Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: javaslat?  (Megtekintve 46836 alkalommal)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #60 Dátum: 2010. Június 02. - 08:29:01 »

Légyszíves a számokat küldjétek el, csak így tudom kiválasztani a térképeket.
Naplózva
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #61 Dátum: 2010. Június 02. - 09:22:57 »

Légyszíves a számokat küldjétek el, csak így tudom kiválasztani a térképeket.

Nekem 64     Köszönöm!
Naplózva

hunter55
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #62 Dátum: 2010. Június 02. - 09:46:48 »

Szervusztok!
Arra kérnék mindenkit, hogy pontosítsátok a számokat. Pl: 44-es körzeten belül a 44-322, és a 44-411-re van szükségetek. Nem vagyok smucig, de az egészet nem tudom átküldeni, mert pl: a 72-es körzetben lévő térképek 74MB-ot képviselnek. Persze akinek mégis szüksége van az egészre darabokban megoldható, vagy valahová felteszem és onnan letölthető.
Köszönöm.  Wave
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #63 Dátum: 2010. Június 02. - 10:25:28 »

Szia Gaben!
Én nem kérek térképet, az évek során begyűjtöttem, amire szükségem van, ennek ellenére kíváncsi lennék, hogy milyen, mit tartalmaz az, amit voltál kedves fölajánlani nekünk. (Talán a jövőben kérném a segítséged, ha más módon nem tudom megoldani.) Megoldható lenne, hogy itt az oldalon láthassunk egy részletet?
Zs.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #64 Dátum: 2010. Június 02. - 10:34:35 »

zsolt68
A 35-ös hozzászólásomban láthatod, hogy mire gondoltam.  Wave
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #65 Dátum: 2010. Június 02. - 10:41:55 »

zsolt68
A 35-ös hozzászólásomban láthatod, hogy mire gondoltam.  Wave

Pardon!
Ez egy príma térkép, mi ennek a neve?
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #66 Dátum: 2010. Június 02. - 10:55:00 »

Úgy látom a képek közvetlen e-mail-ben való elküldése nem fog összejönni. Azt fogom tenni, hogy feltöltöm a kért térképeket a Data.hu-ra, és a letöltő linket elküldöm privátban. Az ingyenes letöltésre kattintva az anyag letölthető 60 napig.
Naplózva
hunter55
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 195



« Új üzenet #67 Dátum: 2010. Június 02. - 12:44:24 »

Lehet, hogy rossz térképet nézek ?  Fejvakarás Én a Balaton vonala alatt csak Zala egy kis részén látok zöldet, Baranyában, de még Tolnában sem  Vállat von
Teljesen igazad van. Jobban oda kellett volna figyelnem.
Akkor Baranya ki húzva.
Naplózva

hunter55
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #68 Dátum: 2010. Június 02. - 13:35:16 »

Úgy látom a képek közvetlen e-mail-ben való elküldése nem fog összejönni. Azt fogom tenni, hogy feltöltöm a kért térképeket a Data.hu-ra, és a letöltő linket elküldöm privátban. Az ingyenes letöltésre kattintva az anyag letölthető 60 napig.

Szia!

Kérlek, értesítsd a közösséget, ha egyéb területek (pl Bács-Kiskun) is ZÖÖDÜL. Akkor én is mondanék kódszámot.

Köszi  Emelem
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #69 Dátum: 2010. Június 02. - 13:41:29 »

Szia!

Kérlek, értesítsd a közösséget, ha egyéb területek (pl Bács-Kiskun) is ZÖÖDÜL. Akkor én is mondanék kódszámot.

Köszi  Emelem

Ha beírod a googliba a "katonai térkép letöltés" kereső-kombínációt, akkor találsz egy torrent-fájlt, amivel le lehet tölteni Mo. egész területét feltérképezve-ott is elég jó felbontásban vannak meg ezek a képek. De ha kell, akkor küld el az e-mail címed és átküldöm a torrentet.(Bittorrentel könnyen le tudod húzni a netről. )Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #70 Dátum: 2010. Június 24. - 22:49:48 »

Nem a vadászathoz, de a fórumhoz mindenképpen kapcsolódó gondolatot, kérdést szeretnék megosztani a kedves fórumozókkal.
Rendkívül rokonszenves ennek a helynek a törekvése, hogy megőrizzük a nyelv, és ennek segítségével az értelem, érthetőség világos, gondolattükröző tisztaságát. Különös értéknek tartom, hogy ezt nem valami vasszigorú, lankadatlan moderációs felügyelettel sikerül elérni, hanem 1379 regisztrált tag írásban, paragrafusokban nem szabályozott, kimondatlan egyetértése, egymáshoz való alkalmazkodása, egymás iránti tisztelete, igyekezete alapján - persze mindenkinek az életútja során elsajátított legjobb tudása szerint.
De, van itt egy dolog, ami szemet szúr nekem!
Feltűnt nekem a bejegyzéseket olvasván, hogy egyre többször használunk itt teljesen indokolatlanul nagy kezdőbetűket: „Nálatok, Veletek, Téged, Dám, Őz, Magyar Vad”, sőt „Én (sic!) és Faterom rókát Nálunk Lesünkön...” – mondat közepén… stb. Ezek , bár tekinthetjük a különös tisztelet megnyilvánulásainak is, súlyos helyesírási hibák! Hagyjuk meg a költőknek a jogot, hogy áhítattal átitatott dolgaikról felsőfokban beszéljenek, és csak indokolt esetben használjuk a nagy kezdőbetűt!
Mit gondoltok erről?  Másutt is terjed ez a furcsa, bár magyarázható szokás, vagy csak itt? Néha már kétségeim vannak, hogy ha más leséről töltényéről, ebének fajtájáról kérdezősködöm, hogy nem kellett-e volna nagy kezdőbetűvel írnom. Fejvakarás
Javaslatom, hogy legyünk tisztelettel a magyar helyesírás szabályaihoz, és csak indokolt esetben használjunk nagy kezdőbetűt.

Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #71 Dátum: 2010. Június 24. - 23:01:58 »

Hagyjuk meg a költőknek a jogot, hogy áhítattal átitatott dolgaikról felsőfokban beszéljenek, és csak indokolt esetben használjuk a nagy kezdőbetűt!
Mit gondoltok erről? 


Bennem egy költő veszett el, de nem gondolom, hogy az esetenkénti, magyarázható nagybetűhasználat miatt pironkodnom kellene.
Úgy veszem észre, hogy a "mi fórumos nyelvezetünkben" a kiemelt tisztelet jele a mondatközbeni nagybetűs megkülönböztetés.
Véleményem szerint nincs ezzel semmi baj, amikor azt írom "Édesapád", "Feleséged", satöbbi.
Persze, aki a lest, meg ilyeneket nagybetűvel írja, az hülye, de mit kezdjünk vele? Tarkón csak nem lőhetjük...
Vérlázítóbbnak tartom, mikor olyan hozzászólásokat olvasok, melyekben nyüzsögnek a durva helyesírási hibák és szerzőjük jópár szelíd figyelmeztetés után sem gondolja úgy, hogy legalább némi figyelmet szenteljen Billgétsz jótanácsaira a piros és zöld vonalak esetében.

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #72 Dátum: 2010. Június 24. - 23:47:50 »

Szahib, hogyan is kéne pironkodnod miattam, hitetlen kutya miatt?
Tarkón ugyan nem lőhetjük, nem is kell, van, akinek nem megy, vagy egyszerűen fejére koppint a tájszólás (szallag, nállunk, lápam előtt stb. - ezzel a problémával én is küzdök, mama helyett mama volt az első szavam, nem is vagyok rendes magyar) és ezzel a világon semmi baj, ez is részünk, ráadásul  -vallom - egyenjogú részünk!
A baj ott van, ha valami ostobácskaság belopódzik közénk. Nekem sem az Édesapám nagybetűs mondatközi írásával van bajom, de a "Nálunk a Lesünkön" azért már durva, kegyelmed is beláthassa. És ez abból fakadhat, hogy alattvalóid vagy  sokat tanulnak hitettlen nyelveket, vagy hogy lemajmolják egymást a fórumon. Bár inkább ez utóbbi a valószínű.
Sza. lejk.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #73 Dátum: 2010. Június 25. - 00:04:39 »

Bennem egy költő veszett el...

 Effendi

De jó mélyen... Ördög

Zsolt véleményéhez annyit, hogy én is következetesen nagybetűvel írom a Te, Tiéd, Nálad, stb. szavakat. Ugyanakkor kicsivel az én, enyém, nálam és társait.
Igaz, a nyelvtan mindig is gyenge pontom volt, nem szerettem sohasem a szabályokat, elhiszem, hogy ez sérti a magyar helyesírási normákat.
Viszont úgy érzem, hogy az alapvető udvariasság ezt követeli, és még csak nem is tekintem a kiemelt tisztelet jelének, hanem alapvető dolognak minden embertársammal szemben, akit megszólítok.
Számomre ez olyan, mintha azt írnám le, hogy Jancsi, Pistáé, Jóskánál, stb.
Szeretném ezt továbbra is így felfogni, ha ez nyelvtanilag helytelen, kérlek Benneteket, hogy nézzétek el nekem ezt a hibámat.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #74 Dátum: 2010. Június 25. - 00:08:54 »

Én maradok a "súlyos helyesírási hibáknál" ..., mert én így adom meg a tiszteletet. Ez fórum, nem szakmai cikkek halmaza.

Üdv'
Naplózva

Erdő az én templomom...
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: