. Július 03. - 17:49:32 »

Én maradok a "súlyos helyesírási hibáknál" ..., mert én így adom meg a tiszteletet. Ez fórum, nem szakmai cikkek halmaza.

Üdv'
Ennyi. Igen
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14839



« Új üzenet #85 Dátum: 2012. Július 25. - 17:38:55 »

Figyelem!  

Megkérek minden fórumozót, hogy térjen végre  vissza a topikok témáihoz, és ne offolja szét azokat!

Köszönöm. erdőjáró
« Utoljára szerkesztve: 2012. Augusztus 06. - 11:20:24 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #86 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 11:17:28 »

Sziasztok!

A nyitóoldalon a "Vadászati idények" menüpont tartalma nem a legfrissebb.
Talán nem ártana aktualizálni az érdeklődők, laikusok miatt is.

Zoli

Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9514


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #87 Dátum: 2012. Augusztus 06. - 18:08:52 »

Sziasztok!

A nyitóoldalon a "Vadászati idények" menüpont tartalma nem a legfrissebb.
Talán nem ártana aktualizálni az érdeklődők, laikusok miatt is.

Zoli



Javítva
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6]   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: