Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: javaslat?  (Megtekintve 46865 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #30 Dátum: 2010. Május 31. - 20:36:17 »

Lacus!
Hogy hol vadászok az fent van! Egyébként még! férfi vagyok! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #31 Dátum: 2010. Május 31. - 21:34:49 »

 Igen
De én nem rád gondoltam ,hanem általában. Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #32 Dátum: 2010. Június 01. - 08:41:26 »

"pajeszos fütyürke"  "zsugorított bőrű szattyán"

Ajaj Attila!
Ilyeneket írni, mikor ilyen kiélezett a közelkeleti helyzet...  OOO  Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #33 Dátum: 2010. Június 01. - 10:09:18 »

Szervusztok!

Javasolnám, -aki nem titkolja- írja fel az adatlapjára merre vadászik.
Ennek akkor lenne igazán jelentősége, amikor arról írtok, hogy a területeteken megjelent pl. a "pajeszos fütyürke" vagy a "zsugorított bőrű szattyán"!  Jó lenne tudni, merre is van az a nálunk! Kacsint
Az ötlet nagyszerű, és még lehetne egy térképet is mellékelni hozzá. Majd felteszem valamelyik nap mire is gondoltam.
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #34 Dátum: 2010. Június 01. - 10:30:17 »

Szerintem is nagyon jó és indokolt, amit Attila fölvetett, értelmet nyernének az "felénk, nálunk, itt" stb, eddig elég homályos kifejezések.  Fejvakarás   Bion Nem beszélve arról, hogy sokat segíthetnénk is egymásnak.
Gaben, a térkép ötlet is nagyon jó, de el se tudom képzelni, mire gondolsz, kíváncsian várom az elképzelésed!
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #35 Dátum: 2010. Június 01. - 10:38:44 »

Na, meg is találtam. Szóval ezen bejelölhetnénk a területet hol is vadászunk. Ez még csak a nyers térkép, de le lehetne vágni és bejelölni rajta a konkrét vadászterületet.
Speciel én itt vadászom. (Az alsó link ahol kivágtam a területet.)  Wave

http://imagerz.com/QEMSDktvAwJXAllJEAVR

http://imagerz.com/QEMSDktvAwJXAllJEgVR
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9520


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #36 Dátum: 2010. Június 01. - 10:56:21 »

Szerintem meg célszerű erre a Google Earth programot használni. Pontokat jelölhetsz be rajta, területet lehet megjelölni, és elég egy linket betenni a profilba, egy kattintással be lehet mutatni azt, ahol vadászol.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #37 Dátum: 2010. Június 01. - 10:59:34 »

Az is jó ötlet, és egyénileg kivitelezhető.  Wave
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #38 Dátum: 2010. Június 01. - 11:06:50 »

Szerintem meg célszerű erre a Google Earth programot használni. Pontokat jelölhetsz be rajta, területet lehet megjelölni, és elég egy linket betenni a profilba, egy kattintással be lehet mutatni azt, ahol vadászol.

Megkeresem a saját területemet a G. Eartban, teszek egy sárga rajzszöget, beírom a nevem és bemásolom a címsort a profilomba? Ez így másik számítógépen is látható, működőképes lesz?
Azt hittem, hogy egy országtérképre gondoltok, amin mindenki (illetve aki akarja, önkéntes alapon) elhelyezi magát. Így nagy felől lehet közelíteni a részletes felé.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #39 Dátum: 2010. Június 01. - 11:13:13 »

Megkeresem a saját területemet a G. Eartban, teszek egy sárga rajzszöget, beírom a nevem és bemásolom a címsort a profilomba? Ez így másik számítógépen is látható, működőképes lesz?
Azt hittem, hogy egy országtérképre gondoltok, amin mindenki (illetve aki akarja, önkéntes alapon) elhelyezi magát. Így nagy felől lehet közelíteni a részletes felé.
Az országtérkép nekem kevés...
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #40 Dátum: 2010. Június 01. - 11:25:02 »

Én országtérképre gondoltam, de az olyan nagy file, hogy nem tudnánk megjeleníteni. Ezért van darabokban.
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #41 Dátum: 2010. Június 01. - 11:44:58 »

majd szerzünk kanadait is

Hát, a Yukon-folyón még sosem volt megbízásom, de ha valaki meg tudta volna mondani, hogy a Kormos-szigetre be lehet-e menni Vitarával a záráson, vagy csak csónakkal, az bizony sokszor nagy segítség lett volna. Nem verek bele 3-400 km-t feleslegesen, ami már környezetvédelmi, CO2 szempontból sem elhanyagolható.  Bion
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #42 Dátum: 2010. Június 01. - 11:55:45 »

majd szerzünk kanadait is
Azé' Piál
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Dzsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 517


« Új üzenet #43 Dátum: 2010. Június 01. - 13:51:58 »

Na, meg is találtam. Szóval ezen bejelölhetnénk a területet hol is vadászunk. Ez még csak a nyers térkép, de le lehetne vágni és bejelölni rajta a konkrét vadászterületet.
Speciel én itt vadászom. (Az alsó link ahol kivágtam a területet.)  Wave

http://imagerz.com/QEMSDktvAwJXAllJEAVR

http://imagerz.com/QEMSDktvAwJXAllJEgVR


Az ötlet megfontolandó!  Igen
E mellett az is érdekelne, hogy honnan gomboltál le ilyen jó minőségű helyszínrajzot a területedről?  Meglepődött
Ilyen jó lenne nekem is a saját területünkről...
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #44 Dátum: 2010. Június 01. - 15:42:14 »

Az ötlet megfontolandó!  Igen
E mellett az is érdekelne, hogy honnan gomboltál le ilyen jó minőségű helyszínrajzot a területedről?  Meglepődött
Ilyen jó lenne nekem is a saját területünkről...

Internetről letölthető katonai térképből Ördög
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 [3] 4 5 6   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: