Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Emlékezetes utánkeresések  (Megtekintve 303063 alkalommal)
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #90 Dátum: 2009. Január 20. - 20:41:08 »

Szia Anti!
Gratulálok a sikeres múnkátokhoz.A limpi lábara a patikában lehet kapni szarvasfagyut ami vissza puhitja a bört és nem repedki neki.
De lehet,hogy jó a norvég Neutrogéna is.
Üdv:HSanyi
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #91 Dátum: 2009. Január 21. - 08:30:04 »

Gratulálok Anti!  Taps  Emelem Limpi kisasszonynak is!

Cseres a gerincen? Legelőt elválasztó patak? Égerfák és kökényes?
Remélem, nem az én kedvenc, nagy kocámat lőtték meg.  :'(

Szia Judit!
Ha nem haragszol, én válaszolnék Anti helyett, nem, ez nem a Te kedvenc kocád volt, mert nem ott történt az utánkeresés. Kacsint Wave
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #92 Dátum: 2009. Január 21. - 10:06:41 »

Kedves Zoli!
Ismerem azt a területet is  Kacsint, és remélem, az öreg, ravasz kocának nem lett baja. Szeretnék még találkozni vele, ahogy malacokat vezetget a patak partján.
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #93 Dátum: 2009. Január 21. - 10:08:43 »

Kedves Zoli!
Ismerem azt a területet is  Kacsint, és remélem, az öreg, ravasz kocának nem lett baja. Szeretnék még találkozni vele, ahogy malacokat vezetget a patak partján.


Akkor nem szóltam! De ettől függetlenül remélem, hogy nem az ismerős kocát lőtték meg.
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #94 Dátum: 2009. Január 21. - 14:32:58 »

Szervusztok!

Judit. A területrész, ahol a disznó átváltott a Tógát névre hallgat. Itt volt régen egy ún. mocsolya, ahol a kendert áztatták a kötélkészítés előtt. Ahol a disznó megfeküdt, az a mogyorósdra vezető műút melletti Nagyerdő, vagy másnéven dögkúti erdő. Nem tudom, vajon ez a területrész -e az, amire gondoltál. A koca remélem nem az általad ismert, malaca még nem volt, most lett volna az első alom. Különben a mérleg 92 kilogrammot mutatott pontosan...

Zoli. Remélem nem árulok el azzal titkot, hogy Juditék itt kezdtek el vadászni ezen a területen, csak akkor még más területhatárok voltak, más társaságok működtek. Kicsi a világ. Mosolyog

Sándor. Köszönöm szépen! Kézkrémmel kezeltem a lábát, de most, hogy írod, a neutrogéna biztosan jobb lenne. Veszek is a patikában.

A Többieknek is nagyon szépen köszönöm az elismerést, elsősorban Limpike nevében, hiszen Ő végezte a munka javát, és végre én se csesztem el semmit...

 Wave
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #95 Dátum: 2009. Január 21. - 23:00:42 »

Szervusztok!
Tegnap ismét nagy élmény volt!
Huh. Ez igen derék munka volt!
Gratulálok nektek!
(Nesze neked véreb Ördög tacskó is tud!)
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
gomba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 157


« Új üzenet #96 Dátum: 2009. Január 29. - 19:01:22 »

Sziaasztok utánkeresők!
Alpesi tacskókopó vásárlás előtt állok és infókat,tapasztalatokat gyűjtök erről a fajtáról.Érdekelne,hogy utánkeresésben általánosan milyen kutya?Domb vidéken lakom és vadászom,főleg disznó utánkeresésre kellene,de egy-két őz is szokott a társaságnak "fejfájást" okozni.
Előre is köszönök minden hozászólást.
Naplózva
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #97 Dátum: 2009. Február 11. - 18:28:42 »

Sziaasztok utánkeresők!
Alpesi tacskókopó vásárlás előtt állok és infókat,tapasztalatokat gyűjtök erről a fajtáról.Érdekelne,hogy utánkeresésben általánosan milyen kutya?Domb vidéken lakom és vadászom,főleg disznó utánkeresésre kellene,de egy-két őz is szokott a társaságnak "fejfájást" okozni.
Előre is köszönök minden hozászólást.
Tavaly felvezettek 3 alpesit képességvizsgára, amit én láttam. Abból kettő egész jól muzsikált. Kertben is.
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #98 Dátum: 2009. Február 11. - 19:35:03 »

Szia gomba!

Rövid történeti áttekintés:

Már az ókorban is használtak olyan kutyákat, amelyek megjelenésükben hasonlítottak a tacskókopóhoz.

Habsburg Rudolf már 1881 és 1885-ben hivatásos vadászaival tacskókopókat hozatott törökországi vadászataihoz. Az osztrák kinológiai csúcsszerv 1975-ben ismerte el harmadik véreb fajtának a hannoveri és a bajor hegyi véreb mellett. Ekkor kapta az alpesi tacskókopó elnevezést (Alpenlandische Dachsbracke), az FCI pedig Ausztriát fogadta el származási országnak és a vérebek csoportjába osztotta be. FCI Standard Nr. 254/18
A fajta alkalmazása:

Robosztus, időjárásnak ellenálló munkakutya a hegyi vadászok számára, véreb utánkereső munkára, kopózásra és vaddisznóhajtásra.
Szín:

Az ideális szőrszín a sötét szarvasbarna, fekete tűzéssel vagy anélkül, illetve  fekete, vörösbarna tűzés a fejen és a lábakon. A lábakon, a mancsokon és a farok alsó részén fehér folt megengedett.
Nagyság:

Ideális méret: 34-42 cm. Kanok: 37-38, szukák: 36-37 cm.
A fajta át tekintése után a tények : A barátom egy tacskókopo párral dolgozik (kan,szuka)de inkáb a szukával 60 db főlött van a keresések száma.Bella a szuka 8 hónaposan csapázta az első szarvasát.A kissebb termeténél fogva hamarabb meg áll neki a vad,kitartó jól csapázó kutya.A www.tacskokopo.atw.hu talász képeket a keresésekről.
Gyorsabban éles bevetésre fogható mint a véreb.De hozzá is sokk türlem idő és eszántság kell.Üdv HSanyi


Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #99 Dátum: 2009. Február 11. - 21:38:36 »

Szervusz Sándor!

Örömmel nézegettem a képeket és olvastam a kutyák munkájáról a leírást! Kicsi a világ, a Balázs is itt végzett Gödöllőn, látásból ismerem.

Gratulálok a kutyáihoz! Igen
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #100 Dátum: 2009. Február 11. - 22:08:09 »

Sanyi! Emelem
Naplózva
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #101 Dátum: 2009. Szeptember 18. - 13:38:27 »

A korábban megjelent hírtől függetlenül, még egy hannoveri véreb tűnt el munka közben. Az eltűnés helye Császártöltés (Bácskiskun megye). A kutya hajszát követően nem tért vissza, nyaklót, vagy vezetéket nem vitt magával, viszont munka közben elhagyta a vérebvezető adatait tartalmazó narancssárga figyelemfelkeltő pántot, amit később megtaláltak. A véreb Sherlock névre hallgat. MET HV. 2407/06 tetoválás található a három éves, szarvasvörös kankutya fülében. Arcorri része fekete.
Ha valaki talált vagy látott ilyen kutyát Császártöltés szélesebb körzetében, kérem hívja Garai Gábort a 06 70 / 239 78 30-as mobilszámon.
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #102 Dátum: 2009. Szeptember 18. - 22:08:34 »

Eltűnt a Gabi Sherlock-ja? A KEFAG-nak vagy a Hubertus Vt-nek keresett után?

Én egyébként Császártöltési vagyok. Ha látom feltétlenül jelzem-segítek. Egyébként mikor történt az eset?
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #103 Dátum: 2009. Szeptember 20. - 22:34:22 »

Eltűnt a Gabi Sherlock-ja? A KEFAG-nak vagy a Hubertus Vt-nek keresett után?

Én egyébként Császártöltési vagyok. Ha látom feltétlenül jelzem-segítek. Egyébként mikor történt az eset?
Csak most ültem gép elé, bár ettől függetlenül, nem tudom a választ.
Szerdán veszett el, ha jól emlékszem.
Ma délelőtt azonban már jó hírrel keresett Gabi; meglett a kutyája, Imrehegynél. Aztuán átterelődött a szó a kutya kondijára, meg másra, így semmi részletet nem tudok arra nézve, hogy ki és hogyan találta meg Sherlockot.
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #104 Dátum: 2009. Szeptember 21. - 11:44:57 »

Utánaérdeklődtem, és úgy tudom hogy a KEFAG-nál keresett egy bikát amikor disznókba botlott -hajsza közben- és elment velük. Ha jól tudom akkor a foxi is közre működött a dologban.
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: