Oldalak: 1 ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 [106] 107 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 302516 alkalommal)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7942


Generalbakter


« Új üzenet #1575 Dátum: 2017. Szeptember 06. - 12:31:18 »

Szuper! 👌
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1576 Dátum: 2017. Szeptember 06. - 16:32:04 »

 Igen Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16574



« Új üzenet #1577 Dátum: 2017. Szeptember 06. - 20:19:24 »

 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1578 Dátum: 2017. Szeptember 14. - 08:52:07 »

Sziasztok!

Ismét történt valami érdekes.

A természet "kíméletlen" a gyengékkel?!

Egy érdekes keresésben volt részünk tegnap. Egyrészt Darázs tacskóm első önálló bikakeresése volt, másrészt egy érdekességet is tartogatott a végére.
Kapkodva kezdte Darázs, nem olyan szépen, mint ahogyan a disznókat szokta keresni. A kezdeti vérzés nagyon hamar megszűnt, aztán vér nélküli csapán haladtunk tovább. Kétszer is visszavittem a tacskót az elejére, már-már bosszús kezdtem lenni, hogy miért nem megy neki a dolog, de ő igen kemény fejű. Harmadszor is ugyanarra vitt és lám, neki lett igaza. 200 méter után találtam két csepp vért, majd újabb 200 méter után a kimúlt bikát. Sokadszor vonhattam le a tanulságot, hogy semmiképp nem lehetek okosabb a kutyáimnál...
A vad egyébként magas laplövést kapott, majdhogynem elcsúszott a lövedék üresen a gerinc alatt, csak épp sértve a tüdőt. Ezzel a sebbel akár messzebbre is eljuthatott volna, de összetalálkozott egy másik bikával. Az a látottak alapján megtámadta, leszorította a váltóról a hegyoldalon, és össze-vissza verte, szurkálta! A végén az élettelen testet addig görgette, amíg az az agancsánál fogva valósággal felcsavarodott egy fára. Csak nagyon nehezen lehetett a fatörzsről lefeszíteni az agancsot.

Üdv, Dani









Naplózva

Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11246


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1579 Dátum: 2017. Szeptember 14. - 20:51:57 »

Nem semmi...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #1580 Dátum: 2017. Szeptember 15. - 10:33:29 »

Hát a természet is teszi amit tennie kell!
Naplózva
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1670


Koma


« Új üzenet #1581 Dátum: 2017. Szeptember 15. - 20:44:05 »

 Meglepődött Hát ilyent sosem hallottam még. Igen érdekes sztori.
A hormonok igen komolyan dolgoznak ilyenkor
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Horváth Dániel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 587



WWW
« Új üzenet #1582 Dátum: 2018. Szeptember 06. - 23:15:10 »

Sziasztok!

Jó régen volt már, hogy utoljára írtam ide. Téma akadt volna, de időm annál kevesebb sajnos. Ráadásul tavaly télen elvetettem Darázs tacskómat, ami szinte pótolhatatlan veszteség az egész család számára. A szomorú történetben egyetlen jó dolog van, hogy másként biztosan nem hozzánk került volna a világ legrosszabb, ugyanakkor a legringyóbb tacskója, Tüsöksori-Ugrasztó Haramia, alias Mia. Lassan felcseperedik és még Somi is bírja magát annyira, hogy megtanítsa neki, amit kell  Mosolyog Néha majd írok róluk.

Üdv, Dani





Naplózva

Stefi
Vendég
« Új üzenet #1583 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 07:12:39 »

Néha majd írok róluk.

Üdv, Dani





   Igen  Nagyon ügyes . A dermedt ugatása egy kinccsel felérő tulajdonság amit nem tudtam soha megtanítani . A valódi csapán végzett munkának bár milyen rövid is , bár mennyire tudjuk vagy látjuk hol esett el a vad , nincs párja .   Itt 0.37 nél nem egy dörgölőző fa mellett mentek el . Szinte megtorpan mert érzi és mégis a szarvasláb után megy .   Igen   Jó alap !  Várjuk a további munkát és gyakorlást . Emelem     
Naplózva
jatti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #1584 Dátum: 2018. Szeptember 07. - 20:54:31 »

 Emelem Igen
Naplózva
Ts@bi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #1585 Dátum: 2018. Október 03. - 09:52:43 »

Sziasztok!

Megszületett az elhatározás nálunk is, jövő év elején szeretnék egy hannoverit.
Tudtok esetleg kennelt ajánlani, olyat szeretnék ahol dolgoznak is a szülők, de a neten keresve semmi aktuálisat nem találok.
Köszönöm előre is!

Üdv.:
Csabi
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1586 Dátum: 2018. Október 03. - 15:10:14 »

Sziasztok!

Megszületett az elhatározás nálunk is, jövő év elején szeretnék egy hannoverit.
Tudtok esetleg kennelt ajánlani, olyat szeretnék ahol dolgoznak is a szülők, de a neten keresve semmi aktuálisat nem találok.
Köszönöm előre is!

Üdv.:
Csabi
A Fac-en Balogh István hirdet augusztusban született kölyköket több csoportban (vadászapró). Azt írja, hogy a szülők vadásznak.
Nem ismerem, árat sem tudok, csak azért írtam, hátha ránézel.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Ts@bi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #1587 Dátum: 2018. Október 03. - 15:14:08 »

A Fac-en Balogh István hirdet augusztusban született kölyköket több csoportban (vadászapró). Azt írja, hogy a szülők vadásznak.
Nem ismerem, árat sem tudok, csak azért írtam, hátha ránézel.

Köszi, nem vagyok fent de megpróbálok ránézni.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #1588 Dátum: 2018. Október 07. - 08:50:37 »


Éjszakai  (után)keresés !  Eb a vadász

Semmi nem mozdult  szinte síri csend . Besötétedett a disznók is előszeretettel járják a kukoricatarlót a fekete csuhásokat még csillagfénynél is észreveszem és csillagfény az van .
Zizzen a telefon ahogy felveszem látom hogy kilenc óra elmúlott . Vadásztársam érdeklődik hogy mi a helyzet Csipetke velem van e ? A kisasszonynak berendeztem a Duster hátulját így beállt a a régi rend minden vadászatra velem jöhet kis barátom .  A hívás oka egy egyes disznó amire lövést tettek és hosszas keresés után a sűrűben találtak is néhány csepp vért de a lövő érezte is hogy kissé "lemaradt" . Na jó megnézzük és ha túl nehéznek bizonyul majd reggel  folytatjuk . A helyszínre úgyis úgy lehet kiérni hogy útba esik a lakásom - ez okán megejtem a puskacserét és a félautomatát veszem magamhoz - éjszaka egyesdisznó hátracsúszott lövéssel nem tréfa dolog .  Csak egyetlen helyen találunk néhány csepp vért itt be is várta a keresőket a disznó - ezt már lehet jó jelnek is nevezni . Tacskóm mutatja is hogy itt hosszabb időt töltött a disznó mert össze vissza kanyarogva némileg tanácstalanul követi a nyomot . Többször is visszatérünk ahhoz a pár csepp vérhez . Hogyaza .......  Vállat von Fejvakarás. Az akácsarjas fekete fenyő nem hazudik tud kapaszkodni a ruhába és a felszerelésbe . Na  végre  már egy irányba indul Csipetke de vért továbbra sem találunk . Nehéz így mert semmi megerősítés hogy jó fele megyünk a sebzett nyomán vagyunk és van értelme esni kelni a sarjak és tuskók egyvelegében . 150 méter után egy igazi kefesűrü sarjasba érünk , itt már  kéne valami kenést vagy más jelet találni de semmi . Oda hívom vadásztársam hogy legalább kitaláljak és tájékozódni tudjak ha feladnánk mert fél méterre se látni . A kutya nyomán vizsgálódóm de semmi - hogy az a száraz ág miért van frissen eltörve  Vállat von a kutya is eltörhette . Aztán újra szellőseb az erdő és egy régi hatalmas farakáshoz érünk . Disznószag van ! Erős ! De vér továbbra sincs egy csepp sem . Oda hívom vadásztársam mert szinte biztos hogy a farakás alatt vagy körülötte lévő szerte szét fekvő ágak közt járhatott vagy még itt is van a disznó . Erős lámpája fényében meglátja a szem csillanását - figyelmeztet de már én is látom hogy mozdul és nem is lenne más útja a disznónak csak felénk . Bumm , Bumm szórja a brennekét a félatomata és disznó immár végleg elfekszik .

11. évében van csipetkém és megint hozta a szokásosat .  Tacsi Wildboar Okos   Az első lövés tényleg hátul érte a 70 kiló körüli kocát .  / Eb a vadász kutya nélkül ! / Emelem




Nem terítékfotó !   Ördög
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #1589 Dátum: 2018. Október 07. - 21:14:09 »

Éjszakai  (után)keresés !   Ördög
Kutyádnak, és Neked is............ Emelem Emelem Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 [106] 107 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: